Прескочи до съдържание

Да си поговорим за Швейцария


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Хора разни,разни идеали!

Те това не мога да го разбера.Да отидеш в Швейцария и да се забиеш в музей.За мен това е по-лошо от затвор .Та там мезея е на открито и е навсякъде.Ако не разполагаш с достатъчно финикийски знаци,пресичаш границата с Австрия.

Няма по-велик творец от природата!

Извинете ме,ако съм бил краен.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Хора разни,разни идеали!

Те това не мога да го разбера.Да отидеш в Швейцария и да се забиеш в музей.За мен това е по-лошо от затвор .Та там мезея е на открито и е навсякъде.Ако не разполагаш с достатъчно финикийски знаци,пресичаш границата с Австрия.

Няма по-велик творец от природата!

Извинете ме,ако съм бил краен.

Така е адаш! Това е най-хубавото, което съм видял в Швейцария. Но като бивш професионален спортист не мога да пропусна да кажа, че олимпийският музей е прекрасен, ообено със световния рекорд на Стефка Костадинова на самия вход ( летва, под която минават всички посетители).

 

Мога само да препоръчам на Росен Rochers de Naye, но там си отива един ден и е хубаво човек да е екипиран с подходящи планински обувки и дрехи. Върхът е близо до Vevey. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, 

Благодаря Ви за съветите и идеите, които ми дадохте. За предложението с наемането на автомобил както казах, нямаме опитен шофьор и не искаме да рискуваме излишно, за да не ни излезне накрая по-скъпо, затова сигурно ще ползваме транспорт. 

@Емил Любенов - нямаме познат там, за да проверим това, което написа с транспорта, освен хазяина да питаме ако нещо знае или може да предложи.

Основно притеснението беше за обиколката Монтрьо, Веве, Лозана, но Вие ми отговорихте красноречиво, че си е постижимо.

Още веднъж благодаря и лек ден!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте Магелаци! През месец юли ще пътувам за 3 дена до Базел.  Четох, че за Швейцария са ползвани  еднодневни карти Tageskarte-Gemeinde. С тях е можело да се пътува цял ден по всички влакове. Имам въпрос дали все още съществуват този вид  карти , откъде могат да се закупят (на място или и онлайн) и каква е цената им.

 

 

Връзка към мнение
Щастливеца
преди 2 часа, phristova каза:

Здравейте Магелаци! През месец юли ще пътувам за 3 дена до Базел.  Четох, че за Швейцария са ползвани  еднодневни карти Tageskarte-Gemeinde. С тях е можело да се пътува цял ден по всички влакове. Имам въпрос дали все още съществуват този вид  карти , откъде могат да се закупят (на място или и онлайн) и каква е цената им.

 

 

 

Тези карти са налични само, ако имаш Half-Fare travelcard. Аз лично на гарата в Базел разговарях съвсем подробно относно еднодневните им възможности за хора, който нямат никакъв вид карти и намаления. Оказа се , че няма никакъв вариант. За мойте нужди бе'е необходимо в един ден да сменя няколко влака и за всяка отсечка си плащах, като поп, макар , че всичко купин на веднъж от гарата в Базел. 100 франка ме друснаха. Направо свитки ми се завиха. 

Редактирано от Щастливеца
Връзка към мнение
преди 4 часа, Щастливеца каза:

Аз лично на гарата в Базел разговарях съвсем подробно относно еднодневните им възможности за хора, който нямат никакъв вид карти и намаления. Оказа се , че няма никакъв вариант.

На гарата наистина няма други варианти, но предварително (до 30 дни) могат да се купят по-евтини билети за влаковете за почти всички дестинации и комбинации (обикновено с 50% намаление) от сайта на швейцарските железници www.sbb.ch, като се ползва опцията supersaver ticket. А между другото всички хотели в Базел дават на клиентите си безплатна карта за градския транспорт за времето на престоя им.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте магеланци! Планирам трип в Швейцария в началото на май. Фокуса е от всичко по малко, без прекалено препускане. Ето примерния ми план, но ще се радвам да чуя вашето мнение. Придвижването ще става с кола под наем

ден 1 – полет от София за Женева с Wizzair. 13:55-15:30

ден 2 – Женева, посещение на Церн

ден 3 – Разходка в Женева и околностите, нощувка в Женева

ден 4 – нощувка в Montreux (по пътя може да се разгледа Лозана)

ден 5 – Разходка в Берн, пристигане в Лаутербрунен

ден 6 – Лаутербрунен  (Interlaken, Muren, Wengen)

ден 7 – Разходка в Lucern, нощувка в Zurich

ден 8 – нощувка в Basel

ден 9 – Полет Basel-София с Wizzair 9.30

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 25.05.2017 г. в 19:20, koliob каза:

На гарата наистина няма други варианти, но предварително (до 30 дни) могат да се купят по-евтини билети за влаковете за почти всички дестинации и комбинации (обикновено с 50% намаление) от сайта на швейцарските железници www.sbb.ch, като се ползва опцията supersaver ticket. А между другото всички хотели в Базел дават на клиентите си безплатна карта за градския транспорт за времето на престоя им.

МожеХА да се купят в доброто старо време. Откакто минаха на новата система, аз не съм успял да си взема един билет онлайн - опитах с различни дебитни и кредитни карти (за последно през октомври) и всеки път ми отказва плащането, а като чета подобни оплаквания из нета, май не е само в моя телевизор проблемата... Между другото, има един сравнително нов продукт, организиран на принципа на supersaver билетите - еднодневна карта за цялата мрежа, която излиза доста изгодно като за Швейцария, ако се закупи от рано (20-30 дни преди пътуването).

 

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой купувал ли е от тези еднодневни билети?

Виждам, че има две тарифи с някаква карта Half-Fare travelcard и без нея, като предполагам, че ние трябва да купуваме от по-скъпия вариант без карта.

Какво точно значи това?

 

It is valid throughout the GA area of validity, за коя-кои зони е валидна?

The Saver Day Pass is only available on the BLS Mobil app and can be purchased from 30 days up to one day before the date of travel.

 

Доколкото видях, може да се купи и през сайта на SBB директно и да се принтира после.

 

За 25+ дни по-скъпата тарифа е 52 франка, което е много добре, понеже само 1 билет, който ще ползвам е 49 и си струва да се купи.

 

 

 

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, магеланци!

Съвсем спонтанно ми се отвори възможност и си взехме билети от промоцията сега на Уиз за Базел. Имаме познати в Цюрих, където ще нощуваме, с изключение на последната вечер, заради ранния полет на следващия ден. Полетите са ни 18-21 март. Имам едно питане за момента, пък ако после изникнат още, ще добавям :)

В Германия като бяхме на около 1:30-2:00 часа с влак отидохме до едно прекрасно малко градче - Кохем. Там усетихме по автентичната малка Германия, която много ни хареса, не тези големи индустриални градове. Исках да попитам по повод Швейцария, има ли такова малко градче близо до Цюрих, в което може да се насладим на планини, я ако има някой замък, гледките. Нещо такова ми се върти из главата. Намерих едно сравнително близо - Stein am Rhein. На снимки изглежда красиво. Някой ако има отзиви от там ще е супер, както и други предложения :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, t_petkov каза:

Намерих едно сравнително близо - Stein am Rhein. На снимки изглежда красиво. Някой ако има отзиви от там ще е супер, както и други предложения

Ходили сме там и наистина има автентична атмосфера.Ние ходихме с корабче от Шафхаузен и беше супер.Уцелихме празник на кантона и имаше доста сцени със "самодейни"театри/не знам дали е същият смисъл като при нас/, почти всички бяха облечени в костюми от 18-19 век. Това което помня, бяха красиви порти на градчето и едно приятно потапяне в миналата епоха. Мисля, че в самото градче  2 часа  са достатъчни. Снимките ми са от преди да имам дигитален апарат:).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 02/03/2018 at 6:37 AM, Sara said:

Ходили сме там и наистина има автентична атмосфера.Ние ходихме с корабче от Шафхаузен и беше супер.Уцелихме празник на кантона и имаше доста сцени със "самодейни"театри/не знам дали е същият смисъл като при нас/, почти всички бяха облечени в костюми от 18-19 век. Това което помня, бяха красиви порти на градчето и едно приятно потапяне в миналата епоха. Мисля, че в самото градче  2 часа  са достатъчни. Снимките ми са от преди да имам дигитален апарат:).

Така като гледам май не влиза в критерия ''планинско градче''. По-скоро е заради архитектурата. А иначе някакво малко селце с къщичка с хубава гледка? Нещо подобно търсим? Със спокойствие и веранда, на която да пиеш чай. Не знам дали не си го представям прекалено идеалистично... Все пак да има градски транспорт до там де :P

Връзка към мнение
преди 52 минути , t_petkov каза:

Така като гледам май не влиза в критерия ''планинско градче''. По-скоро е заради архитектурата. А иначе някакво малко селце с къщичка с хубава гледка? Нещо подобно търсим? Със спокойствие и веранда, на която да пиеш чай. Не знам дали не си го представям прекалено идеалистично... Все пак да има градски транспорт до там де :P

Цюрих е сравнително далече от високите части на Алпите, където има множество такива малки селца и градчета. Трудно ще намериш подобно място, до което да стигнеш за по-малко от два часа, а и ски сезона няма да е свършил. Не знам какво ще е времето (а от това зависи много преживяването в Швейцария), но ако не вали и е ясно мога да ти препоръчам да си направиш тази екскурзия:

https://leisure.sbb.ch/selection/package?productId=1143619680

Според мен си заслужава, а от Цюрих е доста удобно. Има и къде да се пие чай на веранда (но с доста хора наоколо). Текущата оферта е за 50% намаление, но след това вероятно ще я подновят и за твоите дати може би с 30% намаление (това е горе-долу стандартно на този сайт). А иначе сайта е на швейцарските железници за екскурзии с влак, автобуси и кораби. Ако си харесаш нещо друго - пак можеш да провериш дали там не можеш да го вземеш с отстъпка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А вариантът с транспорт от Базел до Цюрих с автобус ли излиза най-евтино? Гледах тези Flexibus, които ми даваха някъде около 11 евро на чове на посока билета до Цюрих. Мисля, че с железниците излиза по-скъпо.

Връзка към мнение
преди 45 минути , t_petkov каза:

А вариантът с транспорт от Базел до Цюрих с автобус ли излиза най-евтино? Гледах тези Flexibus, които ми даваха някъде около 11 евро на чове на посока билета до Цюрих. Мисля, че с железниците излиза по-скъпо.

С Flixbus е най-евтино, но често закъсняват заради задръствания в Елзас. Освен това ще те закара директно от летището, а иначе трябва да сменяш.

Редактирано от koliob
Връзка към мнение

Имам въпросче относно интернета в Швейцария. Тъй като е извън ЕС цените на роуминг ще са високи, предполагам. Може ли да се купи някакво устройство тип "бисквитка" за интернет или евентуално някаква сим карта? Какво ще препоръчате?

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Спред вас струва ли си от Цюрих да се ходи за 1 ден до Jungfraujoch и обратно?

Имаме само 3.5 дни с полети София - Базел и обратно и първоначалната ми идея беше за френски села, ама се изроди.

 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Childish каза:

Спред вас струва ли си от Цюрих да се ходи за 1 ден до Jungfraujoch и обратно?

Имаме само 3.5 дни с полети София - Базел и обратно и първоначалната ми идея беше за френски села, ама се изроди.

 

Виж каква сума за транспорт ще се получи и може сам да дойде отговора.

Иначе е невероятно на Jungfraujoch, а транспорта е като швейцарски часовник, та и за ден ще стане.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 hours ago, Childish said:

Спред вас струва ли си от Цюрих да се ходи за 1 ден до Jungfraujoch и обратно?

Имаме само 3.5 дни с полети София - Базел и обратно и първоначалната ми идея беше за френски села, ама се изроди. 

По- нагоре има линк за еднодневни карти за цялата мрежа. Вижте за вашите дати дали има намалени- тези без Halbtax-Abo / Half fare.

Иначе ще трябва и такава карта да се купи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Виж каква сума за транспорт ще се получи и може сам да дойде отговора.

Иначе е невероятно на Jungfraujoch, а транспорта е като швейцарски часовник, та и за ден ще стане.  

Ами цената от 250$/CHF/Euro на човек не е решаваща в случая.

 

Т.е. може да се направи според теб и си заслужава?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Childish каза:

Спред вас струва ли си от Цюрих да се ходи за 1 ден до Jungfraujoch и обратно?

 

Аз също мисля ,че ще стане при ранно тръгване и  летен ден.Много е красиво.Не пропускайте прогнозата за времето.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 37 минути , Childish каза:

Ами цената от 250$/CHF/Euro на човек не е решаваща в случая.

 

Т.е. може да се направи според теб и си заслужава?

Няма никакъв проблем да се направи за един ден от Цюрих и си заслужава, особено ако цената не е проблем. Освен това цената може да се намали малко през британската и/или американската версия на Expedia.

 

Това е цената през британската Expedia с код HOLIDAYS20 (кодът може да се ползва до 30.05.2019 г.)

image.png.9e586ced0a6def3ee97c53576bad0398.png

 

Това е цената през американската Expedia с код VACATION20 (кодът може да се ползва до 30.05.2019 г.)

image.png.79d20c463fb74dc3fd80b6f17f6b0524.png

 

И двете оферти могат да се използват само по веднъж на акаунт и включват всички разходи по придвижването от Цюрих.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , Childish каза:

Ами цената от 250$/CHF/Euro на човек не е решаваща в случая.

 

Т.е. може да се направи според теб и си заслужава?

Заслужава си.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.