Прескочи до съдържание

дневник Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

преди 2 часа, jorocontrola каза:

Малко офтопик: класическите спътници за ТВ са на стационарна орбита, т.е. те си летят над точно определена част от земята и се въртят с нейната скорост.

Не само че са на геостационарна орбита, но (и което е по-съществено за темата, която обсъждаме), по разбираеми причини спътниците на геостационарна орбита могат да бъдат разположени само над (в равнината на) екватора, а както всички (освен плоскоземците :grin:) знаем - полярните области са най-далеч от екватора.
 

Цитат

Предполагам при Старлинк схемата е друга - много стъпници, които са като пчелички в небето. 

Точно така - спътниците на Мъск са в система като мрежа -  обикалят си земята и си разменят инфо/данни когато се разминават. 
Но даже и при Старлинк полярните области са много по-слабо обхванати - първо, защото не е ефективно - тези области са много слабо населени или напълно необитаеми и съответно няма търсене/пазар за услугата, а освен това поддържането на спътници на орбита с голяма инклинация (голям ъгъл спрямо равнината на екватора) е малко по-сложно по няколко различни причини.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 17 минути , Георги Матеев каза:

Намерих другарче и вчера резервирахме 1 двойна каюта на януарския круиз от Ушуая до Кейптаун. Предплатихме 20% депозит, остатъка се плаща в началото на декември, вече имаме потвърждение.

Ейййй, супер! :clapping::smile3:
Ще чакаме репортажи! :smile3:
(точно вчера показах офертата на едни приятели - ако могат да се възползват - и им казах, че това е като филм на National Geographic, ама на живо, при това на чудесна цена)

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ох, кораб, който акостира на Антарктида, после обръща и тръгва за Африка...

Не мога да се стърпя вече и да не оспамя... от няколко дни само тая култова сцена ми е в главата 😄

 

... well, this sucks! 😄

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Намерих другарче и вчера резервирахме двойна каюта на януарския круиз от Ушуая до Кейптаун. Предплатихме 20% депозит, останалото се плаща в началото на декември, вече имаме потвърждение. Изтупах от прахта поръждясалия си немски и всичко е точно 🙂

БРАВО! Радвам се искрено, че си успял да се включиш в подобно пътешествие. Маршрутът е наистина уникален.
---
P.S. Не се съмнавай, че всички ще сме духом с теб 🙂 , а ако се нагърбиш да вземеш и знамето.... и физическо магеланско присъствие ще има. Отделно стартът му за годината ще много силен.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

За капак - без нужда от изключително сложни гимнастики с билети за в първите дни след НГ  , трансфери или паразитни нощувки.

 

Лошото е, че вече каквото  за където и да излезе ще го сравнявам с това и ще ми се струва по-незначително. За следващия януари маршрута  е различен , макар и също много силен.

Изненадан съм че в цяла Германия няма 400 човека , които да харесат подобно пътуване,  дори и на нормална непромоционална цена (от 5799€ за вътрешна каюта) ? 

Офертата излезе още миналата сряда , за щастие блогърите я припомниха в седмичния си форумен обзор.

 

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
3 hours ago, Георги Матеев said:

Намерих другарче и вчера резервирахме двойна каюта на януарския круиз от Ушуая до Кейптаун. Предплатихме 20% депозит, останалото се плаща в началото на декември, вече имаме потвърждение. Изтупах от прахта поръждясалия си немски и всичко е точно 🙂

 

Трудно ми е да опиша емоциите, които изпитах след прочитането на тази оферта. Това е може би най-първосигналното решение, което съм взимал някога за каквото и да е пътуване. Следя много детайлно нещата и за последните поне 5 години със сигурност не се е появявало друго предложение, което дори да се доближи до това. Ако говорим стриктно за финансови параметри - реалната стойност на пътуването (ако всички точки се посещават поотделно) е минимум четворна, за удобството и т.н. да не говорим. Смело мога да кажа, че това е уникална оферта, каквато излиза изключително рядко и просто не може да бъде пропусната.

 

Привлече ме най-вече посещението на Тристан Да Куня, което ми е невероятна мечта още от 2019-а, когато бяхме на о-в Света Елена, и което самó по себе си отнема минимум 2-3 седмици и е много предизвикателно логистично. На второ място се развълнувах за трите дни в Южна Джорджия (също много трудно и скъпо за достигане място) и спирката в Чили. Антарктида ми беше най-малката тръпка, тъй като вече съм ходил, но все пак с удоволствие ще разгледам нови места там. А бонусите с Ушуая и Кейптаун дори не ги броя, макар че и те са не по-малко интересни.

 

И още един детайл... По лични причини имам силна нужда да се откъсна тотално от света за няколко седмици, да почина и да попремисля някои неща. Липсата на интернет за мен е ОГРОМЕН плюс. И някак този круиз просто дойде като по поръчка.

  

Точно затова, приятелю, понеже много добре може да оцениш невероятността на тази оферта, ще ме разбереш защо (макар и с мъка на сърцето) вчера се отказах от пътуването във Венецуела през януари и предварително съжалявам, че няма да съм там с прекрасната група магеланци. Дори отсвирвам 400-евровия си билет до Каракас (дано Търкиш направят някоя промяна за да го спася). Просто във Венецуела мога да отида по всяко време, но наистина не съм сигурен дали и кога отново ще се появи подобна оферта...

 

@stanimir огромно благодаря!

Остава Питкерн и вече може само да обикаляш по Тв студиата.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Фил каза:

Ейййй, супер! :clapping::smile3:
Ще чакаме репортажи! :smile3:
(точно вчера показах офертата на едни приятели - ако могат да се възползват - и им казах, че това е като филм на National Geographic, ама на живо, при това на чудесна цена)

Мисля, че е време за книга!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

А дали някой знае при този конкретен круиз полетите от и до Франкфурт минават ли транзитно през САЩ и изисква ли се виза ако минават? Също така иска ли се виза при пристигане в Кейп Таун съответно за РЮА? Не откривам информация за полетите на сайта им, а и немският не ми е никак силен.

Връзка към мнение
1 hour ago, mount said:

Здравейте,

А дали някой знае при този конкретен круиз полетите от и до Франкфурт минават ли транзитно през САЩ и изисква ли се виза ако минават? Също така иска ли се виза при пристигане в Кейп Таун съответно за РЮА? Не откривам информация за полетите на сайта им, а и немският не ми е никак силен.

Някъде в условията срещнах че конкретните полети се обявяват мисля четири седмици преди пътуването.Не намирам логика да са през САЩ , но ако теоретично са - визата е задължителна (дори и само за транзит през американско летище).

За ЮАР трябва виза за български граждани (вкл. за пристигащи с круиз).

 

Лесно може да се направи запитване и на английски език до круизната компания  , видимо отговарят много бързо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Георги Матеев каза:

Намерих другарче и вчера резервирахме двойна каюта на януарския круиз от Ушуая до Кейптаун. 

Ето това е сериозен човек! Браво!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, stanimir каза:

За следващия януари маршрута  е различен , макар и също много силен.

Къде мога да видя маршрута за януари 2025 ?

 

https://www.seereisedienst.de

Връзка към мнение
преди 1 час, stanimir каза:

Някъде в условията срещнах че конкретните полети се обявяват мисля четири седмици преди пътуването.Не намирам логика да са през САЩ , но ако теоретично са - визата е задължителна (дори и само за транзит през американско летище).

За ЮАР трябва виза за български граждани (вкл. за пристигащи с круиз).

 

Лесно може да се направи запитване и на английски език до круизната компания  , видимо отговарят много бързо.

Благодаря много, аз им писах по-рано днес с този конкретен въпрос, но все още нямам отговор. Чудя се обаче дали 4 седмици ще стигнат за уреждане на две визи, ако се наложи, разбира се.

Връзка към мнение

Тогава очакваме да споделиш какво.ще ти отговорят.По въпроса за визата (САЩ)  и четири месеца да имаш пак няма 100% гаранция.

Ако съвсем всичко се обърка може да стигнете и саморганизирано , макар поначало да изключвам такъв вариант.

Връзка към мнение
преди 2 часа, mount каза:

А дали някой знае при този конкретен круиз полетите от и до Франкфурт минават ли транзитно през САЩ

Теоретично е възможно и да е директен полетът до Ушуая, но е по-логично да е със стоп някъде в Бразилия - GRU или GIG - вместо да се разкарват чак до Щатите. За връщането от Кейптаун към Германия вече е съвсем естествено да е директен полет.

Връзка към мнение
преди 20 минути , mount каза:

Благодаря много, аз им писах по-рано днес с този конкретен въпрос, но все още нямам отговор. Чудя се обаче дали 4 седмици ще стигнат за уреждане на две визи, ако се наложи, разбира се.

Вече ги няма огромните опашки за интервю, така че теоретично 4 седмици ще стигнат (ако не ти откажат виза, разбира се). Според мен полета ще е чартърен, така че няма причина да обикалят през Щатите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще споделя какво ще отговорят, надявам се да има отговор скоро. Честно казано не ми се занимава с виза за САЩ, иначе за РЮА ще опитаме да вземем ако се окаже, че полетите не са през Щатите.

Връзка към мнение

Не виждам защо смятате, че има изобщо вероятност полетите да са през САЩ. При подобни круизи се чартира полет ( нали не смятате , че ще има 400 свободни места в  един самолет ) , твърде вероятно самолета ще е на Юроуингс Дискавър или Кондор .

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Дискусията около този круиз окупира темата , а редовно излизат и други предложения , други дестинации.Все пак има и хора които ги втриса само при мисълта за студ 🙂

Дали не е по-добре модераторите да отделят клончето в отделна тема ?  Вярвам януари ще има и включвания от мястото на събитието.

 

П.П. В темата за визите последно имаше инфо че РЮА започва да издава e-visa.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Георги Матеев

Явно не сте чели най-дребния шрифт. Пише, че при достатъчен брой пътници се лети с чартър на Кондор, а в противен случай се резервират индивидуални билети със стандартни авиокомпании, което в случая 99% значи Луфтханза полет Франкфурт-Буенос Айрес + вътрешен полет до Ушуая и връщане пак с Луфтханза, които имат директен полет Кейптаун-Франкфурт.

 

Не виждам никаква логика за полети през САЩ и не мога да си представя как немска травъл компания резервира нещо различно от полети с немски авиокомпании, с които 100% имат специални договорки.

 

По въпроса с визата за ЮАР - от посолството в София казаха, че трябва да се кандидатства по каналния ред, явно evisa-та не е за всички все още.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

@Георги Матеев, много се радвам, че ще ходиш :good:. Май другарчето ти не е издадено, но се надявам да си вземе апарат и надлежно да документира всяко животинче. Отдавна толкова не съм се радвала на твоя дестинация и ако не ми снимаш поне 5 вида пингвини, го взимай наобратно този кораб :grin:

 

image.png.c162eec85c6e7301b297eeb9c0873318.png

 

image.png.b7482d41b164945ceafee603e7e83ef1.png

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
На 21.10.2023 г. в 23:16, stanimir каза:

27 дни ( 03-29 януари 2024) Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун  от 3299€ за вътрешна каюта.

* Цената включва  полетите  Франкфурт - Ушуая / Кейптаун  - Франкфурт (  възможно е и от Дюселдорф 

* Цената включва екскурзиите със слизане на сушата в Антарктида. 

 

https://travel-dealz.de/deal/ms-hamburg-transatlantik-ushuaia-kapstadt-2024/

Ех, ако имахме възможност за толкова дълго откъсване от работния процес, би било страхотно. Ще се надяваме на такива оферти в пенсионна възраст 😃 Очаквам от @Георги Матеев много снимки и разкази за преживяното.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много се радвам,че най-големия пътешественик във форума ще отиде на този круиз. @Георги Матеев, моля те споделяй и снимай! Направо невероятен маршрут!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.