Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Искам да ... споделя прекрасното чувство, че когато напиша в търсачката "маге ...." ,  "нашият сайт" излиза първи!

Благодаря @Георги , че съм частица от това прекрасно място!

Поздрави!  🙂

  • Харесвам 19
Връзка към коментар
На 12.09.2017 г. в 17:32, Rainy каза:

Просто така... Че съм на собствен ход и обща храна; и имам работа и здраве; и скитам... 

IMG_5508.JPG

... и аз като @Rainy ... , а смисълът на живота е да даваме .... най-вече, когато не можем ...

 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Таньо каза:
  На 12.09.2017 г. в 15:32, Rainy каза:

Просто така... Че съм на собствен ход и обща храна; и имам работа и здраве; и скитам... 

 

... и аз като @Rainy ..., а смисълът на животът е да даваме .... най-вече, когато не можем ...

 

 

След многократни посещения в болница последните месеци поредно установих, че това е най-ценното. Лошото е, че забравяме. 

Благодаря, че ми го припомни!

И да даваме, да. Това осмисля...

Връзка към коментар
7 hours ago, zon said:

Така е. Аз съм родена в Августа Траяна, останалото (преди и след) са подробности.

И ти го пише в акта за раждане 😉 ?

Май навлизаме в сериала "Шотландски боец" ли беше, за онези безсмъртните 🙂 ...

Връзка към коментар

Да се похваля:

Тази година Софийския маратон не успя да ме "заклещи" в колата за около 1 час (както миналата година)

Вчера в новините нямаше информация (справка https://btvnovinite.bg/author/?author=2001685&page=1 ) . Новината е от днес 13.10.2019 7:48 часа - датата на провеждане на маратона. Това е нормално - всеки, който иска да шофира в София в октомврийска неделя си навива часовника в 8:00 и преглежда новинарските сайтове.

Аз предпочетох по-сигурното. Не мърдам от фотьойла.

Може следобед (ако жена ми много настоява) да се разходим в Борисовата градина. Късметлия съм, че ми е на пешеходно разстояние.

:wink:

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Да се похваля:

Тази година Софийския маратон не успя да ме "заклещи" в колата за около 1 час (както миналата година)

Вчера в новините нямаше информация (справка https://btvnovinite.bg/author/?author=2001685&page=1 ) . Новината е от днес 13.10.2019 7:48 часа - датата на провеждане на маратона. Това е нормално - всеки, който иска да шофира в София в октомврийска неделя си навива часовника в 8:00 и преглежда новинарските сайтове.

Аз предпочетох по-сигурното. Не мърдам от фотьойла.

Може следобед (ако жена ми много настоява) да се разходим в Борисовата градина. Късметлия съм, че ми е на пешеходно разстояние.

:wink:

Вен, новини за маратона и за ограничение на движението в определени райони имаше по телевизията. Аз обикновено слушам новините по Нова телевизия и там го съобщиха. Даже вчера като чух съобщението по обедните новини се сетих за теб и миналогодишните ти преживявания. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, ven62 каза:

Да се похваля:

Тази година Софийския маратон не успя да ме "заклещи" в колата за около 1 час (както миналата година)

Вчера в новините нямаше информация (справка https://btvnovinite.bg/author/?author=2001685&page=1 ) . Новината е от днес 13.10.2019 7:48 часа - датата на провеждане на маратона. Това е нормално - всеки, който иска да шофира в София в октомврийска неделя си навива часовника в 8:00 и преглежда новинарските сайтове.

Аз предпочетох по-сигурното. Не мърдам от фотьойла.

Може следобед (ако жена ми много настоява) да се разходим в Борисовата градина. Късметлия съм, че ми е на пешеходно разстояние.

:wink:

не помня от кога точно , но от месеци знам/чувам/виждам за маратона и всеки път за теб се сещам. Е, радвам се, че си планирал добре нещата и всичко е наред. 😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 12.10.2019 г. в 15:34, Goal & Boss каза:

Честито! Магеланка второ поколение, уау! Да ви е жива и здрава, много да ви радва!

Обсъждали ли сте да я кръстите София-Барселона? 😜

Гледаш много филми 🙂 Има Вики Кристина Барселона 🙂

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Ти него не го слушай, следващото му предложение щеше да е да я кръстите Ицо Стоичков 🙂 Айде честито и от мен, ние поне имаме потвърдено едно бебе, за разлика от ония с тиганите за баба им :))

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 12.10.2019 г. в 10:06, edbloom каза:

Тази сутрин в 06:22 ч се появи първото бебе, на запознали се в magelanci хора - София 🙂 Кръстено е на любимият ми град 🙂

Честито, живи и здрави всички! :smile3:

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фичо каза:

А няма ли някой магеланец да се похвали че е участвал - ако не на класическата, поне на някои от по-късите дистанции? :rolleyes:

Ми щом сте казали. Хваля се, Боби железото както му викат някой днес направи първия си полумаратон на 9 г. Беше единственото дете на тази възраст и на тази дистанция 21 км. Разбира се бях до него през цялото време. Надмина очакванията ми, като тича през цялото време, не е ходил никъде. Захранвах и го хидратирах правилно през цялото време и се получиха нещата. Аз пък преди 2 седмици направих първия си планински ултрамаратон 53 км с 2600 м денивелация из Родопите, но това е друга тема. 😄 Гордея се с Боби, даже не сме последни има 12 човека след нас. Официалното му време е 2:53:14 ч. 

20191013_124557.jpg

20191013_123719.jpg

20191013_123107.jpg

20191013_111520.jpg

20191013_122125(0).jpg

20191013_101904.jpg

20191013_095507.jpg

20191013_105440.jpg

20191013_123648.jpg

20191013_123620.jpg

  • Харесвам 14
  • Шок 1
  • Браво 33
Връзка към коментар
преди 3 минути , Tonyco каза:

Хваля се, Боби железото както му викат някой днес направи първия си полумаратон на 9 г. Беше единственото дете на тази възраст и на тази дистанция 21 км.

Браво, юнак! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 23 часа, ven62 каза:

Вчера в новините нямаше информация (справка https://btvnovinite.bg/author/?author=2001685&page=1 ) . Новината е от днес 13.10.2019 7:48 часа - датата на провеждане на маратона. Това е нормално - всеки, който иска да шофира в София в октомврийска неделя си навива часовника в 8:00 и преглежда новинарските сайтове.

:wink:

Е ти направо ме утрепА! :girl_impossible: Аз за какво се хАбих още на 30-ти септември да те предупреждавам, като пак ще ми чакаш по новините да ти кажат...? :shok: Ми... добре! Отивай да се информираш от новините тогава! :cray2:

На 30.09.2019 г. в 14:05, chandni каза:

@ven62, сега е моментът овреме да си планираш един дълъг уикенд извън София, преди W!zz маратонът отоново да те изненада някъде по централните софийски улици, като първия сняг общината... :girl_crazy: 

 

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Днес подадох заявление за нова лична карта и паспорт. Промяната е огромна в сравнение с преди пет години. Всичко отне точно две минути - няколко цъкания в компютъра, плащане с карта, няколко подписа и "приятен ден".

  • Харесвам 7
  • Шок 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Да се похваля и аз, след две поредни години само гледайки със страх най-тежкото крос-кънтри състезание "Купа Мургаш", тази година реших да се престраша и да участвам. С усмивка мога да споделя, че успях да мина трасето в контролното време, като бях 12 мин по-рано на последната контрола. От 3 години карам активно планинско колоездене и съм участвал на повечето крос-кънтри състезания в БГ, както и на едно в Сърбия, смея да твърдя, че това е най-техничното и най-тежкото трасе в БГ и, което аз лично съм карал. 76 км за които се набират епичните 3300 м денивелация, тук равно няма или си нагоре или надолу, брутални изкачвания и брутални спускания, като част от тях ми беше трудно да ходя надолу пеша. Камъни, сипей, гъсти гори, пясък, пропасти има от всичко по-много и под голям наклон нагоре или надолу, истинско изпитание за духа и тялото на човека. Стартираха 24-ма мъже, завършихме 23-ма, жени не участваха. За сравнение с Царибродския маратон 105 км с 3500 м денивелация в Сърбия през Април, където стартирахме 13 мъже и 13 мъже завършихме, отново нямаше жени, но там трасето не е толкова технично и зловещо. Качването до Мургаш и спускането до асфалта при с. Потоп е най-леката част от трасето, което е около 30 км, от там до финала е само Hardcore. Наградата беше гледките към Балкана от в. Мургаш и в. Готен. Приготвил съм едно 15 минутно видео от моята камера за, който му е интересно да види как се случиха нещата. 🙂 

 

https://youtu.be/RSRVWAMCH7g

 

p3pNL6mc.jpeg

SJCM0317.jpg

SJCM0318.jpg

SJCM0320.jpg

SJCM0326.jpg

SJCM0333.jpg

  • Харесвам 16
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

Днес подадох заявление за нова лична карта и паспорт. Промяната е огромна в сравнение с преди пет години. Всичко отне точно две минути - няколко цъкания в компютъра, плащане с карта, няколко подписа и "приятен ден".

А не те ли снимаха отново?

Връзка към коментар
преди 10 минути , tch каза:

А не те ли снимаха отново?

И аз подавах Юли месец, казаха ако искам да ме снимат, ако ли не можело да не ме снимат. Ама аз съм на 40, дет се вика съм бил на 30 когато е вадена предишната Л.К. все трябва да има промяна, как така по-желание не знам 🙂 Иначе, да лесно и бързо става и плащам с карта 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 58 минути , Tonyco каза:

Да се похваля и аз, след две поредни години само гледайки със страх най-тежкото крос-кънтри състезание "Купа Мургаш", тази година реших да се престраша и да участвам. С усмивка мога да споделя, че успях да мина трасето в контролното време, като бях 12 мин по-рано на последната контрола. От 3 години карам активно планинско колоездене и съм участвал на повечето крос-кънтри състезания в БГ, както и на едно в Сърбия, смея да твърдя, че това е най-техничното и най-тежкото трасе в БГ и, което аз лично съм карал. 76 км за които се набират епичните 3300 м денивелация, тук равно няма или си нагоре или надолу, брутални изкачвания и брутални спускания, като част от тях ми беше трудно да ходя надолу пеша. Камъни, сипей, гъсти гори, пясък, пропасти има от всичко по-много и под голям наклон нагоре или надолу, истинско изпитание за духа и тялото на човека. Стартираха 24-ма мъже, завършихме 23-ма, жени не участваха. За сравнение с Царибродския маратон 105 км с 3500 м денивелация в Сърбия през Април, където стартирахме 13 мъже и 13 мъже завършихме, отново нямаше жени, но там трасето не е толкова технично и зловещо. Качването до Мургаш и спускането до асфалта при с. Потоп е най-леката част от трасето, което е около 30 км, от там до финала е само Hardcore. Наградата беше гледките към Балкана от в. Мургаш и в. Готен. Приготвил съм едно 15 минутно видео от моята камера за, който му е интересно да види как се случиха нещата. 🙂 

 

https://youtu.be/RSRVWAMCH7g

 

p3pNL6mc.jpeg

SJCM0317.jpg

SJCM0318.jpg

SJCM0320.jpg

SJCM0326.jpg

SJCM0333.jpg

@Tonyco, много ме подтискаш, да си знаеш!

Но и аз да се похваля:

Преди две седмици карах електрическото колело на сина ми в Амстердам... и се претрепах … но оживях. Единствено пострада (леко навехната) едната ми китка. 100 кг. върху нея - здрава се оказа.

-------

Синът ми си беше купил електрическо колело няколко дни преди да отидем. Всъщност 'бащицата" (той така ми вика) се направи на дядо Коледа 2-3 месеца по-рано.

Та, синът ми радостно ми обяснява кое как. Как има 9 различни електрически ускорения след като завъртиш педалите поне един път и т.н и т.н.

Абе, какво ще ми обяснява - колело...

Тръгвам аз от задния двор на къщата. Там една пътечка 1м. широка, от едната страна чемшир, от другата - оградите на дворовете на къщите. Качвам се аз, врътвам 1 път и това колело като литна ..., а  един от съседите (знаех си аз, че е тъпанар) си оставил някакви торби до оградата и точно там пътечката става 40-50 см широка. Аз се притесних да не прецакам чисто новото колело и … се хакнах в чемшира … и така.

:biggrin:

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 19
Връзка към коментар
преди 8 минути , ven62 каза:

@Tonyco, много ме подтискаш, да си знаеш!

Но и аз да се похваля:

Преди две седмици карах електрическото колело на сина ми в Амстердам... и се претрепах … но оживях. Единствено пострада (леко навехната) едната ми китка. 100 кг. върху нея - здрава се оказа.

-------

Синът ми си беше купил електрическо колело няколко дни преди да отидем. Всъщност 'бащицата" (той така ми вика) се направи на дядо Коледа 2-3 месеца по-рано.

Та, синът ми радостно ми обяснява кое как. Как има 9 различни електрически ускорения след като завъртиш педалите поне един път и т.н и т.н.

Абе, какво ще ми обяснява - колело...

Тръгвам аз от задния двор на къщата. Там една пътечка 1м. широка, от едната страна чемшир, от другата - оградите на дворовете на къщите. Качвам се аз, врътвам 1 път и това колело като литна ..., а някакъв съсед (знаех си аз, че е тъпанар) си оставил някакви торби до оградата и точно там пътечката става 40-50 см широка. Аз се притесних да не прецакам чисто новото колело и … се хакнах в чемшира … и така.

:biggrin:

 

ven62 направо ме разсмя сериозно. Карал съм планинско елекрическо колело и е доста забавно и точно както ти го описваш, рязко ти дава ускорение. И да слушаш по-внимателно какво ти пее радиото следващия път, а не "Я го знам бе" 😆 Това, че си се разминал само с навехната китка е късмет. Аз опитвайки се пеша да сляза по "скритото" (маркирал съм го във видеото този участък) така изкълчих дясната ръка, наклон над 30 %, пътека дето трудно се ходи, камо ли да караш, не, че не я карат машините де. С едната ръка се подпирам по дърветата, краката като на кънки надолу, с другата крепя колелото да не хване гората и то се опита разбира се, което ми костваше разтежение и болки цяла нощ след състезанието, но такъв е живота 🙂 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.