Прескочи до съдържание

Да си поговорим за Швейцария


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Благодаря ви много!

Значи е решено - ще се ходи. Времето няма как да го предвидим, имаме само 1 възможен ден и е след по-малко от едмица, т.е. няма да е лято, но денят е дълъг вече.

@koliob - Благодаря за купоните!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 5 минути , Childish каза:

Благодаря ви много!

Значи е решено - ще се ходи. Времето няма как да го предвидим, имаме само 1 възможен ден и е след по-малко от едмица, т.е. няма да е лято, но денят е дълъг вече.

@koliob - Благодаря за купоните!

Единствено бих те посъветвал да си купите билетите максимално късно, защото при лошо време (в т.ч. само облачно) гледката е никаква - сравнима е с тази от самолет, който лети ниско над облаци.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, koliob каза:

Единствено бих те посъветвал да си купите билетите максимално късно, защото при лошо време (в т.ч. само облачно) гледката е никаква - сравнима е с тази от самолет, който лети ниско над облаци.

А има ли опасност билетите да свършат, ако отложа напр. купуването да е в петък за пътуване в неделя?

Връзка към мнение
преди 32 минути , Childish каза:

А има ли опасност билетите да свършат, ако отложа напр. купуването да е в петък за пътуване в неделя?

Мисля, че изобщо няма такава опасност, особено в този сезон. А иначе като алтернатива за дневна екскурзия от Цюрих в облачно време мога да ти препоръчам това (със същите купони):

 

image.png.e1c95803129dc10143f2c7dca3da8fae.png

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 12 часа, koliob каза:

Няма никакъв проблем да се направи за един ден от Цюрих и си заслужава, особено ако цената не е проблем. Освен това цената може да се намали малко през британската и/или американската версия на Expedia.

 

Това е цената през британската Expedia с код HOLIDAYS20 (кодът може да се ползва до 30.05.2019 г.)

image.png.9e586ced0a6def3ee97c53576bad0398.png

 

Това е цената през американската Expedia с код VACATION20 (кодът може да се ползва до 30.05.2019 г.)

image.png.79d20c463fb74dc3fd80b6f17f6b0524.png

 

И двете оферти могат да се използват само по веднъж на акаунт и включват всички разходи по придвижването от Цюрих.

 

Аз пробвах да направя резервация за тур в Чили и до края не ми дава напиша код за намаление. Макар че минавам през линк дори за този код. Не е проблем да платя, но без да има място за код за намаление. Може ли помощ - къде греша? Пробвах и в американската и в английската версия.

Връзка към мнение

 

преди 1 час, Роми каза:

Аз пробвах да направя резервация за тур в Чили и до края не ми дава напиша код за намаление. Макар че минавам през линк дори за този код. Не е проблем да платя, но без да има място за код за намаление. Може ли помощ - къде греша? Пробвах и в американската и в английската версия.

И в двете версии е точно преди плащането:

Screenshot_20190528-014604.png.2b4978c68aa45c5655defbc09a9ee718.png

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 27.05.2019 г. в 11:15, Sara каза:

Аз също мисля ,че ще стане при ранно тръгване и  летен ден.Много е красиво.Не пропускайте прогнозата за времето.

Привет,

 

Обмислям и аз този трип, примерно август...но вероятно няма да имам зимни дрехи, много ли е студено горе? Предполагам ще има още сняг предвид височината 😄

Връзка към мнение
13 minutes ago, thebee said:

Привет,

 

Обмислям и аз този трип, примерно август...но вероятно няма да имам зимни дрехи, много ли е студено горе? Предполагам ще има още сняг предвид височината 😄

Е, планина е все пак. Gornergrat (срещу Матерхорн) е на височина 3089 м и беше 15-17 градуса юли при около 30 долу. На Рилските езера (август) за минути стана някакъв студ като се скри слънцето (ранен следобед). Та една връхна дрешка (не чак зимна) си е необходима.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, thebee каза:

Обмислям и аз този трип, примерно август...но вероятно няма да имам зимни дрехи, много ли е студено горе? Предполагам ще има още сняг предвид височината 😄

Яке си трябва.Когато ние бяхме  горе, времето беше чудесно,гледките изумителни,но изведнъж започна буря и затвориха станцията,не пуснаха никого и прибраха неколцината алпинисти под върха.Тъкмо щяхме да се пързаляме по ледника😕. Народа го е казал"Зиме с торбичка ,лете с абичка"

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Може би е известен този сайт, но да дам линк за камерите, които излъчват наживо от няколко места по маршрута до Top of Europe:

https://www.jungfrau.ch/de-ch/live/webcams/

В инфоцентровете в Интерлакен и Лаутербрунен дават ежедневна справка за времето на върха.

 @thebee щом обмисляш трип си предвиди дрешка за горе. Тя просто е част от него.

Ето ви и линк за справка на времето. Не твърдя, че е безупречен, но и данните му не са измислени:

https://bg.meteotrend.com/forecast/ch/jungfraujoch/

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 27.05.2019 г. в 11:29, koliob каза:

Няма никакъв проблем да се направи за един ден от Цюрих и си заслужава, особено ако цената не е проблем. Освен това цената може да се намали малко през британската и/или американската версия на Expedia.

 

Това е цената през британската Expedia с код HOLIDAYS20 (кодът може да се ползва до 30.05.2019 г.)

image.png.9e586ced0a6def3ee97c53576bad0398.png

 

Това е цената през американската Expedia с код VACATION20 (кодът може да се ползва до 30.05.2019 г.)

image.png.79d20c463fb74dc3fd80b6f17f6b0524.png

 

И двете оферти могат да се използват само по веднъж на акаунт и включват всички разходи по придвижването от Цюрих.

 

Сега планът се промени малко в стил на Оги.

Идеята е сутринта да тръгнем от Цюрих, да отидем до Юнгфрауйох (нали с "х" се произнася, че чух някакви варианти с "к") и после да се върнем до само Берн, за да нощуваме там и това да го направим с влакове.

Въпросът е като купя билетит ot Цюрих до Юнгфрауйох, напр. този билет за фиксиран влак ли ще е? 

Гледам билети от сайта https://online.fahrplan.zvv.ch/

Преди да стигна до плащане сякаш билетите са валидни за целия ден.

И ако са валидни за деня, може ли да се направи кратък стоп в Интерлакен?

Другият ми въпрос - нали като купя билет от сайта, няма да имам нужда от никакви пасове? (почти съм сигурна в отговора, но да попитам).

 

Това всичко, ако прогнозата за неделя се задържи за слънчево време. Засега в понеделник на обяд времето се разваля, според сайтовете на @patilana (благодаря за линковете)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Childish каза:

Въпросът е като купя билетит ot Цюрих до Юнгфрауйох, напр. този билет за фиксиран влак ли ще е? 

Гледам билети от сайта https://online.fahrplan.zvv.ch/

Преди да стигна до плащане сякаш билетите са валидни за целия ден.

И ако са валидни за деня, може ли да се направи кратък стоп в Интерлакен?

Другият ми въпрос - нали като купя билет от сайта, няма да имам нужда от никакви пасове? (почти съм сигурна в отговора, но да попитам).

Ако билетите не са Supersaver, а на нормална цена важат цял ден по направлението и може да слизате и да се качвате на всеки влак, стига да е по направлението, за което е издаден билета. Внимавай да не си купиш билети, които са с намаление, на което нямаш право. Сайтът, който гледаш е на един от регионалните превозвачи и е ок, но по-добре ползвай този на държавните железници www.sbb.ch

Ако имаш билети за отиване и връщане нямаш нужда от пасове. Те служат да не си купуваш билети всеки път и евентуално да пътуваш по-евтино.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, koliob каза:

 

И в двете версии е точно преди плащането:

Screenshot_20190528-014604.png.2b4978c68aa45c5655defbc09a9ee718.png

 

Благодаря! Проблемът се оказа, че аз исках 2 трипа и ги избирах. Когато избрах един - еднага ми позволи да пиша код! Използвах и двете версии - американската и английската - и вече ги имам и двата с намаление.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз май избързах за Юнгфрауйох и сега се отчаях.

Бях гледала цените на влаковете и уж не само на първа страница.

Сега исках да купя за Цюрих - Юнгфрауйох, но цената от 60+ минава през 90+, за да стигне 400+ франка в момента, в който си въведа имената и избера No Discount.

Това ли е нормалната цена?

 

Какъв е вариантът с пасове? Някой може ли да ми помогне със сметките. 250 CHF ги приех. Сега целта е да падна под 300 за целия ден, т.е. Цюрих - Юнгфрауйох - Берн с възможност за междинни спирки.

 

Резервният вариант за тур е много резервен, защото искаме да останем в Берн след това.

 

П.П. Значи цените по сайтовете ги дават нормално намалени на половина. (Halbtax)

 

П.П. П. Значи, ако са ми верни сметките, в което вече се съмнявам, ако си купим Swiss Half Fare Card, то цената на тура става 284.40 CHF / човек

Връзка към мнение
Преди 1 час, Childish каза:

Аз май избързах за Юнгфрауйох и сега се отчаях.

Бях гледала цените на влаковете и уж не само на първа страница.

Сега исках да купя за Цюрих - Юнгфрауйох, но цената от 60+ минава през 90+, за да стигне 400+ франка в момента, в който си въведа имената и избера No Discount.

Това ли е нормалната цена?

 

Какъв е вариантът с пасове? Някой може ли да ми помогне със сметките. 250 CHF ги приех. Сега целта е да падна под 300 за целия ден, т.е. Цюрих - Юнгфрауйох - Берн с възможност за междинни спирки.

 

Резервният вариант за тур е много резервен, защото искаме да останем в Берн след това.

 

П.П. Значи цените по сайтовете ги дават нормално намалени на половина. (Halbtax)

Според мен няма да имате никакъв проблем да си вземете тура и после да не се връщате в Цюрих. Просто на отиване ще ви закарат до Lauterbrunnen и след това с два влака до Jungfraujoch. За връщането ще си купите билети за влака от Lauterbrunnen до Bern. Така или иначе това е варианта Zurich - Lauterbrunnen - Bern. Това са нормалната цена и тази на Supersaver ticket:

image.png.cfafaccfbbc93695b27745d1960f93a5.pngimage.png.a2174a984fa6977f7d08fc55cd5d68c9.png

Купоните за намаление вече не работят, но общата цена пак е под CHF 300. Това е ако изберете тази оферта:

image.png.cab9a61d09905822c6a61ea425f9cd86.png

 

Ако изберете тази:

image.png.82a5e89283f4ea47c2e8c7acdb5400a4.png

 

ще трябва да си купите билети Grindelwald - Bern, което е горе-долу същото.

Ако те притеснява това, че няма да се качите на автобуса обратно до Zurich можеш да звъннеш на телефона на фирмата и да им кажеш какво мислиш да правиш, но не би трябвало да е никакъв проблем. А иначе за цената нищо не мога да кажа. Това е доста субективно - на мен и CHF 150 ми изглежда прекалено много за такава екскурзия, но нямам идея какво трябва да е "нормална цена" в Швейцария. 

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Childish каза:

@koliob

Благодаря ти много. Малко ми е неудобно, че те занимавам.

Засега спътникът настоява да ходим с влак.

Ако е с влак ми излиза тази цена:

image.png.24df27a6be4f9519a6fc63ff6e90fbd2.png

Най-лесно е така да пуснеш търсенето:

image.png.358dcf909a6ab679f16f0924fa46a8fd.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@koliob, надявам се последен въпрос

Saver Day Pass 1st class., Full price without Half price card
178 CHF

Това чудо покрива ли Цюрих - Юнгфрауйох - Берн или трябва да се доплаща?

(за датата 2ра класа е изчерпена)

Връзка към мнение
Преди 1 час, Childish каза:

@koliob, надявам се последен въпрос

Saver Day Pass 1st class., Full price without Half price card
178 CHF

Това чудо покрива ли Цюрих - Юнгфрауйох - Берн или трябва да се доплаща?

(за датата 2ра класа е изчерпена)

Не покрива последните два влака, които са най-скъпи. Със сигурност няма да излезе по-евтино с този пас.

Между другото след като сте склонни да прежалите толкова пари и държите на влаковете ако станете по-рано и си удължите деня може да си купите този пас:

https://www.jungfrau.ch/en-gb/jungfrau-travel-pass/

Така срещу CHF 180 за паса и CHF 74 доплащане за Юнгфрауйох ще може да видите доста повече. Като се добавят билети от Цюрих до Интерлакен и от Интерлакен до Берн (от Интерлакен до другите места са включени в паса) се получва горе-долу същата цена, но има много повече включени опции.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тъкмо мислех, че съм убедила спътника за тура и сега иска да платим пълната цена от 323.40, която минава психологическата ми граница от 300 CHF. 

 

Но намерих това:

- Swiss Half Fare Card за чужденци, 120 CHF за 1 месец, която ние можем да ползваме 2 дни

+ цените за half fare - 93.70 + 72.70 = 286.40 CHF

 

Почти съм сигурна, че тази карта ми върши работа за отсечките Цюрих - Юнгфрауйох - Берн, но почти.

 

(Съжалявам много, знам, че досадих на целия форум).

 

@Mary дали може да ме посъветваш?

 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Childish каза:

Почти съм сигурна, че тази карта ми върши работа за отсечките Цюрих - Юнгфрауйох - Берн, но почти.

Тази карта върши работа за цяла Швейцария. 

Ползвахме я многократно още от първия влак в Базел. Дори с нея на някои места имахме по-добра отстъпка отколкото с регионалните пасове.

 

преди 10 минути , Childish каза:

Съжалявам много, знам, че досадих на целия форум

А форумът е точно за въпроси и отговори, та можеш да си питаш колкото си искаш. :grin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 29 минути , Childish каза:

Съжалявам много, знам, че досадих на целия форум

 

@Mary

 

Не мен не,  но съм свикнал да ходиш за по-малко пари до Южна Америка. 

 

Един отрезвяващ глас - близо 300€ на човек за това в един ден?  Сериозно?  

 

Бих ги дал само ако в кафето горе ме чака Кейли Куоко, или минимум Ариана Гранде. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, stanimir каза:

 

Не мен не,  но съм свикнал да ходиш за по-малко пари до Южна Америка. 

 

Един отрезвяващ глас - близо 300€ за това в един ден?  Сериозно?  

 

Бих ги дал само ако в кафето горе ме чака Кейли Куоко, или минимум Ариана Гранде. 

 

И аз направих тази сметка. Да не мислиш, че не съм... То дори за Галапагос не излиза толкова май.

300 CHF са, не евро, но пак са много пари както и да го гледаш.

На мен идеята ми беше за лежерна разходка из френските села....

Връзка към мнение
преди 47 минути , Childish каза:

Тъкмо мислех, че съм убедила спътника за тура и сега иска да платим пълната цена от 323.40, която минава психологическата ми граница от 300 CHF. 

 

Но намерих това:

- Swiss Half Fare Card за чужденци, 120 CHF за 1 месец, която ние можем да ползваме 2 дни

+ цените за half fare - 93.70 + 72.70 = 286.40 CHF

 

Почти съм сигурна, че тази карта ми върши работа за отсечките Цюрих - Юнгфрауйох - Берн, но почти.

 

(Съжалявам много, знам, че досадих на целия форум).

 

@Mary дали може да ме посъветваш?

 

Върши работа в случая. Само по една линия, която пресича френската граница не важи за 50%. Дори не ми беше хрумвало, че може да е изгодно да се купи такава карта само за едно пътуване.. Странна оптимизация, но пък научих нещо ново. Ето я картата:

https://cdn-doc.myswissalps.com/docs/default-source/rail-network-maps/swisstravelsystem.pdf?sfvrsn=7788603a_36

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.