Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Да, попитай ги, при положение, че правиш две застъпващи се във времето застраховки и очевидно към датата на застраховане няма настъпило застрахователно събитие, ще покрият ли събитие настъпило между двете застраховки?


В твоя случай, естествено, по-добре "загуби" три дни и плати за цяла седмица. В общия случай обаче е възможно да става дума само за един до три дни, което вече не оправдава заплащане за пълни седем...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, попитай ги, при положение, че правиш две застъпващи се във времето застраховки и очевидно към датата на застраховане няма настъпило застрахователно събитие, ще покрият ли събитие настъпило между двете застраховки?

В твоя случай, естествено, по-добре "загуби" три дни и плати за цяла седмица. В общия случай обаче е възможно да става дума само за един до три дни, което вече не оправдава заплащане за пълни седем...

Нещо не се разбираме - те не се застъпват.Така ще е, ако едната е от 1 до 10, а другата - от 9 до 20.

Ако едната е от 1 до 10, а другата - от 10 до 20, те са две последователни.И нямат нищо общо една с друга.

Според мен е така, може и да не съм права.

Но това са техните хитринки, ако искаш сигурност - плащаш повече.

Моето лично мнение за всички застрахователи е еднакво и не бих казала, че е особено ласкаво.:(

Връзка към мнение

Нещо не се разбираме - те не се застъпват.Така ще е, ако едната е от 1 до 10, а другата - от 9 до 20.

Ако едната е от 1 до 10, а другата - от 10 до 20, те са две последователни.И нямат нищо общо една с друга.

Според мен е така, може и да не съм права.

Но това са техните хитринки, ако искаш сигурност - плащаш повече.

Моето лично мнение за всички застрахователи е еднакво и не бих казала, че е особено ласкаво. :(

 

Така, така, по-правилно е да се каже, че са последователни. Точно това имам предвид и обясних защо мисля, че при подобни застраховки ще бъде елиминиран посочения по-горе риск, а именно при изтичане на първата застраховка да се озовеш в застрахователно събитие, което изключва отговорността на застрахователя при сключване на нова застраховка. Защото мейлите (много настоятелни трябва да призная), които те подканят да направиш удължаване започват в дните преди изтичане на застраховката. Ако тогава си в болница, какво правим?

За мен е по-лесно да обясня, че не съм искал да разчитам на интернет по време на пътуването и затова предварително съм направил две застраховки за 7+2 дни, например, отколкото да се налага да тълкувам дали при настъпило застрахователно събитие и извършване на удължаване на застраховката от моя страна, няма да попадна в изключващото отговорността условие на застрахователя, което по-горе цитираш...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

AlexandraKo, до колкото разбирам Duke има предвид,че като си направиш двете застраховки още преди да е започнала и първата, тогава не би трябвало да те хване клаузата за настъпило събитие във времето на валидността на първата, но преди да е активирано продължението и. Ама е хлъзгава тема :) Според мен е наистина интересен казус. Какво става, ако счупиш крака в 23:50, идва линейка в 23:55, ама може да те обслужи само до 23:59? Събитието е настъпило във време на застраховката, но помощта по него явно може да прехвърли извън него. Заслужава си да се пита.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

AlexandraKo, до колкото разбирам Duke има предвид,че като си направиш двете застраховки още преди да е започнала и първата, тогава не би трябвало да те хване клаузата за настъпило събитие във времето на валидността на първата, но преди да е активирано продължението и. Ама е хлъзгава тема :) Според мен е наистина интересен казус. Какво става, ако счупиш крака в 23:50, идва линейка в 23:55, ама може да те обслужи само до 23:59? Събитието е настъпило във време на застраховката, но помощта по него явно може да прехвърли извън него. Заслужава си да се пита.

Ееее, Жоре, твоят случай е лесен.:)Просто чакаш 10 минути и се обаждаш направо с новата пОлица:)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ееее, Жоре, твоят случай е лесен. :)Просто чакаш 10 минути и се обаждаш направо с новата пОлица :)

 

Абе аз по принцип питах, ако сме в 23:50 накрая на втората полица...или 00:01, какво става, с линейката си гледаме часовниците ли? :)

Връзка към мнение

Абе аз по принцип питах, ако сме в 23:50 накрая на втората полица...или 00:01, какво става, с линейката си гледаме часовниците ли? :)

Определящ е моментът на настъпване на застрахователното събитие. Ще ти бъде оказана медицинска помощ, независимо, че евентуалната интервенция ще започне/продължи след изтичане на срока на застраховката. По-сложно става с последващото болнично лечение и евентуално транспортиране, но мисля, че в определени граници и тези разходи ще бъдат поети от застрахователя...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Питането на Sun4o за застраховката за кола под наем е изнесено в нова тема: http://magelanci.com/topic/7630-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D1%82-gold-car/

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, интересува ме имате ли впечатления от застраховката Отмяна на пътуване. Тъй като организирам по-скъпоструващо пътуване до Малдиви и може би е добре да направя въпросната застраховка за лично спокойствие. Ако някой е правил такава, нека да сподели в коя застрахователна компания, колко му е струвало, какво трябва да се внимава по точките, които се покриват...

Връзка към мнение

Многократно съм писал в различни теми относно тази застраховка. Аз винаги правя застраховка "Отмяна на пътуване" за по-сериозните от финансова гледна точка и най-вече по-отдалечени във времето свои пътувания. Използвам продуктът предлагани от ЗАД "Армеец". За щастие досега не ми се е налагало да проверя на практика как действа застраховката и дали компанията изплаща коректно застрахователното обезщетение. В същата компания от години правя застраховките на моята кола и досега винаги са били коректни при изплащане на щети. Вярвам, че и при този тип застраховка ще бъдат коректни, но се надявам да не ми се налага да проверявам това на практика. Застрахователната премия зависи от застрахователната сума и отдалечеността на датите за пътуване и по-специално завръщане в страната. Колкото по-голяма е сумата и колкото по-далеч във времето е датата на завръщане, толкова по-скъпа е и застраховката. Застраховката се прави в петдневен срок след извършаване на съответния разход. Лично аз застраховам стойността на самолетни билети и евентуално разходите за хотел, ако съм предплатил, както и стойността на билети за концерт. Ако имаш конкретни въпроси съм насреща, иначе тук можеш да прочетеш общите условия...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря за включването. Аз четох в сайта на Армеец, но много накратко са споменали рисковете. Не става ясно при смърт на роднина, или заболяване на член от семейството, кражба на документи, и т.н. много варианти може да има, а са споменати само 5 точки и то бегло. Може би в общите условия на застр. полица да има описани повече неща, но не намирам онлайн.  

Връзка към мнение

Да, общите условия са изчерпателни и включват различни рискове, като например прекратяване на трудовите правоотношения от страна на работодателя или негов отказ да пусне служителя в отпуск...

Връзка към мнение

Аз точно им пратих въпрос дали покриват отмяна на пътуване поради настъпила бременност например, отговориха бързо: по принцип да, но всеки случай бил само по себе си

Връзка към мнение

Отговорът е логичен. Бременността не е болест. При усложнения, следва медицинско заключение и евентуално покриване на риска...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последните няколко години винаги си купувам по-високия план на застраховка за пътуване на World Nomads (мисля, че има линк от този сайт към тях или поне преди имаше), освен ако не е до ЕС или друга държава, където съм медицински осигурен. Покриваше май до 3,500 евро на човек в случай на отмяна на пътуване, като в пакета влизат и доста други застраховки - медицинска без лимит (колкото се наложи), прекъсване на пътуване, инцидент по време на по-екстремни активности и пр.

Не ми се е налагало да правя клейм до момента, но им имам повече доверие, отколкото на Армеец (без да мога да съм сигурен дали това е оправдано).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Последните няколко години винаги си купувам по-високия план на застраховка за пътуване на World Nomads (мисля, че има линк от този сайт към тях или поне преди имаше), освен ако не е до ЕС или друга държава, където съм медицински осигурен. Покриваше май до 3,500 евро на човек в случай на отмяна на пътуване, като в пакета влизат и доста други застраховки - медицинска без лимит (колкото се наложи), прекъсване на пътуване, инцидент по време на по-екстремни активности и пр.

 

Не ми се е налагало да правя клейм до момента, но им имам повече доверие, отколкото на Армеец (без да мога да съм сигурен дали това е оправдано).

 

И в моите представи отмяната на пътуването трябва да е част от по-обща пътническа здравна застраховка, покриваща и медицниски разходи, и кражби, и даже гражданска отговорност (примерно ако сгазиш човек с наетата кола). Налагало ми се е да си променям плановете и анулирам предплатени етапи заради здравен инцидент. Плащали са.

 

World Nomad напоследък са ми първият избор, защото покриват и спортове и активности сред природата. И защото са лесни за комуникиране онлайн

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също правя успоредна застраховка в World Nomad, но на нея разчитам основно за покритие на медицински разходи. Вярно е, че покрива и други разходи, но има доста дребен шрифт. Чел съм го и за себе си преценявам, че е разумно да застраховам разходите за пътуване чрез застраховка "Отмяна на пътуване", а медицинските рискове чрез World Nomad...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В темата "Застраховка при пътуване..." съм писал впечатленията си от Армеец при настъпило събитие. Накратко - нямам забележки. Сещам се за един недостатък - покритието е до стойността на съответния билет. Т. е ако отиване до дестинацията струва 300 евро, а връщането - 100 евро, при необходимост от удължаване на престоя или закупуване на нови билети, Армеец ще платят до 100 евро.

Връзка към мнение

Има и още един недостатък при застраховане на разходи за самолетен билет. Не можеш да застраховаш само невъзвръщаемата сума по самолетния билет. Необходимо е застраховката да включва пълната заплатена сума...

Връзка към мнение

По-малко рискове от Армеец или от Номадите? Намерих общите условия на Групама и покрива много рискове, даже не се сещам какво друго може да е необходимо. Сега ще търся и на Алианц.

Връзка към мнение

Никъде не видях "възстановяване на сума за кола под наем"!!

И какво ще стане ,ако си купя билети в деня Х(застраховам до ден два) както се изисква,след месец-два  плащам хотели ,а след още месец плаща немалка сума за кола под наем??...

Всъщност аз точно това правя,разтеглям във времето разходите си(винаги пътуваме 2+2) ,както и следя през тези 2-3 месеца за промоции,намаления!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.