Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

Майка ми на 79 години сега научи,че теста и е положителен,а баща ми на 80 год не си е правил още,но и той не е добре от седмица.Аз в събота само за секунди го видях отблизо.Брат ми живее отделно,но пътуваха с колата тогава с баща ми до село.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , dimitrov6 каза:

Майка ми на 79 години сега научи,че теста и е положителен,а баща ми на 80 год не си е правил още,но и той не е добре от седмица.Аз в събота само за секунди го видях отблизо.Брат ми живее отделно,но пътуваха с колата тогава с баща ми до село.

Неприятна ситуация, в която все по-често ще изпадаме. Пожелавам бързо да оздравеят. 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Майка ми на 79 години сега научи,че теста и е положителен,а баща ми на 80 год не си е правил още,но и той не е добре от седмица.Аз в събота само за секунди го видях отблизо.Брат ми живее отделно,но пътуваха с колата тогава с баща ми до село.

Пожелавам на родителите ти да успеят да го преборят и да оздравеят скоро. Моля се всичко да е наред.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Майка ми на 79 години сега научи,че теста и е положителен,а баща ми на 80 год не си е правил още,но и той не е добре от седмица.Аз в събота само за секунди го видях отблизо.Брат ми живее отделно,но пътуваха с колата тогава с баща ми до село.

Дано се оправят бързо и вие да не сте заразени.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Хе, ние двамата сме контактни на човек сигурно болен и положителен. Направихме си тест - negative. Здрави сме, но решихме на доброволни начала да се самокарантинираме. Мъж ми си взе отпуск (то и без това по друго време не му я разреши ха 😀), пък аз за първи път съм home-office. 

Споделям - определено ми харесва да си работя от къщи. Поне за сега. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
6 minutes ago, Lyubina said:

Споделям - определено ми харесва да си работя от къщи. Поне за сега. 

Аз работя от къщи още от 13 март, не съм стъпвала в офиса - такива са ни разпоредбите. В началото харесва на всички, но честно казано след няколко месеца така изведнъж осъзнаваш че има и лоши страни. Най-добре е да може да се съчетават.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз пък свикнах с работата от вкъщи и вече изобщо не си представям как сутрин пътувам до работа, там седя цял ден в офиса и после пътя на обратно..

 

Има и голямо НО.. все пак живея в къща с голям и двор, отделна стая за кабинет и без деца. Предполагам всякаква друга комбинация би ми променила мнението 🙂.

Може би един път в месеца бих отишъл до офиса.  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Отдавна ми беше мечта да работя от вкъщи, но не очаквах точно по този начин да ми се изпълни желанието 😄 И аз вече не мога да си представя да пътувам всеки ден до работа. Лятото, когато съм с колелото, е добре. Но зимата хем да губя толкова много ценно време, хем да се блъскам в градския транспорт - хич не ми липсва. От еднообразие не мога да се оплача - веднъж седмично ходя в офиса, а в последно време се появяват повече служебни разходки насам-натам из града, което ми идва екстра за раздвижване и разнообразие.

Иначе и аз като Vency имам под ръка вила, че и близо до морето, та лятото доста добре си го изкарах. Когато бях в София - офис на терасата - маса, шезлонг, сред цветята. Не се оплаквам. Даже хич. 🙂

 

И един виц по темата:


Какви са предимствата и недостатъците да работиш от вкъщи?
+ вкъщи си

- работиш


 

  • Харесвам 7
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Мдааа, то затова бизнесът има далавера да се работи от къщи: не плаща ток, вода, парно... Интернетът и той за чужда сметка,... Скоро ще започнат да освобождават офисите, които са под наем, да не се хабят да плащат наеми за неизползваеми площи. 😉

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
2 hours ago, Vency said:

Има и голямо НО.. все пак живея в къща с голям и двор, отделна стая за кабинет и без деца.

И аз съм така, но все пак усещам и недостатъци.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lyubina каза:

Скоро ще започнат да освобождават офисите, които са под наем, да не се хабят да плащат наеми за неизползваеми площи. 😉

Още юли месец сменихме офиса с четири пъти по-малък:( И сигурно десет пъти по-евтин.

Редактирано от miroslava
правопис
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

28 години фрийлансър, вкъщи. Имам си просторен кабинет, изцяло оборудван като офис. И си живеех чудесно вкъщи, с отбиване до офиса 😄 Сега по 16 часа живея в офиса и се отбивам инцидентно до трапезарията и спалнята... 
Свикнала съм и се чувствам добре 🙂 Никаква карантина не може да ме уплаши 🙂

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lyubina каза:

 Скоро ще започнат да освобождават офисите, които са под наем, да не се хабят да плащат наеми за неизползваеми площи. 😉

Моята фирма пусна онзи ден на глобално ниво анкета относно желанието на хората да се върнат в офиса. Аз и повечето ми колеги се писахме за 1 ден седмично в офиса (тези без децата), та ние с отворени обятия чакаме този момент

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз от няколко години исках да работя от вкъщи (поне 1-2 дена в седмицата). Не си представях, че ще се случи точно така и толкова неочаквано, но се радвам и се фокусирам на позитивното. Много ще ми е трудно да се върна 5 дена в офиса някой ден. Това, което ми дотежава обаче, е липсата на разнообразие, да планираш и да очакваш някое пътуване/събитие/парти да се случи. Мислех си онзи ден, че ако ситуацията в света е както в момента и трябва да съм в офиса и да ставам рано, ще е абсолютно ужасно :(. 
 

Вчера говорих с майка ми и тя ми каза, че семейството на кръстницата ми са болни от ковид (6 човека, 3 поколения). Нещото, което ми е интересно в момента е как протича тази болест и колко време отнема на човек да се възстанови. Имам чувството, че не се говори достатъчно за това и не чуваме от хората, които са го изкарали по-леко и са добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък при първа възможност и с огромен кеф се върнах в офиса през април, едвам издържах седмиците, в които се налагаше да работя от къщи. Вече  съм адвокат- не ми се налага да ходя в офиса всеки ден, мога да го правя когато поискам,  но изглежда че искам всеки ден 🙂 Някакси не ми харесва животът без живия човешки контакт, и работата ми е по-лесна, когато мога да видя с човека на живо,  с две думи, не мога да си представя пак да се затворя в къщи. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 2 часа, Травеолани каза:


 

Нещото, което ми е интересно в момента е как протича тази болест и колко време отнема на човек да се възстанови. 

Привет. Най-ненадейно миналата седмица ме хвана някаква хрема. Минаха ден, два с 37,5 температура (само нощем), но по стечение на обстоятелствата реших да си пусна един тест. Оказа се положителен. След 2 дни (вторник тази седмица) си пуснах втори, защото нещо ме човъркаше след пърявия...уви пак положителен 🙂 На 32 съм, като цяло в добро здраве. Мога да заявя, че при мен не се усеща нищо по различно. Няма задух, няма кашлица, няма течащ или запушен нос, няма общо неразположение, няма загуба на мирис/вкус.....буквално няма нищо. Чак не ми се вярва, че е това. Температура не съм имал от неделя. Седя и изкуфявам. Само още 10 дни...😀

  • Харесвам 23
  • Шок 1
Връзка към коментар

Ние си работим от къщи. Аз от три години, половинката ми от пролетта. Детето го върнах в яслата веднага щом ги отвориха. Ходи две седмици и добре че заминахме за малко Гърция! Няколкото месеца живот в стерилна среда ми излязоха през носа, половината юли ми го връщаха от градина я за сопол, я за червено гърло. Ако трябваше да минаваме граници в това състояние, сто процента нямаше да ни пускат, а преди сме си пътували и с кашлица, и с температура, дори не сме се замисляли. Свекърва ми живее в чужбина и го кара, два-три месеца по-късно още имаше оплаквания с дишането. Някои наши приятели също вече го караха, някои леко, други уж здрави хора, "не пият, не пушат", а бяха доста зле. Не мисля, че на нас ще ни се размине, тихичко се моля да е по-леко и да не е съвсем едновременно, че няма кой да ни гледа детето. И да не затворят пак детските градини!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 26 минути , Георги Василев каза:

Привет. Най-ненадейно миналата седмица ме хвана някаква хрема. Минаха ден, два с 37,5 температура (само нощем), но по стечение на обстоятелствата реших да си пусна един тест. Оказа се положителен. След 2 дни (вторник тази седмица) си пуснах втори, защото нещо ме човъркаше след пърявия...уви пак положителен 🙂 На 32 съм, като цяло в добро здраве. Мога да заявя, че при мен не се усеща нищо по различно. Няма задух, няма кашлица, няма течащ или запушен нос, няма общо неразположение, няма загуба на мирис/вкус.....буквално няма нищо. Чак не ми се вярва, че е това. Температура не съм имал от неделя. Седя и изкуфявам. Само още 10 дни...😀

Хубаво, че си добре . 10 дни ще минат докато мигнеш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз чакам само "официалният" мейл, че разрешават работа от всяка държава в ЕС. 

И вече съм ги наредил за 2 години напред дестинациите за по 3 месеца да се карантинирам. Все средиземноморски разбира се.

  • Харесвам 9
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Дъщерята, която е в Германия още март месец изкара нещо, заради което личният й лекар отказа да се среща с нея лично. Лекуваше я по телефона. Три седмици суха дразнеща кашлица и няколко дни субфебрилна температура, около 37,5.

Подозирам, че било такова, но не й направиха тест. 

Ние сме имали подобна симптоматика, но никой от нас тогава не се изследва. В последствие, теста за антитела беше отрицателен. 

В момента, след доказан контакт и отрицателни тестове и двамата бяхме с лека хрема и главоболие, без други оплаквания. 

Общо взето, нищо ясно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.