Прескочи до съдържание

Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

преди 6 часа, era123 каза:

Полета за връщане е LH577 на 29.01 от 18.30ч. Получих мейл от немците след като им дадох зор. 

Само той е около 500е, до Ушуая е още към 700е. Т.е има 2000е за кораба. Невероятна оферта. 

Връщането с Луфтханза беше очаквано. Между другото на сайта на авиокомпанията този полет всъщност струва €725, а сумарно двата полета са около €1500, тоест самият круиз струва едва €1800. При маршрут 27 дни, това прави средно по €67 на ден - ами тя само храната е толкова. Направо офертата не на годината, ами на петилетката.

 

А споменаха ли нещо по-конкретно за полета до Ушуая, че той ми е много по-вълнуващ?

 

EDIT: Намерих нещо интересно. Луфтханза полетът CPT-FRA на 29.01 е €725, докато полетът CPT-JNB-FRA-SOF пак с Луфтханза струва €505. Въобще да не споменавам, че CPT-DOH-SOF с катарците е само €425. Какво пречи да пишем на агенцията / круиз оператора и да помолим за билет направо до София? Дефакто дори ще им спестим пари.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
24 minutes ago, Георги Матеев said:

Връщането с Луфтханза беше очаквано. Между другото този полет всъщност струва €710, а сумарно двата полета са около €1500, което прави цената на самия круиз едва €1800. При маршрут 27 дни, това прави средно по €68 на ден - ами тя само храната струва толкова. Направо офертата не на годината, ами на петилетката.

 

А споменаха ли нещо по-конкретно за полета до Ушуая, че той ми е много по-интересен?

 

EDIT: Намерих нещо много интересно. Луфтханза полетът CPT-FRA на 29.01 струва €710, докато полетът CPT-JNB-FRA-SOF струва €518. Какво пречи да пишем на агенцията / круиз оператора и да поискаме полета направо до София? Дефакто дори ще им излезнем по-евтини като разход.

Още нищо за Ушуая не съм чул, ама аз не съм ги питал за там. Връщането ми трябваше за ЮАР виза.

До Ушуая обаче на скай скенер е поне 28ч. път с 2 смени - Мадрид и БА.

 

Аз на връщане продължавам на запад от Франкфурт, София не ми е опция.

 

Абе нещо прекалено изгоден тоя круиз, та малко почвам да се напрегам 🙂 както ми взеха парите от КК без сек. номер (3 цифри) и без име без онлай код (СМС) . Само 16 цифри КК + валидност. Да не изядем дървото, че после разправия през КК. 🙂 хахахах.

Връзка към коментар

Намерих си хапчетата против морска болест. Дали ще ги продават все с това име, нямам представа

20231118_132420.jpg.ee99c51e598c82e0ec25247a18456534.jpg

Едно хапче 1 час преди това и може вълните да идват. Е, не прекалено големи. 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Лекарствата имат търговско име (което варира според пазара) и активна съставка. Така че ако не намирате същото лекарство (Avomine) може да потърсите нещо със същите съставки (Promethazine theoclate)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Полета за Ушуая е с HiFly. Не съм ги чувал. Португалска чартърна компания. Полет 19ч със зареждане на Кабо верде. Обаче тая ексурзия може да стане още по-интересна ако видим и това:

 

Най-големият айсберг в света се движи отново след 30 години | Днес.dir.bg

 

В района ни е.

 

Outbound flight from Frankfurt to Ushuaia with HiFly (local times): 02.01.2024 Flight no. 5K825 Flight duration 19:05 hours Departure 7:30 p.m. Arrival 10:35 a.m. (on 01/03/24) Subject to change. A technical stopover in Cape Verde is planned.

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Пожелавам приятно пътуване на цялата група!

Надявам се да споделите после с най-големи подробности за тази оферта, защото знаете, че има и други мераклии.

 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички за пожеланията. Аз стягам куфара в момента (ще пътувам с чекиран багаж за първи път от 9 години насам!) и вълнението е голямо. Взимам с мен големия фотоапарат и едно гопро, предполагам и другите от групата ще са подготвени, та ще има снимков материал после.

 

Весело посрещане на новата година довечера 🙂

  • Харесвам 37
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 37 минути , Георги Матеев каза:

... Аз стягам куфара в момента (ще пътувам с чекиран багаж за първи път от 9 години насам!) и вълнението е голямо.

...

Приятно пътуване и чудесна антарктическа експедиция пожелавам!
Чакаме снимки и разкази! 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В Тристан в края на 19-ти век живеят 86 човека местно население в голяма изолация. 
 
В началото на 20-ти век между 1909 и 1919 година там не спира нито един кораб и островът е тотално изолиран от цивилизацията, след като външен човек не стъпва там за цели 10 години! 
 
В крайна сметка през 1919 година английският кораб HMS Yarmouth акостира в Тристан, който уведомява местните, че е имало Първа Световна Война и какъв е бил изхода от нея 🙂
 
Успешна и вълнуваща 2024!

 

  • Харесвам 24
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 7 часа, Sun4o каза:

@Георги Матеев, врътни им едно парти и на тристанци. Ще ти вдигнат паметник.

Никакъв проблем, вече имаме и местна връзка на Тристан и мога да пиша да уреди нещата до пристигането ни 🙂 Виж един от коментарите под вчерашната ми фейсбук публикация за круиза:

 

Screenshot_20240102_092412_Facebook.jpg.ae5432ceac67e753e6b2b768fe60858a.jpg

 

Проверих профила, реален е. Остава само тотална мистерия как тази жена е видяла поста ми, като нямаме дори 1 общ приятел...

  • Харесвам 13
  • Шок 7
  • Браво 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.