Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

6 minutes ago, christuff said:

Ако цъфнем направо в пустинята можем ли да спазарим джип на място? Не искаме нощувка.

Нямам представа, но може да им пишете и да ги попитате за оферта само за разходката с джипа. Мисля, че няма да откажат. Там думите “не може” и “няма” май не съществуват. Всичко се прави за туристите. Икономиката е предимно туризъм и се стараят да угодат на всеки за всичко, защото иначе си губят хляба.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Можете. Още на посетителския център ще ви предложат. Има чакащи и питат дали имате резервиран. Вие с кола под наем ли ще сте до там или с друг транспорт? Питам, защото ако ви вземат от посетителския център и сте без кола под наем се уговорете да ви върнат пак до посетителския център, а не до селището, защото от селището до посетителския център са 6  км. и от там само такси ще може да хванете.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 hour ago, Elidigi said:

Уж трябваше да е 2 часа, но беше между 3-3.5ч. Имахме няколко спирки зс снимки и т.н. Ходихме да пием чай някъде в нищото при едни бедуини, после отидохме на едни дюни да караме сноуборд (това беше голям кеф и смях) или аз го нарекох “сандборд”, накрая гледахме залеза от друго място и се върнахме в лагера. Там имахме около час, за да се освежим, попяхме бг песни на Васил Найденов с гида ни (който е живял в България, пак смях и веселба) и след това имахме вечеря. Качвам няколко снимки, но са с лошо качество. Вечерята беше приготвена в земята в пясъка.

60BB011B-2D13-45F0-BFF4-16C75CE9DE2C.jpeg

71B7FA1C-1882-4064-8DD8-BB805D50EFDA.jpeg

E8247F20-66E4-41E0-99F5-9FE895C3307A.jpeg

FFDF4494-2E15-4F4A-9108-D56F39B7277F.jpeg

ABA815CC-8444-41A6-A44D-343E5B718426.jpeg

1F1B498F-7630-4106-8CC8-011D13895CB9.jpeg

23880F43-6FCE-468D-85A7-76447B576F72.jpeg

AA463349-9A04-4892-B3A1-F5C5F2FBD19D.jpeg

3A65A73F-A654-4307-813C-6ED986F3B6B3.jpeg

 

DA9A1AEB-2932-4D0E-AF48-C9C1D9DAC8F4.jpeg

7F6627F8-9839-45E3-BB7D-4E1E6DC67840.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 36 минути , Alexander каза:

hasan camp

Благодаря ти .

Свързах се с тях и дадоха ми подобна цена. Да се надявам, че всичко ще е наред. Има ли  е разлика между Хасан Камп и останалите тур оператори? Или само цената ?

Връзка към мнение

Аз се свързах вчера с Хасан камп и ми дадоха 

35Jod за 2 часа тур за 2ма с дете

70Jod за 4 часа тур за 2ма с дете

без нощувка

нещо се различава цената или аз не мога да сметна нещо 😕

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
12 minutes ago, CvetiVes said:

Аз се свързах вчера с Хасан камп и ми дадоха 

35Jod за 2 часа тур за 2ма с дете

70Jod за 4 часа тур за 2ма с дете

без нощувка

нещо се различава цената или аз не мога да сметна нещо 😕

Ние дадохме по 35 jod на човек, но бяхме 7 човека и може да са НК направили отстъпка. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А някой виждал ли е тези оферти или още по-добре - да ги е ползвал? Мисля че са на Visitor center някъде, но ми трябва по-точна и сигурна информация. Четири часовия тур с джипа ме устройва и като цена и като места, които да видим.

 

Wadi rum jeep.png

Връзка към мнение

Ние също запазихме Hasan Zawaideh Camp (благодаря за предоставения по-рано тук контакт от WhatsApp). Водещото бе, че това е едно от малкото места, предлагащи настаняване със собствена баня, а през зимата (ще пътуваме края на февруари) ни се стори за предпочитане такъв вариант. Комуникацията се случва много бързо и са гъвкави в предложенията си.

 

Тъй като виждам тук, че предлаганите условия доста варират, значение имат много фактори - брой пътуващи, тип настаняване, времетраене на тура. Например, първоначално ни предложиха значително по-ниска цена (почти двойно) за настаняване с обща баня. В крайна сметка условията, които договорихме, са 60 jod/човек за 2 двойни стаи със собсвени бани (пътуваме заедно 4 човека); закуска, обяд, вечеря, напитки; целодневен тур за 8 часа. Но честно казано и не сме се пазарили, вероятно биха свалили малко цената.

 

Не сме резервирали настаняването през букинг - казаха ни, че те ще се погрижат и ще ни излезе по-изгодно. Не сме заплащали нищо предварително.

Тъй като не знаем доколко ще бъде студено/ветровито по това време в пустинята, за тура се уговорихме при хубаво време да сме отвън в джипа, а при лошо - вътре. 

Споменаха, че в общите пространства на кампа има wifi, което ще мога да потвърдя след завръщането си 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎15‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 11:14, Vanya7 каза:

Ние също запазихме Hasan Zawaideh Camp (благодаря за предоставения по-рано тук контакт от WhatsApp). Водещото бе, че това е едно от малкото места, предлагащи настаняване със собствена баня, а през зимата (ще пътуваме края на февруари) ни се стори за предпочитане такъв вариант. Комуникацията се случва много бързо и са гъвкави в предложенията си.

 

Тъй като виждам тук, че предлаганите условия доста варират, значение имат много фактори - брой пътуващи, тип настаняване, времетраене на тура. Например, първоначално ни предложиха значително по-ниска цена (почти двойно) за настаняване с обща баня. В крайна сметка условията, които договорихме, са 60 jod/човек за 2 двойни стаи със собсвени бани (пътуваме заедно 4 човека); закуска, обяд, вечеря, напитки; целодневен тур за 8 часа. Но честно казано и не сме се пазарили, вероятно биха свалили малко цената.

 

Не сме резервирали настаняването през букинг - казаха ни, че те ще се погрижат и ще ни излезе по-изгодно. Не сме заплащали нищо предварително.

Тъй като не знаем доколко ще бъде студено/ветровито по това време в пустинята, за тура се уговорихме при хубаво време да сме отвън в джипа, а при лошо - вътре. 

Споменаха, че в общите пространства на кампа има wifi, което ще мога да потвърдя след завръщането си 🙂 

Освен телефон, Hasan Zawaideh Camp имат ли някакъв мейл на който може да се води кореспонденция с тях.

… Или само WhatsApp.

Имат някакъв сайт, не стига, че е "дървен" ами и само на арабски. Преведох го (google) целия … и пак само телефон намерих.

https://hasan-zawaideh-camp.business.site/

 

Връзка към мнение
1 hour ago, ven62 said:

Имат някакъв сайт, не стига, че е "дървен" ами и само на арабски. Преведох го (google) целия … и пак само телефон намерих.

https://hasan-zawaideh-camp.business.site/

Провокирана от въпроса ви, потърсих, и по съответствие на WatsАpp номера, на който комуникараме, попаднах на този сайт:  цък

Изглежда номерът, който циркулира тук за резервация на Hasan Zawaideh Camp, е на екскурзовод, който работи съвместно с кампа-а. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Vanya7 каза:

Провокирана от въпроса ви, потърсих, и по съответствие на WatsАpp номера, на който комуникараме, попаднах на този сайт:  цък

Изглежда номерът, който циркулира тук за резервация на Hasan Zawaideh Camp, е на екскурзовод, който работи съвместно с кампа-а. 

Малко не разбрах.

Аз писах на Hasan Zawaideh Camp на тел. (WhatsApp) +962 7 7732 2352. в твоето "цък" номера е съвсем друг.

 

С тоя Хасанчо комуникацията (писмена през WhatsApp)  е тегава. След като му написах един екран текст и му обясних, как точно си представям нещата и какво ми се иска (пристигане в ранен следобед, съзерцаване на залез, вечеря, спане в тента за двама, ако може с баня, събуждане по тъмно, че и изгрева не е за изпускане, закуска, тур в пустинята за 4-5-6 часа, така че около 14-15 да си тръгнем от лагера,...). Написах му и една дузина усмивки и положителни емотикони, сякаш честитя рождения ден на брат ми … и той:

"Tour 2 hours and construction

85 jd"

Пич, каква конструкция, какво строителство имаш предвид.

Отговор:

"Do not worry when you come to the camp I will give you all the help do not worry"

 

Да бе, аз от "don't worry" най ми е "worry"

Представям си как цъфвам там и бедуина ще каже: "500 евро за спане и 25 евро за бутилка вода … Не, не на човек - общо една бутилка. ...

А за тура, …, еми,... вървете след тия камили."

 

Явно ще трябва да му звънна, дано се ангажира малко повече.

Тези, които са ползвали услугите на Hasan Zawaideh Camp - Как комуникирахте?  По телефона си говорихте или пишехте.

Очевидно до имейл кореспонденция няма да го докарам.

 

 

 

 

Редактирано от ven62
  • Смея се 4
Връзка към мнение
3 hours ago, ven62 said:

Малко не разбрах.

Аз писах на Hasan Zawaideh Camp на тел. (WhatsApp) +962 7 7732 2352. в твоето "цък" номера е съвсем друг.

Номерът, на който аз комуникирах, е 00962772386420. Видях го в тази тема в по-предни коментари (за справка, на страница 2 - коментари от Щастливеца и Contest, страница 5 - коментар от baiKolio). Така останах с впечатление, че на този номер комуникирам директно с лагера. След като попитахте, попаднах на сайта в по-горното ми цък и просто разбрах, че всички тук си общуваме с човек, организиращ турове, който изглежда работи съвместно с лагера и ни настанява там (а не комуникираме директно с лагера).

За да съм напълно сигурна, вчера му писах да го попитам дали настаняването ни ще бъде в лагер Hasan и той потвърди. Опитайте ако искате да комуникирате с него, като отново си потвърдете мястото на настаняване за всеки случай. Английският му е доста по-добър от видяното по-горе 🙂 

Редактирано от Vanya7
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Това го установих на място с един друг арабин с който комуникирахме преди да отидем в пустинята. Оказа се, че това е често срещана практика там. Към даден лагер може да има няколко различни сайта и араби, които си правят туровете с техния превоз, но ползват определен лагер за настаняване. На лагера те плащат за настаняването и вечерята ако не е техен и си остава за тях част от парите за тура в пустинята. Така, че @ven62, не е лошо във вашия случай да намериш собственика на лагера, защото той ще може да ти изпълни условията и да ти даде най-добра цена без посредник. И е важно да имате писмено потвърждение на мейл или през whatsapp, за да не се опитат да ви правят номера.

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

@Vanya7 , @Captain45, много благодаря.

Опитите ще продължат.

Писах на няколко кампа на мейл. Имам 2-3 отговора, но цените май са далеч от желаните.

 

Един хотел, който букнах в Петра също се натиска да ме организира за тур в пустинята. Ще го видя и него.

 

Ще докладвам за постигнатите резултати.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди няколко дни се върнахме от Йордания.В пустинята бяхме отседнали в Hasan Zawaid camp.Всички там са много готини.Хасан е собственика , а този с който аз водих преговорите `чрез мessengera на facebook му е братовчед и се казва Mahmoud.Отваряте facebookа на тяхната страница ,разглеждате и пишете.Там дори публикувахме снимка на групата и коментар.Водач на тура в пустинята ни беше братът на Mahmoud ,Nail/Salvatore/ a ние му дадохме българско име - Симо. Страхотен пич . Ние бяхме толкова доволни,че той си заслужи бакшиша без да повдига нито веднаж въпрос за това.Направи ни тур 8 часа ,вместо 6 часа.Приготви ни обяд в пустинята и на няколко пъти палихме огън и пихме чай,а накрая след залеза останахме още 1,5 час.Горещо го препоръчвам на всички на които им предстои пътуване.В лагера имахме резервирани една двойна и една четворна стая,но ни дадоха 3 двойни за същата цена.Всички стаи са със самостоятелна баня и климатик и е много чисто.Вечерята беше много богата с агнешко и пилешко месо,след което продължихме с наргилетата. Невероятно изживяване.....Всички там са братя и братовчеди,няма посредници.......Дано съм полезна с тази информация

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

 

преди 5 часа, lubka13 каза:

… В пустинята бяхме отседнали в Hasan Zawaid camp.Всички там са много готини....

Е-е, който си има Фейсбук е лесен. :biggrin:

------------------------------------------------------------------

На ‎18‎.‎12‎.‎2018‎ г. в 9:58, baiKolio каза:

Това им е номера - 00962772386420, аз им писах на whats app, та се уговорихме за цена на пакет нощувка+джип+закуска+вечеря. Даже и потъргувахме малко, та включи и обяд за четирима в цената която беше обявил 🙂

С колата се стига до кампа, последните 500 метра са през къра, заравнени отгоре-отгоре с багера... 

На ‎18‎.‎12‎.‎2018‎ г. в 11:36, Alexander каза:

И аз бях там и също писах и го препоръчах с две ръце, ....

Не срещнах цената, която сте платили за тура и настаняването в кампа на Хасан.

Бихте ли ги споделили, естествено, ако нямате задръжки в това отношение.

Предварително се извинявам, ако вече сте го направили и съм го пропуснал.

Чета за Йордания в няколко теми, пиша си с няколко лагера и всичко ми се омота в главата. Дори и 20-ната отметки, които направих  не помагат - Те си станаха като отделна тема.

Най-евтиното до което съм се "докопал" е:

1-Day Jeep Tour with Overnight

We will meet you in Wadi Rum Village at the Rest House, which is 6km after the Visitor Center where you must pay a 5 JD entrance fee per person (or free with Jordan Pass).

If you are driving, you can park your vehicle at Wadi Rum Rest House. We will then drive you to our Bedouin camp where you can see an amazing sunset and enjoy a delicious dinner.

Day 2:

We will take a 4X4 Jeep to visit Lawrence Spring, Khasali Canyon, Um Fruth Rock Bridge, and Burddah Rock Bridge in the morning before a traditional lunch with tea and water, provided by your guide.

In the afternoon, we continue down to Barragh canyon where you can have a nice hike if you like. It is possible to hike a variety of different short routes.

After crossing Wadi Um Ishreen to visit Lawrence’s house, Infishia inscription, red sand dunes, and a map of Wadi Rum. 

We will drive you back to Wadi Rum village in the afternoon.

Price per person:
1 person: 120 JD
2 people: 75 JD
3 to 7 people: 60 JD

Special Discounts for Children (who share parent’s tent):
Under 14 years old: 50% off adult’s price
Under 3 years old: free of charge

Payable in cash (Jordanian Dinar) at the end of the trip.

Trip Includes:

  • Bedouin guide (Local Bedouin guide) with Jeep
  • Overnight in our Bedouin equipped camp (with private tent with beds, bed linen, and shared bathroom)
  • Traditional Bedouin meals (lunch, dinner, breakfast) with tea and bottled mineral water

Note:

  • Visitors who come at around the same time each day will be in a shared tour (max 6 persons per jeep). In this case, tour price will charged according to the total number of participants in the shared tour (see price above).
  • Otherwise, it will be a private tour.

Кампа е Wadi Rum Bedouin Camp. Оценка 9.3 в booking. 

 

Мнения?

 

Все още не съм се отказал от Hasan Zawaideh Camp, тъй като колата ще ми е под ръка, а все пак имам едно наум, че тура ще го правим в деня в който летим вечерта. А и тук отзивите за този камп са ОК. 

 

 

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Настаняването беше малко 30-35евро за трима, ама ги взех месеци по-рано.

Тура съм писал някъде назад, май нещо от сорта 10jod на човек  + нещо за ядене.

Ти си питай, не дават еднакви цени май, а вече има доста повече туристи.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

С Хасан камп комуникирахме само по Уотс Ап. Като пристигнахме в кампа, показахме на човека на информация записания разговор, цената беше 80 динара, с обяд. Платихме 85 и оставихме 12-13 щатски долара бакшиш.  Останахме много доволни от водача, показа ни много неща. Това за няколко часов тур.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.