Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Португалия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 13 минути , Argentique каза:

Какво яке? В момента седя на сянка в Сантана по къс ръкав и съм с туристически обувки, които мечтая да махна. Одеве бях на една левада Caldeirao Verde, пише, че стартира на 880 метра надм. височина. Минах я по къс ръкав и едно яке-вестник за дъжд, дето се сгъва на портмоне.

Вчера във Фуншал беше 26 градуса, но и на 20 за мен е за къс ръкав или ако седя навън може да се наметна с шалче.

Моето яке е от типа 3 в 1 - горен ветроустойчив пласт плюс полар. Беше ми ок така в Бергамо.  Не е голяма красота, но аз за другаде съм тръгнала. Нося само къси ръкави и една спортна блуза с дълъг, не термо. Обаче нося плюс два чифта обувки, освен тези на краката - тежки туристически и платнени леки за град. В апартамента няма климатик,  но то и не виждам за какво е. Поне има пералня, която уважавам. Спя на отворен прозорец с тънко одеяло. 

Аз баш със зимно яке не бих тръгнала насам, но не съм зиморничава.

Оф, не ми се носят 3 якета в добавка към 2 чифта обувки, чадър и дъждобран🫤, но навръщане имаме почти 20 часа в Лондон без подслон и ще се озъбим. Е, поне по-тънките блузи ще компенсират обема🙂

Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Трябва ти непромокаемо, ветроспиращо яке, пък отдолу носи каквото ги хрумне - лека пухенка, полар, хибрид... Кашмирените и мерино половерите са малко по-прилични дрехи за под ветроспиращо яке, а не задържат пот и миризми.

Аз навремето си носех и сако за през деня в градовете.

По високите части е студено и понякога има даже сняг, освен вятър, дъжд и мъгла. В Сантана също вечер беше кучи студ. 

През деня, ако пече, може и по тениска.

Ами, ако не стигне мястото, може да отпиша пролетното яке и в града да карам по блуза.

Благодаря, момичета. Зарязала съм подготовката от септември насам, а то малко остана. Утре ще пусна малко въпроси в една тема на @Lindt за планиране🤗

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Ами, ако не стигне мястото, може да отпиша пролетното яке и в града да карам по блуза.

Благодаря, момичета. Зарязала съм подготовката от септември насам, а то малко остана. Утре ще пусна малко въпроси в една тема на @Lindt за планиране🤗

Пускай, аз май имам 3, че все си загубвах предната 🙂 

Какво е това пролетно яке? С какъв багаж си? Кари сега на Азорите силно ме впечатли, че в стандартен багаж 55см, беше успяла да напъха 3 якета и 3 суичъра/ хибриди/ полари. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Lindt каза:

Пускай, аз май имам 3, че все си загубвах предната 🙂 

Какво е това пролетно яке? С какъв багаж си? Кари сега на Азорите силно ме впечатли, че в стандартен багаж 55см, беше успяла да напъха 3 якета и 3 суичъра/ хибриди/ полари. 

Линдт, имам едни якета на уникло, сгънати и 3 броя в дамската си чанта мога да сложа:

 

Спойлер

1166778811_Screenshot2022-12-12at18_12_25.png.1951029b58a848d773404b126c38213b.png

 

Имам дълго, 3/4 и късо. На същия принцип/големина и едно срещу вятър. Но как се побират и 3 полара, идея си нямам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , Lindt каза:

Пускай, аз май имам 3, че все си загубвах предната 🙂 

Какво е това пролетно яке? С какъв багаж си? Кари сега на Азорите силно ме впечатли, че в стандартен багаж 55см, беше успяла да напъха 3 якета и 3 суичъра/ хибриди/ полари. 

С такъв 55 см. багаж сме, за всеки отделен и по една раничка. По принцип се справям с навиването на руло и събирането на багажа.

Ето такова е пролетното ми яке.

79A73AF1-C59C-4D7C-9FDB-9845D864A116.png.9034f4fc313ae5ea50d7782fad319cd1.png
А това е преходното с по-малко пух, водят го за зима, ама сигурно южноиталианска🙂

25B3DC01-66C7-4F78-BEBC-4D55438A6CE4.png.75c6eb9fbc306e8609e3bc06570e0296.png

Зимно яке със сигурност ще взема /на гърба ми ще е/, защото ако трябва да купувам, ще ми бръкнат в джоба по-болезнено😄

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Местният ром е доста приятен и при липса на яке... 😀

Трябва да определите къде ще ходите и оттам вече какви дрехи ще ви трябват. Във Фуншал на мен досега яке не ми е трябвало, хайде да речем някакво един слой плат може. За баира – зависи. Къде, кога и с каква цел ще се ходи (зяпане с кола от мирадори или по пътеките, които втори ден са кални, та кални...). 

Освен това във Фуншал не е за токчета, ако някой носи такива. Поне в нашата махала в старата част към жълтата крепост.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, краят на месеца ще посетим Лисабон, тъй като сме взели Lisbon card, има ли начин да се вземе предварително билет за двореца Пена онлайн, като се приспадне отстъпката от картата или само на място е възможно?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Моста "25-ти април" в Лисабон може ли да се мине пеша? Официално няма как, питам за неофициално, да заобиколим системата, да кажем. Виждам, че има някакви тесни пешеходни зони и ми е за тръпката.

Връзка към мнение

Няколко пъти съм го минавала с кола, но никога не съм виждала пешеходци. Движението е много натоварено (дори и в съботните сутрини посред лято, когато сме пътували оттам) и е ветровито, като нищо ще те отвее.

Сигурна съм, че има някаква причина, за да не може да се минава официално 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В помощ: El Puente 25 de Abril no se puede cruzar a pie, por lo que no es posible pararse a mirar desde él… ¡pero sí mirarlo! Nuestro lugar mirador al Puente 25 de Abril favorito está justo a los pies del Cristo Rey de Lisboa, en una explanada con vallas de madera que se extiende frente al monumento.25 abr 2022

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , Роца каза:

Няколко пъти съм го минавала с кола, но никога не съм виждала пешеходци. Движението е много натоварено (дори и в съботните сутрини посред лято, когато сме пътували оттам) и е ветровито, като нищо ще те отвее.

Сигурна съм, че има някаква причина, за да не може да се минава официално 😉 

 

преди 28 минути , muchachote каза:

В помощ: El Puente 25 de Abril no se puede cruzar a pie, por lo que no es posible pararse a mirar desde él… ¡pero sí mirarlo! Nuestro lugar mirador al Puente 25 de Abril favorito está justo a los pies del Cristo Rey de Lisboa, en una explanada con vallas de madera que se extiende frente al monumento.25 abr 2022

Абе ясно, бе, хора, че ОФИЦИАЛНО не може, Идеята е да мина по втория начин някак, даже и и глоба да платя накрая.  Питам дали е възможно, ФИЗИЧЕСКИ, има ли пешеходен отсек, някак да мина бариерата. Единствено от тръпка искам да го направя, щото ако съм  с ферито си е без пари, ма си е  скучно.  Гледам Гугъла, има уж има пешеходна пътечка моста, ама е друго да питам миналите оттам, преди да се изтапанча на тол-гишетата.

Връзка към мнение

е то ако официално не може, не може да се изтъпанчиш на тол гишетата, трябва да не те видят...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Нощувките в Лисабон са брутални, поне двойни от преди 4 години. Имате ли някакви препоръки освен букинг?

Връзка към мнение
преди 45 минути , noshtna_ptica каза:

Нощувките в Лисабон са брутални, поне двойни от преди 4 години. Имате ли някакви препоръки освен букинг?

 Преди 2 години за Лисабон ползвах платформата Destinia, мисля че е испанска,но има версия на английски.Тогава за хотел, който в други платформи беше с около 70 евро по ниска за 4 нощувки.Според мен тази платформа е удачна за хотели в Испания и Португалия.Пробвай😉

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 56 минути , noshtna_ptica каза:

Нощувките в Лисабон са брутални, поне двойни от преди 4 години. Имате ли някакви препоръки освен букинг?

През  Kayak ,hotelscombined също излизат добри цени. Все пак зависи какво се търси, кой период и кой район. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Организирам нашата лятна семейна почивка. Приемам съвети как да разпределя 12 нощувки като пристигаме в Порто и се връщаме от Фадо, ще вземем кола под наем.

Връзка към мнение

Ние миналата година също почивахме в Португалия, основно в Алгарве, което беше и целта на нашето пътуване. Имахме 3 нощувки в Лисабон, и останалите 8 във Виламура. На мен Алгарве много ми хареса, страхотни плажове. Бяхме също с кола под наем, много обикаляхме, но не успяхме да видим всичко, което бях набелязала. Но пък така ще има за какво да се върнем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Rossi to каза:

Ние миналата година също почивахме в Португалия, основно в Алгарве, което беше и целта на нашето пътуване. Имахме 3 нощувки в Лисабон, и останалите 8 във Виламура. На мен Алгарве много ми хареса, страхотни плажове. Бяхме също с кола под наем, много обикаляхме, но не успяхме да видим всичко, което бях набелязала. Но пък така ще има за какво да се върнем.

До Лисабон ли Ви бяха полетите? Защото се чудя дали от Алгарве да се върнем пак до Лисабон, че има повече полети от там. Колко време е пътят Лисабон Алгавре?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Трябва да купя билети за влак от Лисабон до Порто скоро, за да са с промоционална цена.

Чудя се обаче, ако купя първо до Коимбра за междинна спирка ще можем ли да си оставим багажа някъде , за да разгледаме няколко часа и после да продължим.

 

Връзка към мнение

Някой скоро (последните 2-3 седмици)  да е летял до Португалия и да знае искат ли се Ковид сертификати, тестове, ваксинации и от сорта?

Става дума и за влизане в Португалия (т.е. дали има изисквания от властите), и за изисквания от страна на авиопревозвачите от рода на Уиз и Раян.

Смятам да ходя след 2 седмици на Азорските острови, та да знам утре като тръгна да си купувам билети дали има някакви ковидиотии все още, защото нито съм ваксиниран, нито някога съм бил тестван, нито пък имам сертификат от под масата.
Благодарско ин адванс!

Връзка към мнение
преди 22 часа, ili каза:

Трябва да купя билети за влак от Лисабон до Порто скоро, за да са с промоционална цена.

Чудя се обаче, ако купя първо до Коимбра за междинна спирка ще можем ли да си оставим багажа някъде , за да разгледаме няколко часа и после да продължим.

 

През 2019-та имаше и съм ползвала тези

Go! Walks Portugal – Your Expert Guides in Portugal (gowalksportugal.com)

 

Ето още инфо, дано е актуално

Португалия Ръководство за съхранение на багаж (Коимбра, Фуншал, Синтра и др.) - Portugalist

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, KrumKrumov каза:

Искат ли се Ковид сертификати, тестове, ваксинации и от сорта?

Става дума и за влизане в Португалия (т.е. дали има изисквания от властите), и за изисквания от страна на авиопревозвачите от рода на Уиз и Раян.

Смятам да ходя след 2 седмици на Азорските острови, та да знам утре като тръгна да си купувам билети дали има някакви ковидиотии все още, защото нито съм ваксиниран, нито някога съм бил тестван, нито пък имам сертификат от под масата.
Благодарско ин адванс!

Не

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 24.10.2019 г. в 10:26, aneliqterzieva каза:

Пътешественици, завърнах се от прекрасна Португалия.Въпреки облаците и спорадичните превалявания, беше страхотно!Успяхме да направим Порто-Брага-Лисабон-Синтра-Ещорил-Кашкайш+Кабо да Рока.Ако някой има нужда от съвет или информация, оставам на разположение!

Здравейте, предприемам пътуване октомври Португалия и после Мадейра. Моля, дай съвет какво от маршрута си струва и с какъв транспорт се придвижи на кратко. Прочетох всички въпроси и съввети , но вашият маршрут е най- обхвате. Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.