Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Пътник на Ryanair се е качил на полета за Бари вместо на този за Каляри. Това е станало в Пиза. Пътникът установил това чак на кацане 🙂  И с неподправен италиански темперамент е обяснил на екипажа, че не е доволен от развоя на събитията. А/к е поискала разяснение на случая от оператора за наземно обслужване в Пиза:

pic.twitter.com/yIHTk6GrUs

 

https://thepointsguy.com/news/ryanair-passenger-boards-wrong-flight-lands-in-wrong-city/

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, akair каза:

Пътник на Ryanair се е качил на полета за Бари вместо на този за Каляри. Това е станало в Пиза. Пътникът установил това чак на кацане 🙂  И с неподправен италиански темперамент е обяснил на екипажа, че не е доволен от развоя на събитията. А/к е поискала разяснение на случая от оператора за наземно обслужване в Пиза:

pic.twitter.com/yIHTk6GrUs

 

https://thepointsguy.com/news/ryanair-passenger-boards-wrong-flight-lands-in-wrong-city/

Еми, могли са да се отбият и да го оставят в Бари:))))))

Леле! какеи зАплеси има!

А тия пък, от наземния персонал са спали.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Имах същата случка преди доста  години с полет на БГА Балкан.  Един поляк пътувал от Варшава за Турция с прекачване в София, се беше качил на самолета за ... Варшава. Ама го гепиха навреме и го свалиха. То свалиха всички, да си вземе всеки багажа и май така го разкриха. А човека беше си беше доста почерпен. 😉 Два часа закъснение, ама поне го пратиха в правилната посока.

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Не знам за Пиза, но в Алгеро нямаха дори скенери за бордните карти на гейта, събират листчетата и те качват, спокойно може да си фалшифицираш билет 

Връзка към мнение

Като стана дума в другата тема, колко по велики са Ryanair от Wizz air ето една статия за положението на летището в Бургас:

 

Ryanair дойде, видя и си замина

Летище Бургас ще има едно облачно лято след свиването на полетите на нискобюджетния гигант и спада на руснаците

https://www.capital.bg/specialni_izdaniia/kapital_gradove/2019/06/14/3536976_ryanair_doide_vidia_i_si_zamina/?fbclid=IwAR39KvNF0jNWVnzPGBY1vMPsoqyKf8XRfCVyzfdvjDc5fYuM-CPcg-TYVZo

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ryanair са пуснали вече лятното си разписание за 2020 г. за някои дестинации. От София това засега са Рим, Бергамо, Атина и Лондон.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Малко да се оплача от Ryanair. Доста нахално задължават родителите пътуващи с деца под 18 години да купят поне едно запазено място за 6 евро, като за децата дават запазени места “безплатно“. Това обаче се отнася замо за след 18-ти ред. В моят случай вече нямаше свободни места след 18-ти ред и трябваше да избера и за децата платени места преди 18 ред за общо около 30 евро. Така от уж „доброволно“ избираемата услуга стана задължителна услуга, която не мога да откажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Малко да се оплача от Ryanair. Доста нахално задължават родителите пътуващи с деца под 18 години да купят поне едно запазено място за 6 евро, като за децата дават запазени места “безплатно“. Това обаче се отнася замо за след 18-ти ред. В моят случай вече нямаше свободни места след 18-ти ред и трябваше да избера и за децата платени места преди 18 ред за общо около 30 евро. Така от уж „доброволно“ избираемата услуга стана задължителна услуга, която не мога да откажа.

Интересно ми е дали системата раздава (автоматично и на напълно случаен принцип, както добре знаем) първо местата след 18-ти ред, за да ги напълнят максимално бързо и да изнудват хората с деца допълнително 😂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 hours ago, searus said:

Интересно ми е дали системата раздава (автоматично и на напълно случаен принцип, както добре знаем) първо местата след 18-ти ред, за да ги напълнят максимално бързо и да изнудват хората с деца допълнително 😂 

След 18-ти ред според мен са по евтините места, но до сега не съм обръщал внимание. Отношението обаче е супер гадно, а според мен и незаконно. Не може да ти оферират една цена и след това да се окаже, че тази цена е валидна само за възрастни, а семейства с деца са длъжни да платят по два параграфа по висока цена.

Връзка към мнение

На няколко пъти пътуваме по 10-12 души. При ранно чекиране всички сме на средни седалки, на различни редове, от ред 2 до последния. При кьсно чекиране - пак от ред 2 до последния, но на крайни места.

Връзка към мнение
На 23.05.2019 г. в 16:42, akair каза:

Пътник на Ryanair се е качил на полета за Бари вместо на този за Каляри.

Винаги съм бил убеден, че това е възможно да се случи за полети от/до Италия, а в конкретния случай е от и до Италия.

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 58 минути , epetkov каза:

Винаги съм бил убеден, че това е възможно да се случи за полети от/до Италия, а в конкретния случай е от и до Италия.

Не само в Италия е възможно, въпреки, че там изглежда най-вероятно да се случи. Веднъж преди 4-5 години и аз се качих на грешен самолет във Виена. Добре, че "моето място" беше вече заето и човекът ми показа билета. Оказа се, че пътува за Берлин, а аз бях за Флоренция. Малко трудно се върнах обратно и дори не си изпуснах полета. Оказа се, че малко преди това са сменили гейтовете, но не съм обърнал внимание. А как ме пусна системата с тази бордна карта още не ми е ясно. Беше от тези вратички с автоматичен контрол (без човешка намеса).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 минути , koliob каза:

Не само в Италия е възможно, въпреки, че там изглежда най-вероятно да се случи. Веднъж преди 4-5 години и аз се качих на грешен самолет във Виена. Добре, че "моето място" беше вече заето и човекът ми показа билета. Оказа се, че пътува за Берлин, а аз бях за Флоренция. Малко трудно се върнах обратно и дори не си изпуснах полета. Оказа се, че малко преди това са сменили гейтовете, но не съм обърнал внимание. А как ме пусна системата с тази бордна карта още не ми е ясно. Беше от тези вратички с автоматичен контрол (без човешка намеса).

Имах същия случай във Виена преди 7-8 години. Голям проблем беше връщане обратно, за малко да изпусна самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя малко инфо просто за статистиката - при относително по-късно чекиране и при достатъчно пълно затоварване на самолета, местата които са останали, са крайни места (пътека/прозорец) на предните редове, както и местата с повече място за краката при изходите над крилата (16-ти и 17-ти ред). 
При последните ни два полета  SOF-NYO /  NYO-SOF, местата, които ни се паднаха, бяха съответно 3C, 4C, 5D и 17C /  3D, 5A, 8F  и 17D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Topfly каза:

Малко да се оплача от Ryanair. Доста нахално задължават родителите пътуващи с деца под 18 години да купят поне едно запазено място за 6 евро, като за децата дават запазени места “безплатно“. Това обаче се отнася замо за след 18-ти ред. В моят случай вече нямаше свободни места след 18-ти ред и трябваше да избера и за децата платени места преди 18 ред за общо около 30 евро. Така от уж „доброволно“ избираемата услуга стана задължителна услуга, която не мога да откажа.

Под 18? Не е ли под 12? Да не са променили и това, без да разбера. Иначе е супер дразнещо, съгласна съм, да им имам "безплатните" места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, epetkov said:

Винаги съм бил убеден, че това е възможно да се случи за полети от/до Италия, а в конкретния случай е от и до Италия.

Случвало се е пред мен и Стокхолм при полети за Будапеща и Лондон 😉 Веднъж видях объркали се пътници и при вътрешни полети в Австралия... Това че пътници се обърткват е нормално, но как аджеба се объркват скенерите и служителите на които работата им е да не стават подобни обърквания...

4 minutes ago, jul said:

Под 18? Не е ли под 12? Да не са променили и това, без да разбера. Иначе е супер дразнещо, съгласна съм, да им имам "безплатните" места.

Имам ясни спомени за 18, но може и да греша...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , aleksandrina каза:

Под 12. Даже 12-15 са самостоятелни единици вече и за тях трябва отделно да се купува място (при желяние, разбира се).

Мислех, че оплакването беше за редовете, не за годините на децата

  • Смея се 1
Връзка към мнение
В момента, aleksandrina каза:

От редовете се започна и на деца минахме. 🙂

Ще е интересно да се пита в чата все пак, защото така като раздават първо средните места, как точно може един родител да получи две съседни места?? Иначе хитро написано: If an adult required to purchase a reserved seat selects a seat in a different row than mentioned above, they must pay the difference in price. Children will also be charged the full price of these seats.

Т.е. няма значение, че ти извиват ръцете да "избереш" място извън редове 18-33, плащай... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, searus каза:

Интересно ми е дали системата раздава (автоматично и на напълно случаен принцип, както добре знаем) първо местата след 18-ти ред, за да ги напълнят максимално бързо и да изнудват хората с деца допълнително 😂 

След като след 18 ред са по-евтини, е логично да се запълват по-бързо и без намеса "отгоре"

Лошото е, че те карат да плащаш за уж безплатното детско място, ако няма останали от евтините

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Miladina
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.