Прескочи до съдържание

Иран - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Иран. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Нужно ли е да носим брачно свидетелство?

- Може ли да се купуват онлайн билети за вътрешните полети?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Коя е най-красивата джамия в Иран?

- Какви са традиционните храни в Иран?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте, искам да си изкарам виза от посолството тук. Предния път като исках да ходя някой ми даде номер на агенция от варна. Собственичката ми помогна и успях да взема виза. Днес и се обадих пак да я ползвам, но ми каза, че сега не работи заради ковид. Някой знае ли друга агенция, която може да ми свърши работа?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 9.04.2022 г. в 12:19, Alexander каза:

Сменят всяка седмица мерките и изискванията за влизане.

 

Преди 10 дни искаха бустер, за да няма тестове, сега гледам са го махнали.

 

https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/a-z-list-of-countries/iran/

 

 

За ваксинираните май са махнали и представянето на PCR?

Връзка към коментар
преди 9 часа, Salsam каза:

Банда, почти съм готов с всичко. Остана само да намеря читав хостел/хотел в Шираз. Някой може ли да препоръча?

Aз търсих от тук: https://www.hostelworld.com/s?q=Shiraz, Iran&country=Iran&city=Shiraz&type=city&id=17662&from=2022-05-04&to=2022-05-06&guests=2&page=1

Има доста добре оценени и на сносни цени. Резервирах Guesthouse Ana, но за сега не мога да дам лични впечетлтния. Не знам кога пътуваш, ще знам повече след 2-3 май.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Salsam каза:

Банда, почти съм готов с всичко. Остана само да намеря читав хостел/хотел в Шираз. Някой може ли да препоръча?

Ето два от мен

Golshan Traditional Hostel in Shiraz (iran-hotel.online)

Niayesh Hostel - Niayesh Boutique Hotel in Shiraz (iran-hotel.online)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

и от мен, най - хубавото място, където спахме в Иран. Прозорците са с цветни стъкла и се получава ефекта на розовата джамия, хляба за закуска го приготвят пред теб.Не ни се излизаше да разгледаме, толкова им е хубав двора.

Homayouni Hostel, Shiraz - 2021 Prices & Reviews - Hostelworld

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Ивайла каза:

и от мен, най - хубавото място, където спахме в Иран. Прозорците са с цветни стъкла и се получава ефекта на розовата джамия, хляба за закуска го приготвят пред теб.Не ни се излизаше да разгледаме, толкова им е хубав двора.

Homayouni Hostel, Shiraz - 2021 Prices & Reviews - Hostelworld

Пробвах десетки дати с различен престой за април, май, юни и юли и никога нямат стаи! Явно не си ги дават или има друг начин за резервиране.

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

Пробвах десетки дати с различен престой за април, май, юни и юли и никога нямат стаи! Явно не си ги дават или има друг начин за резервиране.

 

В google излиза информация, че  е затворен. Аз търсих за началото на май, но почти всичко е пълно поради края на Рамадан и хората се разщъкват. Накрая запазих в Guest house Ana

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, Salsam каза:

В google излиза информация, че  е затворен. Аз търсих за началото на май, но почти всичко е пълно поради края на Рамадан и хората се разщъкват. Накрая запазих в Guest house Ana

И аз там запазих. От 01 до 03 май. 

Връзка към коментар

Взех да се дразня серозно на дезинформацията която цари за тази страна.

Първи сблъсък имах с визите, които уж в момента не се давали на летището, нищо че по официални сайтове няма такава информация.

 

две различни консулства в България и Испания казват, че не можело директно.

 

сега ново 20 с ваксините.

от околко седмица в сайтове на авиокомпнии и консулства в Европа пише, че не искат бустер, само ваксина или ПСР, обаче сега звънях на консулствто в София и те не знаели за такова нещо.

Изчаках да питат и консула, но резултата беше същия- искат бустер или ПСР според тях.

 

чак такава дезинформация не бях срещал никъде.

сега как да разбера кой какво иска?

нямам бустер и не смятам да слагам заради тях само.

 

от консулството в Испания казаха, че може само с ваксина, ако не е по-стара от 6 месеца или с бустер.

отделно АК-те можело да искат отделно неща като ПСР и да съм питал и тях.

 

 

Връзка към коментар

Започва да става смешно и отива към тъжно.

Питах агенцията която помага за визи, както и агенцията за коли под наем, която е на летището.

И двете казаха, че отново са обявили, че се иска ПСР, без значение имаш ли и колко ваксини..

 

Та май няма да рискувам и ще си правя ПСР, няма да слагам бустер, понеже и с него не е 100% сигурно, че ще вляза без ПСР.

 

Сега тъпотията е, че ме е страх да пусна за виза, преди да излезе ПСР. Да не платя виза и накрая да не ходя никъде.

 

Уж потвърдиха, че ако подам за виза в сряда по обяд, като сутринта рано съм направил ПСР и знам резултата, до края на деня в петък щяла да стане визата, това ако имам покана и номер от агенция разбира се.

 

 

 

Аз летя по план на 29.04 вечерта и се връщаме на 08.05.

Ако искате кажете кой кога е там, най-малко да обменяме информация за изисквания, а може и друга.

Връзка към коментар
На 13.04.2022 г. в 19:35, Salsam каза:

Аз летя на 21.4 и се връщам на 07.5. Няма да правя ПСР категорично

Май е по-добре да си направиш тест:

https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions/IRN?originCountry=BGR&nationality=BGR&departureDate=2022-04-21&returnDate=2022-04-30&tripType=roundTrip&transitType=noTransit&fullyVaccinated=true&language=en-US

 

Преди няколко дни беше махнато изискването за тест и сега пак са го сложили.

Връзка към коментар
преди 7 часа, boogy83 каза:

Май е по-добре да си направиш тест:

https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions/IRN?originCountry=BGR&nationality=BGR&departureDate=2022-04-21&returnDate=2022-04-30&tripType=roundTrip&transitType=noTransit&fullyVaccinated=true&language=en-US

 

Преди няколко дни беше махнато изискването за тест и сега пак са го сложили.

Тук от  5 април пише без. От посолството също потвърдиха. https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/a-z-list-of-countries/iran/

Връзка към коментар

Отказаха ми виза от сайта им - пише да кандидатвам през агенция.

 

Как става апликацията за виза през агенция? Може ли някой да препоръча агнеция и да обясни какъв  е процеса - колко време отнема? Първо визата през агенцията ли да изкарам и после да купувам билети (защото още нямам конкретни дати, планувам го за май)

 

Мерси

Връзка към коментар
преди 5 часа, Salsam каза:

Тук от  5 април пише без. От посолството също потвърдиха. https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/a-z-list-of-countries/iran/

И това го гледах да, ама....много противоречива информация чета отвсякъде.

Ако имаш възможност след пристигането там драсни два реда в тази тема да знаем дали трябва PCR тест, че и аз ще пътувам на 29-ти април и се колебая какво да правя.

Връзка към коментар
преди 7 часа, boogy83 каза:

И това го гледах да, ама....много противоречива информация чета отвсякъде.

Ако имаш възможност след пристигането там драсни два реда в тази тема да знаем дали трябва PCR тест, че и аз ще пътувам на 29-ти април и се колебая какво да правя.

Е, това е от сайта на външното им министерство.

преди 8 часа, Ou7law каза:

Отказаха ми виза от сайта им - пише да кандидатвам през агенция.

 

Как става апликацията за виза през агенция? Може ли някой да препоръча агнеция и да обясни какъв  е процеса - колко време отнема? Първо визата през агенцията ли да изкарам и после да купувам билети (защото още нямам конкретни дати, планувам го за май)

 

Мерси

Аз ползвах тази агенция: iranstravel@gmail.com Пишеш, пращат ти линк и след 3-4 дни си готов. 20 € струва, плащаш в Иран. После отиваш в посолството с одобрената апликация, плащал и получаваш виза.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.