Прескочи до съдържание

дневник Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

На 25.10.2023 г. в 19:45, stanimir каза:

Тогава очакваме да споделиш какво.ще ти отговорят.По въпроса за визата (САЩ)  и четири месеца да имаш пак няма 100% гаранция.

Ако съвсем всичко се обърка може да стигнете и саморганизирано , макар поначало да изключвам такъв вариант.

Не получих отговор, явно не им е приятно да получават запитвания на английски. Но така или иначе май се отказваме, от посолството на РЮА искат една торба документи за визата. Твърде много бумащина.

 

А иначе мисълта ми за полет през САЩ беше по повод история на познат как ще лети за Южна Америка от Европа, не помня точно откъде, но полетът бил транзит през САЩ. Няма виза за САЩ, не знае, че му трябва и не го пускат изобщо да се качи на самолета.

Връзка към мнение

Не бях плащал по такъв начин. Пойска ми само номер и дата на валидност на картата и ме таксува 20%. 

Никакви 3-цифрени кодове, и другите опции 3Дсек и тн. Взе си пари като пич. Чак ме хвана страх.

Сега виза за ЮАР....

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
14 hours ago, Георги Матеев said:

 

По въпроса с визата за ЮАР - от посолството в София казаха, че трябва да се кандидатства по каналния ред, явно evisa-та не е за всички все още.

На сайта тук

Department of Home Affairs - ePermits (dha.gov.za)

пише, че може и за БГ. Какво са ти казали, защо да минаваме по канален ред? Кой е каналния ред? През посолството ли?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 12 минути , era123 каза:

На сайта тук

Department of Home Affairs - ePermits (dha.gov.za)

пише, че може и за БГ. Какво са ти казали, защо да минаваме по канален ред? Кой е каналния ред? През посолството ли?

Не съм говорил лично аз - на мен не ми трябва виза за ЮАР. Но другарчето звъня за информация до посолството и го инструктираха да подаде документи там, без въобще да споменават опция за електронна виза. Ако искаш пробвай се за нея и сподели какъв е резултата.

Връзка към мнение
преди 2 часа, mount каза:

Не получих отговор, явно не им е приятно да получават запитвания на английски.

Силно ме съмнява да имат проблем със запитвания на английски, но ако мислиш, че това е проблема, гугъл преводач ще ти свърши работа да ги питаш на немски.

На какъв мейл им писа? Аз пратих запитване на този: info@seereisedienst.de и получих отговор в рамкине на 2-3 часа.

Връзка към мнение
На 21.10.2023 г. в 23:16, stanimir каза:

27 дни ( 03-29 януари 2024) Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун  от 3299€ за вътрешна каюта.

* Цената включва  полетите  Франкфурт - Ушуая / Кейптаун  - Франкфурт (  възможно е и от Дюселдорф 

* Цената включва екскурзиите със слизане на сушата в Антарктида. 

 

https://travel-dealz.de/deal/ms-hamburg-transatlantik-ushuaia-kapstadt-2024/

 

 

https://www.seereisedienst.de/angebot/?aid=205746&utm_medium=CPO&utm_source=Selecdoo&a_aid=traveldealz&a_cid=88e45564&subID2=am1697920006672ab1418f540ee4cec82bc83fad4a01e35

 

 

 


Корабът също е много хубав. Това е бившият Columbus на Hapag Lloyd Cruises, засичал съм го в няколко пристанища в края на 90-те. Това не е типичната ширпотреба на Royal Caribbean, NCL или примерно MSC Cruises. Сравнително малък (15 000 тона) германски експедиционен тип кораб от висок клас.

Чак на мен ми се приходи, дето съм се зарекъл да не стъпвам на круиз като пътник. 😆  За тези места, за този кораб, за каквото включва и за тези пари е направо подарък.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 5 часа, boogy83 каза:

Силно ме съмнява да имат проблем със запитвания на английски, но ако мислиш, че това е проблема, гугъл преводач ще ти свърши работа да ги питаш на немски.

На какъв мейл им писа? Аз пратих запитване на този: info@seereisedienst.de и получих отговор в рамкине на 2-3 часа.

На същия мейл писах и преди малко получих отговор. Извиниха се за забавянето, но трябвало да проверят. Пише, че засега не се планира полетът да е през САЩ, но това все пак можело да се промени и ако се промени, щели да ме информират:

"Please excuse the delayed response. We first had to consult with the shipping company.
According to the current planning status, no flight over the USA is planned.
Please note, however, that this can change. In such a case, you would be informed about the flight's progress in the travel documents. "

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако ще има група за следващата година, пишете и 2-ма от Пловдив (1/2 втората макар още да не знае).

Така де, да си повръщаме в хор и да се държим взАимно по челата.

 

Уникален маршрут, радвам се за късметлиите….всъщност май радвам не е точната дума, чисто и неблагородно им завиждам!

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Преди 1 час, Sun4o каза:

Ако ще има група за следващата година, пишете и 2-ма от Пловдив (1/2 втората макар още да не знае).

Така де, да си повръщаме в хор и да се държим взАимно по челата.

 

Уникален маршрут, радвам се за късметлиите….всъщност май радвам не е точната дума, чисто и неблагородно им завиждам!

Сестра ми каза просто да се преброим и да им пуснем запитване за догодина 😄

  • Харесвам 4
  • Смея се 6
Връзка към мнение

И аз се замислям, ама ако се изсипе някаква "инвазия", по-скоро ше ида в Сапарева баня ...

  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
7 minutes ago, Брани said:

И аз се замислям, ама ако се изсипе някаква "инвазия", по-скоро ше ида в Сапарева баня ...

Може да си само на отсечката от Кабо Верде до Канарите , другите вече ще са слезли.Ако видиш пингвин - биеш всички !

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , Lindt каза:

Сестра ми каза просто да се преброим и да им пуснем запитване за догодина 😄

И сега ако тези, които сте по-надарени в епистоларния жанр, вземете да сътворите едно хубаво писмо, в което се описва какъв супер влиятелен пътешественически форум сме и какви невероятни инфлуенЦъри сме :grin:, поради което ... айде да не е да ни плащат, ама би било много далновидно от тяхна страна да ни предложат солидна отстъпка и  да дадат оферта с цена, поне  сходна на тазгодишната! :grin:  И как ще им се получи страхотна реклама!  (то не е лъжа де :grin:

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , Брани каза:

И аз се замислям, ама ако се изсипе някаква "инвазия", по-скоро ше ида в Сапарева баня ...

Ми то Сапарева баня също си има своя чар! :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
1 minute ago, Фил said:

И сега ако тези, които сте по-надарени в епистоларния жанр, сътворите едно писмо, в което се описва какъв супер влиятелен пътешественически форум сме и какви невероятни инфлуенЦъри сме, поради което ... айде да не е да ни плащат, ама би било много далновидно от тяхна страна да ни предложат солидна отстъпка и  да дадат оферта с цена, поне  сходна на тазгодишната! :grin:  И как ще им се получи страхотна реклама!  (то не е лъжа де :grin:

С линк към темата за Rumbo и как се гъта цена с Prime на Opodo.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ми, хайде..

до сега само тайничко Ви чета и следя..какви ги къдрите и мъдрите. Но ако ще пущате списък за догодина давайте... 400 места, казвате...ми ние сме стотина магеланци само...хахааах..да дават една хубава цена ..аз искрено се надявам, че й догодина няма да си напълнят кораба и пак ще има ласт минит и примоцийка..

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
27 minutes ago, ZORI said:

ние сме стотина магеланци само...

 

IMG_20231027_201908.jpg

 

Както се видя , не е нужно да си сред най-гласовитите магеланци за да се решиш на подобно пътуване.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , stanimir каза:

 

IMG_20231027_201908.jpg

 

Както се видя , не е нужно да си сред най-гласовитите магеланци за да се решиш на подобно пътуване.

Не сте ме разбрали правилно...имах предвид стотина за круиза ...

Връзка към мнение

Има още време - все още е далеч  от промоции за следващата година... А и още нещо - няма да има Тристан де Куня следващата година. Но така си е като сме едни работни пчелички, зависещи от отпуск :(((

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Sun4o каза:

Ако ще има група за следващата година, пишете и 2-ма от Пловдив (1/2 втората макар още да не знае).

Нещо си се объркал с бройката от Пловдив 😉 Аз съм твърдо за януари 2025 г. Тези дни навивам една дружинка, за да запълня двойната стая.

преди 2 часа, Lindt каза:

Сестра ми каза просто да се преброим и да им пуснем запитване за догодина 😄

Това е много добра идея. Мисля, че в тази тема може да се преброим съвсем грубо, за да знаем за каква бройка става дума. На първо време ми се струва, че трябва да уточним за каква група става въпрос.

Как са хората за януари 2025 г.?

Аз мога да напиша писмо на немски и да водя кореспонденция. Не ми пречи. Мога и да се пазаря и обикновено става на моето 😆

Все си мисля, че ако сме поне 20-30 души ще направим сериозно впечатление като група. Това е сигурен приход за над 100 000 евро. Никой няма да махне с лека ръка на това.

Какво мислите? Кой иска?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 минути , Pantelej Putnik каза:

Нещо си се объркал с бройката от Пловдив 😉 Аз съм твърдо за януари 2024 г. Тези дни навивам една дружинка, за да запълня двойната стая.

Това е много добра идея. Мисля, че в тази тема може да се преброим съвсем грубо, за да знаем за каква бройка става дума. На първо време ми се струва, че трябва да уточним за каква група става въпрос.

Как са хората за януари 2024 г.?

Аз мога да напиша писмо на немски и да водя кореспонденция. Не ми пречи. Мога и да се пазаря и обикновено става на моето 😆

Все си мисля, че ако сме поне 20-30 души ще направим сериозно впечатление като група. Това е сигурен приход за над 100 000 евро. Никой няма да махне с лека ръка на това.

Какво мислите? Кой иска?

Принципно може да се преброим, но всъщност най-близо до сегашната оферта като маршрут е от 26.11.2024 до 21.12.2024. 

В тези дати има 4 дни стоп в Антрактида + 4 дни в Южна Джорджия. В другите оферти след това маршрута е доста орязан и/или променен.

Но иначе - нека специалистите поразгледат възможностите с кораба и да се преброим. Аз съм кандидат :-)))

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , Pantelej Putnik каза:

Нещо си се объркал с бройката от Пловдив 😉 Аз съм твърдо за януари 2024 г. Тези дни навивам една дружинка, за да запълня двойната стая.

Това е много добра идея. Мисля, че в тази тема може да се преброим съвсем грубо, за да знаем за каква бройка става дума. На първо време ми се струва, че трябва да уточним за каква група става въпрос.

Как са хората за януари 2024 г.?

Аз мога да напиша писмо на немски и да водя кореспонденция. Не ми пречи. Мога и да се пазаря и обикновено става на моето 😆

Все си мисля, че ако сме поне 20-30 души ще направим сериозно впечатление като група. Това е сигурен приход за над 100 000 евро. Никой няма да махне с лека ръка на това.

Какво мислите? Кой иска?

Ние говорим за 25-та година, а ти за 24-та

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.