Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Трябва да ги продадеш обратно, преди да си заминеш ли, какво? Аз за първи път чувам за такова нещо и никой не ни е питал или искал от нас бележка. Всъщност, сега се сещам, че ние си носехме от тук, а нашите приятели си купиха от там. Но пак не разбирам за какви бележки говориш

.

Редактирано от eloena
Връзка към мнение

Носех долари. На летището обмених всичко в рупии. Дадоха ми един хвърчащ лист за обмяната, който хвърлих. Останаха ми рупии и на заминаване на летището поискаха хвърчащия лист....

Връзка към мнение

 

Относно ситуацията в Канди, днес четох, че имало блокирани туристи там, които не можели да тръгнат от града. Не ги пускали дори до магазина за храна. Колко е вярно не знам. Ние вчера излетяхме от Коломбо. Там на жп гарата също имаше тълпа с хора и скандирания. Нахъсваха се нещо. Възможно е нещата да се разрастват. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 3
Връзка към мнение
11 hours ago, Ou7law said:

Да ще ви държа, ще вземем местна sim карта с интернет така, че ще имаме достъп навсякъде. 

След Канди къде ще ходите, може да се засечем някъде :)

Планът ни засега за нощувките е:

15.03 в близост до Сигирия

16.03 Канди

17,18 март Нувара Елия

19 март Тиса

20, 21 март Тангалла

22, 23 март Мирисса

24 март Негомбо

Връзка към мнение
преди 10 часа, Mimka каза:

 

Относно ситуацията в Канди, днес четох, че имало блокирани туристи там, които не можели да тръгнат от града. Не ги пускали дори до магазина за храна. Колко е вярно не знам. Ние вчера излетяхме от Коломбо. Там на жп гарата също имаше тълпа с хора и скандирания. Нахъсваха се нещо. Възможно е нещата да се разрастват. 

"..Hello my friend. Yes we have a problem in kandy. Now it’s ok. Peaceful here. Now is safe. Thank you for the asked... "   през ФБ преди час от Aronka Homestay в Канди. Хлапето е много готино, ако някой иска да го пита нещо - https://www.facebook.com/jayampathi.gamage

 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 часа, randi каза:

Носех долари. На летището обмених всичко в рупии. Дадоха ми един хвърчащ лист за обмяната, който хвърлих. Останаха ми рупии и на заминаване на летището поискаха хвърчащия лист....

Относно ланкийските пари. Ние обменихме на летището като пристигнахме в чейнж бюро. На излизане/тръгване имах около 20 долара останали в техни пари, но там имаше само банки, които искаха сериозна комисионна около 5 долара и аз не им дадох парите си и ги върнах. Ако някой иска на сбирката в петък мога да му ги предоставя

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, stefanrusev said:

"..Hello my friend. Yes we have a problem in kandy. Now it’s ok. Peaceful here. Now is safe. Thank you for the asked... "   през ФБ преди час от Aronka Homestay в Канди. Хлапето е много готино, ако някой иска да го пита нещо - https://www.facebook.com/jayampathi.gamage

 

Това означава, че са им пуснали социалните мрежи. Вчера нямаха достъп ...

Връзка към мнение
преди 4 часа, jellyfish каза:

Това означава, че са им пуснали социалните мрежи. Вчера нямаха достъп ...

И днес няма, но има vpn apps :-) Иначе, доколкото ни е известно, вече е спокойно в Канди.

Връзка към мнение
11 hours ago, jellyfish said:

Планът ни засега за нощувките е:

15.03 в близост до Сигирия

16.03 Канди

17,18 март Нувара Елия

19 март Тиса

20, 21 март Тангалла

22, 23 март Мирисса

24 март Негомбо

Няма да се засечем. 

След няколко смесени мнения на местни тук реших да не ходим в Канди. Не защото е опасно, а защото все още има вечерен час, пълно полиция и военни. Казаха ни, че ще е така поне още 2-3 дена. Има предостатъчно интересни места в Шри Ланка, така че за мен не е проблем да го пропусна. 

Facebook и Viber не работят, така че ако ще ги ползвате ще ви трябва VPN.

Като за първи ден шофиране тук се оказа, че не е толкова зле колкото очаквах и съм много доволен, че взехме кола под наем :)

Ще докладвам отново след два дни като си тръгнем от Дамбула :) 

Редактирано от Ou7law
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В Канди положението е нормално, няма абсолютно никакви проблеми за туристите. Ние не го пропуснахме, но всички с които говорихме казват така.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние сме в Канди тази вечер. Всичко е нормално и пълно с народ. Дори имахме невероятния късмет да са отворени вратичките на прочутия зъб.

Сигурно е ставало въпрос и друг път, но да спомена да не се излъже някой. Към храма в Дамбула може да се качи човек от две места - Golden temple с една огромна златиста статуя и от към гишето за продажба на билети. Ако се качите от към храма, досещате се ще трябва да слезете за билети и пак да се качите, а са си доста стъпала.

И за Dambulla и за Канди билетите са по 1500 рупии, което е около 15лв.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Застраховка за пътуване може да се закупи от всеки застрахователен брокер, като нивото избирате вие.

Написали сте, че се налага да направите застраховка, т.е. ако е специфично изискване питайте този, който го изисква каква да бъде застраховката.

Повече информация:

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес нещо се заитересовах от тази дестинация и почнах да проучвам. Какви са Ви цените на билетите горе-долу? В момента гледам двупосочен за януари месец с flydubai през Дубай за 404 евро на човек, а даже в момента нямат промоция и предполагам, че като пуснат ще излезе и по-евтино. От изчетеното разбирам, че месец февруари-март са благоприятни да се ходи там предполагам времето е топло и водата е чай. До колкото знам януари месец е дъждовен.

Връзка към мнение
На 14.06.2018 г. в 22:09, Ivko каза:

Днес нещо се заитересовах от тази дестинация и почнах да проучвам. Какви са Ви цените на билетите горе-долу? В момента гледам двупосочен за януари месец с flydubai през Дубай за 404 евро на човек, а даже в момента нямат промоция и предполагам, че като пуснат ще излезе и по-евтино. От изчетеното разбирам, че месец февруари-март са благоприятни да се ходи там предполагам времето е топло и водата е чай. До колкото знам януари месец е дъждовен.

Ние летяхме средата на февруари. Билетите взехме на промоция от flydubai за 330 евро на човек през септември 2017. Температурите бяха високи, над 30 градуса, с изключение в планината, където 5 дена валя всеки следобед.  През останалото време нямаше и капка дъжд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 16.06.2018 г. в 12:56, Mimka каза:

Ние летяхме средата на февруари. Билетите взехме на промоция от flydubai за 330 евро на човек през септември 2017.

 Да значи когато и аз си взех от тази промоция до Дубай някъде около 50% бяха пуснали.

 

п.с. А времето как е края на април дали е препоръчително да се ходи тогава или се почват валежи?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Темата май не е много активна, но се надявам, че някой ще се включи. 

Изчетох цялата тема и доста хора са споделили, че не са доволни от Anuradhapura, наистина ли не си заслужава? 

Ще бием доста път до там и ако не е кой знае какво, по-добре да се насочим към Polonnaruwa. Да добавя, че не сме и най-големите фенове на такива исторически паметници/руини. 😬

 

Втория ми въпрос е за визата - има ли някакъв срок от кандидатстване до влизане в страната? 

Края на ноември ще посетим Шри Ланка, да кандидатствам ли от сега или да изчакам ноември месец? 

И реално за двама души да попълня формуляра за групова или индивидуална виза, май няма разлика, освен, че при индивидуалната искат адрес? 

Благодаряяяя 😊😇🤗

Връзка към мнение
преди 15 минути , Катето каза:

Втория ми въпрос е за визата - има ли някакъв срок от кандидатстване до влизане в страната? 

Края на ноември ще посетим Шри Ланка, да кандидатствам ли от сега или да изчакам ноември месец? 

И реално за двама души да попълня формуляра за групова или индивидуална виза, май няма разлика, освен, че при индивидуалната искат адрес? 

Благодаряяяя

За визите виж тази тема:

 

Връзка към мнение

На мен лично Anuradhapura ми хареса. Също така на няколко километра от там е Mihintale, което също е много интересно и красиво място. Ние ходихме до там със скутер и гледахме залеза от върха. Anuradhapura също обикаляхме със скутер. Може да погледнеш моето видео от там и да прецениш 🙂

Връзка към мнение

chandni, Благодаря, погледнах темата за визата преди да пиша, но там отговор на моя въпрос не намерих 😊
 

преди 2 часа, Mimka каза:

На мен лично Anuradhapura ми хареса. Също така на няколко километра от там е Mihintale, което също е много интересно и красиво място. Ние ходихме до там със скутер и гледахме залеза от върха. Anuradhapura също обикаляхме със скутер. Може да погледнеш моето видео от там и да прецениш 🙂


Мерси много, Мимка, веднага ще погледна видеото и ще преценя какво да правим. Ще имаме само седмица и заради това съм пред така дилема. 🤩

Редактирано от Катето
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 10/11/2018 at 11:34 AM, Катето said:

Темата май не е много активна, но се надявам, че някой ще се включи. 

Изчетох цялата тема и доста хора са споделили, че не са доволни от Anuradhapura, наистина ли не си заслужава? 

Ще бием доста път до там и ако не е кой знае какво, по-добре да се насочим към Polonnaruwa. Да добавя, че не сме и най-големите фенове на такива исторически паметници/руини. 😬

 

Втория ми въпрос е за визата - има ли някакъв срок от кандидатстване до влизане в страната? 

Края на ноември ще посетим Шри Ланка, да кандидатствам ли от сега или да изчакам ноември месец? 

И реално за двама души да попълня формуляра за групова или индивидуална виза, май няма разлика, освен, че при индивидуалната искат адрес? 

Благодаряяяя 😊😇🤗

Ние кандидатствахме месец и малко преди пътуването, но ни отговориха веднага. Просто много се вълнувахме и нямахме търпение. Попълнихме индивидуални формуляри и посочихме адреса на първата ни нощувка. А по другия въпрос - в Шри Ланка има толкова много неща за правене, за всеки по много. Ние имахме само 10 дни и решихме да пропуснем и двете стари столици. За всеки различни неща си струват повече. Наслаждавайте се, каквото и да изберете, там навсякъде дебнат изненади 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.