Прескочи до съдържание

дневник Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

преди 2 минути , Sun4o каза:

Ние говорим за 25-та година, а ти за 24-та

Излезли са маршрутите до май 2025. В периода след 21.12.2024 до февруари 2025 няма никъде едновременно Антрактида и Южна Джорджия. Има Антрактида, но маршрута е доста по-семпъл. Изобщо не коментирам Тристан де Куня... Та затова края на 2024 беше споменат от мен. Явно не съм обяснила достатъчно и/или ти не си прочел задълбочено маршрутите.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , Sun4o каза:

Ние говорим за 25-та година, а ти за 24-та

Бях сбъркал, но се поправих. Благодаря, че ми обърна вниманието. Твърдо съм за януари 2025 г. Нямам възможност за края на 2024 г., защото вече всички свободни дни ми са резервирани за 2024 г. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Роми каза:

Принципно може да се преброим, но всъщност най-близо до сегашната оферта като маршрут е от 26.11.2024 до 21.12.2024. 

В тези дати има 4 дни стоп в Антрактида + 4 дни в Южна Джорджия. В другите оферти след това маршрута е доста орязан и/или променен.

Но иначе - нека специалистите поразгледат възможностите с кораба и да се преброим. Аз съм кандидат :-)))

Роми, аз разгледах за януари 2025 г. и видях, че в действителност круизът е доста ограничен и орязан. Нищо не ни пречи да питаме дали няма да повторят същия маршрут и през 2025 г. Питането винаги си заслужава. Особено, ако се окаже, че сме сериозна бройка. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Има 5 палуби с по 5 вътрешни кабини всяка - общо 50 места на най-ниската цена.Следващата стъпка е по-скъпа с 2000€ на пътник и т.н.

Предлагам ако се съберат повече от 50 желаещи , ВИП-ът да отпечата лотарийни билетчета и местата да се разиграят на коледната магеланска сбирка за да няма сърдити.

И разбира се , не дай боже някой германец да реши да се качи на круиза и да заеме от безценните места  😞

 

@Роми , да ,  ноемврийския маршрут е най-близък до сегашния и според мен също е по-интересен от януари 2025-а (макар и пак доста различен).Януари 2024 е просто уау ! 

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 9 минути , stanimir каза:

оемврийския маршрут е най-близък до сегашния и според мен също е по-интересен от януари 2025-а

Може ли тук да пуснеш линк към тези две предложения - за ноември/декември 2024 и януари 2025 г., за да е лесно за всеки да погледне веднага за какво говорим? 

Връзка към мнение
6 minutes ago, Pantelej Putnik said:

Може ли тук да пуснеш линк към тези две предложения - за ноември/декември 2024 и януари 2025 г., за да е лесно за всеки да погледне веднага за какво говорим? 

Има ги в закачения пост отгоре .

 

Ноември / декември 2024 :

https://www.plantours-partner.de/falklandinseln-suedgeorgien-und-die-antarktis-ham2524.html

 

Януари 2025

https://www.plantours-partner.de/chilenische-fjorde-antarktis-falklandinseln-ham0125.html

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

На мен ми харесват и двата маршрута, като този през ноември/декември 2024 г. ми харесва малко повече, но пък той е и повече дни - 26 дни. Този през януари 2025 г. мисля, че за мен лично е по-осъществим с тези 18 дни. Маршрутът също е хубав, а и полетите и на двата са включени, което си е голям плюс. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да сме живи и здрави ще пуснем отзиви от сегашния, 01.2024. Ако всичко е ОК, налазвайте смело. 

Малко съм стресиран, че ще сме със сбръчкани немски пенсионери 27 дни 🙂 дали няма да скоча зад борда.

Отделно ще има гроссе драйфус....

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Е що, "шатци" тва , "шатци" онова ?  Немският език е много мелодичен.

 

Както магелански крак не беше стъпвал на Тристан , скоро ще е като Троян ...

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 25.10.2023 г. в 20:39, Георги Матеев каза:

Точно затова, приятелю, понеже много добре може да оцениш невероятността на тази оферта, ще ме разбереш защо (макар и с мъка на сърцето) вчера се отказах от пътуването във Венецуела през януари и предварително съжалявам, че няма да съм там с прекрасната група магеланци. Дори отсвирвам 400-евровия си билет до Каракас (дано Търкиш направят някоя промяна за да го спася). Просто във Венецуела мога да отида по всяко време, но наистина не съм сигурен дали и кога отново ще се появи подобна оферта...

@stanimir

Разбира се, че прекрасно те разбирам. Ако не беше точно Венецуела тогава, аз щях да съм зарязал билетите, и букнал преди теб 😄 Но точно Рорайма не бих я заменил даже и за Тристан, Хърд и Макдоналд, и Питкерн, взети заедно. Рорайма с Анхел ми е на мен мечта от повече от 9 г., нещо като моят Сантяго си е. При теб да си говорим директно, Венецуела беше по-скоро емоционално решение. Още повече, че вече си бил там. Така че, разбирам те перфектно, и няма драма. Просто питах да потвърдиш 🙂 И освен да ви пожелая всичко да е по мед и масло, друго няма какво да кажа. Ако и да са ни донякъде сходни приоритетите, всеки си има неговите "топ оф дъ топс", и е нормално да е така. Както аз ще ходя за втори път до Великденския остров (ако мога и трети и четвърти ще отида, живот и здраве), така ти си имаш твоите места, които би повторил. Въпреки че точно тук Антарктида даже не е гвоздеят

, а именно Тристан, като и ти си отбелязал.

 

 

 

На 25.10.2023 г. в 23:48, stanimir каза:

Остава Питкерн и вече може само да обикаляш по Тв студиата.

Забравяш другият диамант - Токелау, до където също няма полети, а корабът ако не е в ремонт (нищо че е нов), пак може да не тръгне по график. Капитанът си решава сам кога и дали да тръгне. Тоест пак логистиката е проблемът, а не цената, каквото е положението и с Тристан.

 

 

Всъщност, сега като се замисля, идеята за чартърен круиз би проработила и за Питкерн с Токелау, плюс Маркизките острови, част от Фр. Полинезия....някой ден :ph34r: Ама хич не съм лаком май 😆 Особено ако дар словото на @Pantelej Putnik проработи за Антарктида. И да, ако ще им пишеш и омайваш, най-добре говори направо за февруари '25. Ноември ще си е греда отсекъде. То даже декември и януари са ми леко въпросни, имам предвид чисто метеорологично. Едно забавяне от 2-3 дни при Дрейк обръща цялата кола. А ветровете в ноември, декември и януари, могат да са невъобразими точно там. Така че, като ги убеждаваш в ползите, все пак споменѝ, че бихме желали да е през феврури. С което давам заявка и аз за включване в списъка. Но задължително с Тристан, искам да го видя този Edinburgh of The Seven Seas 😛

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 2 часа, wilks каза:

Забравяш другият диамант - Токелау, до където също няма полети, а корабът ако не е в ремонт (нищо че е нов), пак може да не тръгне по график. Капитанът си решава сам кога и дали да тръгне. Тоест пак логистиката е проблемът, а не цената, каквото е положението и с Тристан.

 

 

Всъщност, сега като се замисля, идеята за чартърен круиз би проработила и за Питкерн с Токелау, плюс Маркизките острови, част от Фр. Полинезия....някой ден :ph34r: Ама хич не съм лаком май 😆 Особено ако дар словото на @Pantelej Putnik проработи за Антарктида. И да, ако ще им пишеш и омайваш, най-добре говори направо за февруари '25. Ноември ще си е греда отсекъде. То даже декември и януари са ми леко въпросни, имам предвид чисто метеорологично. Едно забавяне от 2-3 дни при Дрейк обръща цялата кола. А ветровете в ноември, декември и януари, могат да са невъобразими точно там. Така че, като ги убеждаваш в ползите, все пак споменѝ, че бихме желали да е през феврури. С което давам заявка и аз за включване в списъка. Но задължително с Тристан, искам да го видя този Edinburgh of The Seven Seas 😛

Така разгледан въпроса - наистина ще е по-добре във февруари, щом са по-малко ветровете. Не бях мислила върху този аспект, а точно тук е важен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз като чета , вече съм почти сигурен ,че тия новобранци от кораба нищо не разбират.Нито им е ясно кога , нито накъде да плават.Като преговаряте направо искайте да поемете и управлението на кораба.

Само така работата ще е сигурна. 

 

  • Смея се 11
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, stanimir каза:

Аз като чета , вече съм почти сигурен ,че тия новобранци от кораба нищо не разбират.Нито им е ясно кога , нито накъде да плават.Като преговаряте направо искайте да поемете и управлението на кораба.

Аз пък ще пусна официална петиция за преименуването на Тристан да Куня - нека новото име бъде Троян да Куня. Звучи толкова по-добре, нали?

 

С риск да прозвуча скучно, ама хайде приземете се малко 🙂

 

преди 19 часа, era123 каза:

Отделно ще има гроссе драйфус....

Нищо подобно. На предния ми антарктически круиз още в началото раздадоха едни вълшебни хапченца и никой не повърна и един път, въпреки че преминаването през протока беше доста бурно. Също така силно се съмнявам аудиторията на кораба да е основно пенсионери (те ходят на топличко) - на предишния круиз средната възраст беше около 50 години, почти нямаше случайни и повечето хора бяха изключително интересни. Някои от тях са ми приятели и до днес.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

искайте да поемете и управлението на кораба.

Сещам се за поне двама магеланци с капитански права, не съм сигурен само за колко бруто регистър тона са им пермитите. :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 9 минути , Фил каза:

Сещам се за поне двама магеланци с капитански права, не съм сигурен само за колко бруто регистър тона са им пермитите. :biggrin:

Моите са за по малки плавателни съдове, но съм готов с експерименти  да управлявам всичко, което се движи, стига някой да ми даде  хахах😂

преди 26 минути , Георги Матеев каза:

Аз пък ще пусна официална петиция за преименуването на Тристан да Куня - нека новото име бъде Троян да Куня. Звучи толкова по-добре, нали?

 

С риск да прозвуча скучно, ама хайде приземете се малко 🙂

 

Нищо подобно. На предния ми антарктически круиз още в началото раздадоха едни вълшебни хапченца и никой не повърна и един път, въпреки че преминаването през протока беше доста бурно. Също така силно се съмнявам аудиторията на кораба да е основно пенсионери (те ходят на топличко) - на предишния круиз средната възраст беше около 50 години, почти нямаше случайни и повечето хора бяха изключително интересни. Някои от тях са ми приятели и до днес.

Тристан да Куня с каква брутална рима ми идва….😂

Има медикаменти с които нямаш проблем с морската болест а това все пак е круиз, не ветроходна яхта.

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

При качване на кораба предлагам да скрием оръжията си и да се престорим на земеделци. Когато приближим Тристан да Куня, изкарваме водните пистолети и завземаме караба. Предлагам да кажем следните думи: "Тук се слуша мойта воля! Аз съм капитан!" Чувал съм, че веднъж проработило. Немците (днешните) не са много по насилието и ще си правят пас. Ще поискаме корабът да акостира на Тристан бла-бла. Спира корабът и се втурваме 30-35 човека към населеното място. Завземаме управлението и забиваме магеланския флаг час по-скоро. Обявяваме територията за магеланска, а страната за Магелания. Столица е Нови Троян. Правим експресни избори и като болшинство ги печелим, защото другите са заети и не успяват да гласуват. Изпиваме и изяждаме всичко натрупано от местните. Няма обаче да има време хубаво да си развием и разработим корупцията, защото английски военен кораб е пристигнал да върне владението към короната. Не оказваме съпротива, а ги посрещаме с хляб и сол по стара магеланска традиция. Магеланската държава просъществува само часове, но ние сме се разчули със смелост и гостоприемство по цял свят. Канят ни по студия и публицистични предавания, защото са втрещени как ни е дошла на акъла подобна иди.отска идея. Ставаме живи легенди и забогатяваме. Парите харчим само за пътуване.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 13
Връзка към мнение
41 minutes ago, Фил said:

Сещам се за поне двама магеланци с капитански права, не съм сигурен само за колко бруто регистър тона са им пермитите. :biggrin:

Дори хабилитиран лектор има тук , не знам само как е с мразовитите дестинации и дали държавите по маршрута са достатъчно демократични.

Друго си е лекциите да са на родния ти език.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Фил каза:

Сещам се за поне двама магеланци с капитански права, не съм сигурен само за колко бруто регистър тона са им пермитите. :biggrin:

За 40. Не стигат.😊

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 15 минути , marycap каза:

За 40. Не стигат.😊

 

Оттук 40, оттам 40, като се съберат, накрая ще стигнат... Та чак до Тристан да Куня 🙂

  • Смея се 7
Връзка към мнение

Тоя тур ми дойде дюшеш. Моя випуск колегите "въртят" базата на о. Ливингстън. Дори да мога да се пласирам с тях, 3 месеца няма как да съм там. 

Дано хаповете за морска болест да работят,че на риболовна лодка основната захранка дойде от мен 🙂

Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

Сещам се за поне двама магеланци с капитански права, не съм сигурен само за колко бруто регистър тона са им пермитите. :biggrin:

Аз също съм сертифициран да командвам гигантски космически кораби, но най-вече бойни, а тук случаят сякаш е малко по-мирен … 

  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Гледам тук сте почнали шегите , ама аз най - сериозно да кажа на @Pantelej Putnik да ме пише участник . Имам му пълно доверие , че ще изкрънка всичко, което може да се изкрънка . Пък и нищо да не стори , пак ще си следя 2025 година . За този януари направо ще ми посочат вратата, въпреки наличието на отпуск . 

Отивам да си търся другарче .

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

Тези бяха обиколили доста от най-зачуканите острови по света  (включително Питкерн) , но май и те не са стигали до Тристан да Куня, само до Св. Елена. Има много практична информация за всяко едно място :

 

Screenshot_2023-10-28-22-42-24-594_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-28-22-42-29-519_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-28-22-42-38-179_com.miui.gallery.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Pantelej Putnik каза:

....и забиваме магеланския флаг...

Само се запишете в темата за знамето, че току виж е заминало за накой Алпийски курорт баш тогава 🙂 

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.