Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

jetcost.es  -> latsminute.com преди малко взех билет София-Брюксел с Wizz за 27 евро, цена на сайта на wizz - 97 лева, почти наполовина. С карта Mastercard Prepaid на Пощенска, която разпозна като Viabuy. Плащането мина без проблем, има вече потвърждание и PNR

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Здравейте! И тук да попитам - този сайт ок ли е https://bg.gotogate.com/.

От scyscaner ме прехвърля към него.

Цена за 4 билета София-Токио за 4 човека 30.03-09.04.2019 г. - 2 434,99 € 

Още не съм надобряла за вашите схеми 🙂 

Връзка към мнение
преди 39 минути , Eva eva каза:

Здравейте! И тук да попитам - този сайт ок ли е https://bg.gotogate.com/.

От scyscaner ме прехвърля към него.

Цена за 4 билета София-Токио за 4 човека 30.03-09.04.2019 г. - 2 434,99 € 

Още не съм надобряла за вашите схеми 🙂 

Сайта е редовен ползвал съм го няколко пъти, нямал съм проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎29‎.‎10‎.‎2018‎ г. в 21:41, vinidj каза:

Напоследък Bravofly.Dk .No, LastMinute и Rumbo спряха с всички карти да ми дава направо съобщение грешка при резервация, дори и нова неползвана.

От няколко  дни  не мога да финализирам  билет през нито една версия с тях  и с никакви карти. Отначало мислех , че  грешката е за момента, защото дава  съобщение  за грешка веднага, преди да тръгне да се свързва  за плащане. Сега обаче, след толкова опити  ми се струва, че на финалния екран, преди плащане, където предлага  застраховката,  опцията без застраховка  е изключена. Като я избера и веднага изписва грешката и не става. Ти успя ли накрая и през коя версия?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Tani каза:

От няколко  дни  не мога да финализирам  билет през нито една версия с тях  и с никакви карти. Отначало мислех , че  грешката е за момента, защото дава  съобщение  за грешка веднага, преди да тръгне да се свързва  за плащане. Сега обаче, след толкова опити  ми се струва, че на финалния екран, преди плащане, където предлага  застраховката,  опцията без застраховка  е изклюоще не успявамчена. Като я избера и веднага изписва грешката и не става. Ти успя ли накрая и през коя версия?

В момента секнаха почти всякакви отстъпки за Ryan и Wizz и не приемат и една резервация даже, не знам дали трябва да се сменя ай пи, нещо друго или генерално имат проблем и са затворили кранчето докато си закърпят пропуските.А където ги има картите минават по веднъж само и това е.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

@stanimir, прекрасно и особено полезно обобщение. Позволявам си да ъпдейтна леко поста ти, тъй като някои брандове вече не съществуват, а има и някои нови. Където изрично не е споменат домейн се подразбира, че всички възможни версии на дадения сайт влизат към групата. Моля модератор да актуализира твоето мнение с по-долния текст и да го пинне в темата, че доста често възникват въпроси в тази посока.

 

eDreams ODIGEO (Испания) :

eDreams

Opodo

Liligo

GOvoyages

Travellink

 

Lastminute Group (Швейцария) :

Lastminute

Jetcost

Rumbo

Bravofly

Volagratis

Weg.de

Hotelscan
 

Booking holdings (САЩ) :

Booking.com

Agoda.com

Kayak

Priceline.com

Momondo

Cheapflights

Rentalcars.com
 

Expedia Group (САЩ) :

Expedia

Orbitz

Cheaptickets.com

Ebookers

Hotels.com

Trivago

Hotwire

Travelocity

CarRentals

Wotif

Homeaway

 

Travix (Холандия) :

Budgetair
Cheaptickets (всички версии с изключение на .com домейна)
Flugladen
Vayama
Vliegwinkel

 

Ctrip (Китай) :

Skyscanner

Trip.com

Tours4fun.com

 

Etraveli Group (Швеция / Гърция) :

Gotogate

Seat24

Travelstart

Mytrip.com

Trip.bg (и всички останали домейни)

SuperSaver

  • Харесвам 32
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

да го пинне в темата

Мнението е закачено най-отгоре в темата. :victory:

 

Благодаря на @stanimir и @Георги Матеев за обобщението на търсачките и връзките между тях.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , chandni каза:

Мнението е закачено най-отгоре в темата. :victory:

 

Благодаря на @stanimir и @Георги Матеев за обобщението на търсачките и връзките между тях.

Аз, за всеки случай, си го цъкнах и в отметки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера отново порових малко за да видя дали не се е появила някоя нова възможност за добри намаления на нискотарифните авиокомпании. Отговорът е по-скоро отрицателен. Все пак реших да обобщя това, което установих (не е много), без претенции за изчерпателност и точност. 

 

1. https://secure.lastminute.de/booking/flight/81BBDBD46363B854FB04B79DD33C139B594F7573B497FBFAE0DFE42B1AF9165A - след което натискате Zurück. Плащането е с Mastercard Credit и вече минава само веднъж на три месеца.

2. https://secure.bravofly.de/booking/flight/DCB7E5E98F43DF75811EBC070EB8AB12816095FBA7DB7BDDE08405342902C37D - след което натискате Zurück. Плащането е с VISA Credit и вече минава само веднъж на три месеца. Повечето български кредитни карти ги разпознава като дебитни и вдига цената, но си струва да се опита.

3. https://buchung.weg.de/booking/flight/0C50A5883F4E1A34C45750B4B1482D84699C36C4AFA3871330CC3330FCBF9D63 - след което натискате Zurück. Всичко казано по-горе (2.) важи и тук.

 

Следващите 5 възможности използват факта, че някои сайтове на Lastminute погрешно разпознават различни дебитни и кредитни карти Mastercard като Viabuy Mastercard Prepaid и предлагат добри отстъпки, ако имате късмет да разпознае и вашата като такава. На всички сайтове картата минава само веднъж на три месеца.

 

4. www.rumbo.es

5. www.jetcost.es -> vuelos.es.lastminute.com

6. www.jetcost.com.au -> www.bravofly.com

7. www.jetcost.ro -> www.bravofly.com

8. www.jetcost.pt -> secure.rumbo.pt

 

Ако никой от изброените сайтове не ви върши работа остава една утешителна възможност за минимално намаление от EUR 3-4 на билет.

 

9. www.budgetair.lv - дава отстъпката само при закупуване на билети за два пътника на една резервация. Плащането е с Maestro и няма ограничения колко пъти да се използва.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 22
  • Благодаря 2
  • Браво 3
Връзка към мнение

Успях да купя два еднопосочни билета на цената на един (сравнявайки цената от сайта на Ryan) през www.jetcost.pt -> secure.rumbo.pt и плащане с Mastercard Prepaid на Пощенска разпозната като Viabuy Mastercard Prepaid

 

Редактирано от wiliko
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

В TopCashback.co.uk ако изтегляте кешбека си към виртуална MasterCard Prepaid получавате и 4% бонус върху изтегления кешбек. Ако някой има натрупан и иска, може да се пробва дали този MasterCard няма да се разпознава по някой от сайтовете като Viabuy или друг тип карта, даваща право на отстъпки. В най-лошия случй, на всеки 100 паунда, изтеглени към виртуалния MC, ще получи още 4 🙂 

 

TCB.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Затова си взех директно

 

Конкретно с тези дати ли...? Защото като ги гледам, отиваш до Фаро, за да пренощуваш, да изпиеш едно кафе с паштейш за закуска и се връщаш... 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, wiliko каза:

Успях да купя два еднопосочни билета на цената на един (сравнявайки цената от сайта на Ryan) през www.jetcost.pt -> secure.rumbo.pt и плащане с Mastercard Prepaid на Пощенска разпозната като Viabuy Mastercard Prepaid

 

С какво удоволствие току-що осъзнах, че имам подръка една неизползвана досега Mastercard Prepaid на Пощенска 🙂

преди 55 минути , chandni каза:

В TopCashback.co.uk ако изтегляте кешбека си към виртуална MasterCard Prepaid получавате и 4% бонус върху изтегления кешбек. Ако някой има натрупан и иска, може да се пробва дали този MasterCard няма да се разпознава по някой от сайтовете като Viabuy или друг тип карта, даваща право на отстъпки. В най-лошия случй, на всеки 100 паунда, изтеглени към виртуалния MC, ще получи още 4 🙂 

 

TCB.png

Това пробвала ли си го лично? Ако да - къде точно се създава виртуалната Mastercard (т.е. кой е доставчик на услугата)?

Връзка към мнение
В момента, Георги Матеев каза:

Това пробвала ли си го лично? Ако да - къде точно се създава виртуалната Mastercard (т.е. кой е доставчик на услугата)?

Не съм го пробвала - току-що го видях. Предполагам, че ще издадат някакъв ваучер от типа на Amazon Gift certificate, но с номер като дебитна карта.

Връзка към мнение

Още една възможност за намаления:

https://secure.lastminute.ie/booking/flight/13EECDC31285F4B34276AAE77B7928C4B6ECFF038DC1760A5B89B760A96033C1

Натискате Back и търсите. Намалява с до около EUR 12 цените на билети, които са по-скъпи от EUR 10. Плащането е с VISA Credit, но както и немските сайтове не разпознава повечето български карти като такива.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже за момента, както изглежда големите отстъпки с (БГ?) карти през румбо и браво са посечени с брадва (добре, че има все пак някаква алтернатива през budgetair/vayama за също нелоши намаления), във връзка с горното мнение за ТСВ, ще дам и аз една идея. Която за мен си струва доста, освен това е с 5% бонус.

преди 50 минути , chandni каза:

В TopCashback.co.uk ако изтегляте кешбека си към виртуална MasterCard Prepaid получавате и 4% бонус върху изтегления кешбек. Ако някой има натрупан и иска, може да се пробва дали този MasterCard няма да се разпознава по някой от сайтовете като Viabuy или друг тип карта, даваща право на отстъпки. В най-лошия случй, на всеки 100 паунда, изтеглени към виртуалния MC, ще получи още 4 🙂 

 

TCB.png

Вариантът, който аз ползвам, е да си обръщам натрупаната сума в Avios към reward програмата на British Airways, с които после на свой ред да си редуцирам цената на техните билети през официалния им сайт. Простата сметка изглежда така
1 р = 1 Avios
1000 Avios намаляват цената на билет с около £11 на сайта на ВА.
Така един Avios излиза малко по-малко от 1 пени.

За целта е нужно да имате регистрация и на двата сайта - в ТСВ, и към British Airways Executive Club, чийто номер трябва да е предварително зададен и запаметен в профила в ТСВ.  Линкът на British се намира най-долу в подменю Payout (на UK версията само).


И едно уточнение: В изискванията за  трансфер на кешбека в Avios, наред с другите неща пише, че трябва да сте британски гражданин. Това изобщо не е релевантно, трансферите са успешни и за небритански поданици 🙂


Идеята е насочена и приложима най-вече от тези, които ползват често услугите на British. Също е и един лесен начин да си намалявате цените на билетите за полети с ВА 😉 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мъча се от два часа да намаля билет на Алиталия за 14.12 FCO-SOF. Някои версии на Румбо го свалят от 73 на 25-35 евро, но само с Viabuy, а мойте на Райфайзен и ЦКБ не ги разпознава като такива... 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

С какво удоволствие току-що осъзнах, че имам подръка една неизползвана досега Mastercard Prepaid на Пощенска 🙂

 

аз отдавна мислех да я пробвам дали ще мине плащане в нея, даже в последния момент се усетих че може да не се получи заради недостатъчен баланс по нея и набързо прехвърлих малко пари .... и взе че успях...така е  защото тези билети може и изобщо  да не ги използвам, че ги купувам като backup вариант (да си имам и акъла точно на Ryan да разчитам за това...)..но поне няма да съм се овътрила с много 😉 но като Мечо Пух, колкото повече толкова повеча..да има

Редактирано от wiliko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, vinidj каза:

В момента секнаха почти всякакви отстъпки за Ryan и Wizz и не приемат и една резервация даже, не знам дали трябва да се сменя ай пи, нещо друго или генерално имат проблем и са затворили кранчето докато си закърпят пропуските.А където ги има картите минават по веднъж само и това е.

Днес успях, работеха и bravofly.dk  и  lastminute.de . Комплектова се пътуването. Бяха големи проби. Улучвала съм  цяла седмица  системите в период на някаква пренастройка. Явно за различните компании и дестинации по различно време ги актуализират, след като не всички са срещнали трудности.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще ви обясня една малко по-сложна схема за намаление от едва около EUR 5 на билети за полети на Ryanair, но при тази суша и това е нещо.

1. Регистрирате се на www.budgetair.lv (или на някой друг сайт от фамилията). Идеята е да можете да си виждате ваучерите, които ще получите.

2. През www.budgetair.lv си купувате билети за двама души за някоя от датите, на които цените на SXF -> BLL или BLL -> SXF са по около EUR 2. Това се случва много често през последната година и не би трябвало да е проблем намирането на такава цена. След търсенето изписва обща цена EUR 0, но така или иначе ще вземе от картата при плащането EUR 1. Идеята на тази стъпка е да се получи ваучер от EUR 7.5, който да се използва за истинската покупка.

3. През www.budgetair.lv си купувате билет за 1 пътник, като използвате получения по т.2 ваучер. Тъй като www.budgetair.lv завишава цените на Ryanair с малко над EUR 1, а и разходът за ваучера е още EUR 1, то и крайната цена е с около EUR 5 по-ниска.

Хубавото е, че това може да се повтаря многократно, ако на някой изобщо му се занимава за толкова малко намаление.

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

@koliob ваучерите само на новорегистрирани и еднократно ли ги пращат?Има ли значение картата?

Ваучер издават за всяка резервация, която е направена без използване на ваучер. Плащането е с Маестро, но за по-евтините билети е безплатно с всякакви карти.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, koliob каза:

Ваучер издават за всяка резервация, която е направена без използване на ваучер. Плащането е с Маестро, но за по-евтините билети е безплатно с всякакви карти.

А къде точно ги дава тези ваучери, видях, че пишеше някъде, но си правих билет без регистрация и не се сещам?!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.