Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 12 часа, tch каза:

"Капитал" със статия по въпроса

цък.....

и пак от тази статия 

Цитат

 И накрая се сблъска челно с много силната конкуренция на нискотарифните авиокомпании. Последното е довело до известна промяна в стратегията на "България ер", която се опитва да залага в по-голяма степен на чартърните полети, за да компенсира спада на приходите по международните редовни линии.

 

Което си е точно така....в момента пари падат от чартърите поне от приятел,който работи в тур агенция и само те колко чартъри имат в момента със самолети на Айр Бг

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как си я мислите тази работа с чартърите, много пари падали, те другите А/К са глупави, само БГ Ер се сетили. Ама проблема с мятането на чартъри е, че ги има 3 месеца активно, а пък лизинг, застраховки и т.н. се плащат едни 12 месеца годишно. И като се тегли чертата сметката не излиза, освен ако за останалите 9 месеца не си намерил работа на самолетите. А като сам си прецакваш редовните линии във високия сезон не знам на какво може да се надяваш в ниския...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Между другото, държавата пак се напънала да имитира дейност, очакван ефект за нея или пътниците - нула :)

 

https://petel.bg/Moskovski-razporedi-proverka-na-Balgariya-er--ima-100-zhalbi__216903

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , logist13 каза:

Между другото, държавата пак се напънала да имитира дейност, очакван ефект за нея или пътниците - нула :)

 

https://petel.bg/Moskovski-razporedi-proverka-na-Balgariya-er--ima-100-zhalbi__216903

Как държавата ще проверява държавата?!:lol:   Колко малко жалби, да не са халби

 

Цитат

през последните дни, за които до момента са постъпили над 100 жалби

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 39 минути , epetkov каза:

Интервю с Янко Георгиев по повод закъсненията: тук

Особено интересен е отговорът на последния въпрос.

 

07.07.2017 14:51 "от сряда, 5 юли, всичките полети са по разписание"

По статията работи: Екип на Investor.bg

 

Интервю на ТИМ с ТИМ :lol:

("България он ер", която управлява едноименните радио и телевизия ще се влее в публичното дружество "Инвестор.БГ", съобщиха от компаниите. Двете дружества са под контрола на икономическата група около "Химимпорт")

 

07 Юли 2017 

"Уважаеми пътници,
Полетът София-Рим се забави тази сутрин"

 

Вие на кое вярвате?

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Гост каза:

07.07.2017 14:51 "от сряда, 5 юли, всичките полети са по разписание"

По статията работи: Екип на Investor.bg

 

Интервю на ТИМ с ТИМ :lol:

Знаех си, че има нещо гнило в тази статия. Благодаря за уточнението.

Връзка към мнение

Не знам как са стигнали до тези 32 часа, но другото си е вярно, така че какъв е проблемът? Който си има глава на раменете той си преценява с кого да лети.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Гост каза:

Не е важно нашите пътници да са добре, важното е да демонстрираме, че и чуждите са зле...

"Новината" тук:

Цък

Единственият полет на конкурентите, с някакво по-значимо закъснение в период от седмици- става "новина"... ама само в щатната на ТИМ медия.

От цялата история лъха на безсилие и отчаяние:mad:

Закъснението на въпросния полет се получи заради грандиозна лятна буря в Мадрид, която забави десетки други полети. Отделно, когато машината все пак стига над София, се налага да я пренасочат към Варна, защото столицата затваря по малките часове на нощта заради ремонт на пистата... Лесно е да проявиш разбиране при подобно стечение на обстоятелствата и за категорично единичен случай.

Часове наред пътниците били държани като "заложници" във Варна?!?!?!? WTF! Жалко изпълнение на тимаджийската радиотичка.

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Днес изпращах приятел за полета им до Амстердам сутринта. Имаше опашка от поне 60-70 човека на чек-ина, работеха две от гишетата. На останалите от 1 до 5 си седяха и си приказваха един с друг служители и изобщо не им дремеше. До един момент, когато недоволстващи пътници взеха да надигат глас и ония решиха да се разработят. На опашката бяха и три отбора по бокс, ама младежки ми изглеждаха /момичета също/- на Холандия, Франция и Финландия. Чудеха се и те какво става...Трагедия.

Връзка към мнение

Вчера бях голям "късметлия" Летях с полет FB 978 от Варна до София. По резервация и бордна карта, направена онлайн трябваше да излетим в 14:10, кацане в 15:00. Пет часа преди полета забелязах на сайта на летище Варна, че полетът е заложен за 15:25 Обадих се на информация и ми обясниха, че са си сменили часа на излитане и аз съм 125 пасажер с този въпрос. Излетях ме с Bul Air  в 16:15 

 

20170709_155216.jpg

20170709_155332.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Цитат

Клиенти са подали 103 жалби срещу "България еър"

В отговор на въпрос министърът на транспорта каза, че до момента има 103 жалби срещу авиокомпанията "България еър" за закъснели полети. Проверката на Гражданската въздухоплавателна администрация (ГВА) е открила, че компанията няма резервни самолети и екипажи, за да реагира при проблем с някоя от използваните машини.

Московски допълни, че ГВА ще направи четиримесечен мониторинг върху дейността на "България еър" и вероятно ще има и глоби.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/07/16/3007933_nadiavam_se_sledvashtata_godina_da_prikljuchim_temata/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера проверявах за полети София - Бургас и се изненадах,че има дати без полети и то в най-активния сезон.Не помня да е било така в други години.Обикновенно слагат и допълнителни,към вече обявените.

Връзка към мнение
На ‎10‎.‎7‎.‎2017‎ г. в 11:41, epetkov каза:

Вчера бях голям "късметлия" Летях с полет FB 978 от Варна до София. По резервация и бордна карта, направена онлайн трябваше да излетим в 14:10, кацане в 15:00. Пет часа преди полета забелязах на сайта на летище Варна, че полетът е заложен за 15:25 Обадих се на информация и ми обясниха, че са си сменили часа на излитане и аз съм 125 пасажер с този въпрос. Излетях ме с Bul Air  в 16:15 

Мизерия! Другата събота ще летя до Варна и се чудя ще има ли полет въобще. Трябва да ги проверявам непрекъснато.

Мисля, че вървят към фалит твърдо и непоколебимо.  

 

 

Връзка към мнение
2 hours ago, Jenbel said:

Мизерия! Другата събота ще летя до Варна и се чудя ще има ли полет въобще. Трябва да ги проверявам непрекъснато.

Мисля, че вървят към фалит твърдо и непоколебимо.  

 

 

Той фалита се чака от няколко години. Ама такъв няма да има, не и докато държавата на практика им покрива загубите (чрез неплащането на таксите на летище София). Да не са луди сами да се откажат от това да летят и да не плащат?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 7/16/2017 at 3:01 PM, Jenbel said:

Мизерия! Другата събота ще летя до Варна и се чудя ще има ли полет въобще. Трябва да ги проверявам непрекъснато.

Мисля, че вървят към фалит твърдо и непоколебимо.  

 

 

Аз имам билет за полет FB984 от Бургас до София за 30.07 в 01.20 през нощта. Видях, че миналата седмица същият полет е отменен... Дали има опция и този да е, много ми е притеснено да не остана по нощите на летището в Бургас...

Връзка към мнение
1 hour ago, Loverboy said:

Аз имам билет за полет FB984 от Бургас до София за 30.07 в 01.20 през нощта. Видях, че миналата седмица същият полет е отменен... Дали има опция и този да е, много ми е притеснено да не остана по нощите на летището в Бургас...

В сайта на летище Бургас полетът фигурира, така че на първо четене няма повод за притеснение.

Ако ми позволиш малко хумор, дори и да е отменен, все пак е лято и си на морето, ще се възползваш от нощния живот

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз за да разсея малко хейта, се включвам с един лаишки въпрос. Как точно става резервирането на място? Спомням си, че преди време се звънеше по телефона, все още ли е така? И на кой телефон да се обадя?

 

Офф топик бих искал да кажа също, че съм доста доволен от опита ми с тях досега. Дори ме промотириха в бизнес класа на един полет до Лондон, по абсолютно незнайни за мен причини. Подозирам, че е защото бях звънял да си запазя място, което в последствие пречеше на някаква група ученици. Не питах, но нямах и нищо против, обслужването наистина си го биваше :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 hours ago, Loverboy said:

Аз имам билет за полет FB984 от Бургас до София за 30.07 в 01.20 през нощта. Видях, че миналата седмица същият полет е отменен... Дали има опция и този да е, много ми е притеснено да не остана по нощите на летището в Бургас...

 

8 hours ago, tch said:

В сайта на летище Бургас полетът фигурира, така че на първо четене няма повод за притеснение.

Ако ми позволиш малко хумор, дори и да е отменен, все пак е лято и си на морето, ще се възползваш от нощния живот

Абе, и аз така гледам... Ама знам ли ги. Надявам се скорошната сага с канселираните полети да е приключила. Има ли някой, който е бил в миналоседмичния отменен полет? 

3 hours ago, seagull_29 said:

Аз за да разсея малко хейта, се включвам с един лаишки въпрос. Как точно става резервирането на място? Спомням си, че преди време се звънеше по телефона, все още ли е така? И на кой телефон да се обадя?

 

Офф топик бих искал да кажа също, че съм доста доволен от опита ми с тях досега. Дори ме промотириха в бизнес класа на един полет до Лондон, по абсолютно незнайни за мен причини. Подозирам, че е защото бях звънял да си запазя място, което в последствие пречеше на някаква група ученици. Не питах, но нямах и нищо против, обслужването наистина си го биваше :)

Обаждаш се на кол центъра от сайта. Правят резервация и може примерно до края на деня да платиш през Изипей. Така беше миналата година, сега не знам...

Връзка към мнение

Това с резервирането по телефона е когато остават по-малко от 24 часа преди полет,ако не се лъжа.Иначе -през air.bg.В момента най-изгодно е да се купуват билети на Бг Ер през jetcost.pt - rumbo.pt.

Ако питаш за резерв.на конкретно място,24ч преди полет имаш възможност за онлайн чек ин и си избираш мястото което те кефи.:)

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение

 

@seagull_29

И аз съм доволна от Бг Ер, когато осъществят полета:)особено като е навреме.

Всъщност нямам оплакване от обслужването и комфорта на борда.При тях проблема е в безумните закъснения и отмяната на полети.И най-вече,че никоя институция не им държи сметка за това което си позволяват,маскирайки го като технически проблем или форсмажорни обстоятелства.

При 50 полета всичко е било ок,но за 3-4 са ми скъсали нервите.Да,процентно не е много,но дразни поведението им на абсолютна безотговорност към клиента.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Loverboy каза:

Абе, и аз така гледам... Ама знам ли ги. Надявам се скорошната сага с канселираните полети да е приключила. Има ли някой, който е бил в миналоседмичния отменен полет? 

преди 6 часа, seagull_29 каза:

Не се шашкай, причина за канселация седмица по-рано, въобще не е причина за канселация на твоя полет. Което не пречи за него да изскочат съвсем други причини, но това не можеш да го знаеш и планираш. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.