Прескочи до съдържание

Говорим си за Северен Пакистан - Karakoram Highway


Гост

Препоръчани мнения

Аз съм си харесала билети даже, 17-27,08 с Гълф еър с голям престой в Бахрейн, съответно и разглеждане на каквото може там. От Истанбул. Притеснява ме цената на тура за 5 човека, в моя случай 380$ за двама. Чакам шестия човек, който да свали цената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , slujitel каза:

Аз съм си харесала билети даже, 17-27,08 с Гълф еър с голям престой в Бахрейн, съответно и разглеждане на каквото може там. От Истанбул. Притеснява ме цената на тура за 5 човека, в моя случай 380$ за двама. Чакам шестия човек, който да свали цената.

Чудесно е, че имаш избор!

За "шестият" човек е малко параграф 22: ще имаме повече хора при евтини билети, а евтини билети бихме имали при активно търсене на такива 🙂 

Надявам се да се съберем повече хора, но за съжаление няма как да го гарантирам... Но - човек никога не знае! 🙂 

Връзка към мнение
преди 6 минути , patilana каза:

Колко струват билетите?

1185 лв. на първо четене, не съм опитвала да търся през всички сайтове, с 14 часа в Бахрейн.

Връзка към мнение

Не е лошо. Да имаме ориентир при евентуалните промоции. 

Тези часове в Бахрейн дневни ли са ? Или май е по - добре да са нощни по това време на годината ! Без друго там нощния живот е на почит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , patilana каза:

Не е лошо. Да имаме ориентир при евентуалните промоции. 

Тези часове в Бахрейн дневни ли са ? Или май е по - добре да са нощни по това време на годината ! Без друго там нощния живот е на почит.

Всякакви, от 00,45 до 15,10. Тоест до около 12,00 часа и после към летището. За мен е добре, и нощем и денем, в жегата на летището.

 

Връзка към мнение

Ами прекрасни часове. Сутрин никъде не е като следобед.

Аз, значи, няма да пропусна да разгледам Бахрейн, заради някакъв си наближаващ топлинен удар. Преди време поподготвих и програмка за гледането. Не се сещам къде съм я сложила, но ще я намеря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Днес ходих до посолството на Пакистан. Отпратиха ме с въпроса за времето на издаване на визата, че бил далече август. Ха сега де !

Казаха, че цената ще я разберем като подадем документи. Ужассс! @Георги Матеев помагай, ако не си подписал клетвена декларация да не казваш.

Ето линк https://translate.google.com/translate?hl=bg&sl=en&u=http://pakembsofia.org.pk/&prev=search

Визите се обработват 4-6 седмици. Интерес във формуляра е въпросът за кръвната група.

Има ли някой който да може да даде някакъв стандарт за отказ на визи

@Happy_Traveler

 

Редактирано от patilana
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , patilana каза:

Днес ходих до посолството на Пакистан. Отпратиха ме с въпроса за времето на издаване на визата, че бил далече август. Ха сега де !

Казаха, че цената ще я разберем като подадем документи. Ужассс! @Георги Матеев помагай, ако не си подписал клетвена декларация да не казваш.

Визите се обработват 4-6 седмици. Интерес във формуляра е въпросът за кръвната група

Има ли някой който да може да даде някакъв стандарт за отказ на визи

@Happy_Traveler

 

@patilana Наистина е далече за визи 🙂 

 

Оня ден на купона стана реч, че имаме връзки там - ама като не помня кой го каза... (старост - нерадост). 

 

Иначе аз ще разровя тук как стоят нещата, но в Англия със сигурност е по-скъпо. Доколкото виждам, са си назначили посредник и неговата такса е £30 (намалена вече 😄 ). Но нека поровя. Просто не съм го правила, защото е рано още. 

 

Имай предвид и че ще получим документ от фирмата. Те са известен оператор за алпинизъм, имат оттук сериозни контакти. Преди дни имаше с него интервю, може да ви е интересно 🙂 

 

https://www.summitsweb.com/2018/12/trekking-po-sveta-ali-pakistan?fbclid=IwAR3JD1W2gMxkDn3s5TeGdT-qCRfuI8A3QIFBOctR4sn-HODiYV9CeeoVW0o 

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Гост каза:

не помня кой го каза

Не ми пречи да тагна всички купонджии.:clapping: Може пък този някой да си спомни какви ги е приказвал, щом ти не помниш с кого си говорила.:lol:

Тези купони са опасни, да си знаеш. Водят до пристрастяване към купона и неглижиране на полезността.:grin:

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Гост каза:

Иначе аз ще разровя тук как стоят нещата, но в Англия със сигурност е по-скъпо. Доколкото виждам, са си назначили посредник и неговата такса е £30 (намалена вече 😄 ). Но нека поровя. Просто не съм го правила, защото е рано още. 

За сравнение: В Англия нещата стоят така - като отбелязвам започващото изречение: Visa fee is subject to periodical revision without notice.

Може би затова не искат да се обвързват с цифра - позитивизъм в действие 🙂

 

 

Visa Fee British / Pakistan
Dual National
British National
Single Entry £74.00 £134.00

 

http://gerrysvisa.com/countries/Pakistan Visa Fee 

 

Документи, които се искат, със сигурност са сходни - като едни от основните документи, са - които ще получим:

 

* Invitation letter from the sponsor in Pakistan which should be from a tour Operator Company in Pakistan.

* Copy of tour operator’s registration with the Government of Pakistan

 

 

Връзка към мнение

Току що ви открих темата .... яви ми се както се казва от нищото ( къде съм проспала 11 страници не е ясно) :grin:

 

Сега точа лиги ( няма такава картинка) :nea:

Ама много много ми е рано да планирам за август. Наблюдавам ви и при възможност и останали места в групата, може да се включа и аз.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , funny каза:

Току що ви открих темата .... яви ми се както се казва от нищото ( къде съм проспала 11 страници не е ясно) :grin:

 

Сега точа лиги ( няма такава картинка) :nea:

Ама много много ми е рано да планирам за август. Наблюдавам ви и при възможност и останали места в групата, може да се включа и аз.

Май само ти не знаеш за тази тема, щото на сбирката само с нея ме асоциираха - и аз не знам защо 😄 

 

И за нас е рано - още - но пролетта (април-май) ще трябва да се планира в конкретика - ако се планира. 

П.П. Няма места в смисъл на места, @funny - колкото се съберем 🙂

Връзка към мнение
преди 13 минути , Гост каза:

Май само ти не знаеш за тази тема, щото на сбирката само с нея ме асоциираха - и аз не знам защо 😄 

 

И за нас е рано - още - но пролетта (април-май) ще трябва да се планира в конкретика - ако се планира. 

Абе и аз се учудих къде съм бляла та не съм я видяла тази тема, при все че не пропускам ден да влизам тук ама....

А на сбирката не дойдох ( та пропуснах си и късмета покрай това :nyam: и сега незнам ни къде ще ходя, ни пари, любов и т.н. ще имам ли.....) .

Но на пролет е добро време за планиране. 

 

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Хорааа, здравейте брее! Аз тъкмо вчера кацнах в Лахор. Доста приятно бях изненадана, този път всички си се редяха нормално, Ladies line си има, да не се буташ с 100 мъже. Foreign passports line, която беше празна и пак се напълни с пакистанци, ама можете да ги изпреварите. Дават вече бизнес виза он арайвъл за 20-30 националности. Господин Китаец беше основният чужденец. След immigration имаше повторна проверка на печата, след това лента за багажи. Нападат те "портиерите" - мъже с колички, които ти помагат за багажа и те извеждат навън, ама май е към 10 долара - ненужно. Моята лента (полет от Коломбо, Шри Ланка) беше заедно с Джедда, Саудия и имаше какви ли не брадати образи, сякаш бяхме 2 отделни свята - тези, кацнали от Шри Ланка, и тези от Саудия. После като си вземеш багажа - на изхода те проверяват, така че няма как някой да ви вземе куфара. Навън беше пълно с хора, не можеш да си намериш твоите си. 😀

 За визата - рано е, ама и те можеха по-любезно, ще го докладвам това и ще ти пиша кога да идеш пак. Цената е тази, която е на сайта - и на мен така ми казаха там да гледам. Ще им кажеш, че кандидатстваш по-рано, защото ще пътуваш извън БГ.

Поздрави!

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 17.12.2018 г. в 18:34, patilana каза:

Днес ходих до посолството на Пакистан. Отпратиха ме с въпроса за времето на издаване на визата, че бил далече август. Ха сега де !

А може да се окаже и излишно... Българският паспорт е напред в класациите по принцип. Дано! (Източникът е сериозен, споделяха го хора в туристическия им бранш).

 

https://profit.pakistantoday.com.pk/2018/12/18/govt-plans-visa-on-arrival-for-55-countries-to-uplift-tourism-sector/?fbclid=IwAR0yX9xxSAF_1Vu8LhO99uZAh4ZPXuqysmK10yyqwwL8Lwmt5XKf2-gn4EM#.XBkcV6to7q4.whatsapp 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Георги Матеев

С огромно съжаление току-що констатирах, че поради невероятната си разсеяност напоследък ще отпадна от групата за Пакистан.

 

Миналата седмица взех билети за Северна Америка за 21-28 Август, като тотално изключих, че и това пътуване се коментираше за същия период 🙄

 

Все пак ще следя темата - ако случайно изместите леко датите може би все още имам шанс за част от трипа.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Все пак ще следя темата - ако случайно изместите леко датите може би все още имам шанс за част от трипа.

Това едва ли ще стане, слънце. Преди 16 август са техните пости, а след 27 август повечето магеланци имат ангажименти.

 

Аз, с ръка на сърце, изобщо не съм те слагала в сигурната бройка, чеде - всъщност, почти никого не съм, както споделях наскоро в темата. Ще разчитам да идем някога заедно някъде, където се правят повече дивотии. И чакам твой концерт в близост до Лондон, за да се забавлявам на макс 😎 

Връзка към мнение

Ако някога Снежанка ми избере Матеев за размяната на подаръци ще получи само календар, маркер в електриково жълто и съвет да бъде стриктен в бъдещите планове. Така ще си има елха целогодишно.

Е, ще добавя и картичка с благопожелания, защото е Коледа все пак. :grin:

  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Така... @patilana и @slujitel- шефът ми "разписа" отпуската. Официално мога да си купя билети 😄 

 

Имам определени маршрути, но те така или иначе няма да станат бюджетни като цена, така че ще се помотая - докато вие не си изберете билети 🙂 

 

Знам, че е рано още, просто имам предвид да знаете, че инициативата е във вас - и най-вече в @slujitel - знам, че @patilana ще се кефи на всеки избор, защото няма да има лош...

 

 

 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 1 минута , patilana каза:

@Гост,как успя да ми повдигнеш носа само! Чудна петъчна вечер!

Заслугата изобщо не е моя - имаш просто прелестен нос! 😎

 

И ако знаеш каква чудна година ще имаааш.... а догодина още по-чудна... И така, в геометрична прогресия! 🙂 

Връзка към мнение

От твоите уста, в божиите уши ! Няма начин да са лоши с такава орисница! Пък аз ще помагам с каквото мога, че то при мен - де го чукаш, де се пука. Патиланска му работа.

От понеделник почвам да работя за пари!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.