Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

преди 3 часа, slujitel каза:

В момента сме в Пасикуда с първия чартър. Ние сме програмата с 4 нощувки в Пасикуда и 3 дни обиколка.  След дългия нощен полет трансфера до тук беше 6 часа. Пристигнахме скапани от умора. Тук се кара бавно,  изберете ли варианта почивка тук, няма много шанс да се види нещо. Днес си бяхме наели кола с шофьор и ходихме до Полонарува и Димбулагала, отне цял ден. Мога да препоръчам шофьора,  много сме доволни. Океана тук не е добър, има риф, който пази от вълните,  но има много камъни във водата. В дясно от хотела рифа свършва, камъни няма,  но вълните са огромни. Да се види нещо с еднодневни пътувания от тук не ми се вижда възможно, кара се бавно.

Бихте ли споделили кой е хотелът?

Връзка към мнение
На 31.01.2022 г. в 23:24, koletoo каза:

Аз съм избрал точно варианта, който споменава Eva eva. На 12.02 ще летим и след прибиране ще моге да дам подробна информация за програмата.

🙂 И аз потвърдих по-рано днес  на агенцията този вариант. Дано визите стават бързо, че още не съм започнала да действам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз днес говорих с Агенция Х и това, което ми казаха относно програмата "Най-доброто от Шри Ланка" - ако се избере варианта със сафари, първо се обикаля и после се отива към хотела на плажа в Пасикуда и последния ден сафари, а ако се избере без сафари е на обратно, първо плаж, после обиколната част (както е било при slujitel).

Скоро ще има и актуализиране на програмите в сайта им.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Дано пиша на правилното място, че кажи речи ми е за сефте 🙂.

След дълго колебание дали само почивка или екскурзия по дадената първоначална програма от фирмата (дано не я обърнат, че по ми се харесва) твърдо сме за екскурзията. Както казва Eva Eva маршрута е на път и не се връщаме. Така се спестява доста от пътуването. Свързах се фирма в Пасикуда, която организира еднодневни турове, цените са добри, но до Сигирия например е 2,5 часа в едната посока.. После толкова на връщане..малко много за един ден. Дамбула и Сигирия е 224$ за двама еднодневна, с включени билети, All inclusive казва господина. До чаена плантация и водопади 100$, но там пък шест часа път в едната посока, иначе ми се ще природа. Та затова и аз мисля, че ако всичко е както е описано  без изненади, този вариант е много добър за краткото време с което разполагаме за почивка. Ако някой има повече време и иска контакти ще дам телефон и сайт. Предлагат гмуркане на Peagin Island (мисля така беше) на 30мин от брега с лодка, но доколкото разбрах първо има 3 часа с кола. Като цяло са много отзивчиви и любезни 🙂

D6C9EAE5-7282-47A5-B820-ED1A4B3D26EE.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Greta Pavlova каза:

И аз днес говорих с Агенция Х и това, което ми казаха относно програмата "Най-доброто от Шри Ланка" - ако се избере варианта със сафари, първо се обикаля и после се отива към хотела на плажа в Пасикуда и последния ден сафари, а ако се избере без сафари е на обратно, първо плаж, после обиколната част (както е било при slujitel).

Скоро ще има и актуализиране на програмите в сайта им.

Сега разбирам.. Супер, при нас няма да е обърната програмата. Много добре, че сте попитали. Аз не се сетих 🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, bobolita каза:

Дано пиша на правилното място, че кажи речи ми е за сефте 🙂.

 

D6C9EAE5-7282-47A5-B820-ED1A4B3D26EE.png

Точно на място си пишете 🙂 Нищо няма да триете 🙂 Благодаря за информацията, много е полезна.  Дали коментирахте посещение само на някой от парковете, близо до Пасикуда с местната фирма? Мисля си точно за MINNERIYA NATIONAL PARK. Или Вие ще сте на варианта със сафари и не се интересувате от допълнително сафари?

Моля да оставите сайта и контакти 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Девойки, прегледайте темата от предишната страница .

 

Разбира се, че всеки ще пътува както иска и както му е изгодно, но това, че е изтрито името на фирмата , не ви прави коректни магеланки. 

@bobolita можеш да се реваншираш, като споделиш сайта и телефона, за който споменаваш. В момента едва ли има интерес, но ще има, сигурна съм. Това е магеланстване в най - чистия му вид. 

Връзка към мнение

Може ли без квалификации, моля 🙂 Не знаех, че съм некоректна магеланка като ми се случва да пътувам понякога с ТА. 🙂 

Не съм сигурна и че това е най-подходящия подход към новите магеланци. Както и да е, сигурно аз не съм права.

Разбира се, че ще има интерес към местната фирмата, след като толкова хора са се запътили натам и имат 4 свободни дни на плажа в Пасикуда  🙂Дамата е говорила днес с нея, не виждам смисъл да общуваме с дадени преди 2-3 години контакти. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Съвет от личен опит за Сигирия-не си заслужава.По наше време входът беше 25 USD ,катерене нагоре,горе нищо и гледката също нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С риск да ми пропадне магеланския имидж, и аз днес се присъединих към групата на пътуващите, но чак в април. Всъщност вчера трябваше да тегля чертата за втори път на тигрите в Rндия и да ги изместя този път за ноември. Тежко го преживях, но ми писаха, че ако не кажем 60 дни преди пътуването дали искаме промяна,няма да можем да променим сафарито. и имах само 6 дни за реакция. В Индия в момента има дори тестове между щатите за местните, така че варианта за нормално сафари не беше много реален. И тогава видяхме почивка + сафари в Шри ланка. Била съм там 2 пъти, единия път дори на фестивала Перахера в Канди през август. Харесвам тази държава, но не съм била в парковете. Източната част е с обратен сезон на западната и е по-суха. така че април е добър месец за разглеждане на парковете.Мъча се да се успокоявам за Индия, че вече го приемам лично:-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Eva eva каза:

Точно на място си пишете 🙂 Нищо няма да триете 🙂 Благодаря за информацията, много е полезна.  Дали коментирахте посещение само на някой от парковете, близо до Пасикуда с местната фирма? Мисля си точно за MINNERIYA NATIONAL PARK. Или Вие ще сте на варианта със сафари и не се интересувате от допълнително сафари?

Моля да оставите сайта и контакти 🙂 

+94778890910

https://ps-tours-pasikuda.business.site

Не сме коментирали само сафари, но господина каза, че могат да реагират според нашите желания. 

Да, ние включихме и сафари. И така се очертава да имаме само два дни в Пасикуда. Доколкото разбирам плажът  не е впечатляващ, но ще разглеждаме наоколо или ще се възползваме от предложението им за по- близка дестинация. Надявам се да се срещнем 🙂. Ще ми бъде приятно.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Съветвам ви да изчакате да прочетете отзивите и тогава да резервирате. Тези, които искат обиколката, за тези, които ще са на плажа, няма проблем. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 22 часа, slujitel каза:

Съветвам ви да изчакате да прочетете отзивите и тогава да резервирате. Тези, които искат обиколката, за тези, които ще са на плажа, няма проблем. 

Може ли да споделите мнение за околностите? Има ли интересни местенца около хотела? Ако си само за почивка има ли какво да се види? Отзивите от местната компания ли имате предвид или БГ?  Благодаря!

Връзка към мнение
преди 2 часа, bobolita каза:

Може ли да споделите мнение за околностите? Има ли интересни местенца около хотела? Ако си само за почивка има ли какво да се види? Отзивите от местната компания ли имате предвид или БГ?  Благодаря!

Изчакайте да се върне, за да може да пише по-подробно.

Сигурна съм, че ще има какво да каже. Просто по време на пътуване не е много удобно да правиш пространствени обяснения.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Свързах се с фирмата, препоръчана от @bobolita. Писахме си по WhatsApp. Оферираха ми за дневен тур до Поланарува и парка Минерия общо 170 долара за двама, включени входове за забележителностите, шофьор, джип и гориво. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Eva eva каза:

Свързах се с фирмата, препоръчана от @bobolita. Писахме си по WhatsApp. Оферираха ми за дневен тур до Поланарува и парка Минерия общо 170 долара за двама, включени входове за забележителностите, шофьор, джип и гориво. 

Аз още чакам потвърждение тук. От почивка смених на екскурзия, казаха  ми, че ще се свържат с мен и си чакам. Ако остане почивка може да комбинираме нещо 🙂

Връзка към мнение
преди 23 минути , bobolita каза:

Аз още чакам потвърждение тук. От почивка смених на екскурзия, казаха  ми, че ще се свържат с мен и си чакам. Ако остане почивка може да комбинираме нещо 🙂

За коя дата сте?

Връзка към мнение
преди 38 минути , bobolita каза:

12.02. 🙂

Ние сме март 🙂 Ще се разминем 🙂 Ще чакам да разказвате 🙂 

Желая Ви весело изкарване и много незабравими моменти 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, bobolita каза:

12.02. 🙂

И ние сме тогава.

 

От нашата агенция не бяха разбрали, че вече може да се влиза с бърз антигенен тест, а не само с PCR.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, koletoo каза:

И ние сме тогава.

 

От нашата агенция не бяха разбрали, че вече може да се влиза с бърз антигенен тест, а не само с PCR.

Вие сте по-добре. Аз имам договор, но чакам потвърждение. Вие почивка или екскурзия? 

А как е пътуването с влак? Билетите заверяват ли се някъде или е както при нас? Надеждни ли са? Разбрах че много забавно се пътува в трета класа с местното население. Може би не навсякъде, но  било като на пазар 😁. И къде е най -добре да се обърнат пари? Приемат  ли  плащане с долари или само в техните рупии? 

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 2 часа, bobolita каза:

Вие сте по-добре. Аз имам договор, но чакам потвърждение. Вие почивка или екскурзия? 

А как е пътуването с влак? Билетите заверяват ли се някъде или е както при нас? Надеждни ли са? Разбрах че много забавно се пътува в трета класа с местното население. Може би не навсякъде, но  било като на пазар 😁. И къде е най -добре да се обърнат пари? Приемат  ли  плащане с долари или само в техните рупии? 

Благодаря!

Зависи къде искате да пътувате с влак.Най-интересно е във вътрешността в чаените плантации-район Нурелия.Ние не го направихме и съжалявам.Влакът се движи бавно,голяма част от туристите сядат по стъпалата и се наслаждават на природата.Даже тези,които са с кола,вземат отсечка с влака.

Като цяло препоръчвам вътрешнстта на страната.Спахме само по къщи за гости и си поръчвахме закуска и вечеря.Супер е.Не залитайте по плажовете,не са това,което очаквате.

Ние пътувахме от Хикадува до Коломбо.Чак пък да е много яко,не бих казал.Ако искате да се омесихте с местните,това е мястото.Макар че,ако ще се заразявате с нещо-също това е мястото.Да минават постоянно някакви търговци да продават предимно храна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пари се обменят навсякъде, най-добре в банка. Вземети си паспорта обаче, ще ви го поискат. Също са ни обменяли на добър курс и в хотела. Долари и евро се приемат без проблем, но курсът винаги е във ваш ущърб, защото се закръгля нагоре.

Напълно съм съгласна с мнението по-горе - Шри Ланка не е особено популярна плажна дестинация по принцип. Плажовете са красиви, но няма плитчини като на Малдивите и океанът е бурен. Голяма битка пада с вълните. Колкото Индия става за плаж, толкова и Шри Ланка. Магията на тази страна е в неподправения и чар. За съжаление, с организираните чартъри не се вижда почти нищо. Всичко се обикаля набързо. А има толкова много за гледане.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.