Прескочи до съдържание

Да опознаем Саудитска Арабия - идеи за места и маршрути, визи и практична информация


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

преди 22 минути , Йосиф Милчов каза:

@Maryна вас каква ви е програмата. Благодаря 

Ще разкажа подробно, след като се върнем.

Рияд - Джеда - Ал Ула накратко.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Голяма муха ми вкарахте в главата със СА.Особено @Йосиф Милчов с полетите до Джеда,има и до Дамам.Само че Април месец температурите са 40 градуса , а май Бира не се предлага... @Mary ти кога пътуваш и до къде?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно влизането в Саудитска Арабия има ли ограничения с кой ще пътуваш и дали ще отседнете заедно или не? Примерно, ако пътуваш с роднина мъж.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Plamsi каза:

Относно влизането в Саудитска Арабия има ли ограничения с кой ще пътуваш и дали ще отседнете заедно или не? Примерно, ако пътуваш с роднина мъж.

Аз мога да споделя, че за издаването на виза не искат такива подробности.

За самото влизане в страната, ще мога да кажа по-натам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Radnev каза:

Нали знаеш, че в паспорта ти не трябва да фигурират печати от Израел. Да не вземат да те екстрадират и арабите😉

Онез, които не искам да назовавам, че още ме държи обидата, ни лепнаха по една жълта лепенка на корицата на паспорта демек, прокажени сме). Мисля да не я махам, току виж, саудитците ни посрещнат като кралски особи - нас, натирените от великата страна🤣

  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
18 minutes ago, Аzia said:

Онез, които не искам да назовавам, че още ме държи обидата, ни лепнаха по една жълта лепенка на корицата на паспорта демек, прокажени сме). Мисля да не я махам, току виж, саудитците ни посрещнат като кралски особи - нас, натирените от великата страна🤣

Те вече са си дупе и гащи в името на общия враг и помежду си имат много повече исторически , културно и прочие общи неща, отколкото ние с всеки  един от тях ...дори и чисто визуално 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Роми да не спамим другата тема , как стои въпроса с алкохола в частност Бирата? Четох,че може  да те арестуват на летището ако им лъхнеш на алкохол,предполагам и в самолета за СА не продават алкохол.Гледам има хотели с басейни,там как е положението? Обществени или частни плажове има ли в и около Джеда?

Връзка към мнение

Алкохол няма. Има безалкохолна бира. В самолета на ТА също нямаше алкохол. Басейните в хотелите имат отделни часове за ползване от жени. За плаж - има отделни частни клубове, но аз няма да имам време за това. Качвам се на круиз от тук и ще видя само Медина още. 

Оставям Риад и околностите за есента.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И ние се обзаведохме с билети София-Риад 20,12,2012-27,12,2023 @Йосиф Милчов  може да изпием по една бира, пардон кафе в СА ако се засечем по пътя.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 52 минути , ivan69 каза:

И ние се обзаведохме с билети София-Риад 20,12,2012-27,12,2023 @Йосиф Милчов  може да изпием по една бира, пардон кафе в СА ако се засечем по пътя.

Абсолютно никакъв проблем. Това което гледам от вчера при нас седмицата ще е 2 дни Рияд, 3 дни Джеда и 2 дни Ал Ула, с 3 вътрешни полета. За повече на второ, трето и т.н. ходене. 

Вие само в Рияд или го мислиш нащо като нас.

Връзка към мнение

Мисля да се изстрелям за Джеда възможно най-бързо.Другият вариант е Дамман и Бахрейн. Прати на лични някакъв план като имаш.Дано оцелеят полетите дотогава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 22 минути , ivan69 каза:

Дано оцелеят полетите дотогава.

Точно за това няма да бързам с купуването на вътрешните полети от Saudia и ваденето на виза. Мисля да се заема с това чак от есента някъде. Иначе на Saudia има от Рияд до Джеда по почти 20 полета на ден или реално на всеки час. Цените не са от най-приятните, започват от 90 USD на човек, но и не съм очаквал по ниски цени за чужденци с държавната им авиокомпания.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да кажа само, че мъже,в Джеда с къси панталони се виждат многократно. И жени с къси ръкави. Не е проблем и с джапанки и сандали. Изпращам най- тежкото си облекло тук.

20230118_130215.jpg

20230118_113159.jpg

20230118_104956.jpg

  • Харесвам 22
Връзка към мнение
преди 24 минути , Alexander каза:

Колко струва в момента визата?

Аз платих около 258 лв, равностойност на SAR 535.

Виза при пристигане е малко по-евтина - SAR480, но не бях сигурна дали имам право на такава.

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Роми каза:

Ее, че то си е рахат😆 предполагам, че по малките населени места е по-консервативно.

Може ли за хотелите и транспорта да споделиш информация. Най-трудно ми се вижда придвижването без кола.

Връзка към мнение

Доста по-консервативно около историческите джамии в Медина. Но не и в ресторанта, там без абая и шал. Показвам мои снимки от Джамията на Пророка, най-свещената там, за да видите как е. Може,обаче с джапанки!

20230119_171057.jpg

20230119_163235.jpg

20230119_144447.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Поне пускат в Медина. В Мека ми е голям мерак да отида, но надали скоро ще има достъп за неверници. Освен ако не им пресъхнат кладенците и заскъсат за пари.

Вие с кола под наем ли сте?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 10 часа, r_nikolov1 каза:

Здравейте, 

При пътуване със Saudia Airlines - ако имам кратко (няколко часово) прекачване в Riyadh, ще ми трябва ли виза?

Не, няма да трябва виза. Разбира се, ако имате чекиран багаж, който не е на един билет и трябва да влезете в заминаващи и да го чекирате на ново за следващия полет, ще ви трябва виза.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте. Някой има ли опит с изваждането на безплатна виза и нощувка в хотел при прикачване на полет в СА със SAUDIA. Според новите правила доколкото разбрах всички, които прикачват дълго време със САУДИА имат право на безплатна виза за 4 дни и безплатна първа нощувка, които се правят след като се купи билета. Билетите ги взех преди 6 дни и сега се оказва, че нещо не мога да стигна до тази страница, в която мога да попълня за безплатна виза. Прехвърлят ме на сайта винаги към страницата за нормална виза, която е 500 реала. Писах и на САУДИА през фейсбук страницата им и те ми казват същото да мина през уебсайта на САУДИА. Някой със скорошен опит?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.