Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

За плащане по курс на твоята банка - натискаш зъбчатото колелце – Payments – Manage pre-approved payments – отдолу търсиш Set Available Funding Sources – показва се прозорещ с активните карти и срещу всяка карта има Conversion Options – слагаш отметката на "Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Редактирано от Zornitsa
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да и вероятно точно затова използването на PayPal е намаляло значително в световен мащаб. Гледах някакви статистики онзи ден.

 

Първо, че "потребителски ориентираната" им система е ужасно тромава в много отношения, и второ - винаги гледат да те цакнат с някоя нова таксичка за поредната ненужна "услуга".

 

Като изключим плащанията/кешбеците от ММТ аз лично не съм ползвал PayPal от над 1 година. Revolut наистина промени значително нещата и то определено към по-добро.

преди 30 минути , vorbis каза:

Не можеш да я намериш, защото това е целта на PayPal. Непрекъснато я местят, за да не могат хората да се ориентират.

Просто без коментар.

Връзка към коментар

При мен няма такива неща, като стигна до Manage pre-approved payments., Все пак успях да го намеря този път. При мен долу в ляво има като въпрос дали съм намерил каквото търся и ми предлага  още веднъж да избера  същата опция която е след въпроса и е активен линк и чак след това стигам до другите опции. Явно се сменя всеки месец..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Zornitsa каза:

За плащане по курс на твоята банка - натискаш зъбчатото колелце – Payments – Manage pre-approved payments – отдолу търсиш Set Available Funding Sources – показва се прозорещ с активните карти и срещу всяка карта има Conversion Options – слагаш отметката на "Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Мерси, при мен точно така излезе (бразилски акаунт). Само че за Мастеркарда само я има опцията, за Американ Експрес не.

На всичкото отгоре пише, че дори Пейпал да конвертира към реала пак ще си плащам данъците за международна транзакция, та спасение няма.

 

Малко оптимистично, към британския пейпал акаунт са ми пратили 5 паунда да си харча с покупки (не мога да ги тегля). Ако имате британски акаунт, проверете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Извинявам се за тъпия въпрос, ама не бях ползвал PayPal от няколко години и явно съм забравил как да си вкарам еднократно средства от дебитна/кредитна карта. Дава ми само вкарване на пари през банкова сметка. Какво изпускам?

Връзка към коментар
преди 15 минути , Meidj каза:

Извинявам се за тъпия въпрос, ама не бях ползвал PayPal от няколко години и явно съм забравил как да си вкарам еднократно средства от дебитна/кредитна карта. Дава ми само вкарване на пари през банкова сметка. Какво изпускам?

Мисля, че трябва първо да си добавиш картата, демек да минеш през целия процес на авторизация. Тегаво е, ама представи си иначе колко крадени карти щяха да се източват по този начин. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Meidj каза:

Извинявам се за тъпия въпрос, ама не бях ползвал PayPal от няколко години и явно съм забравил как да си вкарам еднократно средства от дебитна/кредитна карта. Дава ми само вкарване на пари през банкова сметка. Какво изпускам?

Не можеш. Автоматично ще ти бъдат изтеглени от свързана карта, когато правиш плащане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Meidj каза:

Извинявам се за тъпия въпрос, ама не бях ползвал PayPal от няколко години и явно съм забравил как да си вкарам еднократно средства от дебитна/кредитна карта. Дава ми само вкарване на пари през банкова сметка. Какво изпускам?

Явно може но не съм ползвала опцията

 

Screen Shot 2018-03-15 at 07.54.56.png

Screen Shot 2018-03-15 at 07.51.25.png

Редактирано от funny
Връзка към коментар
преди 7 часа, Ilian359 каза:

Не можеш. Автоматично ще ти бъдат изтеглени от свързана карта, когато правиш плащане.

И какво, някой ако ми хакне пейпала, ще ми изсмуче цялата вързана карта? Искам просто да си вкарам някаква прежалима сума, с която да си оперирам спокойно.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Meidj каза:

И какво, някой ако ми хакне пейпала, ще ми изсмуче цялата вързана карта? Искам просто да си вкарам някаква прежалима сума, с която да си оперирам спокойно.

Добавяш карта, оперираш си, махаш я, после пак, аз така правя.

Връзка към коментар
На 9.02.2018 г. в 19:22, Alexander каза:

Все пак успях да го намеря този път. 

Би ли го описал малко по-подробно и с някой скрийншот, когато имаш възможност, че да го имаме тук като процедура, поне докато не го сменят пак...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Фичо каза:

Би ли го описал малко по-подробно и с някой скрийншот, когато имаш възможност, че да го имаме тук като процедура, поне докато не го сменят пак...

На испански е регистрацията и картите ми, та не знам дали ще ти добре.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

На испански е регистрацията и картите ми, та не знам дали ще ти добре.

Няма проблем, важното е да се види нагледно кое къде е. :) 
А и мисля, че ще е полезно не толкова и само за мен, а и за всички тук, които ползват PayPal ;) 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам колко ще е трудно или лесно с испанско меню, но ето стъпките. Много старателно е скрито, а на всичкото отгоре му променят мястото редовно!

Влизате в профила си и отивате на плащане и после избирате - управление на плащанията.

 

1.JPG.6e549e880387004369bef5561f0595c1.JPG

 

Ще се появи в ляво списък с разни икони от сорта Spotify, AirBnB, Google Play, Airbnb, Clickbank, ebay и др. Точно под тях трябва да има едно питане от сорта дали сте намерили това което търсите и след това ви подканя да пробвате със синия линк за управление на плащанията, който се избира.  Горе долу се повтаря предната стъпка, малко като с предложенията за куфар, застраховка и пр при АК-те. Избирате този син линк.

 

2.JPG.bf8327e7fae29f26d0f8ace5cf827708.JPG

 

Трябва да ви се отвори нова страница в този вид, май това са последните плащания в моя случай. Избирате синия надпис, установяване на източници.

 

3.JPG.9f711b57af09d84572ba0706a93b887c.JPG

 

Ще се отвори списък с регистрираните дебитни, кредитни карти и банкови сметки, може да се избора смяна на източника поотделно за всяка карта. Може една да е с курса на пейпал, а друга да не е. Избирате за всяка поотделно на опцията за конверсия.

 

4.JPG.d64a1cf95586f7a76b043de24c926752.JPG

 

И най-накрая излиза търсения прозорец и възможността за смяна на начина на конвертиране. Няма нужда да обяснявам, че си идва избран варианта за курса на пейпал, а второто е опцията за конверсия през банката. Според мен трябва да се провери как таксува и банката, за да не стане за куп през грош. Известно е как някои наши банки таксуват раупии и разни страни валути и преминават през няколко валути за по-голяма тесла.

 

5.JPG.eb2e97b25227d2bd64c445033dfc0cb1.JPG

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Вчера си купих промоционалните билети на Flixbus за 2 евро,но имах в Paypal 1,9.Сега съм с негативен баланс,но не ми дава да заредя 10 цента с картата ми.Днес очаквам малко приходи да приведат от Topcashback

т.png

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

По спомени, а и според информацията в сайта на PayPal би трябвало да мога да направя директно картово плащане без регистрация в PayPal:

 

Цитат

If you don’t want to create an account, you can pay using a credit or debit card.

.....

  1. To pay without creating a PayPal account, click debit or credit card.

 

След като последвам бутона за плащане, който имам в e-mail това, което имам като опция пред мен обаче е само влизане с регистрация:

 

Capture.JPG.0939659c9edd0e83ac78b6fa4c9b39e5.JPG

 

Сблъсквали ли сте се с подобна ситуация? Дали е някакво регионално ограничение, макар че съм правила тест и преди и имаше такава възможност. Но изгледа тогава беше друг.

 

paypal_011.jpg.41933acaacebea852e54b7a1a3387b0c.jpg

 

Връзка към коментар

Ох, не мога да ти кажа какво беше ограничението, но го има и мисля, че е регионално ограничение на магазина, от който купуваш. А може и просто съответния магазин да не е активирал опцията. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.