Прескочи до съдържание

Забавяния, рестарти и т.н.


Препоръчани мнения

Георги, не работи качването на снимки в постове. Като кликна на "Прикачи файл" бутона, мисли малко и дава, че прикачването е неуспешно.

 

Я да видим...проба.

 

P7220062.jpg

Мисля, че е силно вероятно да си ударил лимита за съдържание с многото снимки, които качваш. Мислех, че е достатъчно щедър тоя лимит, явно не е :) Вдигнах го, пробвай пак. 

Връзка към мнение

Я да видим...проба.

 

attachicon.gifP7220062.jpg

Мисля, че е силно вероятно да си ударил лимита за съдържание с многото снимки, които качваш. Мислех, че е достатъчно щедър тоя лимит, явно не е :) Вдигнах го, пробвай пак. 

 

 

Извинявам се, ако е проблем за сървъра да спра или да слагам по-малко снимки? По принцип аз нарочно ги копирам от моят Фейсбук, за да са малки файловете или ако случайно ги нямам там ги смалявам преди да качвам тук, както на постове, така и на албуми.

Връзка към мнение

Извинявам се, ако е проблем за сървъра да спра или да слагам по-малко снимки? По принцип аз нарочно ги копирам от моят Фейсбук, за да са малки файловете или ако случайно ги нямам там ги смалявам преди да качвам тук, както на постове, така и на албуми.

 

Не не, дисковото пространство е евтино, хубавите снимки са рядкост :) Пък и сървъра достатъчно ги смачква, просто не съм предполагам първоначално като съм слагал лимитите колко точно е необходимо. Все пак пробвай да качиш снимка да видим дали в това е бил проблема. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не не, дисковото пространство е евтино, хубавите снимки са рядкост :) Пък и сървъра достатъчно ги смачква, просто не съм предполагам първоначално като съм слагал лимитите колко точно е необходимо. Все пак пробвай да качиш снимка да видим дали в това е бил проблема. 

 

 

Готово, качих няколко. Много ми е трудно да селектирам, гледам да има някаква сюжетна линия, както да показвам най-интересните снимки (от моя гледна точка), а също и местата за отсядане (полезно за хора правещи планове за тези райони).

Връзка към мнение

Много варира това време на публикуване. :)  Веднъж е нормално ,а после - 2 часа или  часови зони нацелва.

 

 

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Много варира това време на публикуване. :)  Веднъж е нормално ,а после - 2 часа или  часови зони нацелва.

 

attachicon.gifProgetto30.jpg

 

Съдържанието на главната страница не е "на живо", опреснява се през няколко минути. И се опреснява със съдържанието на потребителя, който я отвори. Т.е. ако някой с американска часова зона отвори страницата точно, когато и е време за опресняване, следващите няколко минути ще показва часовете според неговите настройки. Прави се с цел да се олекоти зареждането и подобни дребни проблеми мисля са малка саможертва за по-голяма скорост на зареждане. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

През последната седмица поне 6 пъти ми таймаутна или ми даде грешка 500 докато си правех прегледи на написаното до момента. Всеки път трябваше да възстановявам от последното запазено съдържание и да качвам снимките наново..

Връзка към мнение

През последната седмица поне 6 пъти ми таймаутна или ми даде грешка 500 докато си правех прегледи на написаното до момента. Всеки път трябваше да възстановявам от последното запазено съдържание и да качвам снимките наново..

 

В интерес на истината и аз го мернах веднъж, надявах се да е изключение. Ще се опитам тия дни да инсталирам един скрипт, който блокира тонове зловредни ботове, дано няма много false positives. И дано помогне. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Току що оптимизирах mysql базата. Отдавна я бях запуснал тази задача и се беше позатлачило (уж трябва автоматично да се прави, но не знам защо не беше). Както и да е, надявам се това да е решило проблема, докладвайте ако видите Internal error 500 пак идните дни. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Току-що пак, за около 10-15 минути.

Първо даваше грешка 500, а после, че страницата е временно недостъпна.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Току-що пак, за около 10-15 минути.

Първо даваше грешка 500, а после, че страницата е временно недостъпна.

 

Ще ръчкам уикенда. 

Връзка към мнение

Ще ръчкам уикенда. 

 

Днес при ползване на личните съобщения и изпращане на същите,няколко пъти грешка 500.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Инсталиран е скрипта, който трябва да блокира ботове и други гадории. УМОЛЯВАМ ви да докладвате всякакви нередности, ако до сега не го слагах, то е именно защото подобни скриптове чат-пат имат странични ефекти и то на места, които най-малко очакваш. 

 

С две думи, ако нещо ви изглежда променено, свиркайте :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

    

Either the address you are accessing this site from has been banned for previous malicious behavior or the action you attempted is considered to be hostile to the proper functioning of this system.

The detected reason(s) you were blocked are:
Referer spammer (BADREF-049).

Връзка към мнение

Домейна го нямаше в някои DNS-и, ама в други май го имаше, защото се свързвах от друго място...

Връзка към мнение

Не знам за останалите, но днес в промеждутъка между 13 ч. и 17 ч., аз нямах никаква връзка с Хюстън...

 

 

И аз нямах..

 

 

Домейна го нямаше в някои DNS-и, ама в други май го имаше, защото се свързвах от друго място...

 

Да, леко тъпо от моя страна да променя DNS записите на обед, за нещо, което ще спести по-малко даунтайм през нощта. Моя грешка, извинявам се, толкова си мога. 

 

Та, от 23:30 днес, българско време, форума няма да е онлайн, за надявам се около час и половина. Но може да продължи и до 7 сутринта. Минаваме на по-бърз план и най-вече SSD диск, където всичките грешки 500 трябва да останат част от миналото. Няма да ви занимавам с детайли, но искрено се надявам от утре отговорите по тази тема да ги хване тоталната липса. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Готова е миграцията. Очаквам доклади как се държи сървъра.За съжаление, ако има проблеми ще мога да погледна чак към 7-8 вечерта, но се надявам да няма :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми пак си имаше забиване и сигурно около час неможех да вляза. Като период от време - ранния слетобяд, до п реди около 40 минути.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.