Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Може да се сяда безплатно на завоите 😀

Вероятно, че е без фиксирани места, избираш си място

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Има ли някой хубави сайтове да смъкват на Flixbus цените 🙂 ?

Някой знае ли какво става, ако си изтървеш връзката примерно София-Виена-Нюрнберг - пише 2 часа престой във Виена...какво се случва, ако автобуса дойде по-късно там?!

Билета е общ гледам ,ама длъжни ли са да те превозят после?!

Редактирано от vinidj
Връзка към мнение

Имам питане относно пътуването с бебе в автобусите на flixbus. В условията им четох, че бебе може да пътува само в специална седалка/столче, което се осигурява от пътуващите. Някой пътувал ли е с бебе и знае ли точно как се процедира, защото не мога да си представя, че всеки носи столчета? И още един въпрос относно цената, има ли някакви намаление за бебета или деца? Благодаря

Връзка към мнение

За първи път купувам билети с фликсбус- справих се с кодовете за намаление от ибей, не можах да платя с дайнърс, но все пак платих с виза. Не разбрах ситуацията с местата-имам избор да платя място, не платих. Сигурно ли  е че ще имам място? В смисъл да не става някакъв бой за автобуса(образно казано) и като се напълни тръгва , а останалите чакат следващия?

Също така ми е интересна цената-в момента за моята дата масово билетите са по 5евро, но има е по 7,50евро(един час само). Вдига ли се с времето? Нещо като цените на уиз ли се получава? Защото имам да купувам още 6 билета  и се чудя да бързам ли при цена 5 евро или мога да си се мотая още.

Маршрута е Братислава-Виена  и обратно, за съжаление за моите дати само фликсбус намирам да пътува, така че нямам избор на компания, ще се заигравам с цената.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 42 минути , bobole4e каза:

За първи път купувам билети с фликсбус- справих се с кодовете за намаление от ибей, не можах да платя с дайнърс, но все пак платих с виза. Не разбрах ситуацията с местата-имам избор да платя място, не платих. Сигурно ли  е че ще имам място? В смисъл да не става някакъв бой за автобуса(образно казано) и като се напълни тръгва , а останалите чакат следващия?

Също така ми е интересна цената-в момента за моята дата масово билетите са по 5евро, но има е по 7,50евро(един час само). Вдига ли се с времето? Нещо като цените на уиз ли се получава? Защото имам да купувам още 6 билета  и се чудя да бързам ли при цена 5 евро или мога да си се мотая още.

Маршрута е Братислава-Виена  и обратно, за съжаление за моите дати само фликсбус намирам да пътува, така че нямам избор на компания, ще се заигравам с цената.

Щом има час на билета ,няма значение,че е без място.С времето цената може и да се вдигне.Аз също чакам за Виена-Братислава за 2 октомври,и в момента само Flixbus продават билети по 5 евро,но ще чакам Regiojet и Slavaklines да пуснат билетите по 1 евро.В момента последната им дата за билети е 30 септември.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Братислава >> Бърно днес - 55 минути закъснение!!! Без никаква информация на каса, на перона или в приложението. Касиерките постоянно твърдяха, че идва след 5 минути, в приложението съшо отбелязаха закъснение от 5 минути еднократно и толкова. Доста неприятно. Да се има предвид - може да е голямо изключение, а може и да не е.

 

А сега получих и анкета за обратна връзка. Отговорих на всичките им въпроси  :wild:

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, rik4o каза:

Братислава >> Бърно днес - 55 минути закъснение!!! Без никаква информация на каса, на перона или в приложението. Касиерките постоянно твърдяха, че идва след 5 минути, в приложението съшо отбелязаха закъснение от 5 минути еднократно и толкова. Доста неприятно. Да се има предвид - може да е голямо изключение, а може и да не е.

 

Много модерна работа в Братислава. Хем каси, хем и перон. Можеше да чакаш тия 55 минути и под слънцето. Иначе закъсненията, както и задръстванията са нещо напълно обичайно особено лятото. Ако имаш някава важна връзка могат смело да се пропуснат.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 13 часа, bobole4e каза:

За първи път купувам билети с фликсбус- справих се с кодовете за намаление от ибей, не можах да платя с дайнърс, но все пак платих с виза. Не разбрах ситуацията с местата-имам избор да платя място, не платих. Сигурно ли  е че ще имам място? В смисъл да не става някакъв бой за автобуса(образно казано) и като се напълни тръгва , а останалите чакат следващия?

Също така ми е интересна цената-в момента за моята дата масово билетите са по 5евро, но има е по 7,50евро(един час само). Вдига ли се с времето? Нещо като цените на уиз ли се получава? Защото имам да купувам още 6 билета  и се чудя да бързам ли при цена 5 евро или мога да си се мотая още.

Маршрута е Братислава-Виена  и обратно, за съжаление за моите дати само фликсбус намирам да пътува, така че нямам избор на компания, ще се заигравам с цената.

Местата са свободни, сядаш, където ти харесва. Цените ги вдигат. Пример Бургас-Букурещ го купих за 14 евро двупосочен, след няколко деня бяха по 40 евро. 🙂 Купих ги през италианската версия на сайта и платих с Дайнърс.

Редактирано от pavelbs
допълнителна инфо
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 11 минути , pavelbs каза:

Купих ги през италианската версия на сайта и платих с Дайнърс

Аз вчера пробвах през българската и през полската версия-по един билет, никъде не мина дайнърса :cray:

Другия път ще пробвам през италианската, ама за момента най-изгодно е през поляците като крайна цена. Незнам откъде идват тези разлики в цените, съмнявам се да е само от превалутиране. За сравнение билета през българската версия е 4,14лв, през полската 6,07 злоти, което е към 2,75лв.(това е с купони за намаление от ибей).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето тук е обяснено много добре:

Благодаря @koliob :clapping:

Купих най-изгодните за мен като цена талони от ибей - в случая втората оферта от линка на @dimitrov6, получих 4 кода в имейла си, всеки за отстъпка от 3 евро на билет. Първоначално не разбирах защо трябва да избера полската версия(мислех, че талоните важат само за нея... )и пробвах в българската. Прие ми талона, намали 5,87лв. от цената и вече пък реших че няма връщане назад, за да не изгори кода като използван и довърших плащането. Следващия билет купих през полската версия и вече разбрах защо  е трябвало оттам да започна 💰 :acute:. Също така не  е проблем да се прекъсне процеса на поръчка  и после отново да се ползва същия код-не го отчита като използван-и това проверих по трудния начин( цъкнах плащане по банка и не можах да се върна на предната страница, трябваше да започна всичко отначало...).

Не помня дали споменах, че избора на място в българската версия започваше от 5лв, а при поляците от 2злоти.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

При купуването на ваучери за flixbus в ebay ми искаха адрес за получаване, а същевременно в самата оферта пише, че до 1 час ще получа ваучерите като съобщение в профила си в сайта. Мина повече от час, но нищо не получавам, само потвърждение за закупуването на ваучера по имейл. Това нормално ли е според вас? Или може би аз не знам къде точно да ги търся?

Връзка към мнение

Днес трябваше да се пътува с Фликсбус автобус вечерта Дуисбург-Берлин, обаче следобеда ми пратиха, че не могат да изпълнят заявката  и пращат утре сутрин с влак първо до Оснабрюк и след това с автобус прекачване до крайните квартали на Берлин...нещо може ли да се промени , някакво обезщетение дължат ли?!

Редактирано от vinidj
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , mary_shery каза:

При купуването на ваучери за flixbus в ebay ми искаха адрес за получаване, а същевременно в самата оферта пише, че до 1 час ще получа ваучерите като съобщение в профила си в сайта. Мина повече от час, но нищо не получавам, само потвърждение за закупуването на ваучера по имейл. Това нормално ли е според вас? Или може би аз не знам къде точно да ги търся?

и при мен не дойдоха до час, писах на продавача и чак тогава ги прати, на имейла ми и в съобщение вътре в eBay

дори в последствие ми прати два допълнителни кода, защото му се оплаках, че единият код не минава

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, vinidj каза:

Днес трябваше да се пътува с Фликсбус автобус вечерта Дуисбург-Берлин, обаче следобеда ми пратиха, че не могат да изпълнят заявката  и пращат утре сутрин с влак първо до Оснабрюк и след това с автобус прекачване до крайните квартали на Берлин...нещо може ли да се промени , някакво обезщетение дължат ли?!

Тук са правата на пътника, не знам до колко помагат, защото не съм ги чел, но понякога спасението на даващият се....

https://www.flixbus.bg/prava-na-patnika?wt_eid=2153532510250174198&wt_t=1535325355947&_ga=2.199967849.652367083.1535325104-789652903.1535325104&_gac=1.174842262.1535325104.EAIaIQobChMIqLTu1uuL3QIVjrztCh19MALsEAAYASAAEgLa8vD_BwE

Връзка към мнение
преди 12 часа, mary_shery каза:

При купуването на ваучери за flixbus в ebay ми искаха адрес за получаване, а същевременно в самата оферта пише, че до 1 час ще получа ваучерите като съобщение в профила си в сайта. Мина повече от час, но нищо не получавам, само потвърждение за закупуването на ваучера по имейл. Това нормално ли е според вас? Или може би аз не знам къде точно да ги търся?

И на мен не ми ги пратиха в рамките на час. Дойдоха по-късно, без да им пиша.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, tch каза:

Тук са правата на пътника, не знам до колко помагат, защото не съм ги чел, но понякога спасението на даващият се....

https://www.flixbus.bg/prava-na-patnika?wt_eid=2153532510250174198&wt_t=1535325355947&_ga=2.199967849.652367083.1535325104-789652903.1535325104&_gac=1.174842262.1535325104.EAIaIQobChMIqLTu1uuL3QIVjrztCh19MALsEAAYASAAEgLa8vD_BwE

До колкото разбирам 50% от цената на билета трябвало да върнат и храна и хотел пише, че има право - ще им пиша.

На друг случвало ли се е или са рядкост тези инциденти?!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.