Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 46 минути , vencide каза:

По ирония на съдбата датата на полетите съвпада с датата на бурята в Москва.

Да, имаше буря, имаше и закъснели полети +2-3 часа , но определено тя не беше причината за ОГРОМНИТЕ закъснения на една трибуквена родна марка, базирана и не успешно развивана от два пръста чело.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, Гост каза:

Хм... Браво. Имам билет с BG Air за 1 януари 2018 - след няколкогодишно прекъсване с тази авиокомпания :) Трябва ли да се притеснявам?

Питането е реторично, ама не съвсем. 

Зимата всичко ще е ок... Ама аз да му мисля като в петък имам полет Виена-София с тях. Вече се оглеждам за план Б.

Връзка към мнение

Ще използвам темата да похваля BG Air (изненадващо). Полетите ни до Виена и от Берлин се изпълняваха от тях, и двата бяха навреме и обслужването беше отлично. Полетите ни с Air Berlin бяха много, много по-зле. Стюардесите се появяваха само ако натиснеш бутона. Уж са партньор на Етихад, част от One World, a искат да си плащаш дори и за водата...

 

Така като гледам коментарите на предната страница направо сме уцелили джакпота с тези точни полети... може би хвалбите ми не са много на място, а съм част от изключенията...

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Големи кавали са от БГ Еър, така са си изпилили разписанието, че една повреда и някаква буря им обръщат полетите с главата надолу. Дано скоро докарат допълнителен самоет, че има още 3 месеца активен сезон по морето.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, Гост каза:

"Рекордните осем часа продължи пътуването със самолет от София до Бургас за десетки пътници на "България ер".

Вчера подобно „приключение” преживяха и пътуващите с „България ер” за Варна – вечерният полет се превърна в сутрешен, а сутрешният – в следобеден." 

откраднато от сайта на bTV

 

Копаем ли дъното вече? Не отговаряйте. Въпросът ми всъщност е кога ще се наредят хиените за ламарините на БГА и дали опашката ще е така голяма както за Alitalia :lol:

От два-три дена участвам активно в руски форум по проблема със закъсненията на полетите на Bulgaria Air от Бургас до Москва и Петербург. Най-голямите закъснения бяха един полет 32 часа, един полет 26 часа, няколко по 24 часа. За да нормализират ситуацията по чартърната си програма от Бургас, явно са решили да жертват няколко полета от редовната си програма. Дано нещата се нормализират по-бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

От два-три дена участвам активно в руски форум по проблема със закъсненията на полетите на Bulgaria Air от Бургас до Москва и Петербург. Най-голямите закъснения бяха един полет 32 часа, един полет 26 часа, няколко по 24 часа. За да нормализират ситуацията по чартърната си програма от Бургас, явно са решили да жертват няколко полета от редовната си програма. Дано нещата се нормализират по-бързо.

Аз пък се надявам вече да се прецакат тотално и някой с коректна бизнес стратегия да поеме тези слотове. Сегашното е пълна смешка.

Връзка към мнение
17 minutes ago, Гост said:

Аз пък се надявам вече да се прецакат тотално и някой с коректна бизнес стратегия да поеме тези слотове. Сегашното е пълна смешка.

Бизнес стратегията им е зле спор няма, но по средата на сезона да им желаеш фалит не е много разумно. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 21 минути , tch каза:

Бизнес стратегията им е зле спор няма, но по средата на сезона да им желаеш фалит не е много разумно. 

Чии сезон? Моят е в Гърция лятото и в Азия/Карибите зимата. На място, на което не стъпвам от години, слабо ме вълнува сезона какъв е. А в София сезона стана целогодишен благодарение на Раян. Грижа ме е и за пилотите и екипажите и за клиентите и за домакините на летовниците. Точно затова им желая края на мутраците ;)

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
преди 44 минути , tch каза:

Бизнес стратегията им е зле спор няма, но по средата на сезона да им желаеш фалит не е много разумно. 

Отдавна не са фактор, единствено по някои чартъри.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
1 hour ago, Гост said:

Чии сезон? Моят е в Гърция лятото и в Азия/Карибите зимата. На място, на което не стъпвам от години, слабо ме вълнува сезона какъв е. А в София сезона стана целогодишен благодарение на Раян. Грижа ме е и за пилотите и екипажите и за клиентите и за домакините на летовниците. Точно затова им желая края на мутраците ;)

Браво, похвали се къде ходиш на почивка! А останалата част от коментара ти е нелогична. Хем не те интересува за "мястото", където не стъпваш от години, хем те е грижа за летовниците на същото това място. Ако умрът по средата на сезона ще настане още по-голям хаос от този в момента

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, Hollywood said:

Отдавна не са фактор, единствено по някои чартъри.

Да де точно за чартърите. Защото ако фалират, пътниците които летят от София лесно ще ги премаршрутират, ама от Варна и Бургас ще стане батак. А и каквото да си говорим реален шанс за фалит има само след като летището се даде на концесия и концесионерът си изиска задълженията, които никой не ги знае вече колко са.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , tch каза:

Да де точно за чартърите. Защото ако фалират, пътниците които летят от София лесно ще ги премаршрутират, ама от Варна и Бургас ще стане батак. А и каквото да си говорим реален шанс за фалит има само след като летището се даде на концесия и концесионерът си изиска задълженията, които никой не ги знае вече колко са.

Съмняваме ме да оцелее до концесията. Държавата ще пие бистра водица от летищните такси, както и чакащите по 261/2004 . Авиокомпанията може да се позволи да не плати обезщетенията.:yes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 minutes ago, Hollywood said:

Съмняваме ме да оцелее до концесията. Държавата ще пие бистра водица от летищните такси, както и чакащите по 261/2004 . Авиокомпанията може да се позволи да не плати обезщетенията.:yes:

Все пак захлебиха 30 милиона от прецедателството на ЕС, съмняваме да са толкова зле финансово. А и сега до колкото разбрах пробелемът, е че са си отдали единят самолет на мокът лизинг. 

Дано само фалита на едно дружество не доведе до фалит на целия Химимпорт, че тогава стана весело

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , tch каза:

Все пак захлебиха 30 милиона от прецедателството на ЕС, съмняваме да са толкова зле финансово. А и сега до колкото разбрах пробелемът, е че са си отдали единят самолет на мокът лизинг. 

Дано само фалита на едно дружество не доведе до фалит на целия Химимпорт, че тогава стана весело

Забравяш - създадоха си нова авиокомпaния. Моментално става Национален превозвач от 1954 г.:rofl:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
9 minutes ago, Hollywood said:

Забравяш - създадоха си нова авиокомпaния. Моментално става Национален превозвач от 1954 г.:rofl:

Това не го схванах :D Каква нова компания са създали и защо от 1954 :maninlove:

Връзка към мнение
преди 46 минути , tch каза:

Браво, похвали се къде ходиш на почивка! А останалата част от коментара ти е нелогична. Хем не те интересува за "мястото", където не стъпваш от години, хем те е грижа за летовниците на същото това място. Ако умрът по средата на сезона ще настане още по-голям хаос от този в момента

Я прочети пак. Много е тролско да интерпретираш както си искаш... Чии интереси точно защитаваш? Аз - своите.

Връзка към мнение
преди 8 часа, epetkov каза:

 явно са решили да жертват няколко полета от редовната си програма. 

Познах без да съм пророк, а най-обикновен анализатор. 

цък

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, Георги каза:

Има такива сили, но се иска упоритост. Наскоро имаше съдебно решение излязло в тяхна вреда. Като цяло проблемите явно са сериозни в последните дни и съвсем не става въпрос за 1 развален самолет и лошо време в Москва, когато са такива нещата обикновено се оправят за ден-два, а това май вече продължава седмица. . 

Даже малко повече от седмица.  На мен още на 26 юни ми отмениха полета на FB от Виена за София. Свързах се с мейл  с колцентъра, като им писах, че Austrian имат полет почти по същото време, ако могат да ме прехвърлят да летя с тях, или да ми предложат друго премаршрутиране. Отговориха ми след 3 минути, и поискаха номер на телефон за връзка. Обадиха се да потвърдя лично, че съм на летището, и дали съм съгласен да летя 10 мин. по-рано с австрийците (да го имат на запис вероятно). И ми казаха да отида след 10 мин. на гише за продажба на билети на OS, и да си получа новата бордна карта. Не става на гишето в трансферната зона, трябва да се излезе в залата за чек-ин.


А бурята в Москва беше на 30-ти, 4 дена по-късно. Значи проблемите не са заради нея, тя само е усложнила и утежнила още повече окаяното състояние на FB.

 

П.П. Благодарности на екипа в колцентъра за бързата и адекватна рекация за разрешаването на моя случай. Ако обаче не бях на летището 4-5 часа по-рано, не бях видял толкова рано, че полета ми е канселиран, и не бях проверил сам и предложил да ме прехвърлят на полет на австрийците, се съмнявам някой да беше поел инициативата да ме пренасочат с другия полет.
Съветът ми е при закъснения или отмяна, да се свързвате по пощата или направо на телефона на:

Център за обслужване на клиенти

Всеки ден: 08:00 - 22:00
Тел.: +359 2 402 04 00 
E-mail: callFB@air.bg 

 

Aко имат достатъчно време за рекация, ще ви помогнат. Аз за последните 5-6 години два пъти съм контатктувал с тях, и двата пъти  направиха точно това, което исках.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Сега ще ни осигурят ли автобус? Ще ни настанят ли в хотел? – пита трескаво жената с пепелява коса, а аз търся в изражението й следи от ирония и като виждам, че е напълно сериозна, й казвам най-логичното: Госпожо, вие не живеете в България, нали? При това отдавна не живееете в България...

 

Изпращам в юлския следобед жена си на летището в Сарафово, там ни е посрещнало електронното табло с изписани в червено букви, че полетът за София е отменен. После сме се наредили на опашка пред бюрото на превозвача, до нас са куфарите на българката-чужденка.

 

Страх ме е в България – изтърсва тя. – До Бургас пътувах с автобус, изведнъж някой се развика „Терористи, терористи!”, рейсът спря и трябваше да бягаме в различни посоки...

 

Едва успявам да потисна смеха си и от уредбата се разнася: Самолетът на България Ер от Санкт Петербург, който трябваше да кацне вчера в девет часа сутринта, се приземи на Летище Бургас. Очаквам да прозвучат аплодисменти, но вместо това се появява служителят на родния национален превозвач. След няколко телефонни разговора победоносно съобщава на сбралото се множество: Полет ще има! После с половин уста уточнява, че закъснението ще е час и нещо.

 

В крайна сметка закъснението е повече от три часа. България Ер са майстори да се измъкват от подобни ситуации – в случая отклоняват редовен полет от Варна и докарват самолета в Бургас. Към нещастните пътници вътре добавят нова порция, затварят машината и я оставят още час и половина на пистата. Но така е при нас – една прекрасна страна, в която все се чудиш дали да се смееш, или да ти е тъжно...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 8 минути , Kapitán Lilek каза:
 

 

В крайна сметка закъснението е повече от три часа. България Ер са майстори да се измъкват от подобни ситуации – в случая отклоняват редовен полет от Варна и докарват самолета в Бургас. Към нещастните пътници вътре добавят нова порция, затварят машината и я оставят още час и половина на пистата. Но така е при нас – една прекрасна страна, в която все се чудиш дали да се смееш, или да ти е тъжно...

Предполагам става въпрос за 2-ри късен следобед. Предполагам, че причината да оставят  машината толкова дълго на пистата е, че по същото време в София имаше заплаха за бомба.

Редактирано от rainbou1
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако не успеят да изчистят закъненията до края на утрешния ден, мазалото най-вероятно ще стане още по-голямо, защото на 7ми и 8ми юли са следващите дни с концентрация на полети на Bulgaria Air от Бургас  до Москва:

Screenshot_20170705-092851.thumb.png.52cd61dd0ecd1c109fad1b3a406f8e8f.png

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
11 hours ago, Hollywood said:

Страшни са!  А като им се разходиш из сайта да видиш с какви самолети оперират, ето какво пише: "B737-300 - в експлуатация"

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.