Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Бързо оздравяване, @Костов!! Просто не е истина как стават белите ! дано мине до 2 седмици.

Що се отнася до частното и държавното здравеопазване, детето ми като получи гърч, я заведохме на Държавна спешна детска помощ, беплатна, в Пловдив. Направиха й веднага ЕЕГ и я приеха в болницата за 3 дни за наблюдение от невролог. Не смятам,че е възможно да бъде обърнато повече внимание. Напротив, и на частно да я заведеш, ще я пратят в държавната болница. При нас се оказа епилепсия, дано @Crazy Horse при вас се установи причината и е безобидна. Не знам как е в чужбина, в България превенцията и работата по повод неврологичните заболявания при деца, е доста добра. Поне аз смятам,че е така. 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

@luba_rizova, благодаря за пожеланията! До две седмици със сигурност няма да мине, оптимистичния вариант е 20 дни. Съжалявам за случилото се с детето ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Костов каза:

Миг невнимание, подхлъзване, падане и в резултат счупен пръст, който вчера претърпя операция - сложиха му арматура

IMG_20240325_115718007.jpg.d0d84f65b770f9c050d6c271654d1ede.jpg

 

IMG_20240325_115701069.jpg.7b7bfe5a00a47cb778f0eba967f354fb.jpg

Бързо възстановяване!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз да се оплача от Agoda и тзои хотел в Будапеща B&B Hotel Budapest City. Вчера в малките часове на деня направих резервация през платформата, защото даваха най-ниска цена. По време на резервацията ме питаха в каква валута искам да платя лв. или евро и тъй като в Революта имам повече евро, отколкото лв. зададох тази опция, обаче 216 лв. бяха сметнати като 116,5 евро. Издразних се на трънския курс и реших да проверя дали някъде се е визуализирала цената в евро, защото не видях подобно нещо, иначе щях да си направя плащането в лв. Обаче... вместо да ме питат пак за данните на картата и в каква валута искам да платя, при симулацията на нова резервация, автоматично прескочиха стъпките с избор на валута и попълване на банкова карта и моментално се сдобих с още една резервация, този път автоматично платена на 110 евро, като аз банковата карта никъде не съм я запазвала в профила ми...

 

Най-гадният момент е, че по условие резервациите са без право на промени и са non-refundable. Веднага се свързах със съпорта на Agoda, за да обясня случая. Първоначално ми писаха, че те не виждали дублирани резервации, после след като им дадох номерата на резервациите, ми цитираха условията, че са без право на промени и са non-refundable, но щели да питат хотела и накрая ме информираха, че не могли да се свържат с тях по телефона, затова да изчакам между 24-48 ч. за отговор от хотела по мейл. Отговорът дойде след няколко часа, но пак ме шкартираха, казвайки, че ако искам мога да си ползвам двете резервации, ако не искам, мога да канселирам през приложението и да пия една студена вода. Излишно е да пиша, че супер много се издразних. Реших директно да звънна на хотела. Действително и на мен не ми вдигнаха. Вчера вечерта им пуснах мейл, на който още не са ми отговорили (ако изобщо го направят), в който казвам, че знам какви са условията, обаче нито съм дала съгласие за завършване на втората резервация, нито имам нужда от две еднакви резервации, защото не мога да спя в две легла едновременно, нито мога да изям две закуски, защото съм си ги платила два пъти.  

Та мисълта ми е, първо да си знаете да внимавате при резервации през Agoda, второ да не разчитате много на индийския им съпорт, трето да питам, ако хотелът благоволи да ми отговори и не проявят никаква гъвкавост, има ли смисъл да оспорвам транзакцията в Револют? 

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Оспорете втората транзакция в банката. издател на картата.

 

п.с. и по принцип - знам, че тук (в Магеланци) някои потребители тънят цени до стотинка и това един вид забавление и част от планирането, но понякога се получава малко "хитрата сврака с двата крака", както в конкретния случаи, та имайте едно наум. 🙃

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Иван Попов

Ех писнаха ми тези алергии........

Кихане и само кихане, запушен нос и какво ли още не........ 😪

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 25 минути , Lyubina каза:

Ами вземи нещо де 😉

 

Пия от 4/5 дни доста хапчета и пръскам спрейове, но не ми минава и ако до петък не ми мине, пак ще ходя на лекар 😊 

Това с тези алергии е просто някакъв ужас

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Иван Попов каза:

Пия от 4/5 дни доста хапчета и пръскам спрейове, но не ми минава и ако до петък не ми мине, пак ще ходя на лекар 😊 

Това с тези алергии е просто някакъв ужас

Само десенсибилизация ще те оправи, нищо друго. Казвам го от личен опит.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Със  сигурност в клиниката по алергология на Александровска болница , но обикновено това се прави в периода, когато няма алергени, т.е. най добрия период е есенно-зимния сезон.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 3.04.2024 г. в 17:52, bad kid каза:

Как и къде се прави последното? 

За десенсибилизацията ли питаш? 
Ако да:  отиваш на алерголог и искаш да те изпрати в специализирана лаборатория да ти направят специални кожни тестове. После съобразно резултатите от тестовете, (защото може да се окаже, че си алергичен не само към полени, а и към котки, кучета, домашен прах, библиотечен прах, плесени, храна за рибки и още куп неща), и правят специални инжекции, които са точно и само за теб. Тези инжекции се бият подкожно в продължение на една година (поне при мен беше така) по схема с постепенно увеличаване на дозата отначало и през ден. След известно време (не помня вече точно, може би след 3 или 6 мес., а вероятно зависи и от конкретния случай) започват да ги слагат 2 пъти седмично, после веднъж седмично и втората година беше май веднъж в месеца и вече в по-слаба концентрация. Инжекциите, по-точно ампулите се държат задължително в хладилника.  Още с първите инжекции веднага има резултат, но не бива да се прекъсва лечението. В крайна сметка на мен ми беше писнало да ги мисля тези инжекции и изкарах с тях само година и половина, вместо две години. Но въпреки това, факт е, че вече  20 години не ми пречат полените изобщо,  мога да си поиграя с някоя котка, да я нагаля, намачкам, нагушкам, и чак след 3-4 часа започва да ми покапва носа, докато преди десензибилизацията беше невъзможно да отида на гости в дом, където има котка - още от входната врата започваше да ми тече носа, да кихам и да ме сърбят очите и изобщо навсякъде .  Преди лечението с тези инжекции години наред пиех всякакви лекарства за алергия (изписвани от докторите) , а резултати или нямаше или бяха краткотрайни.

 

На 3.04.2024 г. в 20:08, Lyubina каза:

Със  сигурност в клиниката по алергология на Александровска болница , но обикновено това се прави в периода, когато няма алергени, т.е. най добрия период е есенно-зимния сезон.

На мен ми ги правиха в Клиниката/института по тропическа медицина или нещо такова, много отдавна беше.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iaia_mama каза:

Само десенсибилизация ще те оправи, нищо друго. Казвам го от личен опит.

Без да отричам десенсибилизацията, в много случаи не е ефективна. Поне при никой от моите роднини не проработи, макар през годините да опитвахме многократно.

Та накрая добрата стара инжекция дипрофос в сезона на най-тежката сенна хрема и за три седмици забравяш за всякакви симптоми. Разбира се, това си върви с всички рискове от кортикостероидите. На Ванката за десенсибилизация му е късно, може да пробва наесен.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 26.03.2024 г. в 6:19, Костов каза:

Миг невнимание, подхлъзване, падане и в резултат счупен пръст, който вчера претърпя операция - сложиха му арматура

IMG_20240325_115718007.jpg.d0d84f65b770f9c050d6c271654d1ede.jpg

 

IMG_20240325_115701069.jpg.7b7bfe5a00a47cb778f0eba967f354fb.jpg

Бързо възстановяване!

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Костов, оправяй се бързо, че в Мадрид те чакат двама близнаци да те борят на канадска борба. 🙂

@luba_rizova, задействахме малко връзки, че иначе може и година да чакаме. До края на месеца ще направят на детето нова енцефалограма и първи ядрено-магнитен резонанс и ще видим какво ще излезе. Но, вече пие през 12 часа лекарство за да не се повтори тази криза.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Иван Попов

Ами аз ще пробвам, защото бях на алерголог миналата година и резултат нямах, но сега преди седмица бях на хомеопат (тя е и алерголог) та тя ми каза, че върху синузита имам и бактериална инфекция. Та първо трябва бактериалната инфекция и после с алергиите да се възстановявам.

Явно ще е по-трудно и бавно при мен 😊

 

преди 2 часа, master_of_germs каза:

На Ванката за десенсибилизация му е късно, може да пробва наесен.

Ако не стане с тези неща, наесен започвам с това лечение 🙂

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Иван Попов каза:

Ако не стане с тези неща, наесен започвам с това лечение 🙂

При мен преди години проработи, а сега започвам с такава за котки. Но не са инжекции а капки, че иначе пада яко дупчене.  Мога да ти дам координати на алерголог във ВМА в кабинета прави и тестуването. Лечението е три години при тези препарати, но най-важна е първата година да няма прекъсване. Аз си взех препарата за цяла година  че да не го мисля.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , MayaS каза:

При мен преди години проработи, а сега започвам с такава за котки. Но не са инжекции а капки, че иначе пада яко дупчене.  Мога да ти дам координати на алерголог във ВМА в кабинета прави и тестуването. Лечението е три години при тези препарати, но най-важна е първата година да няма прекъсване. Аз си взех препарата за цяла година  че да не го мисля.

Не, не го плаши. Инжекциите се слагат подкожно и не боли изобщо. Даже след два месеца на мен ми писна да ходя през ден в поликлиниката да ми ги слагат и започнах сама да си ги правя. Няма страшно.  И пак казвам, че мен десенсибилизацията ме спаси преди толкова години.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Crazy Horse, канадска ще играя с лявата ръка, а иначе с куката която стърчи от пръста ми съвсем спокойно мога да играя ролята на капитан Хук 😂

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Това е най новото за сенна хрема. При мен не е сенна хрема а комбинация , но го позвам понякога, защото се оказвва че няма нещо което да помага изцяло. Трябва сам да се лекуваш. Но е с рецепта, и доста скъпо.

17122245159918072662923315394994.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, iaia_mama каза:

Не, не го плаши. Инжекциите се слагат подкожно и не боли изобщо. Даже след два месеца на мен ми писна да ходя през ден в поликлиниката да ми ги слагат и започнах сама да си ги правя. Няма страшно.  И пак казвам, че мен десенсибилизацията ме спаси преди толкова години.

Аз не казвам, че е сташно. Мен от това не ми пука, просто в момента има и по съвременен метод и по удобен, затова го казах. Иначе Ванката сам ще си прецени, кое предпочита. Ме също преди години ме оттърва от алергията,  преди няколко години се появи друга и сега се надявам да оправя и нея.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.