Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Португалия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 2 часа, Oshko каза:

Мадейра или Азорски о-ви? За хубава природа, малко плаж, без дълги трекове.

Категорично, според мен,  Азорските острови. Обикалях с организиран тур и гид езерата и други красоти от Понта Делгада, вкл Фурнаш и хапване на козидо. Заслужаваше си 100 евро. Качествена храна, страхотна природа.

Мадейра е по-туристическо. Островът е разделен на 4 зони. Има 4 основни организирани тура по 25 евро. Всички бюра ги предлагат. Може и самостоятелно да се направят. Има удобен автобус от летището, който прекосява целия Фуншал, като кара успоредно на брега.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 26.05.2022 г. в 14:12, Дани Магелани каза:

Категорично, според мен,  Азорските острови. Обикалях с организиран тур и гид езерата и други красоти от Понта Делгада, вкл Фурнаш и хапване на козидо. Заслужаваше си 100 евро. Качествена храна, страхотна природа.

Мадейра е по-туристическо. Островът е разделен на 4 зони. Има 4 основни организирани тура по 25 евро. Всички бюра ги предлагат. Може и самостоятелно да се направят. Има удобен автобус от летището, който прекосява целия Фуншал, като кара успоредно на брега.

За Мадейра има ли разлика в цените на туровете из острова да се букват предварително или на място?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 59 минути , Kamen каза:

За Мадейра има ли разлика в цените на туровете из острова да се букват предварително или на място?

Не. Преди 4 години бяха еднакви в сайтовете и на място. Във Фуншал има много туристически бюра, от които се купуват туровете на големите фирми.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Kamen каза:

За Мадейра има ли разлика в цените на туровете из острова да се букват предварително или на място?

Ако сте във Фуншал и хотелската зона до него, няма да имате проблеми, то е град като град, туризъм ги храни, но ако сте избрали друго място за престой и искате тур от там, може конкретно в деня, в който да искате да няма тур и да ви пратят в друг град и група от там за него. Т.е проверете предварително според това къде спите и какво искате. Вижте за рентакар, ако сте повече от 2-3ма, може да ви излезе по-евтино да си бръмчите сами от това да сте с група. Пътищата са криви - завои, наклони, но са отлично поддържани и не е драма, с кола ще можете да спирате на вашите си места.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте. Предстои ни пътуване до Лисабон. Ще се настаним в Кашиас за 9 нощувки. Хотела е близо до гарата. Какви са вариантите за пътуване до Лисабон за разглеждане на забележителностите в града? С влакчето можем да стигнем до Лисабон, а след това има ли дневни карти за пътуване в града? Ще сме с внука, който е на 10 г. За него има ли карти и билети с намаление? Може ли да се ползва дневна карта за влакчето и градския транспорт в Лисабон, с изключение на Лисабон карт, която идва малко скъпо за трима на ден? Друго, което ме интересува, как е най-добре да се придвижим от летището до Кашиас?

Връзка към мнение

Здравейте! Има и ферибот до Cais do Sodré на15 - 20 минути. Можете да ползвате еднодневни карти Viva Viagem (€6.45 - неограничено пътуване с метро и Carris, включително автобус, трамвай, фуникуляр и лифт).

Връзка към мнение

Простете, видях, че в другата тема сте написал Caxias. Аз реших, че имате предвид Касиляс. Разбира се, подвела съм Ви за ферибота.

Картите са за Лисабон.

Връзка към мнение

А има ли възможност на картата да се зареди дневна за Лисабон и да се закупи и билет за влакчето?

Ако се зареди определена сума в картата, когато се пътува в метрото, за всяка линия ли трябва да се чекира, ако се сменят линиите?

Връзка към мнение

Здравейте, в момента сме в Лисабон и поради опасност от пожари затварят повечето туристически обекти в Синтра от днес до 23.08.Та въпроса ми е имали някакви панорамни площадки, от където можем да видим Пеня? По принцип не държа да влизам вътре и въобще ако отидем има ли какво да видим отвън? 

Връзка към мнение

Самия парк на Пеня е хълмист и има от къде да се снима двореца. Но съм била през ранна пролет и дърветата не се бяха разделили.Сега не знам дали разстителността не ограничава гледката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте 

Как стои въпросът с паркирането в Лисабон? Букнах апартамент до метростанция intendente, но хазяйката ми писа че паркинга е безплатен от 19 до 9, иначе има платен за 17е за 24 часа, а това е над 2 пъти повече от цената на рент а Кар. Някакво мобилно приложение за почасово паркиране има ли?

 

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, прочетох доста, но все още се колебая 🙄 ако трябва да направите топ 3 на обектите в Синтра /за толкова ще имам време/... кои ще бъдат те? 

Пена, Монсерат и Кинта Регалейра? И ако евентуално остане време само за 2 от тях 🙂 кое да отпадне? 

Връзка към мнение
преди 9 часа, МИМИто каза:

Здравейте, прочетох доста, но все още се колебая 🙄 ако трябва да направите топ 3 на обектите в Синтра /за толкова ще имам време/... кои ще бъдат те? 

Пена, Монсерат и Кинта Регалейра? И ако евентуално остане време само за 2 от тях 🙂 кое да отпадне? 

Здравейте. Ние направихме точно тези три обекта. Времето ни беше напълно достатъчно, разглеждахме си спокойно. Даже направихме и дълъг обяд. Сутринта, обаче, по-раничко тръгнахме от Лисабон, може би 9 ч. бяхме във влака. Бих пропуснала Монсерат, но не ми се вярва да ви се наложи 🙂 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Има ли нещо интересно в близост до летището в Лисабон? Разполагаме с 4-5 часа между полетите и може би има и по-забавно занимание от висене на летище.

Благодаря предварително 🙂

Връзка към мнение

Кое е летището? 🙂

За лисабонското имам спомен, че с автобус бързо се стига до центъра, а мисля, че пуснаха и метро. За два часа може да си направите една приятна разходка в централната част. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , iMari каза:

Кое е летището? 🙂

За лисабонското имам спомен, че с автобус бързо се стига до центъра, а мисля, че пуснаха и метро. За два часа може да си направите една приятна разходка в централната част. 

Има метро до центъра,но се сменят две линии. Първо червената до Аламеда,после зелената . Въпреки това,наистина може да се направи кратка разходка в центъра.

Последно бях миналия октомври,нямаше директен автобус,или поне аз не открих.

Редактирано от blueriver
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , Lindt каза:

Има ли нещо интересно в близост до летището в Лисабон? Разполагаме с 4-5 часа между полетите и може би има и по-забавно занимание от висене на летище.

Благодаря предварително 🙂

Паркът на нациите, но не е чак толкова голяма разликата в разстоянието с центъра. Аз бих предпочела с метро и една смяна за трийсетина минути да стигна до Търговския площад🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Има ли нещо интересно в близост до летището в Лисабон? Разполагаме с 4-5 часа между полетите и може би има и по-забавно занимание от висене на летище.

Благодаря предварително 🙂

Океанариумът.

 

Като за вас, естуарът на Тежу, но не знам как е от гледна точка на време и придвижване. С кола под наем от летището може и да е изпълнимо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Португалия има bolt/uber и цените са много добри. От летището до Площада на търговията е 10-на евро. Пътува се около 20-на мин при спокоен трафик. Може да се използва и до Океанариума. За там обаче в зависимост от деня и часа на посещение е добре да се купят билети предварително, че има опашки, а времето е ограничено.

Кола под наем за 4 часа - категорично не. На нас ни отне 45 мин, докато си вземем колата при все, че бяхме направили всички предварителни регистрации в сайта на фирмата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

@Argentique, с какво яке си в момента 🙂? За Мадейра питам, хаха. Аз мислех да вземам две - едно зимно, защото в двете посоки имаме по една нощ скиторене на не толкова топли места и едно преходно /олекотено с по-малко пух/. Сега се чудя дали няма да ми трябва и пролетно?

Как е извън градовете на по-високите места, примерно над 1000 м. надморска височина?

Връзка към мнение
преди 44 минути , ДиянаВ каза:

@Argentique, с какво яке си в момента 🙂? За Мадейра питам, хаха. Аз мислех да вземам две - едно зимно, защото в двете посоки имаме по една нощ скиторене на не толкова топли места и едно преходно /олекотено с по-малко пух/. Сега се чудя дали няма да ми трябва и пролетно?

Как е извън градовете на по-високите места, примерно над 1000 м. надморска височина?

Какво яке? В момента седя на сянка в Сантана по къс ръкав и съм с туристически обувки, които мечтая да махна. Одеве бях на една левада Caldeirao Verde, пише, че стартира на 880 метра надм. височина. Минах я по къс ръкав и едно яке-вестник за дъжд, дето се сгъва на портмоне.

Вчера във Фуншал беше 26 градуса, но и на 20 за мен е за къс ръкав или ако седя навън може да се наметна с шалче.

Моето яке е от типа 3 в 1 - горен ветроустойчив пласт плюс полар. Беше ми ок така в Бергамо.  Не е голяма красота, но аз за другаде съм тръгнала. Нося само къси ръкави и една спортна блуза с дълъг, не термо. Обаче нося плюс два чифта обувки, освен тези на краката - тежки туристически и платнени леки за град. В апартамента няма климатик,  но то и не виждам за какво е. Поне има пералня, която уважавам. Спя на отворен прозорец с тънко одеяло. 

Аз баш със зимно яке не бих тръгнала насам, но не съм зиморничава.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

@Argentique, с какво яке си в момента 🙂? За Мадейра питам, хаха. Аз мислех да вземам две - едно зимно, защото в двете посоки имаме по една нощ скиторене на не толкова топли места и едно преходно /олекотено с по-малко пух/. Сега се чудя дали няма да ми трябва и пролетно?

Как е извън градовете на по-високите места, примерно над 1000 м. надморска височина?

Трябва ти непромокаемо, ветроспиращо яке, пък отдолу носи каквото ги хрумне - лека пухенка, полар, хибрид... Кашмирените и мерино пуловерите са малко по-прилични дрехи за под ветроспиращо яке, а не задържат пот и миризми.

Аз навремето си носех и сако за през деня в градовете.

По високите части е студено и понякога има даже сняг, освен вятър, дъжд и мъгла. В Сантана също вечер беше кучи студ. 

През деня, ако пече, може и по тениска.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.