Прескочи до съдържание

Забавяния, рестарти и т.н.


Препоръчани мнения

Да, в лога нямам абсолютно никакви проблеми и за това подозирам, че се опитвате да отворите сайта през старото му IP. 

 

DNS-а е направен на сравнително кратко опресняване, но явно някои доставчици си кешират заявките по-агресивно. Има пиниз да се опресни, но честно казано смятам, че утре по това време вече не трябва да го има проблема :)

Връзка към мнение

Аз сигурно съм голям късметлия , но влизам без проблем през десктоп машина с Windows XP , телефон с последният Android и iPad с iOS. Единствено при Андроида понякога ми забива като влизам в "ново съдържание" от мобилната версия. Никога обаче не съм срещал горепосочените проблеми.

Днес също влизах нормално следобед между 14-17.00

Връзка към мнение

Като поискам да вляза от началната страница ми излиза този надпис:

It works!

This is the default web page for this server.

The web server software is running but no content has been added, yet.

 

През другите обаче ме пуска и влизам през тях. Това се отнася само до компютъра от вкъщи. През телефона и от офиса нямам проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като поискам да вляза от началната страница ми излиза този надпис:

It works!

This is the default web page for this server.

The web server software is running but no content has been added, yet.

 

През другите обаче ме пуска и влизам през тях. Това се отнася само до компютъра от вкъщи. През телефона и от офиса нямам проблеми.

 

Няколко пъти Ctrl+F5 би трябвало да разрешат този проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оплакаха ми се, че много се бавят мейлите за активация .. не знам дали е свързано.

Регистрация преди 1 час още не се е появила в списъка с най-нови членове.

Връзка към мнение

Оплакаха ми се, че много се бавят мейлите за активация .. не знам дали е свързано.

Регистрация преди 1 час още не се е появила в списъка с най-нови членове.

 

Бях почти сигурен, че като погледна лога ще видя @abv.bg. Общо взето си е някаква тяхна идиотия. Одобрих профила ръчно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм компетентен, но нямах проблеми със сървъра. 

Но правя невероятен рекорд - всичките 10 мнения на първа страница

са мои...

Направих го нарочно, въпреки, че всяко мое мнение е изключително сериозно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За всички, които са успели от едно място, а не са успели от друго - това е добре известен недостатък на ДНС услугата - ДНС сървърите кешират резултати, което намалява като цяло трафика в Интернет и създава впечатление у потребителите за "забързване" на връзката. Теорията е проста - ДНС сървърът, който вие ползвате, си спестява питане на 3 други сървъра (".", "com." и ""magelanci.com." къде "живее"  магеланци.ком, защото си пази запис от предишното ви питане, което е било преди някакво време. Това води до по-малко трафик и по-бърз отговор.

Когато Георги смени записите посред бял ден, ДНС сървърите по света имат нужда от време, за да си опреснят информацията - с други думи вашият ДНС сървър все пак пита по описаната процедура в 3 стъпки веднъж на някакъв период от време, точно заради решения като това на Георги, но това няма да се случи преди да изтече някакъв период, за който вашият ДНС сървър си пази т.нар. кеш - локално копие на информацията за "магеланци.ком".

За да бъде още по-оптимално (и объркващо за аудиторията) този подход е повторен още веднъж при вашия ДНС клиент на локалното ви устройство (телефон, компютър, таблет, телевизор, ...). Той също си пази локално копие и пита вашия ДНС сървър само от време на време. Целта е същата - да пести трафик и да ви създава впечатление, че ползвате по-бърз Интернет...

Какво може да се направи:

Първото ще накара устройството ви да пита отново вашия ДНС сървър. Второто ще доведе до смяна на обслужващия ви ДНС сървър. Надеждата е, че хората от Google са сетнали по-малки таймаути и техните сървъри по-често си обновяват кеша - просто защото могат да си го позволят  :) А и по закона на големите числа, толкова много хора ги ползват тези сървъри, че почти няма шанс да не знаят адреса на някой сайт, който търсите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Общо взето, като изключим DNS проблемите, откакто мигрирахме има точно 0 проблеми в лога. Може да се попроменят малко настройки да се разпрострем по-добре в повечето ресурси, но честно казано си мисля, че сайта върви добре и промените ми едва ли ще доведат до голяма промяна. Страх ме е и да не направя някоя дивотия, така че на тоя етап си остават същите настройки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко пъти Ctrl+F5 би трябвало да разрешат този проблем. 

Не успявах да вляза от АйПад няколко дни. Сега успявам, но само през Хром, не и през Сафари. За информация на тези, които нямат друг браузър освен сафари на АйОС и нямат F5 на таблета, работи. 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към мнение

Не успявах да вляза от АйПад няколко дни. Сега успявам, но само през Хром, не и през Сафари. За информация на тези, които нямат друг браузър освен сафари на АйОС и нямат F5 на таблета, работи. 

 

Има ли някой друг с ipad с подобен проблем и може ли да пробва? Каква грешка дава точно - не можеш да влезеш или дава съобщението, което някои хора пуснаха по-горен?

 

Този сайт ли е единствения, с който имаш проблеми? Може да опиташ някои от стъпките отбелязани тук, но изглежда не е прецедент Сафари да не работи с определени сайтове, докато Хром се справя... https://discussions.apple.com/thread/5839042?tstart=0

Връзка към мнение

Не, пак не се е оправило :(

Влизам от връзка, запазена в компютъра ми (темата за Берлин, но това е подробност). Като искам началната страница, не мога да вляза...

Връзка към мнение

Нямам на представа защо тоя кеш не изтича. Може да нямаш F5 със Сафари, но със сигурност трябва да имаш някаква функция за refresh, може ли да пробваш нея?


Не, пак не се е оправило :(

Влизам от връзка, запазена в компютъра ми (темата за Берлин, но това е подробност). Като искам началната страница, не мога да вляза...

 

Грешката като тази на Калоян ли е?

Връзка към мнение

Някакъв бъг се е появил днес с номерацията на страниците в една тема. Като влезеш примерно на последната страница, ти показва, че си на първа и има още напред, при което връща на някоя от другите... Не е голям проблем де, малко досадно.

Предполагам, че е сменен темплейта на страниците.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно се опитвах да разбира къде ми е проблема със страниците, но явно не е само при мен... 

 

И още нещо: през таблета не можех да влизам от чужбина в начална страница и форуми - изписваше ми същото като на Калоян.

Връзка към мнение

Нещо се е бъгнало със страниците. Сега, напромер пиша на 4-та страница от темата, а със зелено е маркирана първа, така е във всички теми.

Връзка към мнение

Гледам го в момента...


OK, оправено е. Имах нужда от една добавка за следващото ни нововъведение, явно тя прави проблеми и явно ще трябва да се оправяме без нея.

 

Понеже се смесиха два проблема тук. За тези, които от време на време получават грешка, която започва с "It Works" просто обновете страницата. Става с F5, бутон за refresh и т.н. Получава се, защото сте се опитали да отворите сайта, докато се местеше, браузера ви е кеширал страницата и кеша още не е изтекъл. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изключил съм временно кеширането от браузерите, така че да може на всички да им се опресни кеша. В практически думи, това може да означава леееко забавяне на скоростта, но не би трябвало да е проблем. След седмица, когато се надяваме всичкия локален кеш да се е обновил ще пусна кеширането обратно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.