Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 минути , Kamen каза:

Полетът ми е в 08.40ч Варна - София/FB972/. Преди това самолетът изпълнява полет София - Варна 07.10ч - 08.00ч/FB971/. Как да разбера дали има друг предшестващ полет?

Аз бих погледнал в деня преди да летиш и в сайта на летище София от къде пристигат самолети на България ер. Ако всички самолети пристигнат на време предишната вечер с голям шанс и ти ще летиш. Ако има обаче някакъв проблем може да почнеш да проверяваш кой самолет е заложен за твоя полет във  fr24.com. Ако имаш съмнения може да се качиш на някой вечерен автобус за София.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, Kamen said:

Там е работата, че с първият автобус закъснявам за основният си полет. Идеята ми беше ако мога да разбера преди 07ч има друг полет. 

В крайна сметка БГ Еър летят от три летища, предната вечер влизаш в сайтовете им и виждаш дали всички полети им са се изпълнявали на време, отнема макс. 5 минути. Ако няма, значи няма основателна причина на следващата сутрин да има закъснение

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , Kamen каза:

Там е работата, че с първият автобус закъснявам за основният си полет. Идеята ми беше ако мога да разбера дали преди 07ч има друг полет. 

Най-лесното е да провериш има ли нощен полет на България ер пристигащ преди 7 часа сутринта. Ако всички полети пристигат предишната вечер около полунощ, значи няма предишен полет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
13 minutes ago, Kamen said:

Там е работата, че с първият автобус закъснявам за основният си полет. Идеята ми беше ако мога да разбера дали преди 07ч има друг полет. 

Преди 7 едва ли има друг полет, SOF-VAR ще е първия за деня. Обаче сезона е много важен защото зависи колко са натоварени машините. Теоритично винаги може да стане фал с някой от самолетите сутринта и тогава не се знае от Бг Ер какво ще прежалят, като едното нищо може да е точно вътрешния полет. Зимата такъв проблем е малко вероятен обаче. Другото е от София натам с кого летиш. Ако всичко е на един билет с Бг Ер все ще се оправите, ама ако основната дестинация е с някой друг... Да гледаш кой самолет е заложен точно за твоя полет в fr24.com няма много смисъл, при евентуален проблем самолетите се заменят по целесъобразност и затоварване.

 

Алтернативата е нощен автобус, някои спират директно на Летище София.

Редактирано от logist13
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май много ви наплашихме:)

Не е задължително полета да закъснее или да бъде отменен.В последните месеци имам четири полета с БГ,включително вчера сутринта,всичко си беше ок.

Риска със сутрешните полети е по-малък.

Аз да не говоря много,че  трябва и да се връщаме с тях.....:)

 

П.п.Нещо не мога да изтрия обръщението към seagull

@seagull_29

 

И с идеята още малко да ви успокоя-да,случвало се е да ми отменят полет,но обикновенно предлагат по-ранен или по-късен вариант. Вътрешните полети са по няколко на ден.Затова сутрешните полети са за претпочитане,могат да ви настанят в следващ.

Най-неприятни са непредвидените обстоятелства в последния монент,но не е задължително да се случи най-лошият сценарий.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Споделям мнението на Мари - рискът от закъснение/отмяна при вечерните полети е по-голям. В последните 2 месеца имам 3 полета с тях (сутрешни и дневни), всички точни и безпроблемни, но ми предстои четвъртия следващата седмица, ще се прибирам от Варна в София и ще видим как ще е. Обикновено ми възниква по някое проблемче на летище Варна :lol:

Във вторник вечерта, като бяха бурите и лошото време и в София, и във Варна, имаха голямо закъснение на вечерния полет София - Варна, който по разписание беше за 19:40, а излетя след 22 ч. Приятел беше на него и каза, че е бил кошмарен, почти целият полет, който е общо 35-40 минути, е преминал при силна турболенция заради лошото време.  

 

Връзка към мнение
3 hours ago, Jenbel said:

Споделям мнението на Мари - рискът от закъснение/отмяна при вечерните полети е по-голям. В последните 2 месеца имам 3 полета с тях (сутрешни и дневни), всички точни и безпроблемни, но ми предстои четвъртия следващата седмица, ще се прибирам от Варна в София и ще видим как ще е. Обикновено ми възниква по някое проблемче на летище Варна :lol:

Във вторник вечерта, като бяха бурите и лошото време и в София, и във Варна, имаха голямо закъснение на вечерния полет София - Варна, който по разписание беше за 19:40, а излетя след 22 ч. Приятел беше на него и каза, че е бил кошмарен, почти целият полет, който е общо 35-40 минути, е преминал при силна турболенция заради лошото време.  

 

Е, то реално моят е вечерен, нищо, че е след 00 часа. Пак казвам, виждам, че всички полети тази седмица се изпълняват с нормално време или закъсняват рамките на 10-15 минути, което е ок. Единствената причина да се притеснявам е, че същият полет миналата седмица е канселиран ей така, въпреки че и тогава са се изпълнявали без проблем другите...

 

 

https://www.flightradar24.com/data/flights/fb984

 

Ето го и него... Интересното е, че е някакъв еднократен само на 23, 30 и 31 юли и реално няма никаква история, освен отмяната от миналата седмица. 

 

Редактирано от Mrkwanten
Връзка към мнение
преди 18 минути , Loverboy каза:

Е, то реално моят е вечерен, нищо, че е след 00 часа. Пак казвам, виждам, че всички полети тази седмица се изпълняват с нормално време или закъсняват рамките на 10-15 минути, което е ок. Единствената причина да се притеснявам е, че същият полет миналата седмица е канселиран ей така, въпреки че и тогава са се изпълнявали без проблем другите...

 

 

https://www.flightradar24.com/data/flights/fb984

 

Ето го и него... Интересното е, че е някакъв еднократен само на 23, 30 и 31 юли и реално няма никаква история, освен отмяната от миналата седмица. 

 

Ето история за същия полет от 19 юни насам. В безплатната версия на fr24 не се вижда всичко.

Иначе, както казаха всички останали, наблюдавай как се движат полетите през деня. С fr24 не е трудно да разбереш коя машина ще изпълнява твоя полет, дали прави закъснение и т.н.

Аз не бих се притеснявал чак толкова за полет от Бургас до София, освен, ако не се гони връзка, разбира се, нооо всеки си знае.

 

Стискам палци все пак полетът да се изпълни и да е навреме. 

fb984.PNG

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, yordanov said:

Ето история за същия полет от 19 юни насам. В безплатната версия на fr24 не се вижда всичко.

Иначе, както казаха всички останали, наблюдавай как се движат полетите през деня. С fr24 не е трудно да разбереш коя машина ще изпълнява твоя полет, дали прави закъснение и т.н.

Аз не бих се притеснявал чак толкова за полет от Бургас до София, освен, ако не се гони връзка, разбира се, нооо всеки си знае.

 

Стискам палци все пак полетът да се изпълни и да е навреме. 

fb984.PNG

Ехеее, сега поне видях, че по-предната седмица същият полет е изпълнен. Нещата придобиват по-позитивен вид. :D 

Редактирано от Mrkwanten
Връзка към мнение
преди 13 часа, yordanov каза:

Отново "високо" ниво на професионализъм.. този път със снимката в бекграунда на сайта. :lol:

 

air.bg.PNG

Олеле, това е феноменално.  Най-евтиният пакет в shutterstock струва 40 долара за 5 снимки...

 

Конкурира се сериозно с онова на Ryanair - "Книга сега", превод от Book now. Ма поне едните не нарушават авторски права :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Здравко Ангел

История за поредно проблемно пътуване с националния превозвач "България Еър" беше публикувана на сайта на Симеон Сакскобургготски.

 

http://dnes.dir.bg/news/simeon-saxkoburggotski-bulgaria-er-26198093?nt=4

Връзка към мнение
преди 5 минути , Здравко Ангел каза:

История за поредно проблемно пътуване с националния превозвач "България Еър" беше публикувана на сайта на Симеон Сакскобургготски.

 

http://dnes.dir.bg/news/simeon-saxkoburggotski-bulgaria-er-26198093?nt=4

А ето и отговора от Bulgaria Air: https://www.air.bg/bg/novini/syobshtenie-do-mediite 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
1 minute ago, yordanov said:

А ето и отговора от Bulgaria Air: https://www.air.bg/bg/novini/syobshtenie-do-mediite 

А що за безумно обяснение/оправдание е това?

С оглед сигурността на пътниците и заради високите температури на летището в Мадрид, за да се гарантира безопасният полет, командирът е взел решение багажите на пасажерите от полет FB472 да бъдат извозени с друг полет

Връзка към мнение

Ха, това прилича на оправданията за кривия ни асфалт, който се разтапя като стане лято..

Можеше да измислят някоя друга лъжа, поне малко от малко вероятна..

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нека не прибързваме с квалификациите:

Цитат

Temperature

The efficiency of the jet engine depends on the temperature of the air surrounding it. The higher the air temperature, the less thrust can be produced by the engine. Because of that the difference between the thrust and the drag during takeoff is smaller. Therefore the rate of acceleration is smaller and the aircraft will need a longer takeoff distance.

In addition, a change in temperature affects the air density.

https://www.skybrary.aero/index.php/AP4ATCO_-_Factors_Affecting_Aircraft_Performance_During_Takeoff_and_Climb

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз просто не мога да си обясня как тези хора от България Ер са публикували такъв непрофесионален отговор "Съобщение до медиите" на техния сайт, нито е уточноно за кои номер на полет става въпрос, на коя дата. От една справка в сайта flightradar24.com се вижда, че явно става въпрос за полета Мадрид-София FB472 на 5 август 2017, който е излетя с 3 часа и 16 минути закъснение - STD - 19:35 ATD - 22:51 (според България Ер 55минути ????:no2:) . Полета е изпълняван от LZ-BOO на BUL AIR.

Аз просто не мога да си представя какви хора работят в тази компания?

2017-08-07 (1).png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тоя какво се оплаква от собственото си творение: "„България ер“ ЕАД е създадена от правителството на Симеон Сакскобургготски през декември 2002 г., един месец след фалита на авиокомпания „Балкан“"

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Точно тази ситуация с уж гостите на Симеончо, намирисва толкова много, че не е истина. Очевадно е, колко е нагласена историята с тези случайни безименни пътници, точно на Симеон на гости отиват, този, който напоследък тотално е изчезнал от медийното пространство, та сега търси някаква уж сензация, че да припомни за себе си! Айде сега!:lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, vencide каза:

Точно тази ситуация с уж гостите на Симеончо, намирисва толкова много, че не е истина. Очевадно е, колко е нагласена историята с тези случайни безименни пътници, точно на Симеон на гости отиват, този, който напоследък тотално е изчезнал от медийното пространство, та сега търси някаква уж сензация, че да припомни за себе си! Айде сега!:lol:

Историята вероятно е истина, защото и България ер не я опровергават, но въпреки това е доста странен източника на оплакването... Царят винаги е бил много дипломатичен в комуникацията си и е много странно от негово име да излизат такива директни нападки. Нещо става защото явно в отговор на горната статия днес вместо опровержение се появи доста остра нападка срещу Уиз ер

 

Лондон – София: Нискотарифна одисея с привкус на измама

Как Wizz Air не просто мами, но и ограбва пътниците си?

http://www.dnes.bg/business/2017/08/08/london-sofiia-niskotarifna-odiseia-s-privkus-na-izmama.349698

 

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Историята вероятно е истина, защото и България ер не я опровергават, но въпреки това е доста странен източника на оплакването... Царят винаги е бил много дипломатичен в комуникацията си и е много странно от негово име да излизат такива директни нападки. Нещо става защото явно в отговор на горната статия днес вместо опровержение се появи доста остра нападка срещу Уиз ер

 

Лондон – София: Нискотарифна одисея с привкус на измама

Как Wizz Air не просто мами, но и ограбва пътниците си?

http://www.dnes.bg/business/2017/08/08/london-sofiia-niskotarifna-odiseia-s-privkus-na-izmama.349698

 

Много странно :

"икономист във финансов фонд" - "(гладувах до следващата сутрин)".

Много са се постарали да очернят Уиз.

За разлика от БГ ер, при отмяна на полет Уиз моментално са ми усигурявали полет за следващ ден, транспорт, хотел със закуска,а на по-късен етап са възстановявали и разходи по транспорт и настаняване.

От 28 юли до сега са минали само 10 дни,а в такива случаи си трябва упоритост,така че последните две изречения от статията ми се струват силно преувеличени.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.