Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Аз вече му писах на мейла :blush: той отговори следното, изглежда ок мисля. Но това за депозита ме навежда на мисълта, че някак си ще ги иска тази пари налични?Ще питам разбира се, но може ли да има такава практика да се дава кеш депозит... 

 

The apartment has 5 bedrooms ( 3 of them with en suite bathroom), 5 bathrooms, air, conditioning, wi fi, shampoo, bed sheets, towels, private parking, large living room, fully equipped kitchen.
The apartment is still available for the specified dates. It will be €195 per night for the whole apartment + €700 security deposit which is fully refundable on the check out date. You will have full use of the property and standard amenities. Linens included (sheets and towels). Utilities included. WI FI included. Parking space available.

If you would like to start the booking arrangements I would need the following info from your side:

- Arrival Date:

- Departure Date:

- No of Adults:

- No Children:

- First name:

- Last name:

- Street Address:

- City:

- Zip Code (Post Code) :

- Country:

- Phone Number:

- Special Requests on arrival:

 

Like any other transactions on Airbnb, they will handle payment and it will be released to me only after you check in. If everything is ok, please provide the requested information so I can initiate the booking on Airbnb. Awaiting your reply.

 

 

не се връзвайте, мой приятел изгоря с 400 евро така само защото водеше комуникации извън сайта и преведе парите по банков път....пи една студена водица общо взето.....само и единствено през сайта трябва да става всичко

Връзка към коментар

Да отказахме се от този апартамент. След 1-2 дни на линка се появиха снимки на друг апартамент, а този по-късно се появи предлаган от друг хост.... изглежда наистина е било измама. 

 

Все пак успяхме да резервираме друг апартамент, точно водейки кореспонденция само през сайта  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да отказахме се от този апартамент. След 1-2 дни на линка се появиха снимки на друг апартамент, а този по-късно се появи предлаган от друг хост.... изглежда наистина е било измама. 

 

Все пак успяхме да резервираме друг апартамент, точно водейки кореспонденция само през сайта  :)

 

Не е зле да пуснеш доклад към airbnb да си прочистят и те градинката. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Извинявам се,но се надявам някой да ми разясни.Аз съм хост ,давам апартаменти,регистриран отдавна,но за първи път ще имам гост.Сайта дръпва парите от клиента,а после аз по банков път ли си получавам сумата?

Връзка към коментар

Какво си регистрирала като метод на плащане? PayPal или по банков път? Каквото си подала като параметри - там ще то преведат парите 24 часа след като госта ти се настани и няма оплаквания. Ще получиш съобщение като ти преведат парите.

Връзка към коментар

Бяхме за няколко дена в Пиза в airbnb апартамент. При пристигането хазяина снима с телефон личните карти на мъжа ми и мен. Това нормално ли е? Даде ни договор за наем на апартамент, в който беше записана италианска фирма,  а данните на мъжа ми попълни на ръка и вместо номер на личната карта написа ЕГН-то, за адрес писа България.

Връзка към коментар

Toва с плащането в лева по курс 2,02 е пълна простотия според мен. Продължават да ме изненадват все лошо от AirBNB.

 

Meжду другото за предстоящото ни пътуване в Италия много си харесах един апартамент на 20-тина км от Флоренция през Airbnb - струваше 430 евро за 4 нощувки за 4-ма. В последствие попаднах на него съвсем случайно и в booking - 340 евро. И дори Airbnb щяха да ми дръпнат парите от картата веднага, а в букинг не ми искаха кредитна карта (въпреки, че не е с free cancelation - не знам как ще ми изтеглят парите ако реша да отменя резервацията)

Връзка към коментар

Има ли го едно и също място и в airbnb и през booking, почти сигурно на второто място ще е по-евтино, а и няма никакъв шанс за класическия пълен рефънд, който е лесен в букинг. Просто сумарно комисионните са им по-високи.

 

Да искат лична карта е толкова нормално, колкото и да ти я поискат да я снимат в хотел. По-често се случва при фирмите, които отдават апартаменти професионално. Не знам до колко е законно.

Връзка към коментар

 

Да искат лична карта е толкова нормално, колкото и да ти я поискат да я снимат в хотел. По-често се случва при фирмите, които отдават апартаменти професионално. Не знам до колко е законно.

 

Със сигурност е законно ако въпросната организация е регистриран администратор на лични данни съгласно действащото в съответната страна законодателство. Бъди сигурен, че няма хотел без подобна регистрация. В противен случай няма да получи лиценз за извършване на дейността. Когато обаче физическо лице пожелае да копира документ за самоличност, без да всявам излишна паника, това лично на мен ми звучи доста подозрително. Възможно е съответното законодателство да изисква някаква форма на регистрация на госта в местното полицейско управление. В такъв случай отново опираме до удостоверението за регистрация като администратор на лични данни. Аз бих се поинтересувал и бих поискал от хоста да ми представи подобна регистрация. В противен случай предоставям доброволно личните си данни на лице, което не е ясно в едни момент как би могло да реши да ги използва за собствени цели...

Връзка към коментар

Да, и преди съм попадал на 2-3 такива случая, винаги букинг е по-евтино. В повечето случай "service fee" на Airbnb изяжда разликата. Но точно в този дори без нея, пак в букинг е по-евтино. Това с включената такса за почистване, спомената и на двете места.

 

Не съм запознат - хостовете в Airbnb плащат ли service fee? Aко не - то просто ролите са разменени. На едното място таксите се поемат от хоста, на другото от гостите. Но ако има и такса за хостовете, то тогава събират пари и от двете страни.

Връзка към коментар

С оглед на това, че са предоставили и договор за наем от италианска фирма, мисля че наистина се касае за надлежно регистриран администратор на лични данни. Просто airbnb не се ползва само от аматьори, но и много професионални агенции си предлагат имотите там. 

 

При всички случаи според мен е редно изискването да е написано още в описанието на листинга, а не да се разбира на място. 


Не съм запознат - хостовете в Airbnb плащат ли service fee? Aко не - то просто ролите са разменени. На едното място таксите се поемат от хоста, на другото от гостите. Но ако има и такса за хостовете, то тогава събират пари и от двете страни.

 

И двете страни плащат такси. 

Връзка към коментар

Със сигурност е законно ако въпросната организация е регистриран администратор на лични данни съгласно действащото в съответната страна законодателство. Бъди сигурен, че няма хотел без подобна регистрация. ...

 

Тук май не си съвсем прецизен. :)  Могат да си имат и/или изискват каквато и да е регистрация, но нямат право да снимат документ са самоличност - просто е по-лесно така и затова го правят.

В БГ дори и банките го практикуват, а никъде няма такова изискване.

Ако си администратор на лични данни си длъжен да обработваш личните данни на граждани, само в обхвата, в който  ти  е необходим за да извършваш основната си дейност.

т.е. нямат право да снимат лични карти.

Например мога да съм с едно око, ухо и без нос, което ще личи от копието на личната ми карта, а за да извършват дейността си тази информация не им е необходима.

Връзка към коментар

Не познавам действащото законодателство в сферата на защита на лични данни на всяка една страна в ЕС и не бих могъл да кажа доколко копирането на документ за самоличност излиза от разписаните правомощия на администратора...

Връзка към коментар

Не познавам действащото законодателство в сферата на защита на лични данни на всяка една страна в ЕС и не бих могъл да кажа доколко копирането на документ за самоличност излиза от разписаните правомощия на администратора...

 

 

Със сигурност е законно ако въпросната организация е регистриран администратор на лични данни съгласно действащото в съответната страна законодателство.

...

 

Юристи, кво да ги правиш. :)  ;)

 

За БГ е категорично незаконно.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Юристи, кво да ги правиш. :)  ;)

 

За БГ е категорично незаконно.

 

Не знам какво искаш да кажеш. По-горе отговарям на Георги. Става дума за страна от ЕС. Ако е спазено действащото законодателство, изискването за представяне и копиране на документ за самоличност е напълно законно. България беше включена от теб в дискусията, не знам по каква причина...

Връзка към коментар

Не знам какво искаш да кажеш. По-горе отговарям на Георги. Става дума за страна от ЕС. Ако е спазено действащото законодателство, изискването за представяне и копиране на документ за самоличност е напълно законно. България беше включена от теб в дискусията, не знам по каква причина...

 

Спорът наистина издребня, за което съжалявам. Включих БГ защото сме част от ЕС и правилата в тази чувствителна материя са еднакви/идентични в целия ЕС.

Справка ДИРЕКТИВА 95/46/ЕО, по-конкретно чл.6 т.1 подточка в 

Връзка към коментар

Имам нужда от консултация. Резервирах апартамент, като в условията ясно е посочено, че настаняването е до 22 часа. До тук добре, обаче Ryan, междувременно, смениха часа на полета и вместо да кацнем в 21 часа, кацаме в 00.05. Каквото и да направя, преди 01.00 няма как да стигна до мястото. Писах на хостесата преди две седмици, тя ми отговори, че ще се опита да намери някой, който да ми предаде ключа и веднага щом има резултат ще ми пише. Но оттогава ни вест, ни кост! Много ли ще е нахално да й пиша отново, пътуването ми е след 5-6 седмици. Просто тази яснота не ми е по вкуса. Също така, ако не успее да откликне на желанието ми, тя ли трябва да анулира резервацията?

Връзка към коментар

Пиши и естествено, със сигурност е забравила. Иначе мисля, че ти ще трябва да анулираш резервацията, може тя да не се съгласи, след като си е отбелязала, че се влиза до 22:00, а вие пристигате след това...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За пръв път и ние ще ползваме апартамент през този сайт.След два дни в Ница.Дано всичко е наред, че взех да се притеснявам, като чета темата.:(

И на мен цената ми е в лева, при плащането, а иначе беше в евро.Ама хич не съм сметнала по колко съм го платила:(

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предварително се извинявам за тъпия и вероятно многократно предъвкан въпрос, но ме интересува дали при airbnb върви класическата схема - да резервираш през сайта и платиш на ръка при пристигането, без да има предварително дърпане на суми през карти в процеса на резервация? И ако да - доколко е разпространена сред хазаите?

 

Въпреки че bnb е основният вид настаняване, който ползвам, досега не бях опирал до airbnb (а май ще се наложи) и съм малко като в небрано лозе, въпреки че изчетох цялата първа страница на темата (благодарности на Георги за чудесното систематизиране на основната информация). 

Връзка към коментар

НЕ се плаща нищо на ръка. Това е идеята на платформата. Всичко се дърпа при резервацията. Има вариант за флексибъл резервация, но комисионната към сайта е невъзвръщаема.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.