Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 минути , mig каза:

Снимка, самолетен билет, хотел и круиза ли де факто им представихте като нужни документи. Мед,застраховка ще си направим, но трябва ли да се показва и тя? 

Това искаха:

1370829852_Screenshot2023-11-14at21_38_11.png.2129d617716bbc83109f1e7bfab86a02.png

 

Отделно добавихме и другите документи. Снимките са 2 броя. Надявам се утре да имаме визи все пак, защото може и да ни откажат. Просто днес в Посолството процесът беше доста улеснен в сравнение с предния път.

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , mig каза:

Скоро беше споменато в темата, че вече не изисквали банкови извлечения,  но явно все още са нужни. 

Това е от Посолството в Куала Лумпур. В Европа може да имат и други изисквания. Най-добре да се види на сайта на съответното Посолство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Визите вече са в паспортите, ура! Сега идва ред на виетнамските и индонезийските визи. Това, което ми направи впечатление, че беше пълно с руснаци в Посолството, нали им паднаха визите? Може би едно 90% от хората там бяха руснаци…

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 часа, DaBo каза:

Визите вече са в паспортите, ура! Сега идва ред на виетнамските и индонезийските визи. Това, което ми направи впечатление, че беше пълно с руснаци в Посолството, нали им паднаха визите? Може би едно 90% от хората там бяха руснаци…

За Индонезия еVOA се изкарва през сайта бързо, лесно и удобно за същите пари. И да не забравите митническата декларация да изкарате от другия сайт, иначе ще чакате на опашка при влизане в страната.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Само да сверя часовника - пристигаме в Пукет. Ще стоим 13 дни - 8 нощувки в Пукет и 4 в Банкок. Мисля да вадим VOA на кацане в Пукет. Необходимите документа са:

- паспорт с валидност минимум 6 месеца;

- кеш - мисля да взема 1 000 долара - за мен и дребния;

- самолетни билети - имам за вътрешен полет до Банкок и след това за излизане от Банкок до Сингапур;

- да попълня предварително този формуляр https://www.thaiembassy.com/faq/application-form-for-visa-on-arrival 

- цена на визата - 100 лв., да нося валута;

- медицинска застраховка.

Нещо пропускам ли? Някъде ми се мерна, че трябва да имаме и снимки. Трябва ли?

Благодаря предварително. 

Връзка към мнение

Да, трябват 2 броя снимки. Трябва и резервация за нощувките. Визата се плаща в тайландски бата. За цената - въпреки, че пише 2000 бата, наши приятели платиха 2200 миналата седмица на Пукет. 
За всеки от пътуващите трябва да има по един комплект документи, а дали и какво от тях ще поискат - по преценка на служителя. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Eva eva каза:

Само да сверя часовника - пристигаме в Пукет. Ще стоим 13 дни - 8 нощувки в Пукет и 4 в Банкок. Мисля да вадим VOA на кацане в Пукет. Необходимите документа са:

- паспорт с валидност минимум 6 месеца;

- кеш - мисля да взема 1 000 долара - за мен и дребния;

- самолетни билети - имам за вътрешен полет до Банкок и след това за излизане от Банкок до Сингапур;

- да попълня предварително този формуляр https://www.thaiembassy.com/faq/application-form-for-visa-on-arrival 

- цена на визата - 100 лв., да нося валута;

- медицинска застраховка.

Нещо пропускам ли? Някъде ми се мерна, че трябва да имаме и снимки. Трябва ли?

Благодаря предварително. 

Да, два броя снимки на човече, както и резервации за нощувките в Тайланд. Мисля,че таксата вече официално е 2200 бата,поне ние толкова платихме. Вадихме миналата седмица и бяхме единствените хора на гишето, отне някъде около 2 минути цялата процедура.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Eva eva каза:

Само да сверя часовника - пристигаме в Пукет. Ще стоим 13 дни - 8 нощувки в Пукет и 4 в Банкок. Мисля да вадим VOA на кацане в Пукет. Необходимите документа са:

- паспорт с валидност минимум 6 месеца;

- кеш - мисля да взема 1 000 долара - за мен и дребния;

- самолетни билети - имам за вътрешен полет до Банкок и след това за излизане от Банкок до Сингапур;

- да попълня предварително този формуляр https://www.thaiembassy.com/faq/application-form-for-visa-on-arrival 

- цена на визата - 100 лв., да нося валута;

- медицинска застраховка.

Нещо пропускам ли? Някъде ми се мерна, че трябва да имаме и снимки. Трябва ли?

Благодаря предварително. 

При пристигането ни през юли бяхме приготвили разпечатки от банката, кеш долари, попълнени формуляри, застраховки, резервации. 

От всичко изброено ги интересуваше таксата от 2200 бата, въпреки че пишеше 2000, снимките и полетите на връщане. Формуляри има на пристигане, така че няма нужда от предварително попълване. Носете си хмикал, че няма никакви. Само кеш се приема, както и почти навсякъде в Тайланд.
Тъй като полетите ни бяха на 17-тия ден, бяхме направили по една 8 часова резервация през Себупасивик до манила, на който му бях направил скрийншот. Бяхме забравили снимките, за това разпечатахме на един принтер на обикновен бял лист А4, които бяха адски грозни, но след съвещание в кабинката ги приеха, важното е че имахме и платихме 2200-тата бата. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тествах новата система за евиза. Току що ми изпратиха визата, в неделя вечер!

 

Вече всичко е много елементарно, спирам с VOA. 

 

Документите са само паспорт, лична карта, снимка, самолетни и хотелски  резервации и 35 евро.

 

Забележка: Не стана само с част от резервациите, както някои бяха писали, искаха всички хотели. Мен просто ме домързя и бях пратил само първите два.

 

Забележка 2: Всички резервации в един jpeg файл. Не става с pdf, само привидно се изпраща.

 

Забележка 3: Отнема много време, планирайте отрано. При мен беше 12 работни дни да ми искат останалите резервации и още 5 за визата. 

 

Забележка 4: Хора, приемете го като градивна критика. Като пишете дълги постове, жалете нервите и очите на четящите. Оставяйте по един празен ред на няколко реда текст. Само нов ред не е достатъчен. 🙂

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 14 часа, T.E.Lawrence каза:

 

Документите са само паспорт, лична карта, снимка, самолетни и хотелски  резервации и 35 евро.

Забележка: Не стана само с част от резервациите, както някои бяха писали, искаха всички хотели. Мен просто ме домързя и бях пратил само първите два.

Забележка 2: Всички резервации в един jpeg файл. Не става с pdf, само привидно се изпраща.

🙂

Късметлия си че е отпаднал и документа за дохода, който при мен отне най-много време.

Но..  аз успях да събера и 5-те си резервации на един combinepdf. И понеже имах един ден "дупка" предвидих да си направя фиктивна резервация за него. Нищо не са ми искали допълнително. Вярно че ме баха забравили и трябваше да ги подсетя, но получих визите в деня на подсещането.

Така че и аз препоръчвам .... evisa... за 35 евро

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Поради евентуални спънки от страна на румънците, пристигане със самолет излизане с круиз. 

 

Мисля си с фиктивни самолетни билети и хотелски резервации за примерно 7 дена за evisa, дали ще е ок. Някой правил ли го е така за седмица? 

Връзка към мнение

Няма да ви правят спънки румънците. Дали са визи на нашите приятели. Иначе това с фиктивния билет ни беше вариант Б, ама не се знае къде по системите им какво излиза и да не стане някаква засечка после или за следващо ходене.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отказаха им, уж заради сгрешена дата. Искали са им банкови документи и някакви фирмени писма (и двамата са собственици и управители на своите фирми). Отделно са качили билета за връщане от Сингапур, както и нощувката там (круизът свършва в Сингапур).

Нека да си подготвят всички докумнети вашите хора и да кандидастват онлайн. Това с фиктивния билет да наистина като последна възможност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, нов съм тук ,мисля да ходя за първи път до Тайланд но не знам как стават нещата. Чета тук написаното от вас ,но ми трябва допълнително изясняване, въпросите ми са

1.Как се прави резервация на хотел необходима за визата от летището?

2.Еврото може ли да се използва в Тайланд вместо долара и кое от двете е по-добре да имам?

3.Като пристигна на летището къде да отида за да си извадя виза?   

4.С левова международна дебитна карта може ли да се теглят от банкомат тайландските пари?

5.Искат ли транзитна виза като сменям самолета в Доха?

Връзка към мнение
преди 1 час, bobi2 каза:

Здравейте, нов съм тук ,мисля да ходя за първи път до Тайланд но не знам как стават нещата. Чета тук написаното от вас ,но ми трябва допълнително изясняване, въпросите ми са

1.Как се прави резервация на хотел необходима за визата от летището?

2.Еврото може ли да се използва в Тайланд вместо долара и кое от двете е по-добре да имам?

3.Като пристигна на летището къде да отида за да си извадя виза?   

4.С левова международна дебитна карта може ли да се теглят от банкомат тайландските пари?

5.Искат ли транзитна виза като сменям самолета в Доха?

1. Съвсем нормална резервация - в booking.com или директно от мястото, което сте си избрали за настаняване (ако имат сайт, разбира се). Ако резервирате през Airbnb, има вероятност да ви поискат адрес и телефон на собственика. Разпечатвате си резервацията, за да са видни адреса, датите и че има направено плащане. Имаше период, в който не приемаха резервации през Agoda, сега не зная как е.

2. Доларът е за предпочитане, за едрите банкноти обменните курсове са една идея по-добри. Препоръчително е още от тук да си обмените поне по 2200 Бата на човек, които ще ви трябват за визата на летището.

3. Има си табели, трудно ще го пропуснете.

4. Може да се теглят пари от банкомат, но не е много изгодно. Има такса от порядъка на 10 лева за всяко теглене, независимо от сумата.

5. Не, ако не напускате летището.

Връзка към мнение

Да допълня малко:

1. Приемат и резервации от Агода

2.Предпочитат долари /банкноти по 100 и новички, издание след 2013г./ но не е проблем и с евро -  банкноти от 50 и 100.

4.Всеки банкомат в Тайланд таксува по 220 бата, независимо от таксата на Вашата банка.

Връзка към мнение

Имаше период, когато не се приемаха резрвации от букинг, агода беше партньор на ковид програмите  и винаги са се приемали. 🙂

 

Кеш ис кинг, или страдаш сериозно от такси, комисионни и на места неприемане на картата. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Имаше период, когато не се приемаха резрвации от букинг, агода беше партньор на ковид програмите  и винаги са се приемали. 🙂

 

Кеш ис кинг, или страдаш сериозно от такси, комисионни и на места неприемане на картата. 🙂 

А сега достатъчно ли е резервации от букинг и агода, които не са платени предварително и са с безплатна канселация? Един скрийншот достатъчно доказателство ли е ? 

Връзка към мнение
преди 18 часа, bobi2 каза:

Здравейте, нов съм тук ,мисля да ходя за първи път до Тайланд но не знам как стават нещата. Чета тук написаното от вас ,но ми трябва допълнително изясняване, въпросите ми са

1.Как се прави резервация на хотел необходима за визата от летището?

2.Еврото може ли да се използва в Тайланд вместо долара и кое от двете е по-добре да имам?

3.Като пристигна на летището къде да отида за да си извадя виза?   

4.С левова международна дебитна карта може ли да се теглят от банкомат тайландските пари?

5.Искат ли транзитна виза като сменям самолета в Доха?

1. В Букинг

2. Да, но с едри банкноти - 100 и 200

3. Гледаш табелата Visa on Arrival, избожда очите

4. Да

5. Не, дори и да напускате летището.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Pepi Popova каза:

А сега достатъчно ли е резервации от букинг и агода, които не са платени предварително и са с безплатна канселация? Един скрийншот достатъчно доказателство ли е ? 

Да достатъчно е. И аз го правих , а и тук бе споменато, че даже се правят и фиктивни резервации.

Обикновенно резервациите позволяват да си изтеглиш пдф, който прилагаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При получена eVisa възможно ли е влизане в Тайланд през сухопътна граница.Ако е възможно през всички сухопътни пунктове ли може да се влезе.Намеренията ни са да минем от Малайзия в Тайланд.

Връзка към мнение
преди 14 часа, strelec72 каза:

При получена eVisa възможно ли е влизане в Тайланд през сухопътна граница.Ако е възможно през всички сухопътни пунктове ли може да се влезе.Намеренията ни са да минем от Малайзия в Тайланд.

Добър въпрос. Чакам отговор и аз. Като се замисля как влезнахме от Лангкави за Ко Липе - на един понтон беше граничната им полиция, събраха ни паспортите и като се почна едно писане..1 час откарахме в лодката

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Sun4o каза:

Добър въпрос. Чакам отговор и аз. Като се замисля как влезнахме от Лангкави за Ко Липе - на един понтон беше граничната им полиция, събраха ни паспортите и като се почна едно писане..1 час откарахме в лодката

Да, така беше. Сега май са направили будка на Ко Липе и чакаш на пясъка пред нея. 😆 Преди това минаваш имигрейшън в Ланкави и изобщо накрая става егати приключението, за да стигнеш дотам. Има-няма един ден си отива. Но Ко Липе по-скоро е изключение.

За съжаление, никъде не намирам информация по въпроса, но ако evisa не дава възможност за минаване на сухопътна граница, то тогава с кой вид виза е възможно?
 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.