Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

По-скоро е писане на историята. След години ще можем да се върнем в темата и да видим, че са имали и период, в който е можело да се резервират хотели през техния сайт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Storm каза:

Здравейте :) Някой знае ли нещо повече около тези полети (според flightradar-a е имало такъв полет и на 30.05.17)? SOF-GRO хм, интересно..

IMG_0800.PNG

 

Здравейте, това е една чартърна верига (няма да пиша името на туроператора), която трябваше да се изпълнява от BH Air, но по една или друга причина полетите понякога се изпълняват от Mistral Air, понякога от FB. Същото важи и за полетите от София до Анкона: https://www.flightradar24.com/data/flights/fb5395

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 hours ago, zzxxcc said:

 

Здравейте, това е една чартърна верига (няма да пиша името на туроператора), която трябваше да се изпълнява от BH Air, но по една или друга причина полетите понякога се изпълняват от Mistral Air, понякога от FB. Същото важи и за полетите от София до Анкона: https://www.flightradar24.com/data/flights/fb5395

Благодаря за информацията :) ако е удобно може ли на лично да ми напишете името на туроператора, тъй като съм заинтересуван лично от този полет :) Мерси

Редактирано от Storm
Връзка към мнение

убавци !:biggrin:

Цитат

Руски туристи са блокирани на Летище Бургас

 

Стотици руски туристи са блокирани от часове на летището в Бургас заради закъснение на полети.
Със закъснение са пет полета на „България еър“ до Москва и Санкт Петербург. Няма яснота кога ще излетят.

От превозвача обясниха, че причина за закъснението на полета за Санкт Петербург е повреда в самолета, а полетите за Москва закъснявали заради лошото време там.

Хората се оплакват, че никой не ги е предупредил за закъснението и че не получават информация.

От 4 ч. сутринта в транзитната зона за блокирани близо 200 души, пътуващи за Санкт Петербург, сред които и деца.

„Чакаме информация, но информация не ни се дава. Дадоха ни за толкова часове само вода!“, каза една от пътничките.

„Това е нормалното състояние на българския туристически бизнес! И не е за първа година!“, отбеляза Александър Болосохин пред Би Ти Ви.

От превозвача обясниха, че причина за закъснението за полета за Санкт Петербург е повреда в самолета. А полетите за Москва закъснявали заради лошото време там.

 

 

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

"Рекордните осем часа продължи пътуването със самолет от София до Бургас за десетки пътници на "България ер".

Вчера подобно „приключение” преживяха и пътуващите с „България ер” за Варна – вечерният полет се превърна в сутрешен, а сутрешният – в следобеден." 

откраднато от сайта на bTV

 

Копаем ли дъното вече? Не отговаряйте. Въпросът ми всъщност е кога ще се наредят хиените за ламарините на БГА и дали опашката ще е така голяма както за Alitalia :lol:

Редактирано от 45#2
арт
Връзка към мнение
преди 32 минути , Гост каза:

"Рекордните осем часа продължи пътуването със самолет от София до Бургас за десетки пътници на "България ер".

Вчера подобно „приключение” преживяха и пътуващите с „България ер” за Варна – вечерният полет се превърна в сутрешен, а сутрешният – в следобеден." 

откраднато от сайта на bTV
:lol:

Защо така бре, другари ?! Какво ви пречи тази авиокомпания, та я загробвате така брутално......Умът ми не го побира. /метафоричен въпрос посока Варна, морето и негомите трудови хора/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Tobleron каза:

Защо така бре, другари ?! Какво ви пречи тази авиокомпания, та я загробвате така брутално......Умът ми не го побира. /метафоричен въпрос посока Варна, морето и негомите трудови хора/

Пречи ми, че я храним с данъците, които плащаме. Малко ли е?

Връзка към мнение
преди 49 минути , Гост каза:

"Рекордните осем часа продължи пътуването със самолет от София до Бургас за десетки пътници на "България ер".

Вчера подобно „приключение” преживяха и пътуващите с „България ер” за Варна – вечерният полет се превърна в сутрешен, а сутрешният – в следобеден." 

откраднато от сайта на bTV

 

Копаем ли дъното вече? Не отговаряйте. Въпросът ми всъщност е кога ще се наредят хиените за ламарините на БГА и дали опашката ще е така голяма както за Alitalia :lol:

Имаме нов рекорд от Варна.Не се знае дали и днес ще кацне. Горките хора...

 

03.07 21:55 Bulgaria Air FB988 Sofia T2 08:30 Отвеждане
Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

Пречи ми, че я храним с данъците, които плащаме. Малко ли е?

 

Не ме разбра - въпросът следва да се приеме освен метафорично, но и риторично....към собствениците на АК.  :ph34r:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Сега съм на летище София и FB полетът за Барселона закъснява 7 часа. Току-що разясних в детайли правата на една паникьосана група от по-възрастни хора и силно се надявам да вътрих "националния превозвач" с 32 х 400 евро. Заслужават си го най-малкото поради липса на техен представител на място. Всички пътници са буквално изоставени и е някакъв ужас, имаше дори плачещи заради пропуснати връзки и тн.

 

Апропо, като гледам таблото 90% от полетите на Bulgaria Air за днес закъсняват. Жалка картинка, също като авиокомпанията.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 13 минути , Георги Матеев каза:

Сега съм на летище София и FB полетът за Барселона закъснява 7 часа. Току-що разясних в детайли правата на една паникьосана група от по-възрастни хора и силно се надявам да вътрих "националния превозвач" с 32 х 400 евро. Заслужават си го най-малкото поради липса на техен представител на място. Всички пътници са буквално изоставени и е някакъв ужас, имаше дори плачещи заради пропуснати връзки и тн.

 

Апропо, като гледам таблото 90% от полетите на Bulgaria Air за днес закъсняват. Жалка картинка, също като авиокомпанията.

Така както се трупат тези няколко дни компенсациите, се съмнявам някой да им ги плати на хората. "Държавата" е с предимство, все пак...

Похвално за разясненията, мен ме сърби от сутринта да уведомя приятелите в соц мрежите за правата им, все на някого ще помогна.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
преди 25 минути , Боби каза:

Така както се трупат тези няколко дни компенсациите, се съмнявам някой да им ги плати на хората. "Държавата" е с предимство, все пак...

виж как действа летището във Виена.

Цитат

 

Gerichtvollzieher pfändet beinahe Bulgaria-Air-Flugzeug – wegen 500 Euro

Gerichtvollzieher pfändet beinahe Bulgaria-Air-Flugzeug – wegen 500 Euro

http://www.focus.de/finanzen/recht/passagierentschaedigung-nicht-gezahlt-gerichtvollzieher-pfaendet-beinahe-bulgaria-air-flugzeug-wegen-500-euro_id_7305753.html  

 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Вчера вечерта бях на летището и мернах отменен полет от Виена за София..

03/07/2017  23:05  FB410A Виена T2 Bulgaria Air Анулиран

 

Добре са я подкарали, но явно не ги бърка, защото няма сила, която да ги накара да платят нещо.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има такива сили, но се иска упоритост. Наскоро имаше съдебно решение излязло в тяхна вреда. Като цяло проблемите явно са сериозни в последните дни и съвсем не става въпрос за 1 развален самолет и лошо време в Москва, когато са такива нещата обикновено се оправят за ден-два, а това май вече продължава седмица. Не е зле всеки пътуващ идните няколко дни да си направи суха тренировка за резервен план. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кратка справка от сайта на Летище София с "проблемни" полети само за вчера, като може и да съм пропуснал някой:

ДАТА ЧАС ПОЛЕТ ДО АВИОКОМПАНИЯ СТАТУС
3.7.2017 07:10 FB971 Варна Bulgaria Air Излетял 12:24
3.7.2017 10:20 FB455 Милано Малпенса Bulgaria Air Излетял 16:33
3.7.2017 13:00 FB1805 Букурещ Отопени Bulgaria Air Анулиран
3.7.2017 16:30 FB981 Бургас Bulgaria Air Излетял 23:20
3.7.2017 19:10 FB409A Виена Bulgaria Air Анулиран
           
ДАТА ЧАС ПОЛЕТ ОТ АВИОКОМПАНИЯ СТАТУС
3.7.2017 05:50 FB980A Варна Bulgaria Air Кацнал 11:11
3.7.2017 09:30 FB972 Варна Bulgaria Air Кацнал 14:34
3.7.2017 12:30 FB1806 Букурещ Отопени Bulgaria Air Анулиран
3.7.2017 15:20 FB456 Милано Малпенса Bulgaria Air Кацнал 21:55
3.7.2017 18:50 FB982 Бургас Bulgaria Air Анулиран
3.7.2017 22:45 FB988 Бургас/Варна Bulgaria Air Очакван 10:37
3.7.2017 23:05 FB410A Виена Bulgaria Air Анулиран
Връзка към мнение

Съдебни решения има в тяхна вреда, но аз поне не съм чувал да са платили на някой нещо. Максимум може да се вземе билет, което пак е много трудно.

Връзка към мнение

Нормално  в момента две дестинаций се обслужват от един самолет,вече са сезоните на почивките и чартърните полети и съответно България Айр си предоставя самолети и естесвено,че тях ще обслужи първо нали там пада парата :):) :download:

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Кратка справка от сайта на Летище София с "проблемни" полети само за вчера, като може и да съм пропуснал някой:

ДАТА ЧАС ПОЛЕТ ДО АВИОКОМПАНИЯ СТАТУС
3.7.2017 07:10 FB971 Варна Bulgaria Air Излетял 12:24
3.7.2017 10:20 FB455 Милано Малпенса Bulgaria Air Излетял 16:33
3.7.2017 13:00 FB1805 Букурещ Отопени Bulgaria Air Анулиран
3.7.2017 16:30 FB981 Бургас Bulgaria Air Излетял 23:20
3.7.2017 19:10 FB409A Виена Bulgaria Air Анулиран
           
ДАТА ЧАС ПОЛЕТ ОТ АВИОКОМПАНИЯ СТАТУС
3.7.2017 05:50 FB980A Варна Bulgaria Air Кацнал 11:11
3.7.2017 09:30 FB972 Варна Bulgaria Air Кацнал 14:34
3.7.2017 12:30 FB1806 Букурещ Отопени Bulgaria Air Анулиран
3.7.2017 15:20 FB456 Милано Малпенса Bulgaria Air Кацнал 21:55
3.7.2017 18:50 FB982 Бургас Bulgaria Air Анулиран
3.7.2017 22:45 FB988 Бургас/Варна Bulgaria Air Очакван 10:37
3.7.2017 23:05 FB410A Виена Bulgaria Air Анулиран

 

Картинката на летището в Бургас:

 

04.07 03:40 Bulgaria Air FB619 St. Petersburg  19:30

04.07 09:30 Bulgaria Air FB613 St. Petersburg  23:00

04.07 16:30 Bulgaria Air FB655A Moscow Sheremetyevo  Отменен

04.07 17:25 Bulgaria Air FB649 Moscow Sheremetyevo  06:40

04.07 18:25 Bulgaria Air FB689 Moscow Sheremetyevo  02:40

 

На Варна

 

04.07 11:45 Bulgaria Air FB6615 Tel Aviv Отменен

 

 

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

Има такива сили, но се иска упоритост. Наскоро имаше съдебно решение излязло в тяхна вреда. Като цяло проблемите явно са сериозни в последните дни и съвсем не става въпрос за 1 развален самолет и лошо време в Москва, когато са такива нещата обикновено се оправят за ден-два, а това май вече продължава седмица. Не е зле всеки пътуващ идните няколко дни да си направи суха тренировка за резервен план. 

Хм... Браво. Имам билет с BG Air за 1 януари 2018 - след няколкогодишно прекъсване с тази авиокомпания :) Трябва ли да се притеснявам?

Питането е реторично, ама не съвсем. 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Гост каза:

Хм... Браво. Имам билет с BG Air за 1 януари 2018 - след няколкогодишно прекъсване с тази авиокомпания :) Трябва ли да се притеснявам?

Питането е реторично, ама не съвсем. 

Сред плановете на авиокомпанията е да обслужи българското председателство на ЕС, но при такава услуга не знам какво да им пожелая...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак много апокалиптично се гледа на нещата. Луфтханза като стачкуват през 3 месеца и пътниците не знаят дали изобщо ще стигнат до дестинацията продължава да се ползва и да расте. Всяка компания има трудни периоди, а в случая трудния период идва от силния сезон на морето. Доколкото знам авиокомпанията има сключен договор с ВИМ-Авиа по направлението Москва-Бургас да изпълнява полетите им, защото руската АК не можела да смогне на пътникопотока. По ирония на съдбата датата на полетите съвпада с датата на бурята в Москва. От там е и целия този хаос. Отделно БГ ер е отпуснала един от самолетите си под наем в азиатска страна(не съм сигурен коя е) и четох, че в момента се чака да пристигне в България. В сайта им пише, че до утре всички полети ще се нормализират, явно техническото време на транспорта на самолета е няколко дни, за да може и фирмата наемател да си организира нещата. Наистина е кофти за пътниците и за АК, но и този период ще мине. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , vencide каза:

Пак много апокалиптично се гледа на нещата. Луфтханза като стачкуват през 3 месеца и пътниците не знаят дали изобщо ще стигнат до дестинацията продължава да се ползва и да расте. Всяка компания има трудни периоди, а в случая трудния период идва от силния сезон на морето. Доколкото знам авиокомпанията има сключен договор с ВИМ-Авиа по направлението Москва-Бургас да изпълнява полетите им, защото руската АК не можела да смогне на пътникопотока. По ирония на съдбата датата на полетите съвпада с датата на бурята в Москва. От там е и целия този хаос. Отделно БГ ер е отпуснала един от самолетите си под наем в азиатска страна(не съм сигурен коя е) и четох, че в момента се чака да пристигне в България. В сайта им пише, че до утре всички полети ще се нормализират, явно техническото време на транспорта на самолета е няколко дни, за да може и фирмата наемател да си организира нещата. Наистина е кофти за пътниците и за АК, но и този период ще мине. 

Това да не беше сравняване на Луфтханза с България Еър? Надявам се да не съм довидял нещо...

Връзка към мнение
преди 15 минути , vencide каза:

Пак много апокалиптично се гледа на нещата. Луфтханза като стачкуват през 3 месеца и пътниците не знаят дали изобщо ще стигнат до дестинацията продължава да се ползва и да расте. Всяка компания има трудни периоди, а в случая трудния период идва от силния сезон на морето. Доколкото знам авиокомпанията има сключен договор с ВИМ-Авиа по направлението Москва-Бургас да изпълнява полетите им, защото руската АК не можела да смогне на пътникопотока. По ирония на съдбата датата на полетите съвпада с датата на бурята в Москва. От там е и целия този хаос. Отделно БГ ер е отпуснала един от самолетите си под наем в азиатска страна(не съм сигурен коя е) и четох, че в момента се чака да пристигне в България. В сайта им пише, че до утре всички полети ще се нормализират, явно техническото време на транспорта на самолета е няколко дни, за да може и фирмата наемател да си организира нещата. Наистина е кофти за пътниците и за АК, но и този период ще мине. 

Какво значи труден период, те доброволно си дават самолетите за летни чартъри и други компании, явно без да се съобразяват с разписание и наличности.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.