Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 5 минути , Kamen каза:

Имам свързващ полет с България еър. Тези канселирания кога ги обявяват? Ще имам ли 24 часа за реагиране или пия студена вода?

Не се знае :) Малко сте повече наплашени от необходимото според мен, ако съдим по липсата на трафик по темата в последните дни мисля, че разписанията им вървят нормално. А отменен полет може да се обяви както по-рано, така и на самия гейт. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 hours ago, Loverboy said:

Обаждаш се на кол центъра от сайта. Правят резервация и може примерно до края на деня да платиш през Изипей. Така беше миналата година, сега не знам...

Аз си купих билета вече през сайта им, но се чудех как да си запазя конкретно място в самолета? Знам, че става безплатно, но не знаех, че може да е само 24 ч. преди полета.

 

3 hours ago, iMari said:

Това с резервирането по телефона е когато остават по-малко от 24 часа преди полет,ако не се лъжа.Иначе -през air.bg.В момента най-изгодно е да се купуват билети на Бг Ер през jetcost.pt - rumbo.pt.

Ако питаш за резерв.на конкретно място,24ч преди полет имаш възможност за онлайн чек ин и си избираш мястото което те кефи.:)

 

И аз съм доволна от Бг Ер, когато осъществят полета:)особено като е навреме.

Всъщност нямам оплакване от обслужването и комфорта на борда.При тях проблема е в безумните закъснения и отмяната на полети.И най-вече,че никоя институция не им държи сметка за това което си позволяват,маскирайки го като технически проблем или форсмажорни обстоятелства.

При 50 полета всичко е било ок,но за 3-4 са ми скъсали нервите.Да,процентно не е много,но дразни поведението им на абсолютна безотговорност към клиента.

Мерси Мари, а има ли начин да го запазя по-рано? Онлайн чекин не ми е удобен, понеже 24 ч. преди полета, няма да има къде да принтирам бордни карти. Ако оставя за летището, сигурно хубавите места ще са свършили.

 

Иначе съм напълно съгласен с теб, не и приятно когато се отменят полети или има закъснения, но се случва. Исках да внеса малко позитивизъм в темата, а като цяло - ако някой не го устройва, просто да не пътува с тях :) А ако ти се случи един път от първо пътуване, и решиш повече никога - е, тогава просто нямаш късмет. Но да изтъкваме само черното ми се струва доста сериозна манипулация :) 

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , seagull_29 каза:

 

Мерси Мари, а има ли начин да го запазя по-рано? Онлайн чекин не ми е удобен, понеже 24 ч. преди полета, няма да има къде да принтирам бордни карти. Ако оставя за летището, сигурно хубавите места ще са свършили.

 

Може да направиш онлайн чек-ин през сайта 24 часа преди полета и да си избереш място да потвърдиш чекирането и да си въведеш данните а на летището само ще ти я принтнат

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , funny каза:

Може да направиш онлайн чек-ин през сайта 24 часа преди полета и да си избереш място да потвърдиш чекирането и да си въведеш данните а на летището само ще ти я принтнат

 Аз също така мисля да направя...а то предполагам няма такси за чекин на летището,че до сега не ми се е налагало!

Връзка към мнение

В никакъв случай не съм искала поста ми да звучи като Хейт.Останах с впечатлението,че си изненадан от лошите отзиви за Бг ер и само споделих личния си опит с тях.Извинявай,ако ти е прозвучало като заяждане.Засега са по-добрата алтернатива за вътрешни полети,така че продължавам да пътувам с тях,с ясната идея до какви неудобства може да доведе това.Вярвам,че споделянето на негативни впечатления освен,че информира бъдещи потребители,подобрява и качеството на услугата,дори и при протектирани компании.А конкуренцията върши чудеса.

 

@seagull_29аз поне не знам да има вариант за запазване на място по-рано.Много често и час преди полет са мидавали място на авариен изход,ако не съм се чекирала,зависи от полета и периода.

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение
2 hours ago, Георги said:

Не се знае :) Малко сте повече наплашени от необходимото според мен, ако съдим по липсата на трафик по темата в последните дни мисля, че разписанията им вървят нормално. А отменен полет може да се обяви както по-рано, така и на самия гейт. 

Ами, надявам се. Просто не ми се занимава със ситуацията: в 2 след полунощ на летище Бургас без букнат хотел и да се чудя какво да правя... 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Loverboy каза:

Ами, надявам се. Просто не ми се занимава със ситуацията: в 2 след полунощ на летище Бургас без букнат хотел и да се чудя какво да правя... 

Авиокомпанията трябва да се погрижи за теб. Ако прекачването ти в София е в един билет, ще те премаршрутират до крайната дестинация. Ако имаш отделен билет от София може да потърсиш нощен автобус или влак от Бургас и да си хванеш полета.

 

Връзка към мнение
8 minutes ago, Topfly said:

Авиокомпанията трябва да се погрижи за теб. Ако прекачването ти в София е в един билет, ще те премаршрутират до крайната дестинация. Ако имаш отделен билет от София може да потърсиш нощен автобус или влак от Бургас и да си хванеш полета.

 

Моят не е свързващ. Моят е BOJ-SOF еднопосочен и е в 1,20 и за тва казвам, че ще е кофти да ме оставят по нощите. :) 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Loverboy каза:

Моят не е свързващ. Моят е BOJ-SOF еднопосочен и е в 1,20 и за тва казвам, че ще е кофти да ме оставят по нощите. :) 

Ако стане ясно от по-рано, просто ще яхнеш някой от хилядите автобуси по това време или нощен влак, пък после ще се разправяш с авиокомпанията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Гост said:

Време е за хейт:

 

27/07/2017    07:10        FB461    Амстердам    T2    Bulgaria Air    Излетял 12:35

 

Честито на спечелилите 400 евро

Да си получиш обезщетението от тях не е толкова лесно, тъй като те отказват и единственият ти начин остава да ги съдиш, а то за такава сума не си струва нито за теб, нито за фирмите от сорта на Аероиск и т.н. 

1 hour ago, Георги said:

Ако стане ясно от по-рано, просто ще яхнеш някой от хилядите автобуси по това време или нощен влак, пък после ще се разправяш с авиокомпанията. 

Между Варна и София няма никакъв транспорт между полунощ и 6-7 сутринта, така че ме съмнява да е по-различно с Бургас. Но наистина леко се прекспонира темата, най-добре е в деня на полета да се види дали има някакви закъснения генерално за полетите им от Бургас и ако няма значи на 99% всичко ще е наред.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , tch каза:

Да си получиш обезщетението от тях не е толкова лесно, тъй като те отказват и единственият ти начин остава да ги съдиш, а то за такава сума не си струва нито за теб, нито за фирмите от сорта на Аероиск и т.н. 

 

С колективен иск може да стане по-привлекателно за адвокатите.

@Аероиск вие на какво мнение сте? Вероятно имате вече клиенти след последната вълна закъснения/отменени полети на авиокомпанията. Споделяте ли мнението на съфорумеца, че отказват и няма успеваемост с доброволно изплащане?

Връзка към мнение
преди 9 минути , tch каза:

Между Варна и София няма никакъв транспорт между полунощ и 6-7 сутринта, така че ме съмнява да е по-различно с Бургас. Но наистина леко се прекспонира темата, най-добре е в деня на полета да се види дали има някакви закъснения генерално за полетите им от Бургас и ако няма значи на 99% всичко ще е наред.

От Бургас има и нощни автобуси цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , tch каза:

Е, точно когато човека го интересува човекът в период от 5 часа няма автобуси

Ако един час преди полета разбере, че няма да лети, спокойно може да си хване автобуса и за 6 часа сутринта да е в София.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

Ако един час преди полета разбере, че няма да лети, спокойно може да си хване автобуса и за 6 часа сутринта да е в София.

Туй ясно, но ако пък случайно има друг полет в 6ч сутринта какво правим? Моя случай е подобен.

Връзка към мнение
преди 33 минути , Гост каза:

С колективен иск може да стане по-привлекателно за адвокатите.

@Аероиск вие на какво мнение сте? Вероятно имате вече клиенти след последната вълна закъснения/отменени полети на авиокомпанията. Споделяте ли мнението на съфорумеца, че отказват и няма успеваемост с доброволно изплащане?

Ако искаш да питаш пиши в техния форум, имаме договорка като цяло тяхното участие да се ограничи до там. 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Kamen каза:

Туй ясно, но ако пък случайно има друг полет в 6ч сутринта какво правим? Моя случай е подобен.

България ер в момента явно няма резервни самолети и по принцип е по рисково да се лети с тях. Хубаво е да си имаш вариант Б. Разучи от къде трябва да дойде самолета в Бургас и го следи през деня как изпълнява разписанието по Flightradar. Ако виждаш че закъснява, качваш се на един автобус или влак тръгващ по рано и забравяш за самолета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

България ер в момента явно няма резервни самолети и по принцип е по рисково да се лети с тях. Хубаво е да си имаш вариант Б. Разучи от къде трябва да дойде самолета в Бургас и го следи през деня как изпълнява разписанието по Flightradar. Ако виждаш че закъснява, качваш се на един автобус или влак тръгващ по рано и забравяш за самолета.

Полетът ми е в 08.40ч Варна - София/FB972/. Преди това самолетът изпълнява полет София - Варна 07.10ч - 08.00ч/FB971/. Как да разбера дали има друг предшестващ полет?

Връзка към мнение

Проверяваш на fr24.com кой самолет е заложен за FB972/FB971. После проверяваш пак там по регистрация на самолета какъв график са му заложили.

После се сещаш, че това е ФБ, които имат доволно hectic планиране и каквото и да гледаш няма значение, въоръжаваш се с търпение и се надяваш на най-доброто. Хубаво е все пак да имаш план Б - например за сутрешния автобус в 6, ако има такъв или нещо подобно...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
6 minutes ago, Kamen said:

Полетът ми е в 08.40ч Варна - София/FB972/. Преди това самолетът изпълнява полет София - Варна 07.10ч - 08.00ч/FB971/. Как да разбера дали има друг предшестващ полет?

 

Сигурно полета от София е първия за деня, това е по принцип добре :) Но пък с БГ Ер никога не се знае... Ама си зависи и от това за кой месец става дума. Зимата е почти безрисково, лятото си е тото.

Редактирано от logist13
Връзка към мнение
преди 6 минути , akair каза:

Проверяваш на fr24.com кой самолет е заложен за FB972/FB971. После проверяваш пак там по регистрация на самолета какъв график са му заложили.

После се сещаш, че това е ФБ, които имат доволно hectic планиране и каквото и да гледаш няма значение, въоръжаваш се с търпение и се надяваш на най-доброто. Хубаво е все пак да имаш план Б - например за сутрешния автобус в 6, ако има такъв или нещо подобно...

Там е работата, че с първият автобус закъснявам за основният си полет. Идеята ми беше ако мога да разбера дали преди 07ч има друг полет. 

Редактирано от Kamen
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.