Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Пу след Теди,дано прихвана от нейния приключенски дух - новите държави са Румъния, Англия, Мароко, Норвегия и Дания. Много нови места и градове - столиците Букурещ, Лисабон,Берлин,Лондон,Копенхаген. Бяхме и за пореден път в Рим, също и за втори път в Марсилия, за н-ти път в Палма де Майорка и Канарскоте острови. Очароваха ни прекрасните фиорди в Норвегия, видяхме мечтаното от мен Чинкуе тере, стъпихме и на незабравимото Капри. Дано не съм забравила нещо. За тази година все още нямам билет, но в близки планове са ми Куба и някоя и друга Азиатска държава. Дано се осъществи и пътуване до Австралия и НЗ,което мечтая отдавна.

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

За тази година все още нямам билет, но в близки планове са ми Куба и някоя и друга Азиатска държава. Дано се осъществи и пътуване до Австралия и НЗ,което мечтая отдавна.

Пожелав, Пожелав, пожелааааав!

Да ти се сбъднат всички близки и далечни пътешественически планове и планчета!:))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мисля, че равносметката за изминалата година е редно да се прави в началото на следващата. А не като някои магеланци, още 2-3 месеца преди края на годината.

Ето и моя отчет по темата.

Посетени 15 държави, от които 11 нови. И това са - Мексико, Гватемала, Белиз, Хондурас, Салвадор, Мадагаскар, Реюнион, Исландия, Холандия, Люксембург, Кипър. 

Останалите 4 - Полша (освен столицата Варшава, която бях посетил преди, сега нови градове - Краков, Закопане, Катовице, Познан, Вроцлав, Торун, Гданск, въобще едно прекрасно 10-дневно пътуване), Германия ( с нови градове - Дюселдорф, Трир, Кобленц) , Испания и Сърбия.  С една дума , почти никакви повторения.

Снимков материал може да се види на страницата ми във фейсбук

https://www.facebook.com/ognyan.georgiev.94/media_set?set=a.10208702619585325.1073741972.1306454208&type=3&pnref=story

Да си пожелаем и през новата година поне толкова, и да стигна и аз кота 100......

Мисля, че имаше тема за плановете за следваща година, но не мога да я открия. Би било интересно всеки да сподели какви са мечтите му и докъде е стигнал в тяхното осъществяване.

Хайде весело и щастливо плаване/пътуване през 2017.

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Аз бях доста скромен през 2016-та година :rolleyes: Една нова държава - Гърция /колкото и да ви е смешно/ и 2 пъти Германия.

Редактирано от Hayasko
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Аз съм доволен от изминалата година. Започна с обичайната заподозряна Шотландия (Глазгоу и Highlands!!!), премина през новата дестинация Ирландия (Дъблин), задължителният Солун и отново Халкидики малко по-късно. 

 

За пръв път Швейцария (Локарно) през лятото, а после бърза Барселона след една промоция на Wizz. 

 

Кавала за ден за последни слънчеви балкански лъчи и после най-доброто за 2016 - Мароко. :)

 

Желая на всички съфорумци през 2017 да посетят държавите, към които се стремят от най-дълго. 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение
Мартин Христов

Моята равносметка за изминалата 2016 година: много динамична и различна. Посетени 14 държави, от които 8 нови - Австрия, Аруба, Бонайре, Доминиканска Република, Лихтенщайн, Малта, Португалия, Търкс и Кайкос. 

 

Повторените са Германия, Гърция, Испания, Италия, САЩ и Хонг Конг.

 

През новата година пожелавам на всички повече пътешествия и страхотни преживявания   :sungum: 

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

 

Може да става дума за осъзнат лапсус след преговори с клана Ескобар... :P

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

2016 беше благосклонна към мен.

Нови: Ирландия, Дания, Швеция, Хърватска, Черна Гора, Босна, Албания, Косово

 

Повторих / Потретих ... :  Испания, Сърбия, Македония, Италия, Гърция (Цикладски острови - Атина), Турция

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Най-хубавото за мен тази година е, че след като бях посетил всички 47 държави в Европа преди година, тази успях да завърша Северна Америка (23), Южна Америка (12) и Австралия и Океания (14). Сега ми остават само още 8 държави в Азия и 34 в Африка. След това да се готвят Луната и Марс :-)

Майко мила....няма такава емотиконка да ти покажа как се оцъклих  :O Браво на теб!!!

Може да се каже,че моята година за мен лично беше добра от към пътешествия .Наблегнах на Европа:Македония, Ирландия, Малта, Финландия за първи път ;Истанбул за втори и Италия за ти четвърти път,но на места на които не съм била преди.

Всъщност и мен страшно много ме привлича идеята за пътешествие до Луната  :crazy:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Може би е малко рано, но моята равносметка за 2017 г. е ясна. Нови държави: Куба, Мароко, Танзания (по-точно Занзибар) и Катар. В Италия посетих нов за мен регион - Пулия. 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Георги Матеев

 Отказвам да отговарям без адвокат :lol:

 

Майтапът настрана - декември ще си направя точна равносметка. На първо четене изглежда, че тази година отново се самонадминах и си бих всички собствени 'рекорди'.

  • Харесвам 17
  • Браво 5
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Тази година имах удоволствието да посетя три ниви държави. Първо - Унгария с прекрасната Будапеща, която се нареди в моята почетна тройка на най-красивите градове, които съм виждала. :) Прекарах там 3 дни с хора, с които за първи път пътувах (единият не познавах до този момент) и си изкарахме много добре. 

Втората беше Македония, където пък за цяла седмица видях страшно много, запознах се с много готини хора и  бих се върнала определено. Може би още догодина, ако отпуската ми стигне, пък може и само за уикенд. Това пътуване беше специално и заради това, че за първи път се престраших да изляза извън България с колата и както Master of germs вече подробно разказа, май Белия лебед под мое управление се справи чудесно и прелетя близо 1000 км от София към Скопие,Охрид и Дебър та до Маврово, Голем Кораб и обратно в София. И аз сега се чувствам много по-уверена за бъдещи пътувания по Балканите с кола. 

Третата нова държава беше Словакия, която подложи на съмнение моите планинарски способности, но планът беше перфектен, времето беше не толкова лошо и се нагледахме на уникални красоти. :)

Както всяка година (вече може би станаха 4) повторих моите две най-посещавани държави - Италия и Германия за още прекрасни градове и природа.

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към мнение

Тази година май и аз "надминах себе си" :)

 

Кипър, Тайланд, Камбоджа, Словакия, Чехия, Полша, Дания, а през декември - и Белгия. :)

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз за първи път тази година стъпих във Франция. За първи път бях и в държавата Сицилия, защото за мен си е друга държава, че и друг свят даже :) 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Нови за 2017: Мароко, Португалия, Швейцария и Великобритания. 

Повторих Италия няколко пъти, но нови места, Германия, Румъния  и Турция. 

Редактирано от Juliaaa
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Умишлено прочетох само публикациите от последната страница - човек спокойно може да се комплексира от споделеното тук :lol:. Завиждам благородно на посетилите 14, 15 или повече държави, които могат да си го позволят като време и пари.

 

Тази година съм пътувала в чужбина "само" два пъти, като и двете дестинации посетих за първи път. Кипър беше новата ми държава и много ми хареса като ваканционна дестинация. Мадрид и региона беше другата ми нова дестинация, но в Испания съм ходила и преди - и пак бих отишла, харесвам тази страна.

 

Гледам, че доста хора са ходили отново и отново в Италия, и за мен това е една от любимите и най-посещавани държави и с удоволствие се връщам там. Между другото миналото лято ходихме на море в Пулия и много ни хареса.    

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

И аз приключих с новите държави. 2017 беше по-слаба от 2016, но там бяха две държави, които са ми в челните класации. Нови тази година: Камбоджа, Тайланд, Португалия и Мексико. Камбоджа, Сием Реп - впечатляващ, Португалия - красива, топла, с прекрасна атмосфера, Тайланд - противоречива, Мексико - история, красива природа, усмихнати хора, цветно. Бих се върнала в Мексико и Португалия. Повторени: Гърция /нови Санторини и Милос/, Сицилия /любима/, Испания и остава само Рим през декември.

 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , mary_shery каза:

Тази година имах удоволствието да посетя три нoви държави.

Недей да скромничиш, новите ти държави са 6 ;)

Изкачила си най-високите върхове на Албания и Полша през годината, имаш и снимки на граничните коти. Нищо че са изкачени съответно през македонска и словашка територия. Това е много по-сериозно валидиращо събитие, отколкото да се пльоснеш в самолет и да те метне до някоя столица, без даже да се изпотиш от мъкнене на куфар.

 

А Грузия къде я забрави... Вярно, че беше в началото на януари, ама не беше толкоз отдавна ;)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 12 минути , Jenbel каза:

Умишлено прочетох само публикациите от последната страница - човек спокойно може да се комплексира от споделеното тук :lol:. Завиждам благородно на посетилите 14, 15 или повече държави, които могат да си го позволят като време и пари.

 

 

Спокойно. Всички ще се комплексираме в края на годината когато Георги Матеев сподели новите си държави.:)

А и не е задължително да се посещават държави, може да се посещават места. Аз бих предпочела да отида на ново място в Италия или Гърция, отколкото в някоя непосетена, но безинтересна за мен страна.

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към мнение

1бр. - Гърция

 

Не знам дали Георги Матеев е рекордьор, но аз съм положително рекордьор в другата посока :)

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Аз съм плътно до Георги в борбата за рекордьор в другата посока. Само 2, като едната е държава-джудже. Кипър и Ватикана. Първата не ме впечатли, Рим се надявам да го видя пак.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги каза:

1бр. - Гърция

 

Не знам дали Георги Матеев е рекордьор, но аз съм положително рекордьор в другата посока :)

A, не, не си. Аз съм на кота 0 тая година. Ама аз не ги броя така, двете нови места тая година ми харесаха, така че всичко е 6

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.