Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Ние трябваше да сме на 05.03. За съжаление тогава няма да има полет, днес получих мейл. Вероятно ще отидем към края на март или началото на април...  😞 Така или иначе ще отида някъде в началото на март, вече съм се нагласила да вървя. Но освен Албания или някой връх, друго не мога да измисля 🙂  

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, bobolita каза:

А как е пътуването с влак? Билетите заверяват ли се някъде или е както при нас? Надеждни ли са? Разбрах че много забавно се пътува в трета класа с местното население. Може би не навсякъде, но  било като на пазар

Ние пътувахме с влак между Kandy и Nuwara Eliya първа класа и до Ella трета класа, защото просто нямаше други останали билети. Влаковете са надеждни, но пътуват бавно, на няколко места спират, за да изчакат да мине насрещния влак. Наистина интересно преживяване. Първа класа е с по-малки прозорци и по-малко на брой седалки, много туристи, гъчканица, почти е невъзможно да седнеш. Хора влизаха през прозорците, постоянно някой нещо минава да продава или във влака или през прозореца като спре на някоя гара. Трета класа беше с големи отворени прозорци, много места за сядане, хареса ми повече от първа класа. Билетите се заверяват на изхода на гарата. Винаги стои служител, който проверява дали си платил правилната такса и съответно слязъл на правилната гара. Затова билетите трябва да се пазят до излизане от гарата. Ако ви е интересно може да гледате видеото ми, там има моменти от пътуването с влака.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 7.02.2022 г. в 13:56, koletoo каза:

И ние сме тогава.

 

От нашата агенция не бяха разбрали, че вече може да се влиза с бърз антигенен тест, а не само с PCR.

Вие сигурни ли сте в това? Аз попитах и казаха задължително PCR. Резултатите ще излязат чак след 20.00ч.  И тогава мисля да попълвам здравната им декларация. Много тегаво. Искат всичко да се прикачи -1ви, 2ри дози, паспорт, тест... 

Връзка към мнение
преди 22 минути , bobolita каза:

Вие сигурни ли сте в това? Аз попитах и казаха задължително PCR. Резултатите ще излязат чак след 20.00ч.  И тогава мисля да попълвам здравната им декларация. Много тегаво. Искат всичко да се прикачи -1ви, 2ри дози, паспорт, тест... 

Да, сигурен съм, но от агенцията не потвърждават и не гарантират. Ето един примерен линк: https://srilanka.travel/helloagain/documents/Fully-Vaccinated-Travellers-jan-29.pdf.

 

Аз се чудя какво да прикача за 1ва и 2ра доза в декларацията.

Връзка към мнение
преди 20 минути , koletoo каза:

Да, сигурен съм, но от агенцията не потвърждават и не гарантират. Ето един примерен линк: https://srilanka.travel/helloagain/documents/Fully-Vaccinated-Travellers-jan-29.pdf.

 

Аз се чудя какво да прикача за 1ва и 2ра доза в декларацията.

Аз изкарах двата сертификати от his.bg Там ги има, но всичко трябва да е в jpg формат, доколкото си спомням.

Връзка към мнение

Каква е тази здравна декларация в която прикачвате дози, ние такова нещо не сме попълвали? Само застраховката за 12$, виза на летището и теста задължително трябваше да е пср. И сертификата,  разбира се. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, slujitel каза:

Каква е тази здравна декларация в която прикачвате дози, ние такова нещо не сме попълвали? Само застраховката за 12$, виза на летището и теста задължително трябваше да е пср. И сертификата,  разбира се. 

Ето тази от снимката (извинявам се за качеството). Казаха ми, че предварително трябва да я попълня. И застраховката за COVID отделно. А виза та на летището бързо ли става? И аз мисля там да я вадя. Може ли да помоля за контакти на шофьора, с който сте пътували? Писахте, че сте доволни. Благодаря!

509AD8C7-8324-436F-B25F-22F57D52ACAB.jpeg

Връзка към мнение
преди 3 часа, bobolita каза:

Ето тази от снимката (извинявам се за качеството). Казаха ми, че предварително трябва да я попълня. И застраховката за COVID отделно. А виза та на летището бързо ли става? И аз мисля там да я вадя. Може ли да помоля за контакти на шофьора, с който сте пътували? Писахте, че сте доволни. Благодаря!

509AD8C7-8324-436F-B25F-22F57D52ACAB.jpeg

Тази декларация я попълвахме разпечатана на ръка, но не сме писали за ваксини. Ако е тази.

Screenshot_20220211-144557_Office.jpg.ec42b5d15c7275a67388a85d71c1770c.jpg

Телефона на момчето съм го написала напред в темата.  Съжалявам,  изтрих го вече. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3.02.2022 г. в 21:56, bobolita каза:

https://ps-tours-pasikuda.business.site

Това е сайтът на агенцията. Има всички  контакти. Отзивите са много добри.

 

+94778890910

 

Със @slujitel сте дали един и същ телефонен номер 🙂 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, slujitel каза:

Тази декларация я попълвахме разпечатана на ръка, но не сме писали за ваксини. Ако е тази.

Screenshot_20220211-144557_Office.jpg.ec42b5d15c7275a67388a85d71c1770c.jpg

Телефона на момчето съм го написала напред в темата.  Съжалявам,  изтрих го вече. 

След като се усъмних от тук прочетеното, преди малко се обадих и ми изпратиха тази форма. Иначе аз попълвах Health declaration form Ministry of health - Sri Lanka. Това пише, че се попълва преди влизане в страната. Доста време ми изгуби..

Връзка към мнение

Да кажа само, че притесненията ми бяха напразни. Много леко мина влизането в страната. Здравната декларация по принцип е тази от сайта, защото питат за QR код, но никой нямаше. Всички бяхме с тази от снимката. Който нямаше попълваше на място. Освен това дават една Arivel card и нея на място попълнихме. Аз много се забавих с предаването за виза и го направих в събота в 11.30, като си мислех че след 2-3 часа ще я получа. Голям оптимист съм 😁. Получих само, че са приели заявката и до 24ч ще получа виза. Да ама нали трябваше да тръгнем вечерта.. До последно нищо не дойде. Проверих на сайта само, че бяхме одобрени. На летището сигурно имат информация, защото нямахме никакви проблеми. И от тук нататък стана доста тягостно. Кацнахме не по- късно от 7.30 тукашно време и тръгнахме към 12. Дали не беше и малко повече. Бяхме едни от първите. Явно хората масово не подават  за визи  предварително. И после 5.3 часа с автобус. Като половин час имаше почивка. Тук настаняването стана много бързо, но целият ден е изгубен в път. Обаче на сутринта всичко  се забравя. Обстановката е страхотна. Стаята ни е на първия етаж и си под палмите и на плажа. 

Между другото в крайна сметка стана много късно за корекции и останахме на почивка + сафари. Но изобщо не съжалявам. Утре ще ходим до Канди, ботаническата градина, Nowara Eliya, чаена плантация и водопади за 100$. Вярно доста път е, но не искам само по храмове да обикалям. Тук попаднахме на един господин Робинсън с тук тук, който ползваме като такси 😁. Оказа се, че най- изгодно сме пътували. За 500 рупии до града и обратно. Ходихме и до Батикалао с него за 4000 рупии. Но нищо особено не е градът. Пасикуда също. Но на нас ни е забавно на пазара тук. Сезонът започва март месец и ще има повече места отворени. Вчера  бяхме на някакъв ресторант, който в сезон нямало къде да седнеш, но не бяхме впечатлени. Затова пък в хотела рибите, лобстери и скариди за обяд ги приготвят много добре. Някой ако се интересува повече от хотела ще разкажа. 

Та този Робинсън е работил в Лондон и е с добър английски. Той също ни предложи да ни закара до Сигирия и Да була за 10 000 рупии и сафари в Минерия за 11 000, ако искаме по път. 

+94 (77) 316 8749 Това е номерът му, но не винаги има връзка с нет. Има още един номер без вайбър, но от рецепцията се обаждат и го викаме. По -късно ще дам и него.

Друго какво.. Пак с него отиваме до Elephant rocks и се връщаме до хотела по плажа. Може и само по плажа  да се стигне. Красиво е. 

Ако мога да бъда полезна с нещо друго  насреща съм. 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 3 часа, bobolita каза:

 Затова пък в хотела рибите, лобстери и скариди за обяд ги приготвят много добре. Някой ако се интересува повече от хотела ще разкажа. 

Друго какво.. Пак с него отиваме до Elephant rocks и се връщаме до хотела по плажа. Може и само по плажа  да се стигне. Красиво е. 

Ако мога да бъда полезна с нещо друго  насреща съм. 

В кой хотел сте? Предполагам в Amaya? Ако е той- водата в океана спокойна ли е от рифа или има вълни? И как стои въпроса с турове до националните паркове. Мисля че е най-удобното място за това. Иначе ви завиждам, че ще опознавате за първи път тази прекрасна държава.

Връзка към мнение
преди 9 часа, Роми каза:

В кой хотел сте? Предполагам в Amaya? Ако е той- водата в океана спокойна ли е от рифа или има вълни? И как стои въпроса с турове до националните паркове. Мисля че е най-удобното място за това. Иначе ви завиждам, че ще опознавате за първи път тази прекрасна държава.

Първите два дни беше много бурно, но вчера и днес е спокойна и топла.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 15.02.2022 г. в 20:27, Роми каза:

В кой хотел сте? Предполагам в Amaya? Ако е той- водата в океана спокойна ли е от рифа или има вълни? И как стои въпроса с турове до националните паркове. Мисля че е най-удобното място за това. Иначе ви завиждам, че ще опознавате за първи път тази прекрасна държава.

Да, това е хотелът. Аз в понеделник не бях на плаж много, но от вторник водата е разкошна.  Много топла и няма вълни. Тук дават обувки, че има доста камънаци и е супер. Влизаме, но честно казано ме е страх много навътре, защото извън плажа пред хотела видяхме доста изхвърлени като змиорки някакви.. И едни шриландци рибари казаха, че са отровни, ако те ухапят.. Не знам. 

Днес ходихме до Elephant rocks. Красиво е, но доста замърсено и скалите са надраскани със спрей. Дано за сезона почистят. Сега подготвят доста хотели наоколо а отваряне. То не виждам какво му е лошото на времето сега. 29 градуса, слънчево, спокойно, няма дъжд.. 

Вчера пътувахме до Новара Елиа, чаени полета, фабрика за производство -една от най- големите тук, водопади, ботаническата градина в Канди и храмът, градина за подправки в Матала-името е много близо до това на летището и не съм сигурна правилно ли го изписвам. Минахме през Минерия парк и обратно. Доста дълго, но си заслужаваше. Тръгнахме е 5 сутринта и се прибрахме в 8.30 вечерта. От тук също има екскурзии до Сигирия, Дамбула и Канди. Две различни, но не знам с подробности. 

Ако някой иска да пита повече подробности ХХХ ми е номера. От вторник ще мога да говоря, за да не ставам досадна тук. Таксито, което ползваме съм го споменавала вече. За близки разстояния тук тук -и този номер съм дала. 

Редактирано от Mary
Без лични телефони, моля. За ваша сигурност.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, понеже и аз ще водя жената в Шри Ланка към края на месеца и ни препоръчаха AMAYA BEACH PASSIKUDA ме интересува има ли нещо интересно наоколо.

Преди годинки бяхме на екскурзия и основните забележителности - Канди, Дамбула и Сигирия се ги обикаляли. Интересува ме нещо което е наоколо и си заслужава, защото 7 дни само плаж и рибета ще ми дойде в повече.

 

Ако знаете друг хотел който си заслужава повече моля да споделите.

Връзка към мнение

Вчера се върна близка приятелка от Шри Ланка и се видяхме за няколко час. Била е  с организирана екскурзия, според мен на много добра цена от 1200евро за 14 дни с пътя и трансферите.

Обаче май само това е позитивното, пътували са с флай Дубай и в двете посоки с прекачване в Дубай, което  е било като  Раян ер като обстановка и удобство,  повечето време са били са в страшно мизерни хотели, хлебарки и пр, пътували са много с автобуси с две думи не е изобщо доволна.

Иначе природа има, но явно трябва да се подбере по-внимателно къде ще се ходи и спи.

Връзка към мнение
На 7.03.2022 г. в 11:10, KPAHK каза:

Здравейте, понеже и аз ще водя жената в Шри Ланка към края на месеца и ни препоръчаха AMAYA BEACH PASSIKUDA ме интересува има ли нещо интересно наоколо.

Преди годинки бяхме на екскурзия и основните забележителности - Канди, Дамбула и Сигирия се ги обикаляли. Интересува ме нещо което е наоколо и си заслужава, защото 7 дни само плаж и рибета ще ми дойде в повече.

 

Ако знаете друг хотел който си заслужава повече моля да споделите.

Ох, сега да ми кажат тръгвай за 14 дни в Amaya, няма да се замисля 😁 Какъв релакс само..

Около хотела няма кой знае какво. Има други хотели, две магазинчета (ако работят вече), отпред чакат тук-тук да ви закарат до някой пазар.. В предишен пост написах телефоните на хората, които ползвахме там. Цените им бяха доста по-ниски от тези, които се предлагаха отпред. С PS tours може да отидете до Миневара или чаена плантация , щом сте обиколили основните, или да им пишете и те ще ви предложат. 

На мен самият хотел и обстановката ми харесаха. Бяхме на първия етаж и директно излизаш на океана. Водата е разкошна, но се влиза с обувки (дават от хотела), има и маски с шнорхели.. На закуска има много от техните манджички, но има и доста други неща. От 12 до 16 пекат риба, раци, омари, калмари на BBQ. Всичко  приготвяха много вкусно. Дори си правехме обяди пред стаята. Пренасяха ни маса и сервираха там.

Но, ако искате повече да обикаляте, отколкото да си почивате, мястото не е за вас. По-добре е да изберете някой от хотелите под Коломбо. Мисля, че се  предлагаха в Гале и малко по- нагоре. Тук, освен разходки по плажа ( до Elephant rocks например), да видите дневния улов на рибарите, да купите някоя красива раковина от един местен чичко 🙂, да пиете коктейл в съседен хотел, няма къде да обикаляте. Но пък казват, че сезонът им започва от март и може би ще има повече места отворени. Ние бяхме средата на февруари.

Както казах в началото мнооооого ми се ходи 😁

9D7A1DDB-4CF7-44BF-A645-5338C385E89D.jpeg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
На 7.03.2022 г. в 11:16, Alexander каза:

Вчера се върна близка приятелка от Шри Ланка и се видяхме за няколко час. Била е  с организирана екскурзия, според мен на много добра цена от 1200евро за 14 дни с пътя и трансферите.

Много ми се вижда това и при това с тези полети на Уиз вече ако останат вчера гледах двупосочен от Абу Даби беше 50лв  😁 спането няма коментирам, но всеки си решава.

 

преди 3 минути , jul каза:

Всъщност кога е сезон за посещение? Полетите на Уиз през Абу Даби са от юни и си мислех да поразгледам евентуално 🙂

Всъщност най-подходящо време за посещение на страната е периодът от декември до март – тогава можете да се насочите към планините или западния и южния бряг на острова. Месеците между април и септември са най-удачни за пътуване по източното крайбрежие на Шри Ланка.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Много зависи  от нагласата и опита на човек ,и от бегли познания за дестинацията.

Хвърлих поглед над програмата на произволна родна агенция и според избора на хотел цената варира между 2600 - 6600 лв за 14 дни. Изглежда предложенията са от базови до супер лукс.

На рекламите на агенциите разбира се винаги са подбрани само лъскавите.

 

 

Общо взето това "много са пътували с автобуси" казва наистина страшно много за погрешните очаквания.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам наистина какви хотели са предлагали, но има доста прилични хотели в Шри Ланка на добри цени, особено с аюрведа насоченост. Е, все пак това да се решиш на 2-3 звезден хотел в тези георгафски ширини си е подвиг за мен. Но е важна нагласата на човек, за да се чувства добре. Аз не съм максималист, обичат добри хотели, но за мен е по-важно местоположението. а ако искам да видя нещо, Ако не мога да си позволя някое луксозно пътуване, но искам да видя мястото, ще търся начин все пак да отида. Така че според мен - браво на тези, които са склонни да рискуват и с хлебарски понякога!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Цените в хотелиерството са динамични , особено в средният сегмент . В най-високият премиум сегмент са по-скоро константни . Една и съща стая може да струва 80 , може и 800 според сезон и затоваряемост.  Но, цената пречупена през агенция няма тази динамичност.  Естествено , да видиш хлебарка в нисък сегмент хотел е по-вероятно , но това съвсем не изключва възможността да се намери читаво място и в най-ниският ценови сегмент ( ново настаняване без отзиви и реклама , некомуникативен район и т.н), но шансът да се намери такова място през агенция е почти нулев . 
 

п.п.мен хлебарки не ме плашат , дори вчера попитах Половинката дали е ОК да спим в колиба и се запознаем с прословутото Фиджи гостоприемство от първа ръка през половината престой , но дори не получих отговор . Ако някой се интересува , да погледне тук , май няма хлебарки - https://www.homestay.com/fiji

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 10.03.2022 г. в 8:38, jul каза:

Всъщност кога е сезон за посещение? Полетите на Уиз през Абу Даби са от юни и си мислех да поразгледам евентуално 🙂

Аз проявих своя авантюризъм и купих билети с Уиз до Шри Ланка  -  Абу Даби-Матала-Абу Даби за 3-10 юни. Ако има и други, които имат билети, или планират да купят, може да си съдействаме по организацията. 

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.