Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Преди 1 час, vinidj каза:

По същата схема Jetcost.de -> Weg.De копие на LastMinute сваля и 8Евро за УизЕър от 60Евро примерен полет утре София-Ларнака, плащане с Виза Дебит.

През какво ip?

На мен ми дава плащане с виза само. Но като вкарам к. виза от обб я разпознава като дебитна и цената скача, револют виза също

Редактирано от Branko
Връзка към мнение
преди 9 минути , Branko каза:

През какво ip?

На мен ми дава плащане с виза само. Но като вкарам к. виза от обб я разпознава като дебитна и цената скача, револют виза също

Българско Ай пи - Виза Дебит на ЦКБ мина.

Дебитна трябва да е картата, нищо че пише само VISA или която разпознае.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , vinidj каза:

Българско Ай пи - Виза Дебит на ЦКБ мина.

Дебитна трябва да е картата, нищо че пише само VISA или която разпознае.

Странно. Ето как е при мен и като сложа виза дебит цената скача

Screenshot_2018-10-23-10-53-01-466_com.android.chrome.png

Screenshot_2018-10-23-10-52-42-642_com.android.chrome.png

Връзка към мнение
преди 2 часа, Branko каза:

Странно. Ето как е при мен и като сложа виза дебит цената скача

Screenshot_2018-10-23-10-53-01-466_com.android.chrome.png

Screenshot_2018-10-23-10-52-42-642_com.android.chrome.png

При мен стои с Visa Actionpreis - даже минава два пъти една и съща карта поне заега.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , vinidj каза:

При мен стои с Visa Actionpreis - даже минава два пъти една и съща карта поне заега.

Е браво, при мен греда

  • Смея се 1
Връзка към мнение

@Branko, сам ли променяш (избираш) да е VISA Debit или като вкараш номера се променя?

Аз опитах да вкарам номера на едната Виза Дебит (която е VPay)- при нея автоматично сменя на Visa Debit и вдига цената, когато използвам друга Visa Debit (на ЦКБ) я разпознава само като ВИЗА и не променя цената.

 

ps Разпознава и Visa Electron и отново вдига цената.

     А ако директно търсиш през weg.de, тогава промо картата е Mastercard Debit. Обаче цената в сайта на Ryanair е 5,99€ (20.11 София - Берлин), а weg.de вади "промо" цена от 10,91€

Редактирано от aleksandrina
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , aleksandrina каза:

@Branko, сам ли променяш (избираш) да е VISA Debit или като вкараш номера се променя?

Аз опитах да вкарам номера на едната Виза Дебит (която е VPay)- при нея автоматично сменя на Visa Debit и вдига цената, когато използвам друга Visa Debit (на ЦКБ) я разпознава само като ВИЗА и не променя цената.

 

ps Разпознава и Visa Electron и отново вдига цената.

     А ако директно търсиш през weg.de, тогава промо картата е Mastercard Debit. Обаче цената в сайта на Ryanair е 5,99€ (20.11 София - Берлин), а weg.de вади "промо" цена от 10,91€

Точно както при теб ми я сменя картата. Явно само на цкб виза минава. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Branko каза:

Е браво, при мен греда

Пак добре че е греда- щото на мен пък ми изписа една цена, а ме чарджва без актионпрайз, хахахха 

Писах малко по-рано за този немски сайт! 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
54 minutes ago, antony2001 said:

Пак добре че е греда- щото на мен пък ми изписа една цена, а ме чарджва без актионпрайз, хахахха 

Писах малко по-рано за този немски сайт! 

Може ли набързо да напишеш случката. :) Че не ти намирам мнението. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , aleksandrina каза:

Може ли набързо да напишеш случката. 🙂 Че не ти намирам мнението. Благодаря!

Според мен след натискане потвърди изписва един бутон, в който трябва да откажеш там допълнителните 20Евро и няма проблем.

Вероятно там е цъкнато при всички сайтове от това семейство я има тази уловка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , aleksandrina каза:

Може ли набързо да напишеш случката. 🙂 Че не ти намирам мнението. Благодаря!

На 30.07.2018 г. в 10:55, antony2001 каза:

Относно схемите или как се/ме метнаха, хахххх. 

Вчера купих билет София-Хамбург от немския джеткост. Прехвърли ме към някакъв непознат за мен сайт - weg.de. 

Цената бе 9,90 Е при плащане с Visa. Такава остана до края на резервацията, не се промени и при потвърждаване на плащането.

Изненадата дойде снощи -  след като проверих резервационния код и колко съм платил се оказа, че от картата е изтеглена сумата 31,90 Е.

Във фактурата, издадена от Румбо! - е упомената Административна такса от 22 евро, която никъде не се вижда!

Та - едно на ум! 

Сега търся евтино връщане, да намаля загубата, защото на сайта на райън отиването е 19,9 Е. Назад съм с 22 еврака...

 

 

 

 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
32 minutes ago, vinidj said:

Според мен след натискане потвърди изписва един бутон, в който трябва да откажеш там допълнителните 20Евро и няма проблем.

Вероятно там е цъкнато при всички сайтове от това семейство я има тази уловка.

Да, забелязвала съм го това- ако се зачетеш (дори и да не разбираш езика) се вижда една таксичка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, vinidj каза:

Според мен след натискане потвърди изписва един бутон, в който трябва да откажеш там допълнителните 20Евро и няма проблем.

Вероятно там е цъкнато при всички сайтове от това семейство я има тази уловка.

Не, не е цъкнато или ънцъкнато там.

И разликата в моята цена беше 22 евра.

Постът ми беше с цел да обърна внимание към немския сайт, който ми беше непознат и лично мен ме изненада неприятно. Явно сега пак има проблеми или въпросителни с него.

Лично аз вече бягам от weg.de! Но всеки решава сам! 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, antony2001 каза:

Не, не е цъкнато или ънцъкнато там.

И разликата в моята цена беше 22 евра.

Постът ми беше с цел да обърна внимание към немския сайт, който ми беше непознат и лично мен ме изненада неприятно. Явно сега пак има проблеми или въпросителни с него.

Лично аз вече бягам от weg.de! Но всеки решава сам! 

 

Възможно е при теб да е нещо друго, но наистина най-често хората се объркват, тъй като съобщението, което излиза накрая прилича на изскачащ прозорец и много наподобява досадните повторения на общи условия, които да потвърдиш. Тази такса вариара според цената на билетите и е напълно възможно да е 22 евро. Разбира се това е направено нарочно и ако звъннете по телефона на съпорта, след като я видите - може лесно да бъде рефъндната (казвам това на базата на личен опит) след изслушване колко полезна може да ви е услугата, която предлагат.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 32 минути , koliob каза:

Възможно е при теб да е нещо друго, но наистина най-често хората се объркват, тъй като съобщението, което излиза накрая прилича на изскачащ прозорец и много наподобява досадните повторения на общи условия, които да потвърдиш. Тази такса вариара според цената на билетите и е напълно възможно да е 22 евро. Разбира се това е направено нарочно и ако звъннете по телефона на съпорта, след като я видите - може лесно да бъде рефъндната (казвам това на базата на личен опит) след изслушване колко полезна може да ви е услугата, която предлагат.

 понякога тази  сума е някаква застраховка,която може да се откаже до 14 дни и да ти я върнат по карта/сметка с която е закупена

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Още една възможност за сравнително скромни намаления - www.opodo.com.au - плащане с Mastercard Debit - работи еднократно.

Намалява цените на полетите от София на доста авиокомпании с различни суми, като най-сериозно е намалението на полетите SOF -> VAR и обратно с около EUR 15 спрямо цените на сайта на BgAir.

 

image.png.a661ecc39d5553f7a271caad2318c39e.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

от една седмица,като магаре на мост се запънах с едни 4 билета Bru-Sof за февруари месец.От къде ли не пробвах,заради използвани карти.Та ip сменях,имена,мейли,всички джеткостове и т.н.Днес през www.jetcost.nl при задаване на един билет ме пренасочи към nl.edreams.com  и ми даде цена от 9евро като пишеше ,че има една седалка на тази цена.Същата цена беше и в сайта на Раян,следвашите места започваха от 17.99евро.Реших да сменя броя на пътниците na 4 докато съм в  edreams  и цената стана 8евро за всички с полета на Раян.Под него имаше полет на Уизз за цена 56.95 евро за 4 билета,   цената в сайта на Уизз е 60евро за 1 билет.

Аз купих билетите,плащането е с виза кредит.

За сега имам потвърждение с резервационен номер от едриймс,но все ошще нямам втори мейл с пнр кода на резервацията.

Та на някой може да свърши добра работа това.Възможно е да работи и за други полети

edreams.png

 

ако някой открие,че става и за други полети нека сподели

 

Редактирано от Branko
  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Явно това с едриймс е някаква грешка.Дойде ми втори имейл ,но не с PNR кода.Пишат ми,че по време на обработката на заявката по моята резервация,цената е променена на 70 евро.Можели да гарантират тарифа само когато плащането е завършено и билетите издадени.

Има ли шанс да се боря за цената,която съм платил в началото и да искам да ми издадат билетите?

Връзка към мнение

някой може ли да ме светне защо в оподото и в едрийм като си напиша номера на картата ми начислява такса.

А до картата пишe фрии. може ли да се избегне това.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 43 минути , Branko каза:

Явно това с едриймс е някаква грешка.Дойде ми втори имейл ,но не с PNR кода.Пишат ми,че по време на обработката на заявката по моята резервация,цената е променена на 70 евро.Можели да гарантират тарифа само когато плащането е завършено и билетите издадени.

Има ли шанс да се боря за цената,която съм платил в началото и да искам да ми издадат билетите?

За съжаление нямаш шанс.

 

Иначе определено е грешка. Преди малко опитах да купя едни 4 Уиз билета. Плащането мина, но буквално секунди по-късно получих SMS за отменена транзакция. Тоест Edreams взеха и върнаха моментално парите, явно системата веднага се усети, че нещо не е в ред.

 

На теория имам имейл с резервационен номер и че щели да пратят PNR до 24 часа, но вече е ясно, че няма да се случи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 minutes ago, EliDion said:

някой може ли да ме светне защо в оподото и в едрийм като си напиша номера на картата ми начислява такса.

А до картата пиши фрии. може ли да се избегне това. 

Отстъпката би трябвало да е с определен вид карта. И трябва да има минус някаква сума до вида карта. А ако пише, че всички карти са с 0,00 такса, не се получава нищо.

Връзка към мнение
Преди 1 час, EliDion каза:

някой ползвал ли е TRiPAIR, да купувам ли

 

 

 

в trustpilot всички ревюта са, че са измамници . Ако някой има добър отзив тук все пак нека каже.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Zaro
    • boogy83
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.