Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, logist13 каза:

Ами статията за оплюването на Wizz най-вероятно е на принципа "крадеца вика дръжте крадеца"...

нека си плюят, дреме им на саксията. базират си  нови  и по-големи самолети, не кърпени и несигурни 733. Който разбира , знае с какво да лети. Новини от телевизия и интернет, аре нЕма нужда.:lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
Георги Василев

Привет...за пръв път да прибегна до услугите на Bulgaria Air....и те да не се случат :D Трябваше ми супер експресен транспорт София - Варна и те имаха идеалните билети за идеалния час и дата. Купих....попълних и зачаках и оп.....Добър ден, няма да има полет! Към момента ме е налегнал хейта по техен адрес......веднъж ги избрах и започнахме не особено добре и даже съжалявам в момента, защото наистина ми беше важно. Пари след 14 дни.....алтернатива 0......всичко било пълно до вторник. Страхотно! Посъветвахаме да ида на автогарата, а пък аз как не се бях сетил за това...ти да видиш  :angry:

Редактирано от Георги Василев
Връзка към мнение
преди 32 минути , Георги Василев каза:

Посъветвахаме да ида на автогарата, а пък аз как не се бях сетил за това...ти да видиш  :angry:

Следващия път пропускаш посредника и директно отиваш на автогарата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Василев каза:

Привет...за пръв път да прибегна до услугите на Bulgaria Air.. :angry:

Какво точно стана, купи билет и след това ти се обадиха, че отменят полета или че са ти продали билет за вече запълнен полет?

Връзка към мнение
Георги Василев
преди 2 часа, tch каза:

Какво точно стана, купи билет и след това ти се обадиха, че отменят полета или че са ти продали билет за вече запълнен полет?

Взех билет във вторник...за неделя. Днес ми казаха, че няма да лети самолета. Причина не посочиха...няма лошо...одрусах ги с 250 евро. Беше важно да е самолет...смсисъл целите не позволяваха автобус или влак, а не съм шофьор...иначе Георги е прав. :)

Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги Василев каза:

одрусах ги с 250 евро.

Да не би да са ти дали истински пари или минаха метър с ваучери...?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев
преди 38 минути , chandni каза:

Да не би да са ти дали истински пари или минаха метър с ваучери...?

Ходих до техен офис...истински пари ще са в рамките на следващите 2 месеца. Писах мейл обясних, показах...отговориха, че е задействана процедура, така че чакам...до началото на октомври, може би ще са при мен. За полет от 50 лева е ок 250 евра, ама ми омотаха плановете...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Георги Василев каза:

Ходих до техен офис...истински пари ще са в рамките на следващите 2 месеца. Писах мейл обясних, показах...отговориха, че е задействана процедура, така че чакам...до началото на октомври, може би ще са при мен. За полет от 50 лева е ок 250 евра, ама ми омотаха плановете...

Това да се случи, няма да го повярвам :lol: Аз от три месеца съм ги дал на една посредническа фирма и до момента съм взел на босия цървулите.

Връзка към мнение
Георги Василев
Преди 1 час, tch каза:

Това да се случи, няма да го повярвам :lol: Аз от три месеца съм ги дал на една посредническа фирма и до момента съм взел на босия цървулите.

Миии много обстойно поговорих с тях на живо. После изпратих проблематиката писмено след което върнаха, че всичко е ок и законосъобразно ще се случи в рамките на 2 календарни месеца.Ще поживеем и ще видим. Ще си ги преследвам...дет се вика да потренирам в такава ситуация. :) Ще съобщя когато има развитие. При теб какъв е случая, ако не е тайна де?   :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Василев каза:

При теб какъв е случая, ако не е тайна де?   :)

Единственото по-заплетено, е че става въпрос за сравнително стар случай. Но от посредническата фирма ми приеха документите и казаха, че ще поемат случая. За това си мисля, че давностният срок не е минал. Та те пратиха запитване към авиокомпанията, на която тя не отговори в двумесчения законов срок и ми върнаха емайл началото на юли месец, че обмислят дали и какви последващи стъпки да предприемат. До момента нищо. Зарад. и това си мисля, че при Бг Еър важи малко принципа "кръв повръщам пари не връщам". Даже на скоро имаше случай на летището във Виена, че искаха да им арестуват самолета, заради неизплатени 500евро по някакво подобно дело. Разбира се, като видяха дебелия, не се е стигало до това.

 Но пък покрай създалия се шум със закъснелите полети преди месец може да са решили поне летните случки да ги компенсират без дела и т.н.

Иначе в конкретика моят полет просто не излетя заради техническа повреда (или поне така ни отговориха навремето служителите на авиокомпанията), но все пак всичко останало беше сравнително културно: ваучери за храна, спане и храна в хотела. И на следващата сутрин даже и полет имаше. :lol:

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От случай до случай има разлика. В такива, които има някакви технически причини, може да увъртат до безобразие, да се стигне и до дело. Когато полета е просто отменен, овърбукнат и т.н. случаят е кристално ясен и тогава сигурно не се опъват толкова. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Айде и аз да попадна в капана :rtfm: надявах се да излетя навреме,но уви..

 

IMG_7785.PNG

 

За полет Бургас-София обявен за 22:00.Сега какво следва освен да чакам и моля да не се промени часът още 

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 56 минути , Ivko каза:

Айде и аз да попадна в капана :rtfm: надявах се да излетя навреме,но уви..

 

IMG_7785.PNG

 

За полет Бургас-София обявен за 22:00.Сега какво следва освен да чакам и моля да не се промени часът още 

Още ще закъснеете...полета е предвиден да бъде изпълнен от LZ-FBC, който в момента идва от Москва с голямо закъснение и се очаква да кацне 23:46...така че преди 0:30 едва ли ще излетите.

Връзка към мнение
преди 12 минути , rainbou1 каза:

Още ще закъснеете...полета е предвиден да бъде изпълнен от LZ-FBC, който в момента идва от Москва с голямо закъснение и се очаква да кацне 23:46...така че преди 0:30 едва ли ще излетите.

 :O:wacko: е не вече ще пребия някой...

Връзка към мнение
преди 1 минута , tch каза:

По всяка вероятност хем ще си почакаш, хем няма да се класираш за право на компенсация, тегава работа:vinsent:

 Е да поне правата за храна и напитка ще си искам :shout:

Преди 1 час, rainbou1 каза:

Още ще закъснеете...полета е предвиден да бъде изпълнен от LZ-FBC, който в момента идва от Москва с голямо закъснение и се очаква да кацне 23:46...така че преди 0:30 едва ли ще излетите.

 Омръзнаха ми техните чартъри вече с тия комунисти :vinsent:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Един път айде преглътва се,но вече втори ми прелива....в случая мога ли да си търся обещетение? Достатъчно ли е закъснението?

 

 

airbg.jpg

 

 

airbg3.jpg

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Часът на излизатане няма значение. Гледа се часа на кацане. Ако действителният час на кацане е 3 (или повече) часа, след този обявен по разписание тогава имаш право. В конкретния случай имаш право. Полетът е трябвало да кацне в 22;50, според сайта на летище София е кацнал в 02;06.

Ама едно е да си поискаш друго е да ти дадът, мамка му :rofl: не само при обезщетенията

Редактирано от tch
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ами нищо не пречи да се пробвам току виж ми излезнал късмета :lol: Само не знам чрез фирма посредник ли да подам иск,офис на компанията или и двете?!

Връзка към мнение

И двете не, пробвай първо сам и ако не се справиш тогава посредник. Ако не ти се занимава направо посредник.

Връзка към мнение
преди 1 час, MARTiNSHO каза:

Давай ги на Аероиск ;) ще си получиш парите, няма ядове

Сега се запознах с тях,че не ми се е налагало.Имат комисион 25%+ддс, което не мога да сметна :lol: евентуално при успех и ми се полагат 250 евро,колко реално остават за мен :biggrin:

Връзка към мнение
преди 10 минути , Ivko каза:

Сега се запознах с тях,че не ми се е налагало.Имат комисион 25%+ддс, което не мога да сметна :lol: евентуално при успех и ми се полагат 250 евро,колко реално остават за мен :biggrin:

175:)

Връзка към мнение
преди 13 часа, Ivko каза:

 :shout:

 Омръзнаха ми техните чартъри вече с тия комунисти :vinsent:

Точно чартърния сезон ги крепи. Чух ужасяваща цифра за задълженията им и знам, че са доста зле финансово в момента. Преди края на чартърния сезон, и преди и по време на Председателството нищо няма да се случи. Да видим обаче как ще си изпълняват редовните полети по време на Председателството, особено до Брюксел.

Миналата седмица се прибрах от Варна, следобеден полет, само с 40 минути закъснение, защото нямаше самолет, чакахме го да пристигне от някъде си. Явно недостигът на машини (и персонал) им пречи сериозно да си изпълняват основната дейност.

Съчувствам ти и се надявам да успееш да си получиш обезщетението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.