Прескочи до съдържание

дневник Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

@Георги Матеев, това за вълшебните хапчета трябваше още в началото да го кажеш. Щото на мен първосигнолната ми мисъл беше, не че нямам отпуск и пари, а че ще оповръщам кораба :)

P.S  Въпреки новата информация за вълшебни медикаменти, мъжът ми каза, че в една каюта с мен до Антарктида - не. А уж много ме обичаше... :)

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 17
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Доколкото виждам, желаещите са около десетина, като някои могат да се откажат дотогава, а други пък да решат да се присъединят. Струва ми се, че за десетина души не си заслужава да се води някаква специална кореспонденция. Идеята ми беше, ако сме една значителна бройка (поне 25-30 човека), тогава да търсим някакви отстъпки и т.н. Но не пречи и за десетина души да се пусне запитване.

Всъщност остава отворен и въпросът какво точно целим с едно запитване. Какво точно искаме? Искаме да питаме дали няма да има същия круиз (като този сега през януари 2024 г.) през 2025 г.? Искаме цената му да бъде като тази сега? Доколко държим на този маршрут (от нос до нос)? Това трябва да се уточни, за да имаме концепция. 

 

Лично аз нямам някакво специално желание за Тристан, а всеки един круиз до Антарктида ме устройва. Освен това круиз за повече от 18-20 дни ще граничи с максимума на възможностите ми за отсъствие от работа и дома. В тази връзка и наличното предложение през януари 2025 г. ме устройва, но цената му засега е доста висока и ако я понамалят, ще се чувствам по-комфортно. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Всъщност, като се загледах по-подробно, 18-дневния круиз от 03.01.2025 до 20.01.2025 г. е съвсем добър, а и цената му (началната) не е чак толкова лоша. Ето го - Chile, Argentinien, Uruguay Antarktis Kreuzfahrt mit MS HAMBURG: PLANTOURS (plantours-partner.de)

Ако има и други желаещи за този круиз, нека още веднъж потвърдят, за да се огледаме колко сме. Аз ще се опитам да "натисна" цената я през Plantours, я през Seereisedienst, а и през други сайтове, които предлагат круиза. Едно знам - когато няма какво да губиш, не пречи да пробваш. 

@Роми, @Branko, @patilana, @Tim, @wilks, @ZORI, @Фил, @Lindt, @Яничка, @Sun4o, @FlyTraveler - тагвам ви, за да вземете отношение, защото заявихте желание. 🙂 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
1 hour ago, Pantelej Putnik said:

Лично аз нямам някакво специално желание за Тристан, а всеки един круиз до Антарктида ме устройва.

Привлекателността на Тристан не е в някаква изключителност ,която не може да видиш никъде другаде ( за да си струва времето и средствата за повечето хора) , а че е много труднодостъпен и малцина се решават да стигнат до там.

Един вид от спортна злоба и ценен "ловен" трофей на стената ти.

Без него круизът е просто един от многото , вярно и на много добра цена в конкретния случай.

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 50 минути , Pantelej Putnik каза:

Всъщност, като се загледах по-подробно, 18-дневния круиз от 03.01.2025 до 20.01.2025 г. е съвсем добър, а и цената му (началната) не е чак толкова лоша. Ето го - Chile, Argentinien, Uruguay Antarktis Kreuzfahrt mit MS HAMBURG: PLANTOURS (plantours-partner.de)

Ако има и други желаещи за този круиз, нека още веднъж потвърдят, за да се огледаме колко сме. Аз ще се опитам да "натисна" цената я през Plantours, я през Seereisedienst, а и през други сайтове, които предлагат круиза. Едно знам - когато няма какво да губиш, не пречи да пробваш. 

@Роми, @Branko, @patilana, @Tim, @wilks, @ZORI, @Фил, @Lindt, @Яничка, @Sun4o, @FlyTraveler - тагвам ви, за да вземете отношение, защото заявихте желание. 🙂 

Благодаря, че се сещаш! Макар че имаме намерение да посетим Антарктида преди 2027, не съм убедена, че ми се ходи на круиз през 2025. Но ще стискам палци за инвазии 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм готов да дам своя принос като създам баджове за това смело организирано пътуване. Нарочно не казвам "инвазия", защото тази дума е малко негативно натоварена и повече подхожда на делата на някоя тъмна галактическа империя, отколкото на плановете на толкова широкоскрорени и отворени към света пътешественици, и бих предпочел да се използва думата "експедиция". Идват ми няколко идеи, базирани на баджовете на мисиите на НАСА 🙂

 

81sNNKQk3uL.jpg.9ed4680c16558290162cd87e87c84771.jpg

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Всъщност, като се загледах по-подробно, 18-дневния круиз от 03.01.2025 до 20.01.2025 г. е съвсем добър, а и цената му (началната) не е чак толкова лоша. Ето го - Chile, Argentinien, Uruguay Antarktis Kreuzfahrt mit MS HAMBURG: PLANTOURS (plantours-partner.de)

Ако има и други желаещи за този круиз, нека още веднъж потвърдят, за да се огледаме колко сме. Аз ще се опитам да "натисна" цената я през Plantours, я през Seereisedienst, а и през други сайтове, които предлагат круиза. Едно знам - когато няма какво да губиш, не пречи да пробваш. 

@Роми, @Branko, @patilana, @Tim, @wilks, @ZORI, @Фил, @Lindt, @Яничка, @Sun4o, @FlyTraveler - тагвам ви, за да вземете отношение, защото заявихте желание. 🙂 

При мен не излизат места за най-ниската цена. Доколкото видях и тези каюти са с 4 легла. При търсене на каюта ме прехвърля на двойна на 2 палуба и цената за двама излиза 11018 евро.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Otnesen каза:

При мен не излизат места за най-ниската цена. Доколкото видях и тези каюти са с 4 легла. При търсене на каюта ме прехвърля на двойна на 2 палуба и цената за двама излиза 11018 евро.

Прав си - 4-местна каюта е. Ето нещо което може да се пита - могат ли да ни предоставят двойни кабини на цена 4369 Е на човек. само като пример. Иначе, експедицията си е експедиция - и в четворка съм навит. Слагаме си тапи в ушите и "Лека нощ!" 😆

Връзка към мнение

Иначе, за който не е важно да стъпи на материка, то ето едно предложение на страхотна цена - Antarktis Kreuzfahrt mit der Celebrity Eclipse der Reederei Celebrity Cruises ab dem Hafen Buenos Aires (Argentinien) bis Buenos Aires (Argentinien) - Reisenummer 80531 (e-hoi.de). Досега не съм виждал подобна цена! Сякаш предложението не е за тази тема вече, но пък ЕГАТИ цената! :biggrin:

 

P.S. Цената от 1140 евро е за круиза на следните дати: 03.02.2024 - 17.02.2024. Аз сериозно се замислям 🤔

 

Добавяме и хубав полет с Търкиш от София за 667 евро и сме готови! 

image.png.4414a63b116f2b5a128339e820ccff63.png

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Звучи добре, ама слиза ли се от кораба на Антарктида, че не ми става ясно? Гледам само час и половина се стои и май от кораба гледаш китове и пингвини.

Връзка към мнение
преди 49 минути , boogy83 каза:

Звучи добре, ама слиза ли се от кораба на Антарктида, че не ми става ясно? Гледам само час и половина се стои и май от кораба гледаш китове и пингвини.

 

преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Иначе, за който не е важно да стъпи на материка, то ето едно предложение на страхотна цена

Не става обаче достатъчно ясно дали има слизане на Elephant Island, което всъщност чисто географски пак е част от Антарктида. 

Връзка към мнение

Изглежда доста различно от круизите на MS Hamburg  ,но ако се гони валидиращо събитие , според  мен Антарктида е място което може да бъде отчетено и без физически контакт със сушата.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Pantelej Putnik каза:

за да вземете отношение, защото заявихте желание. 🙂 

Вземам отношение и заявявам желание 🙂

 

Повече от желание.... още търся много настоятелно и досадно някой покрай мен за круиза от темата, но не се навиват.

От друга страна, да платя двойна кабина за сам човек ми се вижда прекалено голямо прахостничество.

Въпреки че един мой който е на Silver Endeavour казва, че даже и така цената си заслужавала....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Pantelej Putnik каза:

Всъщност, като се загледах по-подробно, 18-дневния круиз от 03.01.2025 до 20.01.2025 г. е съвсем добър, а и цената му (началната) не е чак толкова лоша. Ето го - Chile, Argentinien, Uruguay Antarktis Kreuzfahrt mit MS HAMBURG: PLANTOURS (plantours-partner.de)

Ако има и други желаещи за този круиз, нека още веднъж потвърдят, за да се огледаме колко сме. Аз ще се опитам да "натисна" цената я през Plantours, я през Seereisedienst, а и през други сайтове, които предлагат круиза. Едно знам - когато няма какво да губиш, не пречи да пробваш. 

@Роми, @Branko, @patilana, @Tim, @wilks, @ZORI, @Фил, @Lindt, @Яничка, @Sun4o, @FlyTraveler - тагвам ви, за да вземете отношение, защото заявихте желание. 🙂 

Благодаря, че попита. Със сигурност имам сериозен интерес към такова пътуване, но отсега не мога да съм сигурен за януари 2025г. така че не ме брой. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Pantelej Putnik каза:

Искаме да питаме дали няма да има същия круиз (като този сега през януари 2024 г.) през 2025 г.? Искаме цената му да бъде като тази сега? Доколко държим на този маршрут (от нос до нос)?

Точно така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мен не си ме тагнал (може и нарочно, не знам) ама да си кажа, че съм навита (с Иво), за януари 2025, но както каза и Фил, дотогава има много вода да изтече. Все пак ми се ще ако круиза е като този за 2024 януари. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, MayaS каза:

Мен не си ме тагнал (може и нарочно, не знам)

Извини ме, @MayaS! Напълно неумишлено е. Още когато започнах да изреждам имената си знаех за риска да пропусна някой. Ти изрично заяви желание. Нека и всички други, които пропуснах, да не се засягат. Моля! май не трябваше поименно да изброявам! Знаех си. :sad: 

 

Сега се сещам, че @Mary и @stanislavpp също заявиха желание. Повече обаче няма да изброявам поименно.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Pantelej Putnik каза:

Извини ме, @MayaS! Напълно неумишлено е. Още когато започнах да изреждам имената си знаех за риска да пропусна някой. Ти изрично заяви желание. 

Нека и всички други, които пропуснах, да не се засягат. Моля! май не трябваше поименно да изброявам! Знаех си. :sad:

Извинението, ще го приема само на палубата на кораба в течно хмелово изражение. 🤣🤣🤣

  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, Pantelej Putnik каза:

Иначе, за който не е важно да стъпи на материка, то ето едно предложение на страхотна цена - Antarktis Kreuzfahrt mit der Celebrity Eclipse der Reederei Celebrity Cruises ab dem Hafen Buenos Aires (Argentinien) bis Buenos Aires (Argentinien) - Reisenummer 80531 (e-hoi.de). Досега не съм виждал подобна цена! Сякаш предложението не е за тази тема вече, но пък ЕГАТИ цената! :biggrin:

 

P.S. Цената от 1140 евро е за круиза на следните дати: 03.02.2024 - 17.02.2024. Аз сериозно се замислям 🤔

 

Добавяме и хубав полет с Търкиш от София за 667 евро и сме готови!  

Сериозно се замислям. Не държа да стъпвам на ледена земя. Не съм толкова смела. А цената е повече от добра, дори и за сам в каюта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, stanimir каза:

Изглежда доста различно от круизите на MS Hamburg  ,но ако се гони валидиращо събитие , според  мен Антарктида е място което може да бъде отчетено и без физически контакт със сушата.

Да, круизите са различни. Този на MS Hamburg е направо експедиция, а този със Celebrity си е круиз, който отива до Антарктида, като пасажерите нямат възможност да слязат на сушата.

Коментарът ти за "валидиращото събитие" може и да има значение за някой, но не и за мен. Привлечен съм от възможността да видя (дори и от палубата на кораба) Антарктида, а отделно от това и останалите точки по маршрута, които също ще ми са интересни. Всеки има някакво разбиране за пътуването. Аз не се отчитам пред никой, не си "заверявам книжката" и пътувам от интерес. Ако това би било успокоително за някой, то даже и няма да броя тук във форума Антарктида като посетена след подобен круиз. Бих я броил обаче (единствено за себе си),  ако в дните около брега покрай континента ми се разкрият красиви гледки и напълня душата си от видяното.  Пуснах тук този круиз (пуснах го и в темата за Антарктида), защото си заслужава цената му. Такава цена никога не съм виждал досега.  

 

П.П. За да не развалям тук темата, предлагам желаещите или заинтересованите за круиза със Celebrity да продължат дискусията в темата Антарктида. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 52 минути , MayaS каза:

Мен не си ме тагнал (може и нарочно, не знам) ама да си кажа, че съм навита (с Иво), за януари 2025, но както каза и Фил, дотогава има много вода да изтече. Все пак ми се ще ако круиза е като този за 2024 януари. 

Мая, да си призная, круиз до Антарктида, който да се удължи с десетина дни само за да отида до Нови Троян, не е точно моето. Това са 29 дни круиз!!! Около тях ще отидат още минимум 2-3-4 дни. Е, аз няма как да отделя толкова време наведнъж. Или има, но ще ми е много, много трудно. Не мисля, че бих си причинил толкова трудности за един Тристан. За мен лично този остров не си заслужава. Такова е моето разбиране за пътуването. Аз не искам, а и не си правя илюзиите, че мога да видя всяко кътче по света. Нито времето, нито финансите, ако щеш дори - и желанието нямам за подобно нещо. В моите пътеписи съм посочвал, че ме интересуват отличителни държави (райони, области, територии), които са типични и дават представа за целия географски регион. Случаят с Нови Троян не е такъв според мен (подчертавам го, че някои скокват като ощипани понякога 😄). 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не че съм наясно с круизния бизнес ,но според мен тези маршрути се правят доста напред във времето и поначало запитвания с молба за смяна на маршрут ,  промоционална цена 15 месеца преди тръгване и т.н. ми изглеждат несериозни.

Ами ако някой вече си е резервирал за 2025-а ? Какво , ще му кажат "съжаляваме но се появиха 20 човека които искат друг маршрут" ? Не че разбира се не може да се измисли прилично обяснение ,но можете ли да запълните достатъчен капацитет от кораба за да ви обърнат сериозно внимание ? 

Как ще дадат различна цена , освен минимална отстъпка ( и в момента има 5% за ранни записвания) като има  предостатъчно време поне няколко китайски групи да проявят интерес на цена без коментар ? Дори да стане чудо дали всички ще сте готови да предплатите примерно на момента цялата сума без право на промяна , защото иначе ще е още по-фантастично круизната компания да се навие на каквото и да било.

Изглежда ми наивно и несериозно.

Според мен тези които се записаха сега ще имат круиза от темата , останалите ще си избират измежду други възможни опции или други компании.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Tim каза:

Вземам отношение и заявявам желание 🙂

 

Повече от желание.... още търся много настоятелно и досадно някой покрай мен за круиза от темата, но не се навиват.

От друга страна, да платя двойна кабина за сам човек ми се вижда прекалено голямо прахостничество.

Въпреки че един мой който е на Silver Endeavour казва, че даже и така цената си заслужавала....

@TimАко беше писал , че търсиш щяхме да си спестим време и главоболия😃

@Pantelei Patnik не ме брой за тогава.

Първоначалния круиз няма аналог, колкото и да ги сравнявах другите с него. Трябваше да реша много бързо различни казуси, за да мога да отсъствам цял месец и за това мислех да е за 2025г.Но в крайна сметка си нагласих нещата и букнах за януарския сега 🙂 

 

 

  • Харесвам 8
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 9 минути , stanimir каза:

Не че съм наясно с круизния бизнес ,но според мен тези маршрути се правят доста напред във времето и поначало запитвания с молба за смяна на маршрут ,  промоционална цена 15 месеца преди тръгване и т.н. ми изглеждат несериозни.

Ами ако някой вече си е резервирал за 2025-а ? Какво , ще му кажат "съжаляваме но се появиха 20 човека които искат друг маршрут" ? 

Как ще дадат различна цена , освен минимална отстъпка ( и в момента има 5% за ранни записвания) като има време поне няколко китайски групи да проявят интерес на цена без коментар ?

Изглежда ми наивно и несериозно.

 

преди 7 часа, Pantelej Putnik каза:

Всъщност остава отворен и въпросът какво точно целим с едно запитване. Какво точно искаме? Искаме да питаме дали няма да има същия круиз (като този сега през януари 2024 г.) през 2025 г.? Искаме цената му да бъде като тази сега? Доколко държим на този маршрут (от нос до нос)? Това трябва да се уточни, за да имаме концепция. 

Не можах да разбера кое точно е "наивно и несериозно"! Искаме да питаме кога би имало круиз като този сега януари 2024 г. Кой е говорил да ги караме да си променят маршрута?! Не знам някой да е казвал подобно нещо. Ако някой го е твърдял, то щях да съм съгласен, че би било "наивно и несериозно" подобно запитване. Когато обаче посочим, че сме голяма група, заинтересовани сме за един определен маршрут, искаме да знаем дали/кога ще бъде повторен през 2025 г. и дали не можем като голяма група да получим отстъпка, то не виждам тук нищо несериозно или наивно. Това, че са обявени цени за круизите, не значи, че тези цени не могат да бъдат дискаунтнати. То и в Медиамаркт (магазин за домашна и черна техника) в Германия са посочени цените, но с малко пазарлък си издействах отстъпка и ми направиха промо пакет. Тоест - не трябва нищо да се приема за окончателно.  

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ставаше въпрос за първите месеци на 2025-та , не за някаква произволна дата напред във времето. Ако погледнете къде отива кораба след февруари 2025-а е ясно че няма как да се върне за още едно кръгче преди ноември 2025-а. / януари 2026-а.

Те може и наистина да си редуват маршрутите , но ще е вече чак за по-следващата ротация.

При това оставам с впечатлението че през цялото време говорим за вътрешните каюти , а круизът предлага и много по-премиум настаняване( и съответно клиенти които предполагам носят доста по-сериозни приходи).Там вече една достатъчно голяма група може би би могла да преговаря и да издейства определени промени.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.