Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

преди 14 часа, ECC каза:

Дано това ти помогне.

За съжаление докато рових в темата,за да намеря снимката,видях мнения на доста хора,които вече не пишат във форума.Май е редно да се замислим-защо?

Не знам как да цитирам и снимката.Тя беше акцентът.

image.jpeg.5ff4232702684321d62ff3d3296d3fde.jpeg

Благодаря за отговора, това е Type D, Индийски стандарт. Значи ще търся по родните магазини такъв преходник.

Връзка към мнение

Има и универсални преходници, ако точно този е много рядък. А и на място почти сигурно може да се намери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@koletoo, май отново сме се огледали в една и съща дестинация 🙂  Моля, сподели, ако намериш преходник Type D.

 

@ECC, точно снощи си разглеждах преходника и се радвах, че моят има type G и ти ме застреля с тази снимка 🙂 Странното е, че моят преходник, този тип G, е  само с две мушкащи се неща, вместо с три 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Eva eva каза:

Странното е, че моят преходник, този тип G, е  само с две мушкащи се неща, вместо с три 🙂

Това не е добре, защото този контакт (G) има капачета, които се отварят точно със средното краче. Тоест вероятно ще трябва да пъхнете нещо в средната дупка, за да се отворят другите, което на практика обезсмисля преходника (щом пъхнете нещо, и българските зарядни ще влязат). Което значи, че преходникът е някакво менте и измислен от кой знае кого...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно това щях да напиша - повечето контакти са пригодени така, че горното средно копче стои натистнато постоянно и българските зарядни работят без проблем. Ако пък не, от хотела идват, пъхват една клечка за зъби или нещо подобно, и отново може да се ползва.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, Eva eva каза:

@koletoo, май отново сме се огледали в една и съща дестинация 🙂  Моля, сподели, ако намериш преходник Type D.

 

@ECC, точно снощи си разглеждах преходника и се радвах, че моят има type G и ти ме застреля с тази снимка 🙂 Странното е, че моят преходник, този тип G, е  само с две мушкащи се неща, вместо с три 🙂

В третата дупка мушкаш една клечка за уши,тя отключва другите две.

Ще черпиш по бира🍺

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, Има интересно предложение от една агенция за почивка в Шри Ланка за м. март и м. април за около 2 900 лв. за двама с включени самолетни билети /чартър/ 7 нощувки със закуски в хотел и трансфер. Хотелът е Amaya Beach, но като гледам на картата е доста отдалечен от столицата. По гугъл ми дава 6 часа път с автомобил. Намира се на източното крайбрежие. Някой ходил ли е там? Заслужава ли си? И в коя част на острова е по-добре да се отседне. Защото 6 часа с автобус до хотела ми се струват кошмарни. Искаме да сме само със закуска, за да може да не сме вързани само в хотела. Та има ли улична храна там , както в Югоизточна Азия или ще трябва да се храним в ресторанти? И как са цените спрямо българските в магазините и заведенията за хранене, ако някой е бил наскоро? Всичко за Шри Ланка ще ми бъде полезно.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Адриан ХН каза:

Здравейте, Има интересно предложение от една агенция за почивка в Шри Ланка за м. март и м. април за около 2 900 лв. за двама с включени самолетни билети /чартър/ 7 нощувки със закуски в хотел и трансфер. Хотелът е Amaya Beach, но като гледам на картата е доста отдалечен от столицата. По гугъл ми дава 6 часа път с автомобил. Намира се на източното крайбрежие. Някой ходил ли е там? Заслужава ли си? И в коя част на острова е по-добре да се отседне. Защото 6 часа с автобус до хотела ми се струват кошмарни. Искаме да сме само със закуска, за да може да не сме вързани само в хотела. Та има ли улична храна там , както в Югоизточна Азия или ще трябва да се храним в ресторанти? И как са цените спрямо българските в магазините и заведенията за хранене, ако някой е бил наскоро? Всичко за Шри Ланка ще ми бъде полезно.

Каца се на летище Матала, което е на юг, а не в близост до Коломбо. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте!

 

Ние обмисляме същата оферта, която Адриан ХН сподели - чартър + Amaya beach Passikuda.

Тъй като искаме и все пак да посетим някои от забележителностите като например Dambulla cave temple, както и Polonnaruwa. Видях, че са на няколко часа път в посока, но все пак сме решени да отидем. Какъв вариант бихте ни препоръчали - наем на кола с шофьор за ден, или просто на кола или екскурзия от хотела или местна компания?

Благодаря предварително 🙂

 

 

Връзка към мнение
В момента, Greta Pavlova каза:

Здравейте!

 

Ние обмисляме същата оферта, която Адриан ХН сподели - чартър + Amaya beach Passikuda.

Тъй като искаме и все пак да посетим някои от забележителностите като например Dambulla cave temple, както и Polonnaruwa. Видях, че са на няколко часа път в посока, но все пак сме решени да отидем. Какъв вариант бихте ни препоръчали - наем на кола с шофьор за ден, или просто на кола или екскурзия от хотела или местна компания?

Благодаря предварително 🙂

 

 

Бих препоръчала да разгледате внимателно офертите на фирмата 🙂  Има и вариант с екскурзия 3 дни - разглеждат се Канди, Дамбула, кралската ботаническа Градина в Перадения, Сигирия и след това 4 дни в Amaya beach Passikuda 🙂 От хотела има възможност за дневен трип до някой от парковете 🙂 Според мен това е най-добрият вариант 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 27 минути , Eva eva каза:

Бих препоръчала да разгледате внимателно офертите на фирмата 🙂  Има и вариант с екскурзия 3 дни - разглеждат се Канди, Дамбула, кралската ботаническа Градина в Перадения, Сигирия и след това 4 дни в Amaya beach Passikuda 🙂 От хотела има възможност за дневен трип до някой от парковете 🙂 Според мен това е най-добрият вариант 🙂 

Обмисляхме и този вариант, но ни се видя доста натоварена програмата за 3 дни с дълги преходи и малък престой на съответните места, звучеше като "3 дни в автобуса и после 3 дни плаж" 🙂 Все още не сме решили, защото пък да отидем в Шри Ланка и да посетим само плажа ще е загуба.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Greta Pavlova каза:

Какъв вариант бихте ни препоръчали - наем на кола с шофьор за ден, или просто на кола или екскурзия от хотела или местна компания?

Благодаря предварително 🙂

 

 

Имайте предвид, че там може да се шофира само с местна шофьорска книжка, която може да извадите в столицата. Има магеланци, които са го правили, но отнема време, не става веднага. Ако сте авантюристи като нас, освен кола с шофьор и екскурзия от фирма или хотела, друг вариант е градски транспорт или скутер. Ние така обикаляхме близо месец цялата страна. Цените на билетите за автобус и влак бяха смешни преди 3-4 години, от типа на 4-5 лв. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, Greta Pavlova каза:

Здравейте!

 

Ние обмисляме същата оферта, която Адриан ХН сподели - чартър + Amaya beach Passikuda.

Тъй като искаме и все пак да посетим някои от забележителностите като например Dambulla cave temple, както и Polonnaruwa. Видях, че са на няколко часа път в посока, но все пак сме решени да отидем. Какъв вариант бихте ни препоръчали - наем на кола с шофьор за ден, или просто на кола или екскурзия от хотела или местна компания?

Благодаря предварително 🙂

За кои дати обмисляте?

 

 

преди 9 часа, koletoo каза:

Аз съм избрал точно варианта, който споменава Eva eva. На 12.02 ще летим и след прибиране ще моге да дам подробна информация за програмата.

Ще съм благодарен на актуална информация!

Връзка към мнение
преди 15 часа, Greta Pavlova каза:

Обмисляхме и този вариант, но ни се видя доста натоварена програмата за 3 дни с дълги преходи и малък престой на съответните места, звучеше като "3 дни в автобуса и после 3 дни плаж" 🙂 Все още не сме решили, защото пък да отидем в Шри Ланка и да посетим само плажа ще е загуба.

Хм, според мен разстоянията не са толкова големи. Например от летището до Ела са 86 км., след това до Канди - 136 км., до Дамбула 42 км. Това са общите км. за ден в посока. Хубаво е, че забележителностите се посещават "попътно" към Пасикуда и хотелите, в които ще се спи са много приятни. Тези в Канди и Дамбула са с невероятна природа наоколо.  Минус тук е компанията на "bulgarian lovely group" 😄 Може пък и да имаме късмет, знае ли човек. 

Ако нещо подобно се направи от Пасикуда, то до Дамбула само са 221 км. в посока, общо 442 км. Доста си е за 1 ден. Ако се направят 3 такива дневни тура, пак ще останат 3 дни за почивка и то в този вариант ще е доста по-натоварено именно заради тези големи ежедневни лъчове, които се получават. 

Мои си разсъждения 🙂 Все пак плюсовете при варианта "екскурзия" са повече, според нас. Затова и ние се спряхме на този вариант 🙂 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искам само да обърна внимание на всички, че в Шри Ланка се пътува много много много бавно. Не знам какви са условията за шофьорските книжки в момента, но когато ние бяхме там преди 7 години, не сме имали никакви проблеми с нашите. Единствено трябваше да се извади международна книжка, което става много бързо от България.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В момента сме в Пасикуда с първия чартър. Ние сме програмата с 4 нощувки в Пасикуда и 3 дни обиколка.  След дългия нощен полет трансфера до тук беше 6 часа. Пристигнахме скапани от умора. Тук се кара бавно,  изберете ли варианта почивка тук, няма много шанс да се види нещо. Днес си бяхме наели кола с шофьор и ходихме до Полонарува и Димбулагала, отне цял ден. Мога да препоръчам шофьора,  много сме доволни. Океана тук не е добър, има риф, който пази от вълните,  но има много камъни във водата. В дясно от хотела рифа свършва, камъни няма,  но вълните са огромни. Да се види нещо с еднодневни пътувания от тук не ми се вижда възможно, кара се бавно.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Може би се повтарям или потретвам,но Пасикуда е на източния бряг,където по това време на годината е ветровито.Чета,че се готвите за плаж,Та дано имате късмет.Подобно на Колумбия и в ШЛ разстоянията се мерят в часове,а не в километри.Може да се изненадате за колко часа се минават примерно 40 км.Иначе страната си струва много.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , ECC каза:

Може би се повтарям или потретвам,но Пасикуда е на източния бряг,където по това време на годината е ветровито.Чета,че се готвите за плаж,Та дано имате късмет.Подобно на Колумбия и в ШЛ разстоянията се мерят в часове,а не в километри.Може да се изненадате за колко часа се минават примерно 40 км.Иначе страната си струва много.

Не е ветровито, грам вятър няма.  Времето е прекрасно за плаж. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, slujitel каза:

В момента сме в Пасикуда с първия чартър. Ние сме програмата с 4 нощувки в Пасикуда и 3 дни обиколка.  След дългия нощен полет трансфера до тук беше 6 часа. Пристигнахме скапани от умора. Тук се кара бавно,  изберете ли варианта почивка тук, няма много шанс да се види нещо. Днес си бяхме наели кола с шофьор и ходихме до Полонарува и Димбулагала, отне цял ден. Мога да препоръчам шофьора,  много сме доволни. Океана тук не е добър, има риф, който пази от вълните,  но има много камъни във водата. В дясно от хотела рифа свършва, камъни няма,  но вълните са огромни. Да се види нещо с еднодневни пътувания от тук не ми се вижда възможно, кара се бавно.

Благодаря за полезната информация 🙂 Само да попитам - обиколната нали е 3 дни обиколка и след това  3 дни в Пасикуда? Тоест - след полета до къде е 6 ч. трансфера?  Планирате ли да посетите някой от парковете в близост до Пасикуда? Весело изкарване 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Eva eva каза:

Благодаря за полезната информация 🙂 Само да попитам - обиколната нали е 3 дни обиколка и след това  3 дни в Пасикуда? Тоест - след полета до къде е 6 ч. трансфера?  Планирате ли да посетите някой от парковете в близост до Пасикуда? Весело изкарване 🙂 

Не е така. Така беше,  но седмица преди да тръгнем обърнаха програмата обратно. Трансфера е тежък, но поне си починахме на следващия ден. Ако трябваше веднага да тръгнем да обикаяме щеше да е много по изморително. Лично ние няма да посещаваме паркове, след Танзания и Намибия не мисля за сафари в скоро време. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , slujitel каза:

Не е така. Така беше,  но седмица преди да тръгнем обърнаха програмата обратно. Трансфера е тежък, но поне си починахме на следващия ден. Ако трябваше веднага да тръгнем да обикаяме щеше да е много по изморително. Лично ние няма да посещаваме паркове, след Танзания и Намибия не мисля за сафари в скоро време. 

Ясно, благодаря за отговора! Значи по-добрата част от пътуването предстои 🙂 Моля да оставиш контакт на шофьора, когато ти е удобно. Може да го ползваме до някой от парковете. Благодаря предварително и още веднъж весело изкарване 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.