Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Магеланчета, другата тема е много неактивна, та да попитам тук:
Одобрението ли трябва да принтирам за визата:
"We are pleased to inform that your application for ETA has been approved providing that the particulars submitted by you in regard to relevant particulars, including passport number, nationality, and the date of birth are correctly entered.

 

The particulars submitted by you append as follows:..................и т.н. "  😊

Връзка към мнение

Одобрението не е необходимо да се предоставя при получаване на виза на летището. Искат само паспорт. Може да си го принтираш за лично спокойствие.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 5.11.2018 г. в 14:43, Dian каза:

Одобрението не е необходимо да се предоставя при получаване на виза на летището. Искат само паспорт. Може да си го принтираш за лично спокойствие.

Оооо супер, много мерси, Дианеее 😊

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Колеги, 1. Началото на май подходящо време ли е за пътуване там? 2. Някой правил ли си е ваксини, и какви? 3. Може ли да се ползват долари вместо да ги обменям(някъде) в рупии?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
On 11/23/2018 at 6:05 PM, muchachote said:

Колеги, 1. Началото на май подходящо време ли е за пътуване там? 2. Някой правил ли си е ваксини, и какви? 3. Може ли да се ползват долари вместо да ги обменям(някъде) в рупии?

За ваксините - хепатит задължително според мен, също така задължително спрей за комари - имаше доста Декември. По мое наблюдение всичко е в местната валута, а дори и да взимат долари ще излезе по скъпо със сигурност. Най-добре там да си изтеглите - peoples bank и BOC нямат такса за теглене. 

Връзка към мнение

Никакви ваксини не трябват. Както беше казала една приятелка страната е като Индия, само че чиста.  Не като бяхме не сме имали никакви проблеми, хем ядохме във всякакви заведения и спахме по всякакви места.

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

До колкото разбирам от търсенето най-изгодно излиза с Катарците през Доха и след това при добра промоция и с ФлайДубай през Дубай. С кои други компании и прекачвания също могат да се намерят добри двупосочни?

Връзка към мнение
преди 52 минути , Ivko каза:

До колкото разбирам от търсенето най-изгодно излиза с Катарците през Доха и след това при добра промоция и с ФлайДубай през Дубай. С кои други компании и прекачвания също могат да се намерят добри двупосочни?

Като цяло това са основните варианти за по-добра цена. Евентуално от Turkish или Austrian може да излезе нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да сега гледам за Декември за едни и същи дати и при катарците и дубайците цените са приблизително едни и същи около 600 евро, а при промоция и ще падне цената.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
На 7.04.2017 г. в 23:40, eloena каза:

На нас ни дадоха сим карта на летището, подарък, с малко количество минути. После от всяка бутка си купуваш карта за дозареждане с допълнителни минути и различни гигабайти интернет. Евтино е. Ако не ви дадат на летището, трябва да попитате някой местен от къде да си купите туристически СИМ карти. По другите въпроси не съм компетентна, защото бяхме с кола.

Здравейте eloena, да попитам за колата, която сте ползвали - вие ли си я наехте и как го организирахте - предварително или на място? Сами ли се движехте с колата или с местен водач? Ако е сами трябва ли да разполагаме с международна шофьорска книжка и как я наехте, какви са таксите на ден за наемане? Благодаря предварително 🙂

Ние ще пътуваме другата седмица 11 февруари и тъй като набързо взех това решение нямаме нищо организирано, а предпочитам да си наемем кола и да се движим самостоятелно с нея.

 

На 22.01.2018 г. в 12:21, Георги Матеев каза:

И местните плащат, но буквално стотинки. Предвид стандарта в държавата го намирам за напълно нормално.

 

А последният път си спестихме абсолютно всички транспортни неволи като си рентнахме кола и навсякъде се развявахме с нея. Супер удобно, а и всъщност шофирането там беше доста по-лесно, отколкото изглежда на пръв поглед.

Здравейте, може ли да дадете малко информация от къде сте си рентнали кола, предварително ли го направихте, какъв е наема на ден и трябва ли международна шофьорска книжка, за да се наеме и кара кола в Шри ланка? Благодаря 🙂

 

На 21.02.2018 г. в 10:22, feel_the_rush каза:

На нас не са ни искали международна книжка, издадоха ни разрешенията само с българската. Не че някъде някой ни ги поиска.

 

Привет, на място ли си наехте колата? Ние планираме пътуване от 11 февруари до 3 март и ми се иска да си наемем кола. Благодаря предварително 🙂

Редактирано от MegyD
Връзка към мнение
преди 5 часа, MegyD каза:

Здравейте eloena, да попитам за колата, която сте ползвали - вие ли си я наехте и как го организирахте - предварително или на място? С 🙂

Здравейте. Колата наехме прдварително, една колежка магеланка беше така любезна да препоръча фирма. С шофьор. Разликата доколкото помня, беше малка, а движението там е пълна лудница, на всичкото отгоре е обратно, та не знам дали да си причинявате този стрес. Все пак, Георги Матеев си нае кола там, та ако се спрете на този вариант, свържете се с него. Аз ще ви изпратя на лично съобщение координатите на 2-ма шофьори, от които съм много доволна. Те са полезни и за други неща. Да показват забележителности, да осигуряват настаняване и всичко останало. Неотлъчно е до вас.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, eloena каза:

Здравейте. Колата наехме прдварително, една колежка магеланка беше така любезна да препоръча фирма. С шофьор. Разликата доколкото помня, беше малка, а движението там е пълна лудница, на всичкото отгоре е обратно, та не знам дали да си причинявате този стрес. Все пак, Георги Матеев си нае кола там, та ако се спрете на този вариант, свържете се с него. Аз ще ви изпратя на лично съобщение координатите на 2-ма шофьори, от които съм много доволна. Те са полезни и за други неща. Да показват забележителности, да осигуряват настаняване и всичко останало. Неотлъчно е до вас.

Благодаря много за бързия отговор. Ние в Бали си наехме също кола под наем, без  шофьор - там движението също е обратно и карат много бързо и според нашите представи хаотично, но се справихме 🙂 Надявам се и там да се оправим.

Редактирано от MegyD
Връзка към мнение
On 11/23/2018 at 7:05 PM, muchachote said:

Колеги, 1. Началото на май подходящо време ли е за пътуване там? 2. Някой правил ли си е ваксини, и какви? 3. Може ли да се ползват долари вместо да ги обменям(някъде) в рупии?

Ние бяхме през март и не сме си правили ваксини. За валутата - носехме си долари и половината ги сменихме на летището в рупии. В местата, където спахме се плащаше и в двете валути. Колата също я платихме в долари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 7.02.2016 г. в 19:40, Gbb13 каза:

Здравейте, вчера се върнахме от Шри Ланка бяхме на обиколка за 14 дни, като първите 7 дни бяхме по плажовете, за което ще напиша по конкретно в някой следващ пост а вторите 7 дни ни бяха препоръчали един местен гид, който го наехме и мога да кажа само ОТЛИЧНО! За него, разведени на всички места където искахме, обясняваше ни всичко и т.н. Ще напиша пътеписа и ще го пусна.

Сега имам две сим карти с остатъчни количества за разговори и интернет, едната става за iPhone а другата за Samsung ако някой смята да ходи, да се свържи с мен ще му ги пратя или дам с удоволствие. А също така и ако иска контакта на местният гид, той е англоговорящ, брат му е немскоговорящ а бащата също е в бизнеса и той поназнайва някой друг език, общо взето добре че го вземахме спести ни доста главоболия, време, нерви и пари!

Привет, може да е късно, но ако все още не са използвани картите, аз съм кандидат. Както и ако споделиш контакта на местния гид. Заминавам на 13 за Шри Ланка 🙂 Благодаря предваритерно!

Връзка към мнение
На 22.01.2017 г. в 18:16, strelec72 каза:

А за плажовете какво ще препоръчате....Тангале,Мириса,Унаватуна,Хикадува...имаме 7 дни за плажуване + един за Синхараджа....как е по- добре да ги разпределим...ще бъдем със скутер през цялото време

От къде си взехте скутерче и как ви се стори придвижването? Къде си оставяхте багажа, когато обикаляхте?

Връзка към мнение
На 30.04.2018 г. в 17:25, Niki42 каза:

Планирам обиколка на осрова по крайбрежието с колело през февруари 2019. Не бих отказал съвети .....също  така си търся и компания:)

Привет, ние пътуваме на 13 февруари. Надявам се да си наемем кола под наем, без шофьор. Ще бъдем там до 2 март. Обичаме природата и ще се опитаме да пообиколим Шри Ланка. Ако искаш компания и да си споделим разходи по колата пиши 🙂

Връзка към мнение

Малко късно виждам това, но все пак - ние си наехме кола оттук, без шофьор - https://www.malkey.lk/.

 

Дойдоха да ни вземат от летището, работят 24 часа и ни ъпгрейднаха от пикапи в джипове тойота 🙂

 

 

Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
На 26.01.2018 г. в 12:12, Neli_27 каза:

Благодаря.

Относно Малдивите мога да кажа, че за 1ви път ходихме миналата година. Пак по същото време и разбрахме, че това е нашето място.

Има страхотен местен остров, до който върви ферибот, така, че пътуването по вода излиза 1-2 долара. Спането е евтино и доста луксозно, обслужването е 5 звездно. А гледката към съседния курортен остров е убийствена. Островът е Дифуши. Заслужава си много и затова тази година пак сме там.

Решихме обаче да включим и Шри Ланка, като завършек на почивката.

Та всякакви идеи за такова кратко пътуване ще са ни от полза.

 

Здравей и аз попаднах хотелите  на о.Дифуши и обмислям да го посетя. Моля за информация относно :

В кой хотел бяхте, къде се хранехте, ок ли е да се ходи по къси панталони и питник - извън хотела ?

Храната каква е ? Люта ли е ? четох че има ферибот, но не разбрах директно от летището или се ходи до Мале ? Как плащахте ? Кой месец бяхте, имаше ли дъжд и комари ? Има ли поне бира в хотелите ?

До сега съм била веднъж на Малдиви и то в ризорт и за това питам 🙂

 

Връзка към мнение

Някой пътувал ли е скоро към Шри Ланка? В сайта на МВнР дават " Индекс на риска ниво 4: Предупреждение за преустановяване на пътуванията в цялата страна (освен при крайна необходимост)" и се чудя преувеличават ли или наистина е опасно да се пътува там в момента?

Връзка към мнение
Преди 1 час, bobbyfm каза:

Някой пътувал ли е скоро към Шри Ланка? В сайта на МВнР дават " Индекс на риска ниво 4: Предупреждение за преустановяване на пътуванията в цялата страна (освен при крайна необходимост)" и се чудя преувеличават ли или наистина е опасно да се пътува там в момента?

Много преувеличават! Страната си е страхотна и много спокойна!Бях преди един месец и вече мисля кога да се върна!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

 

В Шpи Ланка пъpво cе ycмиxват, после ще ви нахранят.

https://m.24chasa.bg/ojivlenie/article/8243236?fbclid=IwAR39kgCpjMZKVQ3SAWCFHO2IjEP6DW5lzc8b5bmX0j14tDHXUS20HeANSL8

Image_8271461_126.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Повдигам стара тема, но не мога да намеря ясен отговор. Какъв тип стандарт на контактие се използва? Видях в нета, че е Type D и Type G. Дали и двата са разпространени или е основно само единия. В Бъгалрия трудно се намира type D, как сте използвали контактите ?

Връзка към мнение
Преди 1 час, koletoo каза:

Повдигам стара тема, но не мога да намеря ясен отговор. Какъв тип стандарт на контактие се използва? Видях в нета, че е Type D и Type G. Дали и двата са разпространени или е основно само единия. В Бъгалрия трудно се намира type D, как сте използвали контактите ?

Мисля, че основно type G бяха. Нямам спомен за type D, дори и да е имало някъде е било по-скоро изключение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9.02.2016 г. в 9:22, ECC каза:

За тези,на които им предстои пътуване до Шри Ланка,да имат в предвид типа на контактите.

post-1326-0-67624300-1455001932_thumb.jpeg

Имам скъп и сложен швейцарски адаптер,който обаче няма този стандарт.Намерих му цаката с една клечка за уши,която мушкам в дупката за заземлението,за да отключи другите две дупки.Хубавото е,че всички контакти са с ключе за включване и изключване.

Днес правихме тура с лодка по Маду Ганга.Бива.Много ми хареса острова на канелата.Имаше демонстрация как се прави.

Утре решихме да ходим на тура до Дъждовната гора,че на плажа не се търпи от жега.

Матеев,ти риба и морски животинки не ядеш ли?

Дано това ти помогне.

За съжаление докато рових в темата,за да намеря снимката,видях мнения на доста хора,които вече не пишат във форума.Май е редно да се замислим-защо?

Не знам как да цитирам и снимката.Тя беше акцентът.

image.jpeg.5ff4232702684321d62ff3d3296d3fde.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.