Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Здравейте, пътуващи и четящи!

Съвсем спонтанно се реших да отида за 4 нощувки в Катания. .....Не съм писала от месеци, съответно пътувала никъде. Възстановявам се от операция на гръбначния стълб и пътуването ще е по-скоро за започване на нещата отначало...П.П. Миналата година започнах веднъж пак отначало, но после имах и втори инцидент...Та, мисля понеже не мога да пътувам часове, най-многото да отида до Сиракуза и Таормина с обществения транспорт. В тази връзка питам, понеже не съм ходила по тая георгафска дестинация:

1. Пише според гугъл и прочие, че за около час и нещо мога да стигна и до двете места, така ли е? Билети вероятно мога да купя в момента, в който реша да пътувам?

2. Понеже Сицилия ми се вижда да е по-изостанала от Неапол, в който бях миналата година преди първия инцидент, мога ли да плъщам навсякъде с карта? За къде не става и да си приготвя кеш? Църкви, музеи, магазини, аптеки....?

3. За нещо трябва ли да си букна място предварително?

4. Ще нощувам на улица Маcalle, 29. Близо е до центъра. Не знам дали е зле или добре. Отзивите са прилични.

5. Къде да не ходя, нещо има ли за избягване? За какво да внимавам? 

6. Ще летя в неделя - нещо работи ли? Вода откъде?

7. Кавко обезателно, според Вас, да посетя в Катания, Сиракуза и Таормина?

8. Дали да се кача на Етна? Няма да съм с кола и едва ли има някакъв транспорт.... Някакви фирми дали някой е ползвал да се качи до кратера?

9. От летището видях, че има транспорт. Дали работи в неделя и билети откъде се купуват? 

10. Как са с английския? Или с някой друг език освен диалектен италиански? Трудно ли се оправя човек?

Благодаря в аванс (както винаги) и Ви пожелавам здраве!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

1. Пише според гугъл и прочие, че за около час и нещо мога да стигна и до двете места, така ли е? Билети вероятно мога да купя в момента, в който реша да пътувам - да, точно така. За Таормина пътувайте с автобус, че влакът спира доста далеч от главната улица и площад. 

3. За нещо трябва ли да си букна място предварително? Не мисля.

4. Ще нощувам на улица Маcalle, 29. Близо е до центъра. Не знам дали е зле или добре. Отзивите са прилични. - ние бяхме близо до Basilica Cattedrale di Sant'Agata. Препоръчвам като местоположение. Не мога да я намеря тази улица - Маcalle. 

7. Кавко обезателно, според Вас, да посетя в Катания, Сиракуза и Таормина? - централните туристически места 🙂 

8. Дали да се кача на Етна? Няма да съм с кола и едва ли има някакъв транспорт.... Някакви фирми дали някой е ползвал да се качи до кратера? - на нас много ни хареса, но не се качихме до самия кратер, а до подножието му. Имайте предвид, че се доплаща още за да се стигне до подножието на кратера, май беше около 30 евро, но може и малко повече да е било. С тази фирма бяхме, доволни сме https://www.tripadvisor.com/AttractionProductReview-g187888-d13275458-Mt_Etna_nature_and_flavors_half_day_Tour_from_Catania-Catania_Province_of_Catania_.html

9. От летището видях, че има транспорт. Дали работи в неделя и билети откъде се купуват? - Да, има автобуси. Билети се купуват от будка при спирката на автобусите. 

10. Как са с английския? Или с някой друг език освен диалектен италиански? Трудно ли се оправя човек? - Лесно. 

  • Браво 1
Връзка към коментар

@Balkanka, съжалявам за тези инциденти. Надявам се всичко е наред и безпроблемно напред!

 

1. До Сиракуза не, но до Таормина ходихме с автобуса - има и влак, но препоръчвам автобуса, защото те качва горе в града, а не те оставя долу на плажа, което си е изпитание. Вероятно може да се купи билет непосредствено преди пътуването, защото пътуват често. На автогарата може да се купи и двупосочен, който е с фиксиран час, но е за предпочитане, защото Таормина - Катания има много пътуващи /не са всички за Катания, а слизат на спирките/.

2. Сицилия не ми се видя по-изостанала от Неапол. Не помня някъде да сме имали затруднения да платим с карта. 

3. Предварително букване - може би тур до Етна само, ако прецениш да ходиш.

4. Локацията за нощувка ми се вижда добре, близо е до Вила Белини, макар в мапс самата сграда да изглежда поочуканка.

5. Около гарата беше малко по-мърлявко, но нищо кой знае какво. По центъра никъде не съм се чувствала странно. 

6. В неделя зависи кога кацаш, но имаше по центъра работещи магазинчета на някакви собественици с по-тъмен цвят, в които имаше всичко необходимо. 

7. Катания - задължително рибния пазар! Най-късно по обяд, може и да хапнеш там фрито мисто 🙂 Вечерта пазар изобщо не се вижда да е имало, а отварят заведения - в колкото седнахме, в толкова добре ни нахраниха. Взимаш една туристическа карта и са разхождаш пеш. Някои музеи /частните/ са със странно работно време. 

8. За Етна - виж дали те устроват туровете.

9. Транспорта от летището работи по разписание, включително в неделя. Билети се купуват от автомат, има на спирката. Може и от шофьора или онлайн.

10. При толкова много туристи, проблем с езика не сме имали /английски/.

Маааалко по-мръсничко от центъра на Неапол ми се видя, всички коли са очукани и напрашени от Етна 🙂 

Писали сме заедно с @Eva eva😉

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Имате 2 супермаркета наблизо, които работят цял ден и в неделя на около 5-6 минути пеша Penny (с почивка на обяд) и Лидл. Вижте в мапс

 

Кеш е добре да имате за транспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , bad kid каза:

Имате 2 супермаркета наблизо, които работят цял ден и в неделя на около 5-6 минути пеша Penny (с почивка на обяд) и Лидл. Вижте в мапс

 

Кеш е добре да имате за транспорта.

И още един супермаркет между Лидл и Пени- DECO. Близо са до пл."Стезикоро",на"Корсо Сицилия".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хора, благодаря Ви! Страхотни сте - експедитивни и както винаги ефективни! Ше преценя с напредване на времето за Етна...все пак е важното да прекарам добре. Пък винаги ще има и друг път. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

 

и ние се озовахме с билети до Катания, през април, 7 дни. Още съм съвсем в началото на организацията, та имам следните въпроси:

1. Има ли къде човек да се храни бюджетно в Катания/Сиракуза? Преди години сме били в Сицилия, но с пакет от Туроператор и имахме закуска и вечеря в хотела и само сме обядвали навън на крак, разглеждайки и обикаляйки забележителности. Сега (може би за този период), не намирам подходящи предложения за HB, нито в Катания, нито в Сиракуза. Ориентировъчни цени? Някакви опции с готвена храна, която я виждаш и си избираш/вземаш за вкъщи има ли? Не ми се иска да сме основно на фаст-фууд, нито пък да трябва да си готвим.

2. Как е най-добре от логистична гледна точка да се настаним? Целта ни е източната и югоизточната част на острова. В района на Палермо, Чефалу, Ериче, Седжеста сме били. Идеята е да се придвижваме с градски транспорт. Предполагам, че големите градове като Катания и Сиракуза са добро начало.

Засега май това, после ще питам и други въпроси 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , deian каза:

Здравейте,

 

и ние се озовахме с билети до Катания, през април, 7 дни. Още съм съвсем в началото на организацията, та имам следните въпроси:

1. Има ли къде човек да се храни бюджетно в Катания/Сиракуза? Преди години сме били в Сицилия, но с пакет от Туроператор и имахме закуска и вечеря в хотела и само сме обядвали навън на крак, разглеждайки и обикаляйки забележителности. Сега (може би за този период), не намирам подходящи предложения за HB, нито в Катания, нито в Сиракуза. Ориентировъчни цени? Някакви опции с готвена храна, която я виждаш и си избираш/вземаш за вкъщи има ли? Не ми се иска да сме основно на фаст-фууд, нито пък да трябва да си готвим.

 

Моля ви, недейте да гледате нито HB, нито фаст-фууд в Сицилия 🙂 В Катания ще е престъпление една вечер да не седнете на рибните ресторанти /през деня там е рибен пазар/. Но имаше и заведения с пици/пасти. Не мога да кажа, че беше скъпо, даже доста прилични бяха цените. Снимката с чадърите е от ресторантите в Катания. 

Можете някоя вечер да си вземете нещо вкусничко от някой магазин, има чудни сиренца и месца 🙂 Прилагам и доказателствен материал 🙂 

DSC_0600-2.jpg

DSC_0104-2.jpg

  • Харесвам 12
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, deian каза:

Здравейте,

 

и ние се озовахме с билети до Катания, през април, 7 дни. Още съм съвсем в началото на организацията, та имам следните въпроси:

1. Има ли къде човек да се храни бюджетно в Катания/Сиракуза? Преди години сме били в Сицилия, но с пакет от Туроператор и имахме закуска и вечеря в хотела и само сме обядвали навън на крак, разглеждайки и обикаляйки забележителности. Сега (може би за този период), не намирам подходящи предложения за HB, нито в Катания, нито в Сиракуза. Ориентировъчни цени? Някакви опции с готвена храна, която я виждаш и си избираш/вземаш за вкъщи има ли? Не ми се иска да сме основно на фаст-фууд, нито пък да трябва да си готвим.

2. Как е най-добре от логистична гледна точка да се настаним? Целта ни е източната и югоизточната част на острова. В района на Палермо, Чефалу, Ериче, Седжеста сме били. Идеята е да се придвижваме с градски транспорт. Предполагам, че големите градове като Катания и Сиракуза са добро начало.

Засега май това, после ще питам и други въпроси 🙂

 

 

 

Ами на мен цяла Сицилия ми се видя бюджетна. Едната вечер в Катания ядох най-уникалната пица за 7-8 евро. Има и по-скъпи места разбира се. Но като цяло даже в някои отношения може да е по-евтино от София. НВ в Италия е престъпление. И пица на парче на улицата да ядеш, пак е 100 пъти по-добре.

Катания е голям град. Има какво да се види, но акцентите са другаде. Сиракуза и Таормина са основните обекти, съответно на юг и север от Катания на горе-долу еднакво отстояние.

Ното е хубаво, но лично на мен 2 часа там ми бяха напълно достатъчни, а придвижването с градски транспорт губи повече.

Сиракуза е съвършена.

Мое пътеписче - може да намериш нещо полезно.

Отличен рибен ресторант в Сиракуза, в който хапнахме - като ориентир за ценире.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На мен много ми хареса и Рагуза Ибла (Ragusa Ibla). Стария град.

Направо не е за изпускане.

Транспорта от Катания с автобус до Рагуза и от малката им автогара сгушена на един хълм се хваща друг автобус до Рагуза Ибла, който те кара точно в стария град. Билет за този автобус може да се купи от всяко магазинче или кафе наоколо. А до колкото видях, въобще даже и не гледат билетите на малкия автобус, хората са толкова дружелюбни и отворени...

Ако сте с кола - още по-добре, директно ще отидете.

 

Гледките са уникални, а атмосферата невероятна.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 11.03.2023 г. в 17:58, Balkanka каза:

Здравейте, пътуващи и четящи!

Съвсем спонтанно се реших да отида за 4 нощувки в Катания. .....Не съм писала от месеци, съответно пътувала никъде. Възстановявам се от операция на гръбначния стълб и пътуването ще е по-скоро за започване на нещата отначало...П.П. Миналата година започнах веднъж пак отначало, но после имах и втори инцидент...Та, мисля понеже не мога да пътувам часове, най-многото да отида до Сиракуза и Таормина с обществения транспорт. В тази връзка питам, понеже не съм ходила по тая георгафска дестинация:

1. Пише според гугъл и прочие, че за около час и нещо мога да стигна и до двете места, така ли е? Билети вероятно мога да купя в момента, в който реша да пътувам?

2. Понеже Сицилия ми се вижда да е по-изостанала от Неапол, в който бях миналата година преди първия инцидент, мога ли да плъщам навсякъде с карта? За къде не става и да си приготвя кеш? Църкви, музеи, магазини, аптеки....?

3. За нещо трябва ли да си букна място предварително?

4. Ще нощувам на улица Маcalle, 29. Близо е до центъра. Не знам дали е зле или добре. Отзивите са прилични.

5. Къде да не ходя, нещо има ли за избягване? За какво да внимавам? 

6. Ще летя в неделя - нещо работи ли? Вода откъде?

7. Кавко обезателно, според Вас, да посетя в Катания, Сиракуза и Таормина?

8. Дали да се кача на Етна? Няма да съм с кола и едва ли има някакъв транспорт.... Някакви фирми дали някой е ползвал да се качи до кратера?

9. От летището видях, че има транспорт. Дали работи в неделя и билети откъде се купуват? 

10. Как са с английския? Или с някой друг език освен диалектен италиански? Трудно ли се оправя човек?

Благодаря в аванс (както винаги) и Ви пожелавам здраве!

 

Здравейте, другата седмица и ние кацаме в Катания за същото мързеливо пътуване, без рентакар , 4 нощувки в Катания . Миналия път (преди ковида) така и не и обърнахме никакво внимание . Сега ще компенсираме това, като направим и еднодневно посещение на Таормина с автобус, която миналия път също пропуснахме. До Сиракуза няма да ходиме, тъй като миналият път спахме там, но силно си заслужава разходка из Ортиджа (старата част на града). Много си заслужат и Рагуза ибла , Шикли, Модика и Ното, но не знам дали има смисъл да ходите чак до там с автобус, тъй като са по-далече и пътя е повече. Ако все пак се чудите за някое от тях, горещо препоръчвам Рагуза , миналия път спахме там и определено си заслужава . Ние Етна ще я пропуснем, тъй като в момента ми се струва че горе ще е студенко, а не ни се мъкнат зимни дрехи. Но ако вие сте в по топло време, можете да послевате написаното в горните постове за посещение. Мястото на спане, без да съм ходил ми се струва ок. Ние сме малко по-близо до центъра, на вика Етнеа. За билети от летището, тъй като ще вземем alibus до града ето какво пише на сайта за билети- “Tickets are sold at the Exchange Office / Bus Ticket Office located in the Arrivals Hall, on board to the driver, online and in AMTs vending machines. “ . Като се върнем другата събота, сигурно ще мога да кажа повече.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 14.03.2023 г. в 18:43, deian каза:

Здравейте,

 

и ние се озовахме с билети до Катания, през април, 7 дни. Още съм съвсем в началото на организацията, та имам следните въпроси:

1. Има ли къде човек да се храни бюджетно в Катания/Сиракуза? Преди години сме били в Сицилия, но с пакет от Туроператор и имахме закуска и вечеря в хотела и само сме обядвали навън на крак, разглеждайки и обикаляйки забележителности. Сега (може би за този период), не намирам подходящи предложения за HB, нито в Катания, нито в Сиракуза. Ориентировъчни цени? Някакви опции с готвена храна, която я виждаш и си избираш/вземаш за вкъщи има ли? Не ми се иска да сме основно на фаст-фууд, нито пък да трябва да си готвим.

2. Как е най-добре от логистична гледна точка да се настаним? Целта ни е източната и югоизточната част на острова. В района на Палермо, Чефалу, Ериче, Седжеста сме били. Идеята е да се придвижваме с градски транспорт. Предполагам, че големите градове като Катания и Сиракуза са добро начало.

Засега май това, после ще питам и други въпроси 🙂

 

 

Ние за база за разглеждане използвахме Рагуза ибла- оттам ходихме в Ното, Модика, Шикли, замъка Донафугата и Пунта Сека (обикновено селце, ама там е къщата на комисар Монталбано 🤣). Изобщо не съжалявам че спахме в Рагуза ибла. Спахме и в Сиракуза , ама там си бяхме само в града.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 18.03.2023 г. в 12:23, Joro69 каза:

Здравейте, другата седмица и ние кацаме в Катания за същото мързеливо пътуване, без рентакар , 4 нощувки в Катания . Миналия път (преди ковида) така и не и обърнахме никакво внимание . Сега ще компенсираме това, като направим и еднодневно посещение на Таормина с автобус, която миналия път също пропуснахме. До Сиракуза няма да ходиме, тъй като миналият път спахме там, но силно си заслужава разходка из Ортиджа (старата част на града). Много си заслужат и Рагуза ибла , Шикли, Модика и Ното, но не знам дали има смисъл да ходите чак до там с автобус, тъй като са по-далече и пътя е повече. Ако все пак се чудите за някое от тях, горещо препоръчвам Рагуза , миналия път спахме там и определено си заслужава . Ние Етна ще я пропуснем, тъй като в момента ми се струва че горе ще е студенко, а не ни се мъкнат зимни дрехи. Но ако вие сте в по топло време, можете да послевате написаното в горните постове за посещение. Мястото на спане, без да съм ходил ми се струва ок. Ние сме малко по-близо до центъра, на вика Етнеа. За билети от летището, тъй като ще вземем alibus до града ето какво пише на сайта за билети- “Tickets are sold at the Exchange Office / Bus Ticket Office located in the Arrivals Hall, on board to the driver, online and in AMTs vending machines. “ . Като се върнем другата събота, сигурно ще мога да кажа повече.

 

Благодаря Ви много! Ще се огранича до Сиракуза, Таормина и самата Катания. Не трябва дълго да стоя седнала....Аз летя на 26 - т.е. сега в неделя. А Вие?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Върнах се. Със смесени впечатления съм. Като си посвърша някои дела, ще пиша за неща, които на мен ми се струват съществени. Ако някой бърза и има конкретен въпрос, нека пита. 

Връзка към коментар

Да напиша накратко как икарах около 4 дни и половина в Сицилия. Кацане в Катания навреме (слава, Богу!). Тръгва се от вратата пристигащи надясно и се излиза до 3 будки. В зелената се продават билети за Алибус, който свързва летището с централна гара в Катания. Може да се плати с карта. Автобусът е на 25 минути и вътре се валидира билетът. На връщане, апропо, валидаторите не работят (аз имах купен билет предварително) и шофьорът продава билети, като взима по 4 евро, но не дава билет. Обяснява, че нямало страшно. Абе, някъде съм ги виждала тия неща. 

Апартаментът, където спах, е близо до Вила Белини, но от самата Чентрале си е 30 минути ходене. Въртеградските автобуси са с непонятно разписание. На идване от летището до мен се качи един мърляв типаж, който през цялото време искаше да ми краде интернет. После се качи друг, който омириса целия автобус. Така че после не съм се качвала в градски транспорт.

За апартамента какво да кажа. Собственикът е любезен и сервилен по южняшки, за да му простиш гафавете. Чаршафът не беше сменен, но го видях на другата сутрин. После ми направи впечатление, че горният е оцапан с грим...........Из апартамента има камери. Докато се осъзная........както и да е. Най-тъпият гаф беше, че са ми дали грешни ключове и аз като се прибрах на втория ден от разходка, не можах да си вляза нито в стаята, нито в тоалетната. Първата нощ бях сама из апартамента, та не съм заключвала. Докато дойде някой да даде коректната връзка ключове.......

Градът е пълен с боклуци от всякакъв характер. Отдавна не бях виждала толкова боклуци...Хартии, опаковки, фасове ,дъвки, салфетки, смачкани билети и касови бележки, кенчета, пласмасови прибори, чашки и цигарени кутии....ужас. Като духна един вятър....Катедралата не ме впечатли, хареса ми повече колегиатската църква - на главната улича Етнеа е. Впечатлих се най-много от пазара им. Огромен и с цени по-ниски от на нашия женски пазар, а продуктите прекрасни. Ядох домати по 50 евроцента, грозде по 99 и ягоди по 2 евро килото. Има много църкви, интересни като фасади, вътре не са нищо особено. Гръко-римските им останки биват като да се видят, но не са и нещо, без което не може.

Ходих до Таормина с автобуса, както препоръчахте. Амфитеатърът има прекрасна гледка към Етна и си заслужава, ако ще да е само за това. Градчето е приятно, типичните туристически капани. Повъртях се и се прибрах.

Посетих и Сиракуза, вече с влак. Археологическият им комплекс е слаба работа, според мен и 13 евро са му много. До гроба на Архимед не може да се ходи в момента, а тоалетната е още 1 евро, т.е. не влиза в билета. После се поразходих из Ортиджа. В началото, главната туристическа линия от храма на Аполон към фортана на Диана и после до катедралата изобщо не ми хареса. Добре, че в обратна посока кривнах надясно и там имаше интересни сгради и фасади на църкви. Вътре не са нищо особено. То и катедралата на Сиракуза, ако не беше използвала някогашния храм на Атина, не ме впечатли. Честно казано, очаквах повече. 

Това беше. Поне времето беше топло и се поразходих. Вятърът в Сиракуза беше отвратителен и в момента съм с алергия - явно от мръсотията, която се разхвърчаше при всеки порив на вятъра. Очите ми са в възпалени и очилата не ме спасиха. Като за пътешествие за без пари съм доволна, отдалечих се от квартала, както казват едни хора и проверих организма си как се държи след операцията. Пък и ядох вкусни плодове и зеленчичуци на народна цена. 🙂 

От Сиракуза се прибрах по-късно. В 21 часа и нещо бях на Чентрале Катания. Имаше излезли вече труженички, едната без гащи даже. А може просто на вещества да са били. Лошото е , че имаше и съмнителни типажи, които гледат неподходящо и се наложи максимално бързичко да се изнеса. 

На прибиране се оказа, че автобусът за летището спира на друго място, получава се под прав ъгъл спрямо централната гара. Често не знаят или не искат да ти кажат кое къде точно спира, за да се самопредлагат таксита. Трябваше да питам само служители и то 2-3 пъти, за да ме упътят точно. Както и да е - не съм се загубила или изпаднала в някакви притеснения. За сама жена е малко досадно, лепят се и се самопредлагат. Ама с по-сербез поведение, се насмитат. 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Balkanka каза:

Да напиша накратко как икарах около 4 дни и половина в Сицилия.

Една @Balkanka няма как да се остави на едни жабари.

Така както си го описала, никой няма да иска да отиде. Местата си имат своя чар и разкриват Южна Италия в пълна светлина.

Аз бях тези дни в бароковите градчета на юг и си изкарах много добре. Почти без туристи да ми пречат. Само малко българи бяха налазили Ното ...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Здравейте,

 

билети за влак и междуградски автобус предварително ли си купувате, или преди пътуването от гарата? Trenitalia имат онлайн система за продажби. Автобуси гледах в getbybus и пак може онлайн, как ги приемат в автобуса?

Връзка към коментар
Преди 1 час, deian каза:

билети за влак и междуградски автобус предварително ли си купувате, или преди пътуването от гарата? Trenitalia имат онлайн система за продажби. Автобуси гледах в getbybus и пак може онлайн, как ги приемат в автобуса?

В Сицилия мисля, че има само регионални влакове. Което значи, че няма нужда от ранни билети, защото няма да има разлика в цените. Купуваш от приложенито точно преди да се качиш. Препълнен влак в Италия не съм видял.

За рейсовете нямам представа, но предполагам цените скачат ...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, deian каза:

Здравейте,

 

билети за влак и междуградски автобус предварително ли си купувате, или преди пътуването от гарата? Trenitalia имат онлайн система за продажби. Автобуси гледах в getbybus и пак може онлайн, как ги приемат в автобуса?

 

Преди пътуването от гарата, но, ако връщането е същия ден, винаги двупосочен, че на връщане не се знае къде се продават билетите. Есента, като ходихме до в Ното, гарата там беше затворена и хората се щураха да търсят билети, които се продаваха ... в едно кафене наблизо. Не че имаше кой да ги провери, ама все пак.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

При неработещо гише обикновено кондукторът продава билет на нормална цена, точно в Ното ми се е случвало да няма билети.

За автобусите мисля, че местните фирми не продават с намаления и надценки, има надценка ако се купи от шофьор, а не е не на гишее , вече flixbus са с разнообразие на цени.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, deian каза:

Здравейте,

 

билети за влак и междуградски автобус предварително ли си купувате, или преди пътуването от гарата? Trenitalia имат онлайн система за продажби. Автобуси гледах в getbybus и пак може онлайн, как ги приемат в автобуса?

За междуградския автобус Катания-Таормина се закупува билет за връщане задължително с избран час. Ако имате притеснения за нещо, купувате и билет за връщане, за да не издирвате после. Понеже ми беше първо ходене и да не си губя времето, си купих двупосочни билети/билет за връщане още на отиване.

Връзка към коментар
преди 21 часа, jorocontrola каза:

Една @Balkanka няма как да се остави на едни жабари.

Така както си го описала, никой няма да иска да отиде. Местата си имат своя чар и разкриват Южна Италия в пълна светлина.

Аз бях тези дни в бароковите градчета на юг и си изкарах много добре. Почти без туристи да ми пречат. Само малко българи бяха налазили Ното ...

Чудесно. Показва колко всички хора сме различни. Българи изобщо не видях, но пък на мен ми пречат поданиците от мъглявия Албион, които бяха в изобилие от всякакви възрасти. Честно казано очаквах повече , а Катания не ме остави с уау ефект, както всички други места в Италия. .......както и да е поне видях гърбът ми как понесе пътуването и раницата, а и на по-горещо време не мога да стоя. От тая гледна точка беше подходящо като избор на момент. Най-същественият ми спомен е удоволствието, с което си припомням за гледката от античния театър на Таормина към Етна и към златистите лъчи, които галят морето. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, deian каза:

А до Aci Castello и Aci Trezza гледам ходи автобус 534 от Catania. Там как стои въпроса с билетите? От шофьора? Кеш? Или как?

Аз си купих билет от едно магазинче(табачерия или както там и да се нарича) близо до спирката на автобуса на Виа Етнеа. На връщане не си спомням,май от шофьора. Това си е градски автобус.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.