Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Между другото, застраховката на Алианц се припокрива на 100% от застраховката към карта Diners Club.

Погледнах си моята полица-Дженерали е.Само дето не мога да намеря от къде да си купя изгодно билетите с картата Дайнърс клуб.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, как бихте разтълкували следния казус. Фамилна застраховка в worldnomads (сключена преди месеци),  за нас с бебето, където името на бебето фигурира като застрахован. Бебето хваща шарка 1 седмица преди пътуването, но родителите (ние) сме я карали, т.е. ние двамата сме здрави. Това, че бебето е unfit to travel, аз го виждам като достатъчна причина за възстановяване на разходите. Някой има ли опит с такъв казус?

 

 

Цитат

13.1: We will pay for your non-refundable, pre-paid travel and accommodation expenses, tuition/course fees and tours (or, if not pre-paid, any such expenses which you are liable to pay) if you have to cancel or postpone your trip before you leave home for the following reasons:

  1. you, your fellow traveller or a close relative is unexpectedly hospitalised or dies as a result of an acute serious illness or acute serious injury;
  2. you are declared medically unfit to travel.

Furthermore, it is a condition for cover that the death, acute serious illness (including any symptoms) or acute serious injury was unexpected and occurs after you booked and/or paid for the trip and after you purchased the insuranceor there is no possibility of a refund according to the conditions of the travel agency, airline or transportation company for the above mentioned fees or expenses.

The amount reimbursed will be subject to you providing satisfactory evidence of actual costs incurred and for the expenses being non-refundable.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз така го виждам, но е важно номадите как ще реагират. Сигурно вече си пуснал "клайм"? Почти съм уверен, че ще се реши в твоя полза, но ни дръж в течение. 90% тук разчитаме на тази клауза.

Успех!!!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И според мен си ок. Под you аз разбирам ти и всички в полицата. Т.е. би трябвало да върнат пари, ако:

 - ти или твой спътник или пряк роднина почине или има тежък инцидент. Аз го разбирам, че спътника и роднините не е задължително да са застраховани

- ти (хората в полицата) са unfit to travel. 

 

Ама какво разбирам аз няма абсолютно никакво значение :) Свирни после какво става. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За всички нормални авиокомпании шарката е основателна причина за промяна/отмяна на резервацията. Ако си изберете други дати за пътуването, опитай да се договориш с АК за отлагане. Трябва да им изпратиш сканиран амбулаторен лист.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имаме положително развитие по случая. И двете деца се разболяха 3 дни преди пътуването, и отменихме всичко. Всички резервации бяха refundable, освен билетите за EasyJet и Wizzair за 3ма души. Заведох claim към worldnomads, и вчера потвърдиха, че признават претенцията и възстановяват парите. 

 

Претенцията към застрахователя беше за 310 евро. Има 70 евро самоучастие на човек, т.е. 210 евро, и в крайна сметка ми връщат 100. Не е особено много, защото все пак сме със сравнително евтини билети, и всичко останало беше refundable, но поне ми уважиха претенцията, която можеше и да е доста по-голяма.

 

Процесът е около 1 месец, но писаха, че в момента ползват опростена и бърза процедура. Изискаха превод на документите, които излязоха за 2 дни с онлайн поръчка и плащане. Най-важното е да отмениш резерациите скоро след настъпване на събитието (т.е. веднага след прегледа от доктора), и задължително преди датата на заминаване. И да имаш в писмен вид потвърждение за отменените резервации, и черно на бяло да пише дали и колко пари ти връщат, защото се приспадат от претенцията.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Защо не поиска от авиокомпаниите да ти върнат парите или променят датите? Ти нямаш право да се качваш със заразно заболяване на борда, затова правят компромиси.

Това със самоучастието е голямо дърво. Платил си скъпа застраховка и са ти върнали някаква смешна част от щетата, колкото да си покриеш премията.

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, самоучастието е това, което не ми допада при Номадите. Със същия казус и документация /само че без превеждане на документите/ и Бг застраховател би изплатил цялата сума /поне така предполагам/. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Axa пуснаха на пазара нов революционен застрахователен продукт в който ползва блокчейн технологията за сключване на застрахователния договор и не изисква никаква намеса от човек от страна на застрахователя. При закъснение на полет от над 2 часа системата автоматично получава информацията и до минути изплаща компенсацията без да е нужно подаване на молба и т.н.

 

 

 

https://www.axa.com/en/newsroom/news/axa-goes-blockchain-with-fizzy

 

За сега застраховката може да се сключва само за полети между Париж и САЩ.

 

https://fizzy.axa/

 

Тази застраховка би могла да бъде много добър продукт за финансова компенсация при пътуване с прекачване с два отделни самолетни билета.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

За пръв път направих застраховка за предстоящото ни пътуване в Италия с Армеец.До сега за Европа ползвах Булстрад.

Ето какво включва за 1 лице в евро:

 

Медицински разноски и репатриране - 10 000 .

Спешна дентална помощ - 300 .

Смърт и трайно намалена работоспособност при злополука- 10 000.

Дневни пари за болничен престой - 300.

Лични разходи - 500.

Кражба, загуба, забавяне на багаж - 400.

Правна помощ - 1000.

Някой ползвал ли ги е и имал ли е случай на застрахователно събитие?

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

За пръв път направих застраховка за предстоящото ни пътуване в Италия с Армеец.До сега за Европа ползвах Булстрад.

Ето какво включва за 1 лице в евро:

 

Медицински разноски и репатриране - 10 000 .

Спешна дентална помощ - 300 .

Смърт и трайно намалена работоспособност при злополука- 10 000.

Дневни пари за болничен престой - 300.

Лични разходи - 500.

Кражба, загуба, забавяне на багаж - 400.

Правна помощ - 1000.

Някой ползвал ли ги е и имал ли е случай на застрахователно събитие?

 

Нямам впечатления от Армеец за този тип застраховки, ползвал съм ги преди, но не съм търсил асистанс.

Имам приятели с опит със застраховките на Дженерали (използване на покритието при злополука в чужбина с отлична реакция), затова сега ползвам тяхна годишна застраховка. Същата такава е включена към Дайнърс картата ми, вероятно и към твоята. Лимитите май са сходни. Защо не ползваш нея, а искаш да сключваш допълнителна?

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Аз имам застраховка към Армеец от едната ми кредитна карта. Допълнителна не съм правила при тях. Имах отменено пътуване и се опитах да се възползвам -има клауза Отмяна на пътуване. Писах имейл-никой не реагира, звъннах на телефона. Започнаха да ме прехвърлят но един на друг и всеки се опитваше да ми обясни как тази клауза не покривала точно моя казус. Не признаха нищо, не изплатиха никаква щета.

Същата ситуация със застраховката към карта на Дайнърс, но Дженерали -мигновена реакция, до месец парите ми бяха в сметката. Даже от Дженерали се бяха опитали и те да вземат пари от Армеец, защото моите загуби надхвърляха лимита от 200 долара ,които изплатиха и пробваха разликата да ми изплатят Армеец. Жената после ми каза, че са били много груби( а се предполага, че им е колега, макар и от друга фирма) и въобще отказали да коментират казуса.

Надявам се,  да не стигнеш до използване на услугите им :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Нямам впечатления от Армеец за този тип застраховки, ползвал съм ги преди, но не съм търсил асистанс.

Имам приятели с опит със застраховките на Дженерали (използване на покритието при злополука в чужбина с отлична реакция), затова сега ползвам тяхна годишна застраховка. Същата такава е включена към Дайнърс картата ми, вероятно и към твоята. Лимитите май са сходни. Защо не ползваш нея, а искаш да сключваш допълнителна?

Чудесен въпрос! Щото, хич не съм се и сетила, че има застраховка при Дайнърс.:(Ми, по навик си правя преди всяко пътуване.

Като стана въпрос, някой ползвал ли е тази застраховка по карта на Дайнърс?

Аха, докато публикувам, боболе4е споделила опит.:O

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте, какъв документ се изисква за сключване на застраховка “Отмяна на пътуване“?

Казаха самолетен билет? Не е ли малко рисковано представянето на данни от билета?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Става и с фактура. Там в общия случай няма резервационния код или номера на билета. Принципно не е добра идея да си разпращаш резервацията на ляво и дясно.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 30.03.2017 г. в 12:56, mradulova каза:

 

Аз имах купен билет и направена застраховка "Отмяна на пътуване" и в условията на полицата пишеше, че ако бременността е настъпила след застраховката, то това се признава като валиден риск за отмяна на пътуването - срещу медицински документ и документи, доказващи началото на бременността. Обаче ако жената е била вече бременна когато си е правила застраховката - може и да не се признае за валидно условие, единствено ако има здравни усложнения - подкрепени с изследвания и медицински документи.

Около 3 месеца след купуването на билета и застраховката забременях - не си отмених пътуването и не мога да кажа дали застраховката би сработила  :) Обаче си взех документ от личната, че съм бременна и в кой месец - разнасях го с мен навсякъде, ако се наложи да показвам по полети и в чужбина - не се наложи...

Аз се опитвам много бързо да разбера отговора на интересуващите ме въпроси и не успявам. При такава застраховка за двойка пътуващи, ако в последствие единият забременее, дали има основание и двамата да си отменят пътуването и разходите им да се покрият или само на прецакания детеносител? 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 34 минути , Lindt каза:

Аз се опитвам много бързо да разбера отговора на интересуващите ме въпроси и не успявам. При такава застраховка за двойка пътуващи, ако в последствие единият забременее, дали има основание и двамата да си отменят пътуването и разходите им да се покрият или само на прецакания детеносител? 

Имам такава застраховка в момента. Не, че ще забременявам 🙂 Според моето тълкуване, ако дори не сте на една резервация, но доказвайки, че пътувате заедно, би следвало да се обезщетят и двамата пътуващи. 

Връзка към мнение

Да. Подава се декларация, че никой от резервиралите не е пътувал. Така преди време заради заболяване на дъщеря ми ни възстановиха разходите на цялото семейство.

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прочетох цялата тема и се постреснах!Може би само веднъж съм имал сключена застраховка при гостуване в САЩ,но не помня никакви условия.Моля,дайте ми съвет,каква медицинска застраховка е най-удачна за пътуване извън ЕС,което ми предстои?Препоръчайте и застраховател!

Благодаря предварително!

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Мисля,че ако търсиш максимална сигурност то трябва да погледнеш https://www.worldnomads.com/travel-insurance/ 

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Погледнах условията-дори стандартният план е чудесен!За по-малко от 30 Е застраховката има високо покритие за различни рискове!Предполагам ,при закупуване ,се получава някаква електронна полица?Необходимо ли е да се разпечати на хартиен носител,за да се докаже съществуването й ,в случай на нужда?

П.П.Не мога да разбера коя финансова институция стои зад тази застраховка?

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.