Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

On 6/1/2019 at 9:08 AM, koliob said:

Не знам какво точно правят от Ryanair, но за септември и октомври отмениха всички полети SOF-BGY в понеделник, сряда и петък. Също така за септември и октомври отмениха и всички полети SOF-FMM. Имам една резервация, която се променя вече шест пъти.

Възможно обяснение - пускане на екипажите в задължителни по закон отпуски в нисък сезон /септември и октомври традиционно са слаби месеци, след летните оттпуски и преди зимните пътувания/. Преди година, ако помня добре, имаше някаква голяма драма с тези отпуски и Райън бяха задължение да разчитат отпуските в рамките на календарна година.

 

В по-общ план, очаквам бъдещи проблеми на Райън след преместването от Малпенза на Бергамо, защото на Бергамо влязоха в директна конкуренция с Уиз, а на Малпенза, където пътнико-потока е доста по-различен, бяха практически без конкуренция.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Знаете ли дали на Т2 в зала заминаващи има касетки за измерване на багажа? На всички АК видях, само на Раян - не. На гише информация получих ценната информация, че и те не знаят.

Връзка към мнение

Райънеър ми промениха полет София-Баден от 28.09 на 2.10 без никакво известие или имейл или питане искаш ли  refund.

При разговор с чата си признаха и предложиха връщане на сумата или избор на нова дата.

Но за всеки случай си проверете полетите след няколко месеца по-далечните - много нелоялна практика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами то по принцип са длъжни да уведомят, но не се казва в какъв срок... Така че вероятно си открил преди да те уведомят.

Ако не те уведомят 2 седмици преди пътуването се плащат компенсации, та се следи

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, noshtna_ptica каза:

Знаете ли дали на Т2 в зала заминаващи има касетки за измерване на багажа? На всички АК видях, само на Раян - не. На гише информация получих ценната информация, че и те не знаят.

Има касетки пред гишетата за чекиране на багажа.

Връзка към мнение

Непосредствено пред гишетата може и да е имало, но при тези опашки нямаше как да се стигне. 

Връзка към мнение

Не са непосредствено пред гишетата,а на десетина метра от тях,около колоните.Не са само на Раян,има на всякакви АК,небрежно разпръснати през няколко метра:)Ако е имало опашки,може да не сте ги видели.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А знаете ли защо няма полети до Париж-Бове.Започват от 28ми октомври.Дали да купувам или да изчакам,защото ми трябва за определена дата,а не да ми отложат полета за след 3 дни примерно.А сега имат добра цена от 28евро.Ако не са сигурни,да не купувам от тях?

Връзка към мнение
1 minute ago, Olianata said:

А знаете ли защо няма полети до Париж-Бове.Започват от 28ми октомври.Дали да купувам или да изчакам,защото ми трябва за определена дата,а не да ми отложат полета за след 3 дни примерно.А сега имат добра цена от 28евро.Ако не са сигурни,да не купувам от тях? 

Те не са ли от зимното разписание- т.е. да започват от октомври? Тя линията не е почнала, че да я спират. :)

http://spirka.bg/ryanair-с-нова-дестинация-от-софия-2/

Връзка към мнение
преди 2 минути , Olianata каза:

А знаете ли защо няма полети до Париж-Бове.Започват от 28ми октомври.Дали да купувам или да изчакам,защото ми трябва за определена дата,а не да ми отложат полета за след 3 дни примерно.А сега имат добра цена от 28евро.Ако не са сигурни,да не купувам от тях?

Ако те устройва цената, по-добре да купиш.Ако отменят полета ще ти дадат опция да ти върнат парите или да ти предложат алтернативен полет.В началото на всеки зимен/летен сезон има риск да разместват,анулират,променят часа на полетите.За всеки случай може да погледнеш кой алтернативен полет те устройва.Ако си от София,дали Раян не летят от Ниш до Париж например,ако Букурещ ти е по-близо дали има полет от там.Промяната Раян ще я направят безплатно.Ако нищо тяхно не те устройва по-добре избери друга АК.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , aleksandrina каза:

Те не са ли от зимното разписание- т.е. да започват от октомври? Тя линията не е почнала, че да я спират. 🙂

http://spirka.bg/ryanair-с-нова-дестинация-от-софия-2/

Да,явно е така.Аз съм летяла от Буве с wizz,а мислех,че с ryanair.

 

преди 4 минути , iMari каза:

Ако те устройва цената, по-добре да купиш.Ако отменят полета ще ти дадат опция да ти върнат парите или да ти предложат алтернативен полет.В началото на всеки зимен/летен сезон има риск да разместват,анулират,променят часа на полетите.За всеки случай може да погледнеш кой алтернативен полет те устройва.Ако си от София,дали Раян не летят от Ниш до Париж например,ако Букурещ ти е по-близо дали има полет от там.Промяната Раян ще я направят безплатно.Ако нищо тяхно не те устройва по-добре избери друга АК.

 

 

Мари,от София съм.Благодаря за съвета,ще взема да купя.Нищо не губя.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 38 минути , Olianata каза:

Мисълта ми е дали е сигурно,че като купя билети от тях ще летя на ОПРЕДЕЛЕНАТА  дата.

Нали знаеш, че освен смъртта и данъците няма нищо сигурно 🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, noshtna_ptica каза:

Знаете ли дали на Т2 в зала заминаващи има касетки за измерване на багажа? На всички АК видях, само на Раян - не. На гише информация получих ценната информация, че и те не знаят.

Преди месец специално обиколих залата и нямаше касетка на Раян. Премерих си куфара на гейта. Касетката няма резерв, ако това е питането. Или е от порядъка на 1 см най-много за дебелината. Малката чанта не съм я мерила, че моята е видимо по-малка.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, iampetko каза:

Раян ми анулираха Кастелион(Октомври) и Стокхолм(Септември). Оказа се, че след Август полети до там липсват вече. След Уиз почват и те ли да ни режат?

Летят по тези линии само летният сезон .

Връзка към мнение
преди 8 минути , Василена каза:

Летят по тези линии само летният сезон .

Преди си летяха до края на лятното разписание, т.е. до края на октомври.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

някой пренасял ли е лаптоп 15,6" в безплатния им ръчен багаж? на ширина лаптопът е около 38 см, ама с чантата си става с 3-4 см над онези 40/20/25, и сега се чудя дали заради това да взимам приорити

Връзка към мнение
преди 12 часа, antea каза:

някой пренасял ли е лаптоп 15,6" в безплатния им ръчен багаж? на ширина лаптопът е около 38 см, ама с чантата си става с 3-4 см над онези 40/20/25, и сега се чудя дали заради това да взимам приорити

Въпреки, че не съм от най-активно летящите нито раян, нито уиз въобще ми поглеждат раничката в последно време, дори когато съм я понатъпкал повече от позволеното. Имам резервни празни джобове на якета, поларени горнища и т.н., ако решат да се репчат, но не се е налагало. Аз лично не бих купувал приорити за да покрия този риск. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, antea каза:

някой пренасял ли е лаптоп 15,6" в безплатния им ръчен багаж? на ширина лаптопът е около 38 см, ама с чантата си става с 3-4 см над онези 40/20/25, и сега се чудя дали заради това да взимам приорити

Летя с тях минимум 8 пъти в годината . Винаги приорити, защото съм с куфар и раница . Само за раницата не ти трябва приорити . Имам раница Самсонайт за лаптоп . Събира се без грешка , само трябва да го вадиш при всяка проверка по летищата . Не е позволено ползването му на борда на самолета . Само таблет и телефон . В тази раница съм носила  таблет камера Никон и няколко обектива , така че няма проблем . 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.