Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Точно така. В моя случай на удължаване на престоя заведох щета само по полицата за самолетните билети, но към нея представих и разходите за хотел. Стойността на новите билети беше по-висока от тази на застрахованите и очаквах частично плащане само за тях. Армеец без да ме питат ми изплатиха обезщетение и по двете полици (самолет+хотел), което ме изненада много приятно.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз бих препоръчал World Nomads, но относно отмяна на пътуването трябва да се следи дребния шрифт, например в случаите на хоспитализация само и т.н. Мисля и че AIG имат подобен продукт, който съм гледал на сайта на Wizz Air, но и там има дребен шрифт и трябва да се сключи до еди колко си дни преди пътуването. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За справка, някой пари от Номадите видял ли е? Аз вече сключвам 8ма полица, не се е налагало досега, но чета ужасни ревюта в австралийски сайт за ревюта. Измислят си яко причини да откажат плащане. Иначе на хартия и визия са много добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пробвах веднъж, за наложило се посещение при зъболекар в Япония, отказаха ми защото разходът бил под минималните 70 евро самоучастие на събитие. Но пък от assistance услугите при този случай останах доволен. Намериха ми повече зъболекарски кабините отколкото аз намерих сам :).

 

Трябва да добавя, че отговарят доста бързо.

Редактирано от ShaMan-H_Fel
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За справка, някой пари от Номадите видял ли е? Аз вече сключвам 8ма полица, не се е налагало досега, но чета ужасни ревюта в австралийски сайт за ревюта. Измислят си яко причини да откажат плащане. Иначе на хартия и визия са много добре.

 

bay_kolio беше писал, че е взел пари от тях. Но едва ли ще мога да изровя мнението в момента. 

Връзка към мнение

На мен ми платиха. 37 евро за една инжекция която ми струваше 107, но по условие аз си плащам първите 70. Така, че аз съм видял, за разлика от българските застрахователи, които до сега са ме отсвирвали на 100%

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние пътуваме за Тайланд и Камбоджа през Турция утре преди обяд. Аз оставих за последния момент застраховката и сега се спрях на Алианц: https://www.allianz-assistance.bg/turisticheski-zastrahovki/medicinska-zastrahovka-chujbina/

Смятам да свърша всичко онлайн, обаче стигнах до това: "Запознат съм с условието, че застраховката е валидна само ако след нейното сключване подписаните на всяка страница полица и Общи условия на застраховане бъдат изпратени на застрахователя преди началото на пътуването."

Това какво значи? Утре сутринта да ги пращам по куриер ли? И нали застраховката трябва да се сключи минимум един ден предварително - т.е. до 24 часа днес? (Впрочем, системата им разрешава да се сключи и за пътуване, което започва днес, на 18 януари, въпреки посоченото условие за 1 ден предварително.) Някой по-назад беше казал, че с Алианц става изцяло онлайн. Нещо не го разбирам. Помощ, моля ви!

Връзка към мнение

Не съм ползвала Алианц онлайн, но при Дженерали полицата идва в имейла и това е -няма нужда от подписи, от нищо-доста е удобно. Аз дори не я разпечатвам, нося си я в телефона като снимка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, може би е най-добре, вместо лесното да избереш сигурното. Конкретно за това пътуване, лично аз предпочетох да платя малко повече на номадите...

Връзка към мнение

Вероятно си прав... Но пък нали по-напред в темата казваш, че е по-добре да се избират застрахователни компании, които са представени в България, защото по-лесно после ще можем да търсим правата си в българските институции?

Редактирано от maybe
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно така, но за себе си реших да заложа на сигурно при това екзотично пътешествие. Всичко е строго индивидуално. Например, за пътуването в Куба и Панама, отново предпочетох българска застрахователна компания...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Аз направих застраховка отмяна на пътуване на самолетните билети в Армеец. Сега обаче за хотелското настаняване много се чудя, защото условията на резервацията ми са 10% депозит и останалите 27 дни преди настаняването. И тези 10% ще ми ги върнат, ако се откажа до 27 дни преди настаняването. Армеец искат до 5 дни от първото плащане да се сключи застраховката. Обаче ако реша да се откажа от резервацията /тъй като си имам безплатна анулация/, застраховката става безсмислена. Някой имал ли е сходен случай? 

Връзка към мнение

Странни условия на резервация, явно става дума за ТА. Както и да е, при положение, че можеш да анулираш резервациите до 27 дни преди настаняване, смисъл от застраховка "отмяна на пътуване" има само ако възникнат непредвидени обстоятелства в последния момент. При такова развитие на нещата рискуваш само въпросните 10% депозит. Прецени доколко изгодно е да платиш застрахователна премия върху 100% от сума при положение, че реално застраховаш само 10% от нея за възникнало застрахователно събитие в последния момент...

Връзка към мнение

В случая, ако не я направя сега /утре ми е 5-ия ден от плащането/ през тези последни 27 дни ще ми е малко притеснено, а и най-вероятно няма да се възползвам от правото на безплатна анулация, защото по-добра цена едва ли ще има. А сумата по резервацията хич не е малка  :wacko:

Връзка към мнение

Щом ще ти е притеснено, значи застраховаш последните 27 дни и толкова. Просто по условията на Армеец трябва да платиш сега. Вероятно не е голяма цената на застраховката...

Връзка към мнение

Няма как да стане по този начин. Застраховката влиза в сила от деня на сключване, като нейното влизане в сила не може да се отложи във времето. Същата се сключва в петдневен срок от извършеното плащане. Периодът на покритие се определя на дни и започва да тече от деня на сключване на полицата до последния ден на пътуването...  


Доста неясно го написах, но идеята на застрахователя е, че все едно той е извършил плащането, а не застрахования. Това означава, че той застрахова сумата от деня на плащане до последния възможен момент на поискването й при настъпване на застрахователно събитие. Затова и застрахователя не може да се съгласи да застрахова сумата за бъдещ период, който не включва периода от реално извършване на самото плащане...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, аз звънях да питам дали не може да сключа застраховката, когато направя последното плащане, но не можело - тоест или утре или никога :) 

Не знам дали има застраховател, при който може да се направи такава застраховка при вече направено първо плащане и са минали повече от 5 дни.

Като пак казвам, че чуденето ми идва от това, че може евентуално да си анулирам резервацията и да направя друга при друг хотелиер/агент и тогава тази застраховка ще изгори и ще трябва да правя нова. А стойността и е около 90лв.

Връзка към мнение

Идеята на застраховката е да си платиш за спокойствието, тоест няма значение дали ще изгори, спокойствието е налице. Ако всичко мине наред и не я ползваш пак ли ще те е яд?

Недей да търсиш да сменяш и всичко е наред. Или търсиш и приемаш цената на застраховката като част от смяната.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Извинявам  се за късното включване , но чак сега забелязах темата . 

От много години си правя застраховка отмяна на пътуването. Първоначално към Алианс . Преди три години закупих билети за Куба . Няколко месеца след това ми откриха рецидив на минало онкологично заболяване и то злокачествено . Поради спецификата се наложи операция на конкретна дата от екип от лекари , която съвпадаше почти точно като дата с датата на заминаване . Няма да навлизам в подробности , но с 2 думи Алианс си намери повод да откаже . Очевидно е че само пълен идиот вместо да се спасява ще се втурне да обикаля света и как би се чувствувал човек , би ли могъл да се забавлява ,при това положение. Не знам дали грешката не и в мен защото разчитах на брокер да ми свърши работата и се включих със собствени сили на по-късен етап . Оттогава смених този вид застраховка с тази на Армеец , но всеки път се питам дали и това е нужно . Продължавам да си прави авто асистанс за  Европа както и медицински застраховки за ските и гмуркането, но се питам и за тях  :mad:

 Както neuromancer прекрасно го е написал 

 

Идеята на застраховката е да си платиш за спокойствието, тоест няма значение дали ще изгори, спокойствието е налице. 

 

 

 Последните 2 билета за тази година все скъпи дестинации съзнателно не съм  застраховал и се чувствам страхотно Малко по-свободен и малко по не използван  :)

 

  Ивелина666  Ще изкараш страхотно на Малдивите .Май в друга тема беше споменала резорта и мисля че е готин . Аз имам 4 ходения там само на резорти и винаги съм ги плащал без право на анулация заради цената . Хич не мисли за глупости ами не си забравяй маската и шнорхела щото няма друго какво да се прави там :) .Както и фланелка за във водата че и в нея се изгаря  :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря ти за включването, Иво. Алианц са излезли с номера за предишно, съществуващо, едва ли не хронично заболяване, а такива не се покриват от застраховката.

Нормално е да се притеснявам, защото това е първото ми толкова скъпо пътуване, а и имам деца, възрастни баби, дядовци, да са ми живи и здрави.

А за маската, шнорхела и фланелката, тепърва ще купувам, както и започвам да се интересувам и за подводна камера. Че тези неща са задължителни на Малдивите нали ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз точно им пратих въпрос дали покриват отмяна на пътуване поради настъпила бременност например, отговориха бързо: по принцип да, но всеки случай бил само по себе си

 

Аз имах купен билет и направена застраховка "Отмяна на пътуване" и в условията на полицата пишеше, че ако бременността е настъпила след застраховката, то това се признава като валиден риск за отмяна на пътуването - срещу медицински документ и документи, доказващи началото на бременността. Обаче ако жената е била вече бременна когато си е правила застраховката - може и да не се признае за валидно условие, единствено ако има здравни усложнения - подкрепени с изследвания и медицински документи.

Около 3 месеца след купуването на билета и застраховката забременях - не си отмених пътуването и не мога да кажа дали застраховката би сработила  :) Обаче си взех документ от личната, че съм бременна и в кой месец - разнасях го с мен навсякъде, ако се наложи да показвам по полети и в чужбина - не се наложи...

Редактирано от mradulova
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.