Прескочи до съдържание

дневник Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Случайно да има желаещ да споделим каюта?

Хора, нямате милост! 🤣

Не ме карайте да съжалявам, че съм направил програмата вече за 2024 г. и нямам никакво останало време. 

Тюх, как ще се отвори такава възможност, пък аз да не мога. Язък! 😆

Извън шегата - Дано намериш спътник и после да разкажеш и покажеш. 🙂 Аз ще чакам същото в началото на 2025 г. Нищо няма да резервирам за януари 2025 г., ако ще да има и по 180 евро до Китай с Катар Еъруейз. 😆

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Желаещи има, и отпуск имам и с лека ръка бих шкартирал едни други билети до Централна Америка заради възможността да стъпя на Антарктида. Обаче:

1) Познавам си вестибуларния апарат и на спътника ми няма да му е приятно дни наред да му повръщам в каютата.

2) Съвпада с последните две седмици на семестъра и семестриалните заверки и някой (а тоя някой съм аз) трябва да отговаря за тоя процес. Дори определени неща да могат да се свършат онлайн, а не присъствено, баш от кораб няма да мога. 😞

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , boogy83 каза:

То не става ли дума за Декември тази година?

Дори и за тази да беше, още по-зле. Вече я карам на "безплатни". :laugh:

 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Pantelej Putnik каза:

Дори и за тази да беше, още по-зле. Вече я карам на "безплатни". :laugh:

 

Ако трябва да опиша как се чувствам от невъзможността ми да грабна този круиз, то трябва картинката да изглежда по следния начин:

🤣🤣🤣🤣

Много дълго време, без интернет на борда не мога да го направя ... освен ако не взема болничен (операция от херния например) 😄 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Така както разбирам :wink:  - оформя се малък "разузнаватален отряд"  :smile3::clapping: за този януари, пък както се оказва че сме доста желаещи за такова пътуване - остава да дебнем за следващия сезон да пуснат нещо подобно и да спретнем една магеланска инвазия, подобна на гренландската. :smile3:

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
преди 1 час, boogy83 каза:

Много дълго време, без интернет на борда не мога да го направя ... освен ако не взема болничен (операция от херния например) 😄 

Отварям си компютъра, а там за скрийншот ето тази картинка - 

image.png.5c755cd60bf60077189054252c5127fe.png

 

Добре, де! Сигнали ли са това, съдба ли е!? Трябва ли да зарежа хората, които поради незнайни причини са ми се доверили и са повярвали, че съм уникален организатор, и да прецакам приятелство и заплатени стотин евро. 

 

Ако трябва с няколко думи да опиша как се чувствам във връзка с възможността за този круиз, то картинката би изглеждала така:

"Тя влезе в неговия кабинет. Погледът му съвсем волно (обратното на "неволно") се плъзна по изпънатата по извивките й рокля, като възтържествува при срещата с очертаващия се жартиер. "Хм, толкова дръзко облекло не съм виждал досега от нея" - помисли си и мислено се усмихна на себе си.

- Господин Пътников, нося Ви документи за съгласуване – се обърна тя в официална форма, но го погледна с леко премрежен поглед, а устните и останаха леко разтворени. 

- Заповядай, Моника! Давай ги - каза той уж официално и в отговор на нейната учтива форма. 

Тя мина покрай бюрото и когато се наклони, за да остави документите пред него, сякаш неволно го побутна с гръдта си в ухото. Не беше неволно. Той също знаеше това.

- В четвъртък съм сама вкъщи. Имам хубаво вино от Италия.

Пътников веднага си представи цял епизод от картини, като никоя от тях не беше за деца под 18 години. Веднага обаче прогони тези картини и сякаш се опомни.

- Захариева, няма да мога. Точно в четвъртък съм на кръщене на племенника на жена ми."   

  • Харесвам 1
  • Смея се 18
Връзка към мнение
преди 39 минути , Pantelej Putnik каза:

Точно в четвъртък съм на кръщене на племенника на жена ми.

Пътников, кръщенетата се правят през деня, не вечер или нощем! :wink::biggrin:

  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 1 минута , Фил каза:

Пътников, кръщенетата се правят през деня, не вечер или нощем! :wink::biggrin:

Абе, това е точно в четвъртък вечер. Така се падна. 😆

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Направих запитване за конкретния круиз за интернет и получих следния отговор:

Sehr geehrter Herr Atanasov,
 
anbei die Antwort der Reederei:
 
Internet auf MS HAMBURG
Dies ist eine Satelliten Verbindung, die langsamer als Ihre gewohnte Verbindung an Land ist.
Der W-LAN Empfang ist kostenpflichtig und besteht nur im
  •  Rezeptionsbereich - Deck 3 
  •  Weinstube - Deck 5  
  •  Palmgarten - Deck 6
  •   30       Minuten                 €    6,00          Datenlimit  200 MB
  •   60       Minuten                  €    9,00           Datenlimit  350 MB
  • 180      Minuten                  €  23,00           Datenlimit  950 MB
  • 300      Minuten                  €  33,00           Datenlimit 1250 MB
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Абе, това е точно в четвъртък вечер. Така се падна. 😆

"Никога не съм ги разбирал тези четвъртъци." 😮 😄

(Дъглас Адамс, "Пътеводител на галактическия стопаджия")

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
7 hours ago, boogy83 said:

Много дълго време, без интернет на борда не мога да го направя ... освен ако не взема болничен (операция от херния например) 😄

"IT също плачат"

За мен липсата на неограничен нет е плюс.Връщане към древните времена на 90-те години на 20-ти век 🙂

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , stanimir каза:

"IT също плачат"

За мен липсата на неограничен нет е плюс.Връщане към древните времена на 90-те години на 20-ти век 🙂

Аз лично полудявам когато не мога да си броя лайковете през 20 минути!

  • Шок 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение
преди 7 часа, Pantelej Putnik каза:

 

 

Ако трябва с няколко думи да опиша как се чувствам във връзка с възможността за този круиз, ...

Аз от три дена се мъча как да опиша поне малко от състоянията, в които се озовавам всеки път като се сетя за тази оферта (тоест почти постоянно), и още нямам и минимален успех. А не е като да нямам опит с всякакви описания 😄 Но тук са много различни, противоречиви, и се преплитат по невъобразим и несъвместим дори и за тренирана психика начин.

 

преди 11 часа, Георги Матеев каза:

Случайно да има желаещ да споделим каюта?

Ти нямаше ли да си на едно друго място по същото това време с едни други хора?! Или има някакви  промени, за които все още не знаем?

 

Стискам всички възможни палци, и всякакви други неща, ставащи  за стискане, в януари 2025 да се появи същата, или още по-добра оферта!  😛 Минимум с Хърд и Макдоналд в добавка. Или поне с Диего Гарсия :ph34r:

 

Майтапът настрана, с този Кейптаун накрая, офертата е просто мега ТОР. За Тристан даже не искам да говоря. За него мъчният фактор никога не е била цената, а времето и самата логистика до там, и после връщането.

 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, boogy83 каза:

Направих запитване за конкретния круиз за интернет и получих следния отговор:

Sehr geehrter Herr Atanasov,
 
anbei die Antwort der Reederei:
 
Internet auf MS HAMBURG
Dies ist eine Satelliten Verbindung, die langsamer als Ihre gewohnte Verbindung an Land ist.
Der W-LAN Empfang ist kostenpflichtig und besteht nur im
  •  Rezeptionsbereich - Deck 3 
  •  Weinstube - Deck 5  
  •  Palmgarten - Deck 6
  •   30       Minuten                 €    6,00          Datenlimit  200 MB
  •   60       Minuten                  €    9,00           Datenlimit  350 MB
  • 180      Minuten                  €  23,00           Datenlimit  950 MB
  • 300      Minuten                  €  33,00           Datenlimit 1250 MB

Не знам как е сега сателитният интернет, но преди 5-6 години в центъра на атлантическия океан интернета беше  тука има -тука няма. За мейл и за чат със закъснение става, но за браузване беше голяма мъка. За работа аз не бих разчитал много на такъв нет, освен ако ме може да се работи само с мейл.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ами предполагам не е на Мъск Старлинка, но сигурно има подобрения отпреди 5-6 години. И все пак хората си предупреждават, че е по-бавен от този с който обичайно сме си свикнали по земя.

 

Връзка към мнение
На 21.10.2023 г. в 23:16, stanimir каза:

3.Tag

Passage des Kap Horn (Chile)

Специално споменавам Нос Хорн. Ще бъде изключително преживяване. Ами това си е Еверест за ветроходците!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Вероятно ще има доста заможни германски баби.Може би самостоятелна каюта си заслужава инвестицията.

  • Смея се 17
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 23.10.2023 г. в 19:09, stanimir каза:

А може и да си прав.В цената да са включени само лодките , а самите екскурзии да се заплащат допълнително.Много хитър търговски трик , но защо пък не ? В крайна сметка,  ако някой има сериозен интерес трябва да изчете пълните условия.Дори така цената пак изглежда мегаоферта с включени иначе скъпи полети и логистика до Ушуая и Кейптаун , а Тристан де Куня едва ли е черешката , но пък е изключителен  подарък за "колекционерите".Целенасочено пътуване дотам би коствало сериозни средства и логистика , тук е бонус.

 

Пристанищните такси видях че са включени , както и пълен пансион. Има разбира се и допълнителни платени пакети по избор  , както всъщност на всеки круиз.

 

P.S 

IMG_20231023_192642.jpg

Тристан де Куня ... ех ... "Децата на Капитан Грант" 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, boogy83 каза:

Ами предполагам не е на Мъск Старлинка, но сигурно има подобрения отпреди 5-6 години. И все пак хората си предупреждават, че е по-бавен от този с който обичайно сме си свикнали по земя.

 

Нямам идея технически точно как работи, но телевизията спря тотално в центъра на океана и някъде четох след това, че телевизионните спътници са насочени основно към континентите. При нета не знам как е, но прекъсваше. Възможно е обаче прекъсването да идва от това, че едновременно много хора искат да ползват нет и няма достатъчно капацитет. Може би това е и причината по принцип да е бавен нета.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 15 минути , Topfly каза:

но телевизията спря тотално в центъра на океана и някъде четох след това, че телевизионните спътници са насочени основно към континентите. 

Малко офтопик: класическите спътници за ТВ са на стационарна орбита, т.е. те си летят над точно определена част от земята и се въртят с нейната скорост. За това и чичкото от Булсатком го насочва към точно определена точка в небето. Винаги ще си е там (докато не падне някой ден де).

Предполагам при Старлинк схемата е друга - много стъпници, които са като пчелички в небето. Има ли интернет ще има и телевизия, въпросът е на каква цена ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.