Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

И може би... добре де - тъп въпрос  :blush:  В началото на февруари ми се ходи до Флоренция (има там нЕкви евтини билети, също и малко свободно време. Плюсове, минуси...!

Връзка към мнение

Положителното е, че няма да има тълпи от туристи и градът може да се разглежда по спокойно. Минус е, че не всички забележителности са отворени и че може много да вали.

Аз съм ходила в края на февруари и те беше лошо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не те интересуват градини и хубаво време, февруари е добре, няма много народ...

Връзка към мнение

Ммммм, ще го мисля ! Но то е ясно, че тогава е само за Флоренция "отвътре", та аз си го знам. Но това за затворените забележителности ме озадачи... :umbrage:

Връзка към мнение

Ммммм, ще го мисля ! Но то е ясно, че тогава е само за Флоренция "отвътре", та аз си го знам. Но това за затворените забележителности ме озадачи... :umbrage:

По принцип в нетуристическия период гледат да направят някоя и друга реставрация. При нас беше затворена Баптисерията с Вратата на рая. Но може би се изразих й малко неточно. Някой от забележителноситте са опаковани в скелета, но може да се влезе в тях. Просто се губи външната красота на архитектурата. Така е и в Рим и във Флоренция. Във Верона през февруари беше отнесена за реставрация статуята на Жулиета.

Ако искате проверете сайтовете на забележителноситте, които желаете да посетите, за да сте наясно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

между другото оригиналната врата на рая е в музея на дуомото , входът е зад катедралата

А музея(Opera del Duomo Museum) е затворен до 30-ти октомври 2015г.

 

Винаги има нещо в реставрация, но остават много други неща, които могат да се видят. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

много ми се иска да отида до Манарола от Пиза, някой ходил ли е и ако "да" би ли ме упътил как да стигнем до там....

Говорим за онова прекрасно заливче терасовидно с многото цветни къщички.... 

Връзка към мнение

Здравейте,

много ми се иска да отида до Манарола от Пиза, някой ходил ли е и ако "да" би ли ме упътил как да стигнем до там....

Говорим за онова прекрасно заливче терасовидно с многото цветни къщички.... 

Ходила съм от Манарола до Пиза с кола. Не си уточнила какво превозно средство искаш да ползваш?

Връзка към мнение

Здравейте,

много ми се иска да отида до Манарола от Пиза, някой ходил ли е и ако "да" би ли ме упътил как да стигнем до там....

Говорим за онова прекрасно заливче терасовидно с многото цветни къщички.... 

Виж това с влак цък

Връзка към мнение

Виж това с влак цък

Видях, благодаря - струва ми се, че има много прекачвания... Но е вариант :)

Цялото заливче е Cinque Terre, a Manarola e едно от селцата

взимаш влак от Pisa до La Spezia, от там се прекачваш за Manarola

 

Благодаря, сега ще се разровя и ще видя. 

 

Видях, че трябва да стигнем с влак до Риомаджоре и от там пеша до Манарола....

Редактирано от Jenny
Връзка към мнение

Видях, благодаря - струва ми се, че има много прекачвания... Но е вариант :)

Благодаря, сега ще се разровя и ще видя. 

 

Видях, че трябва да стигнем с влак до Риомаджоре и от там пеша до Манарола....

Влакът върви от La Spezia до Monterosso al Mare и няма прекачвания. Ако искаш-слизаш, ако не- не. Можеш да отидеш до Monterosso , а на връщане с корабче, или обратното. http://magelanci.com/topic/3206-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%B8%D0%B7-%D1%82%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8/

Редактирано от eloena
Връзка към мнение

Влакът върви от La Spezia до Monterosso al Mare и няма прекачвания. Ако искаш-слизаш, ако не- не. Можеш да отидеш до Monterosso , а на връщане с корабче, или обратното. 

 Благодаря ти..... Ох, как се размечтах за корабчето, вече се чудя дали да спим в Пиза, или някъде по-близичко до това райско кътче.....

Предложения?  :rolleyes:  B)  :blush:

Редактирано от Jenny
Връзка към мнение

 Благодаря ти..... Ох, как се размечтах за корабчето, вече се чудя дали да спим в Пиза, или някъде по-близичко до това райско кътче.....

Предложения?  :rolleyes:  B)  :blush:

Там е скъпичко за спане. Ако можете да го избегнете - по-добре. Ние спахме ето тук: http://www.booking.com/hotel/it/due-gemelli.bg.html?aid=368032

Нищо особено, но гледката от огромната тераса е умопомрачителна!

Връзка към мнение

Ние пътуваме сега събота с уиз еър за Болония. Стана импулсивно - имаме годишнина от сватбата на 10-ти, прочетох в един албум в книжарницата (албума е за пътешественици и е озаглавен "кога къде да отидем") че Октомври е хубаво да се отиде в Тоскана, видях евтини билети които нямаше как да подмина и готово…. :) Само не успях хубаво да видя кой би бил най - удачния и евтин вариант за достигане до Флоренция. (Тъй като доскоро уиз летеше до Форли и в нета не откривам ясна информация за придвижването от Болония до Флоренция). Именно затова се обръщам тук, ако някой вече го е правил да сподели опит. Това което разбрах след набързо изчетеното е следното: Придвижвам  се до гарата в Болония и от там регионален влак за Фирензе - което излиза към 2 0 - 30 евро в посока за двама. 

 

Моля някой по - наясно да ми подскаже! 

 

Нямам план какво да разгледам - Дворците със сигурност, а галерията така като чета може да я оставя за друг път ( и без това не си падам по изкуство) . Предсаавям си престоя по - лежерен този път - разходки, паста и винце (все пак е годишнина)

Връзка към мнение

Ние пътуваме сега събота с уиз еър за Болония. Стана импулсивно - имаме годишнина от сватбата на 10-ти, прочетох в един албум в книжарницата (албума е за пътешественици и е озаглавен "кога къде да отидем") че Октомври е хубаво да се отиде в Тоскана, видях евтини билети които нямаше как да подмина и готово…. :) Само не успях хубаво да видя кой би бил най - удачния и евтин вариант за достигане до Флоренция. (Тъй като доскоро уиз летеше до Форли и в нета не откривам ясна информация за придвижването от Болония до Флоренция). Именно затова се обръщам тук, ако някой вече го е правил да сподели опит. Това което разбрах след набързо изчетеното е следното: Придвижвам  се до гарата в Болония и от там регионален влак за Фирензе - което излиза към 2 0 - 30 евро в посока за двама. 

 

Моля някой по - наясно да ми подскаже! 

 

Нямам план какво да разгледам - Дворците със сигурност, а галерията така като чета може да я оставя за друг път ( и без това не си падам по изкуство) . Предсаавям си престоя по - лежерен този път - разходки, паста и винце (все пак е годишнина)

Има и автобус от летището.

Цената е малко по-висока.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Придвижвам  се до гарата в Болония и от там регионален влак за Фирензе - което излиза към 2 0 - 30 евро в посока за двама. 

 

Моля някой по - наясно да ми подскаже! 

1 стъпка Пътеводител. 2 стъпка от Болоня Чентрале до Флоренция от сайта на железниците. И напасваш. Не е задължително влакът да е регионален, има и Фречи. Зависи от цената. Друг вариант е, както Mary написа, с автобус.

 

Относно плана: не е рядко срещано дворците да са галерии или галериите да са в дворци.  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

прочетох в един албум в книжарницата (албума е за пътешественици и е озаглавен "кога къде да отидем") че Октомври е хубаво да се отиде в Тоскана

С това се има предвид Тоскана извън големите градове, напр. така 

не че ще е лошо във Флоренция

Връзка към мнение

Има 2 безплатни тур-а, тръгват от църквата Santa Maria Novella, точно до жп гарата, от 11 и от 14 часа. Може да отидете на някой от тях и според обясненията кое какво е да прецените какво бихте видели отвътре. Аз съм ходила на втория тур, деня преди да си тръгнем и определено съжалявам, че не отидохме в началото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лин, миналата година през октомври бях във Флоренция и имахме чудно време.

Повечето време прекарвахме в разходки.

Изкарахме повече от чудесно!

 

Предвид, че имате годишнина, можеш да погледнеш и за вариант Венеция(ако не сте ходили, разбира се).

 

Във Флоренция не съм била само през зимата(като изключим ноември) и мога да кажа, че във всеки сезон за мен е очарователна.

Обаче ... силната страна там е изкуството. :)

Ако няма да влизате в музеите, и ако имате достатъчно време, можете да отидете до Пиза(например) или някое от другите очарователни градчета в Тоскана - Лука, Сиена, Сан Джиминяно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С това се има предвид Тоскана извън големите градове, напр. така 

 

не че ще е лошо във Флоренция

Сигурна съм, че не са имали предвид точно Флоренция, но все от някъде трябва да почнем, а и сме за много кратко, за да направя мечтаната вила в близост до винарна и кънтри разходки с автомобил.

 

Spqr искрено благодаря за дадената информацията как не я открих ровейки тук незнам :) 

 

Mary били сме във Венеция, от която съм очарована, и ще я пропуснем. Определено си мислех един ден ако остане време и желание да отскочим до Пиза  или Сиена  :) (докъде ли не ми се отскача да си призная). Намислила съм да си хвана Дан Браун и да обиколя по неговия роман, та ако остане време или се случи дъждовно може да разгледаме Уфици например :) Решавам на момента напоследък, защото като си планирам разни неща предварително и в даден момент ми става напрегнато ( след  график или ако се промени ми е криво че нещо съм изпуснала :) )

Има 2 безплатни тур-а, тръгват от църквата Santa Maria Novella, точно до жп гарата, от 11 и от 14 часа. Може да отидете на някой от тях и според обясненията кое какво е да прецените какво бихте видели отвътре. Аз съм ходила на втория тур, деня преди да си тръгнем и определено съжалявам, че не отидохме в началото.

Кали всеки ден ли ги има тези турове?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.