Прескочи до съдържание

Да опознаем Саудитска Арабия - идеи за места и маршрути, визи и практична информация


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

преди 3 часа, dimitrov6 каза:

С полет на Wizzair от София чекирането трябва да е на гишето.Сигурно да видят визата и други документи.

Сигурно е така.

Почти навсякъде, където искат виза се минава през гише.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Mary каза:

Сигурно е така.

Почти навсякъде, където искат виза се минава през гише.

А на връщане дали пак ще е на гише с Wizz. Веднъж съм пътувал с виза до Москва с Wizz,но беше преди 10 години  и не помня ходих ли на гише.

Иначе в Revolut може да се обменят саудитски риали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , dimitrov6 каза:

А на връщане дали пак ще е на гише с Wizz. Веднъж съм пътувал с виза до Москва с Wizz,но беше преди 10 години  и не помня ходих ли на гише.

Иначе в Revolut може да се обменят саудитски риали.

С Wizz винаги има тънък момент с чекирането, че искат предварително да си се чекирал, нищо че няма бордна карта.

Все пак нямам личен опит с тях до Саудитска Арабия, но има вече ползвали ги.

Тагвам @Биксбит да каже как е ситуацията с чекирането.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Mary каза:

С Wizz винаги има тънък момент с чекирането, че искат предварително да си се чекирал, нищо че няма бордна карта.

Да,накрая след онлайн чекиране излиза надпис  да се иде на гише.

Четох как сте стояли през нощта на летището. Аз ще пробвам да спя в стаята за молитви,така научих от други пътници.

IMG_20230902_185214.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, dimitrov6 каза:

А на връщане дали пак ще е на гише с Wizz

Пак е на гише и на връщане. В София само искат паспорт и визата,а на паспортен контрол сканират билет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Пак е на гише и на връщане. В София само искат паспорт и визата,а на паспортен контрол сканират билет.

Ти в крайна сметка с каква виза влизаш в Саудитска Арабия, че нещо изгубих дирята?

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, boogy83 каза:

Ти в крайна сметка с каква виза влизаш в Саудитска Арабия, че нещо изгубих дирята?

Не си само ти така..... и аз гледам билети за там, нищо, че не знам как ще влезна........ 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, boogy83 каза:

Ти в крайна сметка с каква виза влизаш в Саудитска Арабия, че нещо изгубих дирята?

С туристическа,но платих и за транзитна,но не получих отговор и 25 долара изгоряха.

Да попитам дали Георги Матеев е бил в Рияд на 3 септември. Ето снимки на човек много приличащ на него

IMG_20230903_200452.jpg

IMG_20230903_200517.jpg

  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Да попитам дали Георги Матеев е бил в Рияд на 3 септември. Ето снимки на човек много приличащ на него

IMG_20230903_200452.jpg

IMG_20230903_200517.jpg

Да, бях на твоя полет, а в момента кисна в лаунджа на риядския Т2 и си чакам следващия бординг. На борда на Уиз минах на 23D да те изненадам с едно здрасти (нали вчера си пусна бордната карта и знаех къде седиш), но нямаше никой на този ред - явно си се преместил.

 

А аз вашите визови терзания ги нямам. През март си извадих едногодишна саудитска виза и днес я ползвах вече за шести път, а до изтичането й се очертава да мина през СА поне още 4-5 пъти. Та тази виза се изби отвсякъде. Догодина, ако се запази линията до Рияд - пак ще извадя едногодишна. И все пак, повтарям, предния път служител на паспортен контрол ми каза, че може да се извади транзитна виза на място. Ако някой го провери на практика - моля да пише.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

На борда на Уиз минах на 23D да те изненадам с едно здрасти (нали вчера си пусна бордната карта и знаех къде седиш), но нямаше никой на този ред - явно си се преместил.

Да,преместих се на 20А и те видях,че  ти седна на един от първите 5 реда отляво,а в автобуса беше до вратата,което е умно да не се чака много на паспортен контрол.

Снощи говорих с двойка българи,които са закъснели с 10 минути и не са им дали бордни карти за самолета до София,та си бяха купили за понеделник през Атина други билети и спаха на летището като мен.

На летището се закачих за Wi fi мрежата Tim Hortons на Терминал 3.

 

IMG_20230904_044255.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2.09.2023 г. в 18:32, Mary каза:

Тагвам @Биксбит да каже как е ситуацията с чекирането.

Както вече го е написал dimitrov6 трябва да се мине през гише, защото на бордната карта от онлаин чекирането няма баркод  и пише невалидна.

Изненада имаше и на нашето летище, защото първо се бяхме наредили на една от няколкото опашки на гишетата за Уиз и като ни дойде реда вместо да ни обслужат ни препратиха на конкретно гише, което обслужваше само полета за Рияд. Това естествено не го бяха написали на информационните табла.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 28 минути , Miladina каза:

Уиз изглежда спират полетите до Рияд.

Да, много неприятно, защото с един приятел имаме и вътрешни полети през декември и въобще целия замисъл на пътуването ще трябва да се промени. Някой нещо знае ли в тази връзка? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Пътувко каза:

Да, много неприятно, защото с един приятел имаме и вътрешни полети през декември и въобще целия замисъл на пътуването ще трябва да се промени. Някой нещо знае ли в тази връзка? 

И от Букурещ ги спират.Остават през Будапеща,Виена и Италия.

  • Шок 3
Връзка към мнение
преди 1 час, dimitrov6 каза:

И от Букурещ ги спират.Остават през Будапеща,Виена и Италия.

И защо така, четох че са пълни от София, не виждам каква е логиката. 

  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 8 часа, Пътувко каза:

И защо така, четох че са пълни от София, не виждам каква е логиката. 

Преди 2 седмици се върнах и в двете посоки самолета беше пълен само 30%. И други пътували хора също говорят за празни самолети. За тоя пясък и камъни да ти искат 260 лв за виза не си струва. Там не трябва да живеят хора според мен.

  • Шок 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , dimitrov6 каза:

Преди 2 седмици се върнах и в двете посоки самолета беше пълен само 30%. И други пътували хора също говорят за празни самолети. За тоя пясък и камъни да ти искат 260 лв за виза не си струва. Там не трябва да живеят хора според мен.

Явно някой е пътувал при пълен самолет и вече "всички самолети са пълни". Беше отлична опция за пътуване в региона, днес ще видя дали Уиз могат да ми предложат замяна през Милано до Джеда, вместо София - Рияд. Някой знае ли дали имам шанс? Дано получа поне малка компенсация за вътрешните полети. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 47 минути , Пътувко каза:

Явно някой е пътувал при пълен самолет и вече "всички самолети са пълни". Беше отлична опция за пътуване в региона, днес ще видя дали Уиз могат да ми предложат замяна през Милано до Джеда, вместо София - Рияд. Някой знае ли дали имам шанс? Дано получа поне малка компенсация за вътрешните полети. 

В мейла за отмяна има опция за промяна на полет и там излизат градовете,които може да се използват за алтернатива.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не виждам как Саудитска Арабия може да бъде наложена като туристическа дестинация в скоро време , независимо от сезона.В момента в който саудитите спрат субсидията (или тя не покрива цената на седалките в самолета) Wizz естествено ще отрежат дестинацията.

Нямаме работници там ,като Индустан или Непал , остават няколко магеланеца (-стотин?) , които ще отидат по веднъж да отметнат нова държава и може би няколко пълни полета около Хадж.

Дори да пълнят самолетите с билети по 10-20€ едва ли ще са на печалба.Ако пък вдигнат цените съвсем никой няма да тръгне да лети за Саудитска Арабия.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 12 часа, dimitrov6 каза:

В мейла за отмяна има опция за промяна на полет и там излизат градовете,които може да се използват за алтернатива.

И точно там вариантите за нещо вместо София са нула, както и тези за нещо вместо Рияд. Говорих и по телефона с колцентъра в Полша (има номера за съществуващи резервации, на които не дерат по 1-2 евро на минута), и там казаха, че официалната политика е, че алтернативно летище, до което може да се лети, трябва да се намира на не повече от 450 км от това, за което имаме билет. Демек, ако имаше полети на Уиз и до Рияд, и до Дамам, можеше и да ни огрее. Но при положение, че най-близкото е в Абу Даби, което е на 900+ км от Рияд, не остава никакъв вариант.

преди 13 часа, dimitrov6 каза:

Преди 2 седмици се върнах и в двете посоки самолета беше пълен само 30%. И други пътували хора също говорят за празни самолети. За тоя пясък и камъни да ти искат 260 лв за виза не си струва. Там не трябва да живеят хора според мен.

Вярно ли мислите, че не струва? Една от най-красивите природни гледки могат да се намерят точно там. Да, не са особено лесно достъпни и природата е малко груба, но е толкова красива...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.