Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

А какво точно гледат за резервация за хотел? Притеснително ли ще бъде ако престоят е разделен между няколко хотела ( 2 на пукет и 1 на Пфи Пфи)?

Връзка към мнение
преди 15 минути , Росина каза:

А какво точно гледат за резервация за хотел? Притеснително ли ще бъде ако престоят е разделен между няколко хотела ( 2 на пукет и 1 на Пфи Пфи)?

Не, стига да имате резервации от датата на влизане в Тайланд до датата на излизане (гледат датите на сам.билет). Ако имате резервирани нощувки за периода на сам.билети, няма проблем, че са на няколко места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз обикновено представям няколко килограма резервации от различни хотели. Тази година даже не гледаха нищо.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви 🙂 Притесненията ми отпаднаха 🙂 

А някой сблъсквал ли се е с подобен казус: Дъщеря ми (14г.) ще пътува евентуално с нейна приятелка без родители, т.е. ние ще и бъдем придружители, това дали ще е проблем за VOA на летището?

Връзка към мнение

Здравейте и от мен 🙂 

Имам въпрос на който изглежда от консулството не могат да ми отговорят адекватно.

На 17 януари пристигнах в Пукет с VOA  и на 31 януари се прибрах. 
Сега искам отново да пътувам към края на този месец , мога ли отново да вляза с VOA, не разбрах колко пъти може да бъде използвана и трябва ли да има конкретно разстояние между пътуванията в Тайланд. 
благодаря предварително 🙂 

 

Връзка към мнение

Никакъв проблем няма. Когато (ако се) натрупат дразнещо много, ще те пуснат и ще кажат, че е за последно и ще трябва виза от посолство. Ама говорим поне след няколко VOA визи за година. За два-три пъти никой не му пука  

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , T.E.Lawrence каза:

Никакъв проблем няма. Когато (ако се) натрупат дразнещо много, ще те пуснат и ще кажат, че е за последно и ще трябва виза от посолство. Ама говорим поне след няколко VOA визи за година. За два-три пъти никой не му пука  

Благодаря много!

Връзка към мнение

В рамките на един месец влизам два пъти, и втория път абсолютно нищо не гледаха, даже се ядосваха, че питам някакви тъпи въпроси, рекорд сигурно гонеха за бързо обслужване. Нямаше и 2 минути.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте банда може ли малко инфо!

Искам да пътувам др.месец до Пукет.

Мога ли да си извадя виза на летището в срок за 14дни и необходимо ли е да си ваксиниран!

Благодаря..

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Опитвам се да кандидатствам за е-виза през https://www.thaievisa.go.th/ , но има няколко точки, които са задължителни, а не ми е ясно какво трябва да кача като документи:

 

1. Confirmation of legal residence in a country in which you are applying for the visa. (In case that you are not a national of the country in which you are applying for the visa.) - това е задължително за качване 

2. Applicant must apply for e-Visa via specific Embassy/Consulate conforming with his/her consular jurisdiction and residency. Applicant is required to upload document that can verify his/her current residency. - тук лична карта ли се има предвид?

3. Financial evidence, e.g. bank statements, proof of earnings, sponsorship letter - мога ли да кача документ от работодател, който потвърждава доходите на годишна база? Или трябва да е нещо издадено от банка?

 

 

Благодаря!

 

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Моника каза:

legal residence

се дава, когато не си гражданин на дадена държава, но имаш право на пребиваване. В случая се има предвид ако кандидатстваш примерно в американското посолство, а нямаш американски паспорт, трябва да покажеш документ, че имаш право на пребиваване, примерно зелена карта.

Пише "In case that you are not a national of the country in which you are applying for the visa."

Връзка към мнение
преди 4 часа, neuromancer каза:

се дава, когато не си гражданин на дадена държава, но имаш право на пребиваване. В случая се има предвид ако кандидатстваш примерно в американското посолство, а нямаш американски паспорт, трябва да покажеш документ, че имаш право на пребиваване, примерно зелена карта.

Пише "In case that you are not a national of the country in which you are applying for the visa."

Да, то точно това ме обърква. Документите се разглеждат от посолство в Румъния, това като кандидатстване в Румъния ли се приема...Отделно, че полето е задължително за попълване, значи трябва нещо да прикача. 

 

Май накрая ще кандидатствам на летището, изглежда, че по-малко документи изискват. 😄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Моника каза:

Здравейте! Опитвам се да кандидатствам за е-виза през https://www.thaievisa.go.th/ , но има няколко точки, които са задължителни, а не ми е ясно какво трябва да кача като документи:

 

1. Confirmation of legal residence in a country in which you are applying for the visa. (In case that you are not a national of the country in which you are applying for the visa.) - това е задължително за качване 

2. Applicant must apply for e-Visa via specific Embassy/Consulate conforming with his/her consular jurisdiction and residency. Applicant is required to upload document that can verify his/her current residency. - тук лична карта ли се има предвид?

3. Financial evidence, e.g. bank statements, proof of earnings, sponsorship letter - мога ли да кача документ от работодател, който потвърждава доходите на годишна база? Или трябва да е нещо издадено от банка?

 

 

Благодаря!

 

 

По точка 3, това е документ от банка за харчлъците ти. Много банки имат онлайн такава информация, дори и на английски. Влизаш си в профила и ся разпечатваш, след което за всеки случай отиваш в банката, за да ти ударят един печат. 
По първите 2 точки проф. @T.E.Lawrence знаеше точно какво се прави, да каже.

Но както той, така и аз, ще те посъветваме - ако сте за по-малко време - не си хабете нервите за 30 долара и си я вадете на място - VOA. Носете резервации, кеш и по 2 снимки.

 

П.П. Всъщност падна ли вече 30-дневния срок на пребиваване с VOA? Че беше до 30.03.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 От април е старото положение с 15 дни VOA , заради изборите. Има вероятност да го направят пак 30 след това, но засега е така. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Вчера взехме VOA на летището в Пукет. Цялата процедура отне по-малко от 5 минути, но имахме предварително попълнени формуляр. Не са ни търсили резервации за хотел или самолетен билет за връщане. Таксата беше 2200 бата на човек. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чакаме евентуално промоция на Тюркиш следващия месец за полети до Тайланд от Варна за Януари 2024.

Тъй като икономически е по-добре ако стоим повече от 14 дни , тоест примерно да пристигнем в началото на януари и да си тръгнем примерно на 20-25 януари.

Дали в близките две седмици може да се знае, че за януари 2024 ще имаме право на до 30 дни престой с виза при пристигане?

Връзка към мнение

Здравейте,

Ще бъда благодарен, ако ми отговори някой , планирам да пътувам за Тайланд в края на юни . Ще влизам с VOA за 14 дни след това мисля в Камбоджа за 2 седмици , Ще имам ли проблем, ако вляза в Тайланд с второ VOA ..след това? Благодаря, предварително!

Връзка към мнение
На 21.04.2023 г. в 11:39, vutov87 каза:

Чакаме евентуално промоция на Тюркиш следващия месец за полети до Тайланд от Варна за Януари 2024.

Тъй като икономически е по-добре ако стоим повече от 14 дни , тоест примерно да пристигнем в началото на януари и да си тръгнем примерно на 20-25 януари.

Дали в близките две седмици може да се знае, че за януари 2024 ще имаме право на до 30 дни престой с виза при пристигане?

Никакъв шанс да има промени преди изборите на 14 май.

преди 42 минути , Edvartan каза:

Здравейте,

Ще бъда благодарен, ако ми отговори някой , планирам да пътувам за Тайланд в края на юни . Ще влизам с VOA за 14 дни след това мисля в Камбоджа за 2 седмици , Ще имам ли проблем, ако вляза в Тайланд с второ VOA ..след това? Благодаря, предварително!

Да, няма проблем, но при всяка виза трябва да им покажеш самолетен билет за напускане на страната в рамките на 15 дни, т.е. отиването до Камбоджа трябва да е със самолет.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, T.E.Lawrence каза:

Никакъв шанс да има промени преди изборите на 14 май.

Да, няма проблем, но при всяка виза трябва да им покажеш самолетен билет за напускане на страната в рамките на 15 дни, т.е. отиването до Камбоджа трябва да е със самолет.

Ако рискувам и на 16-22 май по време на промоцията на Турците взема билети за повече от 15 дни, какви са ми опциите после, ако до края на годината не въведат VOA за 30 дни.

Да се има предвид, че ще сме с две малки деца и някакви сложни гимнастики не са много лесни.

Връзка към мнение
На 23.04.2023 г. в 0:08, T.E.Lawrence каза:

Никакъв шанс да има промени преди изборите на 14 май.

Да, няма проблем, но при всяка виза трябва да им покажеш самолетен билет за напускане на страната в рамките на 15 дни, т.е. отиването до Камбоджа трябва да е със самолет.

Да , със самолет , иначе няма да ме пуснат 🙂 . Благодаря! 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Ще пътувам за  Тайланд на 24.06., т.е влизам в там с VOA, на 25.06 и ще остана там до позволеният срок от 15 дни. На 15-ат ден/09.07/ ще пътувам да Куала Лумпур със самолет за една седмица и след това мога ли да да се върна в  Тайланд , пак по въздух, отново с втора VOA ? 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

В момента се намирам в Тайланд, Бангкок и наближава края на втората ми VOA и ще пътувам до Сингапур за 5 дни, след това ще имам ли проблем да вляза в Тайланд със самолет за трети път с VOA , защото защото самолета ми за България е от Бангкок .

Връзка към мнение

Не би трябвало. Три пъти не е системно вадене на визи. Освен това ще им покажеш билета за България. Самите власти също предупреждават ако ще има проблем. Казват нещо от рода на "сега даваме, но да знеш , че е за последно. Вече прекалено често си влизал. Следващият път само с виза от посолство."

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.