Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

Георги Матеев
Преди 1 час, iMari каза:

Нали по Коледа ме беше ударило вдъхновението да правя весели картинки, даже на @Георги Матеевбях обещала една. Но неглижирах това мое занимание, дори забравих да си изпълня обещанието(извинявам се)

 

Преди 1 час, ven62 каза:

Не се кахъри за @Георги Матеев. Сигурен съм, че е свикнал на ... несбъднати обещания от магеланци. :wink:

Ама много сте сладки и двамата 😊

 

По темата с NFT - накратко, не го разбирам... Ако бях отегчен до смърт милиардер сигурно бих си купил 3000-4000 пиксела, ама уви, не съм 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ето ви още един заблуден ентусиаст, който сериозно обмисля да се впусне в бездната на NFTs.

Пълен новобранец съм. До сега не съм се занимавала с крипто изобщо. За мен двете неща са на един и същ принцип.

И понеже всичко ми е тъмна Индия в момента, ще имам въпроси към магеланските криптошамани. 😂

Това, което съм направила до сега е да си отворя Metamask портфейл, създала съм акаунт в OpenSea, следя конкретно един проект в Discord и Twitter. До сега съм като по учебник.  😆 Само се колебая коя борса да използвам - Coinbase или Binance. Така като чета мненията назад, оставам с впечатлението, че май ползвате повече Байнанс. Ще трябва да ги проуча по-задълбочено.

@iMari, купи ли вече NFT или още го мислиш?

Връзка към коментар
преди 19 минути , iliana_t каза:

За който ще инвестира в НФТ, забелязвам, че проектите са основно в ЕТН. Другите криптовалути не са на почит явно. 😉   

Taka e, но таксите за трансакции в ЕТН са доста високи.

Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

някой да има мнение за новата официална криптовалута на Китай?

Хубава работа, но китайска 🙂 Предполагам е поредната стъпка към тотален контрол на населението им. Иначе аз лично открай време стоя далеч от всичко китайско като активи, а излезе, че съм бил и прав след золумите които направиха по борсите с водещите си компании.

Връзка към коментар
На 1.04.2022 г. в 14:06, logist13 каза:

Хубава работа, но китайска 🙂 Предполагам е поредната стъпка към тотален контрол на населението им. Иначе аз лично открай време стоя далеч от всичко китайско като активи, а излезе, че съм бил и прав след золумите които направиха по борсите с водещите си компании.

Именно това е идеята, тотален контрол. И за съжаление не е само Китай, който се опитва да постигне това. Централизираните дигитални валути като китайската нямат нищо общо с децентрализираните крипто проекти.

Ето една хубава кратка лекция по въпроса.

Новата Финансова Система Цели да има ПЪЛЕН КОНТРОЛ над Теб!!! - YouTube

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Може ли малко помощ за Байнанс моля? Опитах се да купя БНБ с $ през Револют, но трансакцията беше отказана с основание, че издателят на картата не се поддържа от сайта.

Някой използвал ли е Революта си през Байнанс?

И това с p2p не ми е много ясно как става. Трябва ли да се регистрирам в посреднически сайтове или от самото приложение си попълвам данните за банков превод/превод с карта?  

Връзка към коментар

P2p е нещо като олх за крипто. Някой предлага криптото си на дадена цена без да се минава през борсата на бинанс. Последно като гледах беше голямо дърво курса. Иначе да превеждал съм към бинанс евро със СЕПА превод, който сега е 1евро. Зареждане с карта не съм ползвал, защото комусионната беше по-висока. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, iliana_t каза:

Може ли малко помощ за Байнанс моля? Опитах се да купя БНБ с $ през Револют, но трансакцията беше отказана с основание, че издателят на картата не се поддържа от сайта.

Някой използвал ли е Революта си през Байнанс?

И това с p2p не ми е много ясно как става. Трябва ли да се регистрирам в посреднически сайтове или от самото приложение си попълвам данните за банков превод/превод с карта?  

И аз имам същия приблем с Революта.

Многократно съм пробвал транзакция, но се отказват по същата причина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Същият проблем имах преди време с ползване на Револют в crypto.com.

Даже писах на револютския съпорт, но нищо не направиха. В един момент се оправи и сега ползвам Револют без проблем.

Но както вече са ви посъветвали, най-изгодния начин за зареждане на фиат в профила е със Sepa превод в евро. Понякога промоционално махат таксите за пазаруване с карта, тогава е ок да се ползват, но в останалото време начисляват такси.

 

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 3 минути , ivan69 каза:

Темата замря,аз днес купих малко алткойни(ada,pancake bunny). Като(ако) паднат с още 50 процента ще си купя пак.

Този глагол, както и всичките с подобен корен са крайно неподходящи за темата.

Да дойде някой модератор и да разчисти,... моля.

:wink:

 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, ivan69 каза:

Темата замря,аз днес купих малко алткойни(ada,pancake bunny). Като(ако) паднат с още 50 процента ще си купя пак.

То какво има да коментираме. Явно “шаманите” не познаха за удълженият цикъл и се “радваме” в момента на беър маркет.
Който има останал кеш да купува, другите строим къщи😄

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , VASILEV каза:

То какво има да коментираме. Явно “шаманите” не познаха за удълженият цикъл и се “радваме” в момента на беър маркет.
Който има останал кеш да купува, другите строим къщи😄

 

И си караме новите коли. :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@VASILEV, така е, настана истински мечи пазар, а шаманите си останаха със шаманстването как нямало да има повече мечи пазари. Аз си следвам логиката на 4-годишния крипто цикъл. Днес май и няма да спя, защото Terra Luna e на коледно намаление. Започнах да купувам от сутринта на 36 долара, та чак до 14$. Мисля, че до сутринта ще имам пълна колекция с луни и ще мога да разказвам на внуците един ден как преди много луни лудия им дядо е купил една торба луни. 🙂

Освен това купих и Fitfi. Интересен проект, зад който стои като съветник и един бивш SVP на MacLaren F1 - Дарпан Рандауа.

https://news.coincu.com/86442-what-is-step-app-fitfi/

 

Днес май ще приключа с покупките на Тера Луна, но ще добавя още Fitfi в близко бъдеще и следя с интерес XRP, Avalanche, Shiba Inu, както и новата маймуна АРЕ. 🙂 Ще чакам по-изгодни цени за купуване на тези 5 проекта. А, и като се има предвид какъв бюджет съм измислил за крипто, така или иначе ще успеч чак до ноември да събера всичко. Ще действам с класическата стратегия Dollar Cost Average, oсвен ако не видя някой супер дълбок срив като на Terra Luna сега. А, декември ще гледам и да поспя. 🙂

 

@VASILEV, съвсем ли няма да се възползваш от мечия пазар с малко покупки?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Crazy Horse каза:

@VASILEV, така е, настана истински мечи пазар, а шаманите си останаха със шаманстването как нямало да има повече мечи пазари. Аз си следвам логиката на 4-годишния крипто цикъл. Днес май и няма да спя, защото Terra Luna e на коледно намаление. Започнах да купувам от сутринта на 36 долара, та чак до 14$. Мисля, че до сутринта ще имам пълна колекция с луни и ще мога да разказвам на внуците един ден как преди много луни лудия им дядо е купил една торба луни. 🙂

Освен това купих и Fitfi. Интересен проект, зад който стои като съветник и един бивш SVP на MacLaren F1 - Дарпан Рандауа.

https://news.coincu.com/86442-what-is-step-app-fitfi/

 

Луната гледам в момента е на още по-голямо промо, почти $4, не знам дали няма да се срине още повече...

Връзка към коментар
преди 57 минути , П.Кръстев каза:

Луната гледам в момента е на още по-голямо промо, почти $4, не знам дали няма да се срине още повече...

Аз купих доста на средна цена 21 долара, защото купувах на всеки спад, така че сега ще изчакам. Другото, което почва да ме шашва е, дали ще оцелее като проект. Имат огромни проблеми със стабилната си монета UST.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.