Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Фил каза:

Да споделя малко инфо просто за статистиката - при относително по-късно чекиране и при достатъчно пълно затоварване на самолета, местата които са останали, са крайни места (пътека/прозорец) на предните редове, както и местата с повече място за краката при изходите над крилата (16-ти и 17-ти ред). 
При последните ни два полета  SOF-NYO /  NYO-SOF, местата, които ни се паднаха, бяха съответно 3C, 4C, 5D и 17C /  3D, 5A, 8F  и 17D

Да,и аз го забелязах.Веднъж закъснях за чекирането и дадоха места на 6ти ред.Тоест спрямо статистиката е по-добре да се чекираме късно,отколкото рано!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 5/28/2019 at 12:11 PM, neuromancer said:

След като след 18 ред са по-евтини, е логично да се запълват по-бързо и без намеса "отгоре"

Лошото е, че те карат да плащаш за уж безплатното детско място, ако няма останали от евтините

Много се чудя да не пусна ли една жалба до КЗП, защото това си е жива измама! Оферират ти една цена, но след това по два параграфа я увеличават ако пътуваш с деца без да имаш правото на избор. Реално оферираната цена не същества при никакви условия за пътуващите с деца.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, действай. Това с децата е дори и заблуждаващо. Представят ти го като “подарък”, а всъщност е финансова тежест. Аз пътувам с дете и като гледам цените винаги си слагам поне 10-12 евро отгоре. Трима в две посоки са 60+ евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другари, купих билети до Акаба на 160 евро преди 8 дни за 30.10-03.11 (обвързани сме с датите, защото се присъединихме към група). На 27.05 билетите пак бяха по 160 евро. Днес решихме да вземем и децата, обаче цената вече е 210 евро 😢 Полетът Сф-АК е зает 38/195, а АК-Сф 26/195. Въпросът ми към запознатите е има ли шанс цената да падне (примерно кул даун период след нечия покупка или друго) или само ще расте?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Oldkozel каза:

Другари, купих билети до Акаба на 160 евро преди 8 дни. На 27.05 билетите пак бяха по 160 евро. Днес решихме да вземем и децата, обаче цената вече е 210 евро 😢 Полетът Сф-АК е зает 38/195, а АК-Сф 26/195. Въпросът ми към запознатите е има ли шанс цената да падне (примерно кул даун период след нечия покупка или друго) или само ще расте?

Не знам за кои дати питаш,но миналият сезон имаше билети от 2 евро в едната посока.Ето на този сайт може да провериш какви са шансовете цената да падне,но си мисля ,че са големи🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Oldkozel каза:

Другари, купих билети до Акаба на 160 евро преди 8 дни за 30.10-03.11 (обвързани сме с датите, защото се присъединихме към група). На 27.05 билетите пак бяха по 160 евро. Днес решихме да вземем и децата, обаче цената вече е 210 евро 😢 Полетът Сф-АК е зает 38/195, а АК-Сф 26/195. Въпросът ми към запознатите е има ли шанс цената да падне (примерно кул даун период след нечия покупка или друго) или само ще расте?

Както вчера една съфорумка ми припомни: ти първа си купи билети, последна отиде, а аз добавих: и си купих най-скъпите билети. Дано не те подведа, но според мен, ще падне цената. 210 евро е много за Акаба.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Oldkozel каза:

Въпросът ми към запознатите е има ли шанс цената да падне

Не шанс, а закономерно цените ще паднат. Най-високите цени винаги са 90 дена (и повече) преди датата на пътуване.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Относно падането на цените.От понеделник следя полета София-Атина на 1юни.До вчера беше 40 евро,снощи получих мейл от хинт,че е паднал на 30 евро.Така че,шанс винаги има,дори два дни преди полет.:)

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

Относно падането на цените.От понеделник следя полета София-Атина на 1юни.До вчера беше 40 евро,снощи получих мейл от хинт,че е паднал на 30 евро.Така че,шанс винаги има,дори два дни преди полет.:)

 

Извинявай ако ми е тъп въпроса, но къде задаваш, за да следиш падат ли цените за някой полет?

Връзка към мнение
преди 18 часа, iMari каза:

Не знам за кои дати питаш,но миналият сезон имаше билети от 2 евро в едната посока.Ето на този сайт може да провериш какви са шансовете цената да падне,но си мисля ,че са големи🙂

Ето в това мнение дадох линк.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
40 minutes ago, DGTG said:

Извинявай ако ми е тъп въпроса, но къде задаваш, за да следиш падат ли цените за някой полет?

airhint се зарежда за полетите на Ryanair автоматично. Отдолу има изброени още няколко АК- избираш си wizz, mizz и т.н. Когато попълниш данните за полета, под %-та вероятност има бутонче- Create price alert.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за информацията!Понеже досега не съм ползвала-приорити ,за Райан става въпрос,освен 2те чанти ръчен багаж и качване по-рано,дава ли ти място в самолета?Все пак е 9 евро,колкото ми е целия билет?

Връзка към мнение

Priority за даден полет с фиксирана цена ли е или не? Имам разни резервации и ми се струва, че за една от тях цената е скочила от 6 на 9 евро, но може и да греша.

Връзка към мнение
преди 36 минути , Zaro каза:

Priority за даден полет с фиксирана цена ли е или не? Имам разни резервации и ми се струва, че за една от тях цената е скочила от 6 на 9 евро, но може и да греша.

Цената не е фиксирана. Почти винаги с наближаването на датата на полета цената се повишава, понякога и се изчерпва priority преди полета, защото е ограничени количество.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Marisha каза:

Цената не е фиксирана. Почти винаги с наближаването на датата на полета цената се повишава, понякога и се изчерпва priority преди полета, защото е ограничени количество.

Изчерпването ясно. Интересуваше ме дали е променлива. А до датата си има още бая време - повече от 3 месеца.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Zaro каза:

Изчерпването ясно. Интересуваше ме дали е променлива. А до датата си има още бая време - повече от 3 месеца.

Може да стане и 10 евро, когато се наближи датата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Със сигурност се променя. За полети, които съм купила рано- рано и после хвърлям по едно злорадо око (че не съм се набутала) - виждам, че цената не само на полета се е променила. 

Май само на чекирания багаж е константа и то при купуване заедно с полета. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , Zaro каза:

Изчерпването ясно. Интересуваше ме дали е променлива. А до датата си има още бая време - повече от 3 месеца.

Аз имам полет за август до Барселона купен преди месец и тогава приоритито беше 6 евро, а аз чаках и го взех после на 8 сега е 10. Зависи от дестинация, наличност, интерес, сезон, а не от наближаване на датата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам какво точно правят от Ryanair, но за септември и октомври отмениха всички полети SOF-BGY в понеделник, сряда и петък. Също така за септември и октомври отмениха и всички полети SOF-FMM. Имам една резервация, която се променя вече шест пъти.

  • Шок 3
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, koliob каза:

Не знам какво точно правят от Ryanair, но за септември и октомври отмениха всички полети SOF-BGY в понеделник, сряда и петък. Също така за септември и октомври отмениха и всички полети SOF-FMM. Имам една резервация, която се променя вече шест пъти.

София-Пафос и обратно в сряда също са махнати за септември и октомври.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.