Прескочи до съдържание

Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

преди 32 минути , stanimir каза:

Ставаше въпрос за първите месеци на 2025-та , не за някаква произволна дата напред във времето. Ако погледнете къде отива кораба след февруари 2025-а е ясно че няма как да се върне за още едно кръгче преди ноември 2025-а. / януари 2026-а.

Те може и наистина да си редуват маршрутите , но ще е вече чак за по-следващата ротация.

 

Може пък в края на 2025 г. да има същия маршрут. Все тая! След като премина първоначалната еуфория около круиза за януари 2024 г. и най-вече около неговата цена, премислих всички опции за моите възможности за този период и т.н., реших за себе си, че така и така няма да мога да отида сега, поне да не се ядосвам, а да съм в баланс със себе си. Не бих казал обаче, че другите круизи с MS Hamburg (все към Антарктида) са "орязани". "Орязани" от какво?! Да не би фиордите на Чили да са за подценяване?! Да не би да са по-малко вълнуващи?! Всеки има своите разбирания, а според мен всеки от круизите на MS Hamburg има своето очарование. Ако и цената слезе още надолу - още по-добре. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 7 часа, Pantelej Putnik каза:

Всъщност, като се загледах по-подробно, 18-дневния круиз от 03.01.2025 до 20.01.2025 г. е съвсем добър, а и цената му (началната) не е чак толкова лоша. Ето го - Chile, Argentinien, Uruguay Antarktis Kreuzfahrt mit MS HAMBURG: PLANTOURS (plantours-partner.de)

Ако има и други желаещи за този круиз, нека още веднъж потвърдят, за да се огледаме колко сме. Аз ще се опитам да "натисна" цената я през Plantours, я през Seereisedienst, а и през други сайтове, които предлагат круиза. Едно знам - когато няма какво да губиш, не пречи да пробваш. 

@Роми, @Branko, @patilana, @Tim, @wilks, @ZORI, @Фил, @Lindt, @Яничка, @Sun4o, @FlyTraveler - тагвам ви, за да вземете отношение, защото заявихте желание. 🙂 

 

Опитвам се всеки февруари да гледам Голямата миграция в южната част на Серенгети. Много ще ми дойдат и двете пътешествия за една зима. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За да съм сигурен, че хващаме голяма картинката и че няма място за интерпретации, поне на база това, което аз виждам след малко рисърч, без да съм експерт.
 

Този кораб в момента е по маршрут на 249-дневно околосветско пътешествие, тръгнал е на 29 юли. 

Човек е можел да го букне срещу скромните 47,850USD.

 

Миналата година е правил подобно упражнение (без Тристан) за 268 дни само срещу 40,000USD.

 

Естествено не разчитат, че 400 човека ще букнат околосветско и го продават на отсечки. 

Явно тази отсечка, за която говорим, на масовата публика не им идва много атрактивна по редица причини и по-скоро я продават предполагам с много нисък марж или дори на лека загуба само и само да качат хора, те после си знаят как да ги издоят поне да не са на загуба, а в крайна сметка съм сигурен, че маржа от другите отсечки ще навакса евентуални загуби по тристанската отсечка.

Толкова по планиране и ценообразуване по моя скромна преценка.

 

По отношение на Тристан и уникалността на тази дестинация.

Има само 10 корабни търговски рейса на година, които тръгват от Кейптаун и които взимат и пасажери (нищо общо с круиз), общо отнема месец с пътуване и престой, защото висиш там средно минимум две седмици докато кораба тръгне обратно и си зависим от него. През това време престой, акомодейшън и всичко е за твоя сметка (да не говорим за досадни пърмити и т.н.).
Трябва да си много мотивиран, ако искаш да е покориш тази дестинация по този начин.
Само за сравнение - Питкерн, другата такава дестинация, която се води 'most remote island with a permanent settlement' има ежеседмична връзка с Мангарева и за два дни си там, доста отработена схема като се абстрахираме в коя част на земното кълбо се намира.
 

В тази връзка, уникалността на тази оферта/круиз е сериозна и със сигурност маршрута няма лесно да се повтори. Да не говорим за цена, осигурени самолетни билети, престои в Ушуая, Пуерто Уилямс и Кейптаун - все подарък след подарък.

 

Само още малко инфо, освен тези 10 търговски рейса до Тристан тази година има още едва 10 кораба, които ходят до Тристан - няколко круизни и повечето по-специализирани, най-евтиния трип мисля започва от 12К евро без вкл полети ..

 

А, забравих още нещо, 4 дни на Антрактида е лек бонус, да не говорим за Южна Джорджия .. няма какво да се заблуждаваме и самозалъгваме с подобно бъдещи круизи и оферти, просто такъв шанс няма да има.

 

С две думи, пускайте си отпуските за две години напред или напускайте работа и скачайте на борда, Тристан ви зове 🙂

 

 

 

 

  • Харесвам 19
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Мая, да си призная, круиз до Антарктида, който да се удължи с десетина дни само за да отида до Нови Троян, не е точно моето. Това са 29 дни круиз!!! Около тях ще отидат още минимум 2-3-4 дни. Е, аз няма как да отделя толкова време наведнъж. Или има, но ще ми е много, много трудно. Не мисля, че бих си причинил толкова трудности за един Тристан. За мен лично този остров не си заслужава. Такова е моето разбиране за пътуването. Аз не искам, а и не си правя илюзиите, че мога да видя всяко кътче по света. Нито времето, нито финансите, ако щеш дори - и желанието нямам за подобно нещо. В моите пътеписи съм посочвал, че ме интересуват отличителни държави (райони, области, територии), които са типични и дават представа за целия географски регион. Случаят с Нови Троян не е такъв според мен (подчертавам го, че някои скокват като ощипани понякога 😄). 

Да и аз поразмислих над това и май наистина  няма смисъл. Ще разровча другите 2 маршрута.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Тристан да Куня въпроса е освен за бройката места има ли нещо, заради което да си заслужава да се ходи там.

Аз примерно това отмятане не го разбирам, трябва да има нещо за правене там 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

За Тристан да Куня въпроса е освен за бройката места има ли нещо, заради което да си заслужава да се ходи там.

Аз примерно това отмятане не го разбирам, трябва да има нещо за правене там 🙂

Много релевантен въпрос!
Особено що касае Антрактида 🙂 

От хора, които са били знам, че там има само лед и то много лед! 🙂 

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Най-усамотения обитаем остров на Земята

Малкият вулканичен остров Тристан да Куня се намира насред Атлантическия океан, на еднаква дистанция от Южна Африка и Бразилия и на около 2,400км от най-близкия си съсед: островът Света Eлена. Поради отдалечеността си от света, островът се слави с названието „Най-усамотения обитаем остров на Земята“.
 
Открит е през 1506-та година от португалския мореплавател Тристао да Куня, но през 1816г. преминава във владение на Британската империя. Британците разполагат войски, които да гарантират, че островът няма да бъде използван като място, от което да тръгне френска спасителна операция към остров Елена, на който бил заточен Наполеон. През 1817г. войските са премахнати, но част от мъжете решават да останат и да се заселят там. Докарват си жени от Южна Африка, построяват си къщи и лодки от дървесина, изхвърлена от морето и заживяват според техни правила, основани на равенство и кооперация между всички.
 
В днешно време Тристан е дом на 250 британски граждани с разнообразни родословни дървета и предци като шотландски войници, холандски мореплаватели, италиански корабокрушенци и американски китоловец, а дори и един източноевропеец, заселил се началото на 19ти век. Всичките им наследници живеят в Единбург на Седемте морета, единственото село на острова.
 
Тъй като няма летище, до Тристан да Куня се стига само с кораб- пътуване, което продължава една седмица от Кейп Таун. На островът няма телефонен сигнал, а посетителите остават поне по един месец, тъй като корабите обслужват Тристан едва 9 пъти в годината.

 

 

А за правене :

Има интересен вулканичен връх за катерене ..

image.png.4ec6cdb4c78f293278214f53adc90f7a.png

 

Популация на не по малко интересни пингвини..

image.png.0cc4c430dc51dc1263b38f43693d88e6.png

 

И не на последно място, според гугъл мапс има 2 кръчми за посещаване 🙂

image.png.0cb35b5b230c8d3e09208a095af45b06.png

 

 

 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Всеки един от нас има своя отговор дали дадена дестинация си заслужава. Имаме различни интереси и така трябва да е. Нека да се вдъхновяваме и да пътуваме, да мечтаем и осъществяваме мечтите си. Понякога ме е яд на накой, който отива някъде, за да каже, че е бил там, тоест - пътува, воден от суетата си. Като се има предвид обаче, че всеки заплаща в крайна сметка с най-скъпото, което има - времето, тоест - част от живота си, то нека всеки прави каквото си иска. 

Честно казано, ако този круиз (круизът на MS Hamburg през януари 2024 г.) не включваше Тристан и Кейптаун, а завършваше например в Ушуая, което пък означава, че би бил по-кратък (вероятно около 14-16 дни), то аз щях да имам и възможността и желанието да го направя. Пътешествениците пък, които резервирахе вече, вероятно нямаше да отидат, ако Тристан липсваше. Свят широк, хора разни. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 33 минути , stanimir каза:

Само констатирам , но като че ли напълно липсва женско присъствие сред вече немалката групичка с резервации.Някой има ли научно обяснение ? 

Много от жените са топлолюбиви примерно.  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

202 дневен околосветски круиз с този кораб -  включващ  цели два тура на Антарктида  от 18.10.2024 до 07.05.25 е бил на промо за смешните  9999€  (в момента  това се продава за 29990€).

 

Тези за догодина нека редовно да следят кога ще изскочи и техния заек.

 

https://travel-dealz.de/deal/ms-hamburg-weltreise-kreuzfahrt-von-hamburg-2024/

 

SAVE_20231030_203945.jpg

 

*смешни за 7 месеца живот на круизен кораб, иначе сумата съвсем не е нищожна.

  • Харесвам 5
  • Шок 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Остава ми благородно да завиждам... 

И според мен е още малко рано за началото на 2025. Поне малко да напредне времето, за да може да си планирам времето (поне при мен е така). А и тайно се надявам да излезе програмата на кораба и за втората половина на 2025 и да има някоя приятна изненада. Иначе  за мен е по-привлекателно комбинирането на Антактида с Южна Джорджия. За Чили ми се иска време за малко сафари за пуми в Патагония + мраморните пещери, а и да повторя Великденския остров. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, stanimir каза:

202 дневен круиз с този кораб -  включващ  цели два тура на Анатрактида  от 18.10.2024 до 27.05.25 е бил на промо за смешните  9999€  (в момента  това се продава за 29990€).

 

Тези за догодина нека редовно да следят кога ще изскочи и техния заек.

 

https://travel-dealz.de/deal/ms-hamburg-weltreise-kreuzfahrt-von-hamburg-2024/

 

Ще следя, но и моля споделяйте . Още не мога да изчезна по круиз за 200 дни, но дано се получи след нтякоя година :))) А засега ще дебна по-кратки отрязъци.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Само констатирам , но като че ли напълно липсва женско присъствие сред вече немалката групичка с резервации.Някой има ли научно обяснение ? 

Няма добра интернет връзка.

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Аз не се отказвам от този круиз. Благодаря на @stanimir за откритието . До преди него смятах , че в Антарктида ще ида в някой следващ живот . Наистина е далече във времето и не се знае дали няма да изскочи друго зайче от храсталака , но поне ще редя нашите зими така , че да хвана Зайко , а не като сега - началото на на февруари ме няма половин месец , след месец за още половин месец . Няма кой да ме търпи на работа. 

  @Capitan Morgan такива пингвини има и край бреговете на Нова Зеландия. Виждала съм , макар за много кратко и не успях да снимам.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Само констатирам , но като че ли напълно липсва женско присъствие сред вече немалката групичка с резервации.Някой има ли научно обяснение ? 

Не дълбай с длетото тънко...

Просто вече имат неотменими пътувания някои жени.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Понеже и аз съм от заявените в "списъка", да си кажа моята концепция.

За мен основните пунктове, които искам да са включени в "моя" круиз, са естествено островите. По-точно Фолклендските (Малвински 🙂) острови, Южна Джорджа и Саут Сандуичес, и разбира се най-вече Тристан. За Антарктида не държа особено, още повече да слизам. Мога да мина и само с гледане от кораба, ако въобще е включено стигане до там. В тази връзка този вторият круиз, който спрягате сега 

https://www.e-hoi.de/kreuzfahrt/antarktis-kreuzfahrten/80531_0/celebrity-eclipse-celebrity-cruises-buenos-aires-argentinien.html?source=search#route

ако исках конкретно Антарктида, би ми се вързал идеално, и то направо за "без пари", защото на 2 февр. приключваме трековете във Венецуела, и бих могъл много по-лесно от там да стигна до БсАс. С връщането все някак ще го наглася, ако Търкиш не сменят някой час, и това да ми даде възможност да си пренасоча датата и летището за връщане направо на 18.02 от БсАс 😄Даже сега като го пиша, леко (или не толкова леко), се замислям. Ако офертата се задържи, и през това време Търкиш наистина сменят час, ще е знак от Съдбата, а както знаем, знаците не бива да се пропускат 

 

Дали цената ще е тази, по-висока или пък по-ниска, няма как да прогнозирам, но това горе са моите параметри. Така че май се разминавам с основната група тук желаещи точно Антарктида.

Аз съм оптимист, и някак шестото ми чувство ми крещи, че един ден всеки ше намери неговият си круиз/полет/трип до където мечтае. Важното е желанието за пътуване да не угасва!

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, wilks каза:

Дали цената ще е тази, по-висока или пък по-ниска, няма как да прогнозирам, но това горе са моите параметри. Така че май се разминавам с основната група тук желаещи точно Антарктида.

Аз съм оптимист, и някак шестото ми чувство ми крещи, че един ден всеки ше намери неговият си круиз/полет/трип до където мечтае. Важното е желанието за пътуване да не угасва!

Като гледам, не мога да кажа, че има група. Има няколко магеланци, които имат интерес за онази част на света (да го кажем така най-общо). Истинският интерес обаче и оформяне на реална група има едва когато е налице конкретно предложение. Ако всеки от нас продължи да търси, то един ден рано или късно (както казваш и ти) ще намерим "нашето предложение". Предложението със Селебрити е на невероятна цена, но никак не ми пасва на мен, защото започва на 3-ти февруари, а точно на тази дата ми приключва друго пътуване. Ако все пак успея да достигна някак си до Буенос Айрес на 3-ти февруари, то отсъствието ми от работа/дома ще е за повече от месец. Просто програмата ми за 2024 г. е съвсем по друг начин замислена и не мога да вмъкна нищо повече, като дори ще трябва да измисля как да включа едно море в Гърция. Просто Антарктида не ми е планувана за 2024 г. и затова не ми се получава. Иначе цената на онзи круиз е феноменална, а програмата е супер. Ако нямах други планове, никак нямаше да се чудя. 

Трябва обаче друго да се отбележи. Забелязвам сякаш все по-засилен интерес към Седмия континент, като с това и възможностите за посещение се увеличават. Най-важното от всичко обаче е, че и цените само за няколко години (откакто аз ги следя) значително поспаднаха. Докато преди няколко години възможността да се стъпи на континента е струвала при извънредни промоции най-малко 5000 евро/долара, то сега и примера с круизите на MS Hamburg предлагат тази възможност на далеч по ниска цена, като се има предвид, че включват и самолетен билет до там, което реално сваля нетната цена на самия круиз под 3200 - 3500 евро. Отделно от това наблюдавам и цените на круизите с големите кораби, с които не може да се стъпи на брега. Само преди няколко години трудно се намираха цени за Антарктида под 2700-3000 евро. Ето го примера сега с кораба на Селебрити, който е на цена от 1140 евро, като има и много други дати за под 2000 евро. Явна е тенденцията да спадат цените, явно защото и предложенията се увеличават. Поставим ли си за цел да намерим подходящ за нас круиз до Антарктида през 2025 г., то ние ще намерим и ще направим една вълнуваща магеланска експедиция. Който търси - той намира. 🙂 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Един въпрос. За тоя круиз се изисква медицинска застраховка. Въпроса е коя компания продава застаховки за море? Повечето продават за определени държави.

По право кораба е територия на Германия, обаче това достатъчно ли е?

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Преди време MSC имаха подобна оферта за Антарктида, пак включваща БА, Фолклендските острови, Ушуайя и т.н. (без Тристан де Куня) на цена от 1800 евро. Помня, че любимата ми каюта с балкон беше 2200-2300. И аз тогава изригнах от яд, че вече Тайланд ми беше планиран и платен.

Искам все пак да вметна за размечталите се по Тристан и Кейптаун, че бая дни има по море, което не е хубаво в един круиз, понеже освен, че е скучно, в тази част на света океана не е хич спокоен и благосклонен към корабния сектор като цяло. Едно, че сме гледали филми какви бури се извиват там, второ погледнете исторически колко кораби са се разбили или потънали по тези места, трето - ако имате познат капитан или мореплавател попитайте го каква тръпка е минаването покрай нос Хорн или пасажа Дрейк, четвърто - миналата година едвам стоях на нос Хорн откъм брега, такъв зверски вятър духаше, представям си навътре в открития океан какво е, като го гледах само какви зайчета, пардон, слонове имаше докъдето погледа ми стигаше…ужас. А мен иначе от кораби не ме е страх.

Та колкото по-малко дни има в морето, толкова по-добре. И колкото е по-голям корабът - още по-добре. Изключително важно! Все пак имам 3 круиза, знам какво говоря.

По спомен от прочетеното, май немския кораб не е от размерите на MSC-тата, та може и повече да повръща този кораб. И повръщането е малкия проблем. Чувството че те няма и общото ти състояние, в което ти се иска да излезеш от кожата си, е по-големия проблем.

Та Антарктида - да, но да е с по-малко океан и да има условия в каютите. Ние с половинката в четворка не желаем. Че замирисва на едни други филми😀

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Sun4o said:

Преди време MSC имаха подобна оферта за Антарктида, пак включваща БА, Фолклендските острови, Ушуайя и т.н. (без Тристан де Куня) на цена от 1800 евро. Помня, че любимата ми каюта с балкон беше 2200-2300. И аз тогава изригнах от яд, че вече Тайланд ми беше планиран и платен.

Е да де , нали Панталей откри точно такъв круиз само за 1190€ ( 1920€ каюта с балкон)  / Celebrity.Само че с германския кораб е повече като експедиция , а със Celebrity по-скоро като в Дисниленд.Очевидно слизането на сушата има огромно влияние върху цената на круизите до Антарктида и големите кораби не го правят , а предполагам не могат и да се приближават толкова ( както по-малък кораб би го направил ) :

 

https://www.e-hoi.de/kreuzfahrt/antarktis-kreuzfahrten/80531_0/celebrity-eclipse-celebrity-cruises-buenos-aires-argentinien.html#pricematrix

 

Има такива за които целта са труднодостъпните отдалечени острови и няма много други реалистични начини да стигнат до тях толкова лесно (и евтино). Ако летиш до ЮАР, после седмица на кораб до Тристан + седмица наобратно + няколко седмици чакане на остров на който сигурно на седмия ден ще ти се иска да се хвърлиш в кратера от скука, няма как да излезе евтино и пак ще ти трябва месец. Подобно и за Южна Джорджия.

Тук за месец ще си видял огромен брой повече неща на вероятно същата цена.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 30.10.2023 г. в 19:54, stanimir каза:

Само констатирам , но като че ли напълно липсва женско присъствие сред вече немалката групичка с резервации.Някой има ли научно обяснение ? 

Единственото обяснение от позицията ми на жена ...е че не разполагам с толкова отпуск и нямам вузможност за такъв дълъг период за отсъствие от дома... иначе тръгвах на момента...

Не е наУчно но е женско мнение 🤪

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 56 минути , Sun4o каза:

 

Искам все пак да вметна за размечталите се по Тристан и Кейптаун, че бая дни има по море, което не е хубаво в един круиз, понеже освен, че е скучно, в тази част на света океана не е хич спокоен и благосклонен към корабния сектор като цяло. Едно, че сме гледали филми какви бури се извиват там, второ погледнете исторически колко кораби са се разбили или потънали по тези места, трето - ако имате познат капитан или мореплавател попитайте го каква тръпка е минаването покрай нос Хорн или пасажа Дрейк, четвърто - миналата година едвам стоях на нос Хорн откъм брега, такъв зверски вятър духаше, представям си навътре в открития океан какво е, като го гледах само какви зайчета, пардон, слонове имаше докъдето погледа ми стигаше…ужас. А мен иначе от кораби не ме е страх.

Та колкото по-малко дни има в морето, толкова по-добре. И колкото е по-голям корабът - още по-добре. Изключително важно! Все пак имам 3 круиза, знам какво говоря.

По спомен от прочетеното, май немския кораб не е от размерите на MSC-тата, та може и повече да повръща този кораб. И повръщането е малкия проблем. Чувството че те няма и общото ти състояние, в което ти се иска да излезеш от кожата си, е по-големия проблем.

Та Антарктида - да, но да е с по-малко океан и да има условия в каютите. Ние с половинката в четворка не желаем. Че замирисва на едни други филми😀

Някои пък точно за това отиват на този круиз.Ако трябва да подредя по приоритет за мен то биха -Нос Хорн, Пролива Дрейк, Антрактида и всчко, което дойде допълнително е бонус.  След Коривракен , който минахме на платна, Пролива Дрейк е нещо , което искам да видя и усетя. И понеже с яхта е трудно осъществимо , този круиз е добре дошъл 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.