Прескочи до съдържание

Говорим си за Северен Пакистан - Karakoram Highway


Гост

Препоръчани мнения

преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Сори за офтопика - Дайнерса какво ти даде, че ти е било спокойно за Африка? 

Дайнърса (както и други кредитни карти) има безплатна застраховка за пътуване, ако платиш част от пътуването с нея. Това е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

6) прилично поведение, спазване на местните правила и обичаи - плюс усмивки към хората!;

 

Усмивката на жена (била тя с придружител или без) към непознат (мъж) е анти-подход.
Обичай и правило е... дистанцията.
По-образованите мъже ще толерират и даже бъдат доволни от усмивката на чужденка, но едно сърдито и бедно мнозинство ще я смята за провокация.
Жените без половинка - бъдете недалеч от шофьора или мъжете в групата, ако сте сред мнозинство от местни.
За няколко дни ще изградите навик за посещение на ресторант, хотел/автобус от разнополова група.
Само една кърпа на главата и то за няколко часа от деня - отваря врати.
С кърпа ще се зачудят - каква е тази жена и защо обноските й са така странни?
А без кърпа - що за извънземно и какви са намеренията му?
Звуча досадно, но целта на подобни съвети е да се впишете.
Мога да дам и пример за десетина брадати, високи мъже, строени и козируващи пред 25-годишна швейцарка (на ръст 155 см), но не го смятам за общовалиден.
Въпросът също е доколко сме способни на компромис - в името на познанието?

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , juriwaro каза:

Усмивката на жена (била тя с придружител или без) към непознат (мъж) е анти-подход.
Обичай и правило е... дистанцията.
По-образованите мъже ще толерират и даже бъдат доволни от усмивката на чужденка, но едно сърдито и бедно мнозинство ще я смята за провокация.
Жените без половинка - бъдете недалеч от шофьора или мъжете в групата, ако сте сред мнозинство от местни.

Благодаря! С усмивката ще е зор, но добре, ще видя как да я скрием... Шегувам се! 🙂 

 

преди 8 минути , juriwaro каза:

За няколко дни ще изградите навик за посещение на ресторант, хотел/автобус от разнополова група.
Само една кърпа на главата и то за няколко часа от деня - отваря врати.
С кърпа ще се зачудят - каква е тази жена и защо обноските й са така странни?
А без кърпа - що за извънземно и какви са намеренията му?
Звуча досадно, но целта на подобни съвети е да се впишете.

Много се радвам на всички съвети. Всъщност, и аз си мислех за кърпа 🙂 Имам скромен опит в някои по-различи държави - например, обикаляла съм сама (с кола и шофьор) Индонезия - нетуристическата част, и там имах непрекъснато кърпа на главата, но от суета, не за предпазливост :grin:но в никакъв случай не се чувствам в кожата си в нестандартни дестинации, така че наистина благодаря!

 

преди 13 минути , juriwaro каза:

Мога да дам и пример за десетина брадати, високи мъже, строени и козируващи пред 25-годишна швейцарка (на ръст 155 см), но не го смятам за общовалиден.
Въпросът също е доколко сме способни на компромис - в името на познанието?

Няма да командваме никой, обещавам 🙂 

Иначе за компромисите - мисля, че всеки има лични граници. Моите са доста широки, още повече непрекъснато работя с различни нации и ми се налага да се приспособявам ежедневно (живея сред чужденци, макар и в доста цивилизовано общество), но нямам никакви илюзии какво би било в домашната среда на всичките тези нации.

Ще се радвам на всякакви други съвети! 

Връзка към мнение

@Гост много ми помагаш да направя своя избор, предизвикан от непознаването на света извън Европа.

Застраховането според мен е необходимо зло ( ако не си имал нужда ), което в повечето случаи не вреди ( просто едни пари са се преместили от твоя джоб в друг). Следователно е абсолютно задължително, когато не си в собствената си страна или такава, в която живееш от доста време.

Последното нещо, от което ще спестя в една година - това е застраховката. Мисля, че сума с 20% над средната, като предложение, ще ми помогне да избегна всякакви рискове от вкарване, на себе си или на Наследникът ми, във финансови проблеми.

Абсолютно съм наясно, че трябва да имам комуникация на родния си език в екстремна ситуация. Не бих си позволила да не бъда разбрана правилно в неприятна ситуация. Нямам знания по медицина извън средностатистическите за обикновения човек и не мога да си позволя да си съчинявам. При последваща комуникация със застрахователя също искам да съм сигурна във взаимното разбиране. Застрахователите са по - стиснати и от счетоводителите ( опит за шега ).

Много благодаря на всички включили се! Ще се възползвам от съвета на @koliob и ще си купя застраховка от UNICA.

Благодаря на @juriwaro  за безплатното застраховане. Знаех си аз, че ще трябва да си поделим водачите за по - сигурно. Ако се сеща за още нещо освен кърпа за глава, дълъг панталон, дълги ръкави,никакви деколтета, ще му бъда признателна. Тъкмо @Гост ще ме научи да придавам на главата си завършен вид . Пък двете взаимно ще се отучваме да се усмихваме, само защото така разбираме света. Тежко ще бъде.

@mililia може ли да ми кажеш какви са тези застраховки за правна помощ ? Тя не се ли осъществява само по междудържавни спогодби?

Струва ми се, че съм си съвсем в темата, тъй като дискусията ни е породена от особеностите на страната, в която искаме да надникнем. Всичките й красоти заслужават да си позволим да ги видим.

pakistan.jpg.f928676f4aaacf3d7e166a5018191147.jpg

 

 

 

 

Редактирано от patilana
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 15 минути , patilana каза:

 

@mililia може ли да ми кажеш какви са тези застраховки за правна помощ ? Тя не се ли осъществява само по междудържавни спогодби?

Ако позволиш, преди юрист @mililia да дам своите 5 стотинки: Нещо като Гражданска отговорност за поведението ни в чужбина - ако стане проблем и имаме нужда от правна защита. Международните спогодби са тегава история. И бавна... 

 

преди 17 минути , patilana каза:

Струва ми се, че съм си съвсем в темата, тъй като дискусията ни е породена от особеностите на страната, в която искаме да надникнем. Всичките й красоти заслужават да си позволим да ги видим.

Абсолютно си в темата! И от мен: Passu Suspension Bridge

 

30778185426_9c21ff1362_b.jpg.dc5689eb501612b7c589d38164e85616.jpg

 

Връзка към мнение

@patilana, това обикновено е допълнителен риск и в някои условия може да е въпрос на допълнителен избор. Не е кой знае какво, просто при някакъв правен проблем би следвало да дадат консултация. Доколко е компетентна тази консултация не мога да отговоря, но особено в такива страни, за които човек не знае много, може да окаже помощ поне да се ориентираш. Мисля, че този риск го има и при застраховки те на кредитните карти. 

 

П. П. Докато съм писала Рейни ме е изпреварила с отговора си. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Рейни, аз откраднах моята снимка от интернет, та не мога да кажа какво виждаме, ама има ли значение името му? Така и така ще останат толкова много невидяни красоти. :to_take_umbrage:Дано тази промяна на условията за визи по определен признак, доведе страната до повече отвореност, за да и се насладим повече. Сложих снимката просто за цвят, пък така завидях на планинарите, че могат да покорят тази красота!

Мили, ще си изчета отново  Дайнърс застраховката. Ако я има би било чудесно, ако ли не  - ще питам в застрахователния офис и ще докладвам. Друга кредитна карта нямам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , patilana каза:

Рейни, аз откраднах моята снимка от интернет, та не мога да кажа какво виждаме, ама има ли значение името му? Така и така ще останат толкова много невидяни красоти. :to_take_umbrage:Дано тази промяна на условията за визи по определен признак, доведе страната до повече отвореност, за да и се насладим повече. Сложих снимката просто за цвят, пък така завидях на планинарите, че могат да покорят тази красота!

Rush lake - най-високото езеро в Пакистан (4694 м н.в.) и на 25-то място в света по този показател. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това се казва приятел ! Хиляди благодарности @master_of_germs!!!

Що да се хабя да търся, като Той го знае! Ама пък аз знам да харесвам! Похвалих и двама ни, сега съм доволна!

А там по пътя, който е избрала Рейни, има ли и други такива "най " места ?

Връзка към мнение
преди 17 минути , patilana каза:

Рейни, аз откраднах моята снимка от интернет, та не мога да кажа какво виждаме, ама има ли значение името му? Така и така ще останат толкова много невидяни красоти. :to_take_umbrage:Дано тази промяна на условията за визи по определен признак, доведе страната до повече отвореност, за да и се насладим повече. Сложих снимката просто за цвят, пък така завидях на планинарите, че могат да покорят тази красота!

Аз сложих наименование, защото този мост е по пътя ни и е много известен 🙂 И да, чудесно е да споделяме, независимо че не можем да всичко - не само там, а навсякъде... Вчера гледах един филм по BBC 2 за Пакистан и Индия, пътуване по границата между тях. Сериен е, документален. Много интересен... Надявам се искрено да се чувстваме прекрасно там. 

 

преди 8 минути , master_of_germs каза:

Rush lake - най-високото езеро в Пакистан (4694 м н.в.) и на 25-то място в света по този показател. 

До Rush Lake e траверс, няма да можем. Ще го оставим на теб 🙂 Но ще минем покрай Borith Lake...

 

183274381_Borith_Lake_(Gojal_Gilgit_Baltistan_Pakistan).jpg.0f616d181a82f32e4fc413687e3048fb.jpg

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 6 минути , patilana каза:

А там по пътя, който е избрала Рейни, има ли и други такива "най " места ?

Babussar Pass - в световната класация за най-интересни и драматични пътища... 

 

maxresdefault.jpg.f2c9b5759c7ec127dde3e10797d2a36c.jpg

преди 8 минути , patilana каза:

там по пътя, който е избрала Рейни, има ли и други такива "най " места ?

Passu Glacier

 

passu-glacier-and-shisper.jpg.b4dccecc00a7736a4cc571f9cd4f2baa.jpg

Връзка към мнение

Става все по - хубаво с тези снимки!

  Няма начин да не се чувстваме прекрасно в тази дива пустош! За съжаление колкото по - малко човеци наоколо, толкова по - красива е природата!

На тазгодишния MENAR, Здравко Ангел показаха филм за шерпите, които изкачват височинните туристи( благодаря за този термин на @malkia) и техния живот. Получих потвърждение на отдавнашни свои предположения и хич не ми стана хубаво. А всичко това е заради това - К2.

K2_Nordseite.jpg.b112670fcc53e1402a2c1e2668f25624.jpg

преди 6 минути , Гост каза:

Babussar Pass - в световната класация за най-интересни и драматични пътища... 

 

maxresdefault.jpg.f2c9b5759c7ec127dde3e10797d2a36c.jpg

Какво нещо е животът - преди да съм пропътувала румънския участник в тази класация, ще се възхитя на пакистанския!

Благодаря ти, Рейни!

Има ли още някой, който мисли, че не съм мислила, когато се самопредложих за това пътуване? Редно е да няма. Въздъхвам.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 29 минути , patilana каза:

Няма начин да не се чувстваме прекрасно в тази дива пустош! За съжаление колкото по - малко човеци наоколо, толкова по - красива е природата!

На тазгодишния MENAR, Здравко Ангел показаха филм за шерпите, които изкачват височинните туристи( благодаря за този термин на @malkia) и техния живот. Получих потвърждение на отдавнашни свои предположения и хич не ми стана хубаво. А всичко това е заради това - К2.

K2_Nordseite.jpg.b112670fcc53e1402a2c1e2668f25624.jpg

На снимката са мои лични приятели, които ходиха до базовият лагер на K2, с водач Ali Muhammad, който обеща да ми осигури тура. В Пакистан е различно относно "шерпите". Отново е евтино, но има респект към тях и труда им. Съвсем скоро екипът на Ali осигуриха изкачване на K2. Много бяха горди! 

 

Али не ми е "умрял" за ниската цена на тур-а. Аз все още съм удивена, че ми предложи същата цена. Силно подозирам, че просто не е искал да разочарова личен приятел, който отдавна се кани да отиде в Родината му и е заиграла гордостта му.

 

Съвсем скоро имаше една дискусия в средите им, където стана ясно как отказа на Скатов да стане база на екипа му поради липса на елементарно уважение и желание да ги "играе на дребно". За сметка на това безкрайно уважаваше Боян...

 

Аз не очаквам Али да ни води, както и ние няма как да отидем в хептен дивото, но Karakorum Highway ще ни даде достатъчно... 

 

IMG_2009.jpg.27acd492c777e98813c569862210a796.jpg

 

IMG_2008.jpg.addbc973696d9fa05e7479ae9e70028d.jpg

 

1360896690_IMG_1989(1).jpg.36f6e8e0c5f11a952ce3e7e4dc25a2e9.jpg

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

@Гост, заглеждала ли си езерото Saiful muluk? Като гледам е само на десетина км отклонение от маршрута, по някакъв отвратителен път - 45-50 минути с джип в посока. имало и разходки с лодки в езерото, но коментарите са, че комерсът много сериозно го налазвал. Зачудих се просто. Тая снимка на @patilana ме накара да се разровя какви други високопланински езера има около маршрута...

Редактирано от master_of_germs
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , master_of_germs каза:

@Гост, заглеждала ли си езерото Siaful muluk? Като гледам е само на десетина км отклонение от маршрута, по някакъв отвратителен път - 45-50 минути с джип в посока. имало и разходки с лодки в езерото, но коментарите са, че комерсът много сериозно го налазвал. Зачудих се просто. Тая снимка на @patilana ме накара да се разровя какви други високопланински езера има около маршрута...

@master_of_germsНе съм. Siaful muluk се намира в отсечката Islamabad - Chilas, която ще вземем за един доста дълъг - всъщност първия - ден. Намира се реално извън Hunza - което не му пречи да е много готино, но аз съм компресирала маршрута максимално. Ако не е 6, а нормалните 10 дни, тогава сигурно е възможно...

 

По магистралата има една-две опции точно за off-road. Те за момента не са включени в тура. Всички екстри са изчистени, защото цената започва да става висока - а аз исках да могат да се включат и хора, които нямат велики възможности. На място ще видим какво можем да договорим с @patilana Лично аз съм се загледала по Hopar Valley... Всъщност, близо до "твоето" езеро 🙂 Но това на място... 

 

3284562896_8c56cf515f_b.jpg.6cd484823e4b373413b5b9df26454e34.jpg

 

1914946378_ViewfromRashLakesouthtoMalubiting.jpg.8282f13fb1ccadbf28a7017f30d80f04.jpg

 

 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

 Лично аз съм се загледала по Hopar Valley... 

Подкрепям. Предпочитам даже да гледам снежни върхове пред езеро. Над това езеро Саифул има петхилядник, но през лятото нямало сняг по него.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, master_of_germs каза:

Rush lake - най-високото езеро в Пакистан (4694 м н.в.) и на 25-то място в света по този показател. 

 

Преди 1 час, patilana каза:

Това се казва приятел ! Хиляди благодарности @master_of_germs!!!

Що да се хабя да търся, като Той го знае! Ама пък аз знам да харесвам! Похвалих и двама ни, сега съм доволна!

А там по пътя, който е избрала Рейни, има ли и други такива "най " места ?

Hopar Valey е в плановете ни - но не в бюджета, но за там ще ни трябва джип. Време съм предвидила 🙂 

 

 

image.png.1fe5f7bb1793f35a30e25e54acd32cfb.png

 

Връзка към мнение

Опитах да преместя малко по-общи мнения за застраховките в темата за застраховките

конкретно съвети за Пакистан остават тук

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето ви един полезен сайт - линкове, снимки, разкази... Уикипедията на Пакистан. 😁

 

https://www.pakpedia.pk/

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, patilana каза:

А там по пътя, който е избрала Рейни, има ли и други такива "най " места ?

@patilanaоще едно "най-място", което смятам да "отметнем" попътно 🙂  Hussaini Hanging Bridge - в световните класации за най-опасни - и атрактивни 🙂 - мостове.

 

Всъщност, според някои е дори Known as the world’s most dangerous bridge.

 

В листата на Atlas Obscura. 

 

https://forcetoknow.com/science/top-10-most-dangerous-bridges.html

 

https://www.atlasobscura.com/places/hussaini-hanging-bridge

 

83cb0c104a423e402dd0e5192cd73324e5cdb1a4.jpg.ccf58d4859e6e02eaa887583b1d343f4.jpg

 

 

 

 

 

e7b635883e88b6fb995a189d0d8ace33e4e51f42.jpg.cbd7fb1115d80e9f162b2697127a9bef.jpg

 

40703171014_a64b603d50_b.jpg.51a0a181fa370716103aa95939e89b29.jpg

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Вече не е толкова опасен. Прочу се твърде много и почнаха да си го поддържат.

Хора, айде да pin-нем един пост с маршрута и цените. При промяна админ да го редактира. Обърквам се постоянно да връщам назад страниците, кое се добавя, кое отпада. Нали Галя го прави,тя да добавя редакциите и така...

Редактирано от Happy_Traveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дотук не съм видяла нещо да отпадне. Даже чета, че се добавят нови неща, за които ще се решава на място. В този ред на мисли ще кажа, че напълно подкрепям идеите да се запълни максимално престоят с опасни и безопасни места без значение. Пари се печелят!

Какъв смисъл има да се връщаме по страниците, когато от тази, последната, става ясно защо изобщо ще ходим там ? В края на краищата, всичко зависи от броя закупили самолетен билет. Тогава чак ще стане ясно кой колко ще трябва да плати. Аз лично започвам да се приготвям за цена за двама, а ако падне - добре дошло. 

Не знам защо не мога да спра да се възхищавам на тези планини и гледки? Главата ме заболява като знам, че на място ще е не просто красиво, а безумно красиво.

Тази пролет в Косово направих тренировка за движение по подобен мост над река. Вече не ме е страх !

@Гост прекрасно си го планувала маршрута - задължителен и пожелателен, никакви кусури не му намирам.:give_rose:

Мастера само иска да ни пробва колко красота можем да поемем.:wink3:

Намерих и един изгрев или може би залез ?

392130066_006c1dd1dd96f0f1d04a00d0699adf93_680x_PakistanKarakorum.jpg.1a014925c26cc06f2649b36a0167fb6a.jpg

Редактирано от patilana
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

По молба на @Happy_Traveler, нека обобщя резултатите от началото на нашето проучване и заявено намерение за пътуване. 

 

I. Маршрут 
Това е крайният вариант. Началната дата може да се промени с ден-два напред-назад, но ще бъде след 15 август (Националния празника на Пакистан) и няма да преминава в септември. Стремежът ми е да обхваща два уикенда, но в много краен случай ще направя компромис.

 

17-Aug Day 1: Sofia/London - Lahore
Полети с Qatar или Turkish или друга авиокомпания от Истанбул (нискотарифните опции не ги коментирам).

 

18-Aug Day 2: Arrive in Lahore (night)

Overnight: Lahore. Изборът засега: Atlantic Inn Hotel Lahore  Централен, Gulberg III, шатъл от аерогарата, 24/7.

 

19-Aug Day 3: Древният Lahore и Wagah Border.
Overnight: Lahore. Изборът засега: Atlantic Inn Hotel Lahore  Централен, Gulberg III, шатъл от аерогарата, 24/7.

 

20-Aug Day 4: Lahore – Islamabad – автобус. 
http://daewoo.com.pk/Home/SearchBus
Overnight: Islamabad. Изборът засега: Shelton's Rezidor Islamabad, Централен, Blue Area, шатъл от аерогарата, 24/7

 

21-Aug Day 5: Islamabad – Babusar Pass – Chilas: 400 km, 11-12 часа със спиранията. 
Overnight: Chilas. Ще бъде уточнена след купуване на тур-а. Ако не ни хареса, ще си доплатим за наш избор.

 

22-Aug Day 6: Chilas – Gilgit - Karimabad: 220 km; Baltit Fort; Altit Fort

Overnight: Karimabad. Ще бъде уточнена след купуване на тур-а. Ако не ни хареса, ще си доплатим за наш избор.

 

23-Aug Day 7: Karimabad –Attabad lake, Gulmit, Borith Lake, Passu Glacier, Passu suspension – bridge - Passu - Karimabad, 12 часа.
Overnight: Karimabad. Ще бъде уточнена след купуване на тур-а. Ако не ни хареса, ще си доплатим за наш избор.

 

24-Aug Day 8: Karimabad - Gilgit Междинно: Обикаляне до Hooper and Naltar Valley. Ако е нужно джип, ще го решаваме и договаряме на място.

Overnight: Gilgit. Ще бъде уточнена след купуване на тур-а. Ако не ни хареса, ще си доплатим за наш избор.

 

25-Aug Day 9: Gilgit - Chilas –  Besham 
Overnight: Besham. Ще бъде уточнена след купуване на тур-а. Ако не ни хареса, ще си доплатим за наш избор.

 

26- Aug Day 10: Besham - Besham Valley – Islamabad Overnight: Islamabad
Изборът засега: Shelton's Rezidor Islamabad, Централен, Blue Area, шатъл от аерогарата, 24/7

 

27-Aug  Day 11: Islamabad – Sofia/London

 

II. Цена
Договорен е тура през Karakorum Highway: Day 5 - Day 10, като цената е базова – настаняване (нормален хотел, но без дефинирани претенции), закуска, входове, транспорт. Храната - и допълнителни екстри - са отделно. Има очаквано повишаване от около 10% - непотвърдено. Договорените цени са спрямо бройка хора и нивата са за пакистанци. За чужденци е значително по-скъпо. Ние сме чужденци, но ще получим тези цени. Останалите части от пътуването – като Lahore и Islamabad, самолетни билети, не са калкулирани, те не са реален проблем, ще си ги направим сами. 

 

Group Size

Twin Sharing
PKR

Twin Sharing
USD

Triple Sharing PKR

Triple Sharing USD

15-19

34,100

277

26,400

214

10-14

36,850

299

30,800

250

6-9

38,500

312

33,550

272

3-5

56,100

455

52,250

424

2

56,100

455

 

 

 

III. Тур-оператори.

 

Предвиждам резервиране на тур от един от следните двама местни, лицензирани оператори:

    Rehman Travels https://www.rehmantravel.com/
    Mashabrum Expeditions Treks & Tours https://www.mashabrum.com/

 

Всякакви варианти с недобре идентифицирани доставчици на услуги съм игнорирала.

 

III. Участници. 

1) Сигурни: За момента имаме двама сигурни магеланци: @patilana и аз. Живи и здрави, разбира се. Няма как разлика от $183 (ако съберем 6 човека и нагоре) да ме спре - за какво ли не съм ги дала, особено когато имам толкова надежден партньор!


2) Серизиозна заявка: Имаме още трима сериозно мотивирани участници - @slujitel и още двама - изцяло им се доверявам на желанието, сериозността и мотивацията, но които ще могат да потвърдят пътуване при група над 6 човека. Причината е бюджетна. 


3) Хипотетични заявки: Няколко, изцяло зависими от самолетни билети. Цитираните нива от 250 евро – към които има стремеж - ме правят силно песемистична, че хипотетичността ще стане реалност. За момента не ги планирам като реалност. Наричам имената с истинските им имена 🙂 

 

Няколко думи в тази връзка: Аз не събирам група. Нямам нито мотив, нито имам конкретен интерес. Не съм убеждавала никого, дори близки приятели, на които държа – и не възнамерявам. Поради лични мотиви. Важно е за мен хората и техните близки да са щастливи от подобен избор, а не стресирани. 
Споделянето тук е:
•    Да споделя страстта си към тази част от света и да си начеша крастата да си говорим, а ако се сдуша с някого със сходна мотивация – само мога да съм щастлива;
•    Да получим съвети – много ви благодаря за което!;
•    Да помогнем на някой друг, който иска да види тази част на света, обича да се справя сам и не му се дават десетки хиляди евро за европейски тур.

 

IV. Визи.
Ще получим документална подкрепа от тур-оператора ни, но дори и само с билети и резервации няма да имаме проблеми.

 

V. Застраховки.
С нищо неразличаващи се от стандартните. Решението какви нива да бъде е изцяло лично. Погледнете темата за застраховки във форума.

 

Ще продължим да споделяме детайли за Karakorum Highway и целия маршрут. За да не се изгуби тази информация, ще се радвам администратор да я закачи като препоръчана публикация.

 

Поздрави!
🙂 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Потвърждавам, че съм ОК с цялата програма  ( включително междинното пътуване ), времетраенето, времевия период, нощувките, цените и всички твои хрумки Рейни!

Кога смяташ, че трябва да  купуваме самолетни билети?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.